Keresés

Részletes keresés

harcsy Creative Commons License 2010.06.24 0 0 5554
Mit harap a corso?:))
Az ő képénél bajban voltam a fajta meghatározással.. Ezek a lógó fülek megzavarnak.
Előzmény: prwhrqkt (5552)
harcsy Creative Commons License 2010.06.24 0 0 5553
Elgondoltató, hiszen annyira "emberi" már ez , amit leírtál.
Előzmény: valimami (5549)
prwhrqkt Creative Commons License 2010.06.24 0 0 5552
igen:-))
egy harapós cane corso, és egy szelíd ,jámbor bullmaszat :-))
Előzmény: harcsy (5551)
harcsy Creative Commons License 2010.06.24 0 0 5551
Szépek!
Látom, Te is a méretes ebeket szereted:))))
Előzmény: prwhrqkt (5550)
prwhrqkt Creative Commons License 2010.06.24 0 0 5550
teszek én is néhány képet:
rozyrozybellabella és rozyjátékbellaszunyókálás
valimami Creative Commons License 2010.06.24 0 0 5549
valimami Creative Commons License 2010.06.24 0 0 5548
Mint mondtam, nem ismerem az akiták természetét, de a külsejük borzasztóan tetszik:-)
Előzmény: nozomi99 (5546)
valimami Creative Commons License 2010.06.24 0 0 5547
Jah, a lógó fülei tövére csak egy masni hiányzik, és igazi kislány.
Egyszer kipróbálom...:-)
Előzmény: tunderlala-3 (5545)
nozomi99 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 5546

Szeretnék az öregséghez hozzászólni. Gin 11-ik évét tölti. Sajnos látni a hátulsó végtagjain, hogy csökken az izom tömege. Akitáéknál ez az első jel.....

 

Itt kb 2-3 éves lehetett.
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 5545

annyira édes pofa, olyan igazi szép kislányos arca van Majának!:)

Reméljük még nagyon sokáig él veletek boldogan!:)

Előzmény: valimami (5544)
valimami Creative Commons License 2010.06.21 0 0 5544

Itt elég jól látszik, ahogy kiáll a feje tetején a csont, a szeme felett két oldalt pedig be van esve.

De én nagyon szeretem az öreg kutyákat, úgyhogy ez nem baj...
valimami Creative Commons License 2010.06.21 0 0 5543
Bella gyönyörű. Még így is fennséges, királynői! Remélem valóban nincsenek már fájdalmai, és ez a lényeg, nem hogy hány lába van. Ti így is szeretni fogjátok, neki pedig erre van szüksége.

Mayát pedig ha jobban megnézzük, azért vannak jelek. Nem csak az őszülés. A feje teteje nagyon be van esve, a szem fölött, ami egyértelműen azt jelzi, hogy koros kislány. A fogai is nagyon sárgák, lekopva nem nagyon vannak, dehát ez attól is függ, mivel etették. Nem nagyon van száraz kajához szokva, a konzervet meg nem kell rágni.
Ha viszont tévedtek és nincs 17 éves, annál jobb, mert akkor tovább lehetünk együtt...
Előzmény: tunderlala-3 (5542)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 5542

Hát igen, sajnos...:( Sokszor nekem is eszembe jut, olyan, mint egy rossz álom, hihetetlen a mai napig, hogy most már így, három lábon...és akkor jönnek a gondolatok és a sok "ha"....ha nincs ott Bella...ha a pasas 1 perccel később ül az autóba, mondjuk kaphatott volna egy telefont, vagy bármi...ha a gyerekek 1 perccel korábban indulnak haza...akkor ez mind nem történik meg és vígan éljük az életünket, semmi gondunk nem lenne...de sajnos már megtörtént, az időt nem lehet visszafordítani. És annak örülünk, hogy már jól van, ő nem lelkizik rajta, szerintem már  örül, hogy megszabadult a fájdalomtól, a szervezete is a fertőzéstől, mindenféleképpen a legeslegjobban van azóta, hogy ez a borzalom megtörént. Megint vidám, mindenlében kanál kölyök és már fut és száguld ezerrel, játszik mindennel, ahogy kell egy 9 hónapos kölyöknek...mi pedig imádjuk változatlanul, ha lehet, még jobban, mint előtte....a szőre meg majd kinő és akkor nem is fog ennyire látszani, remélhetőleg nem kérdezgetik majd lépten nyomon az utcán sem, hogy "jajjj, szegény, mi történt vele?" és hasonlók...ez  a legrosszabb az egészben, szinte magyarázkodni miatta.:((

 

Maya gyönyörű, szerintem valamit elírhattak, nem létezik, hogy ő már 17 éves legyen!:)

 

Mutatok képet, az elsőn látszik, úgy szalad, mintha mi sem történt volna!:)

 

 
Előzmény: valimami (5541)
valimami Creative Commons License 2010.06.20 0 0 5541
Egyszerűen nem tudok napirendre térni felette, mivé fajult ez a támadás. Valaki felelőtlensége. És ha nincs ott a kutya, esetleg most a fiadat kellene... Jaj ne is gondoljunk rá! Nagyon szeretném, ha sikerrel járnátok a bíróságon, bár a történteket nem változtatja meg, de legalább az anyagiakat kapjátok vissza. Bellának meg teljes lelki és amennyire lehet testi gyógyulást kívánok.
Előzmény: tunderlala-3 (5538)
valimami Creative Commons License 2010.06.20 0 0 5540
Köszönjük:-))
Nálam úgy látszik ilyen matuzsálemek laknak, mert Maya kórházi elbocsátójában 1993 január van beírva születési dátumnak. Ha jól számolom, akkor 17 éves múlt.

Ki hinné róla? Kicsit őszül a pofija, sokat alszik, de eszik rendesen és bújik, mint egy cica.
Előzmény: nozomi99 (5539)
nozomi99 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 5539
Csodálatos kor!!! Gratulálok.
Előzmény: valimami (5517)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 5538

már szaladgál ezerrel:) és itt látszik, hogy a farkán is egész jól kinőtt már a szőr...ha jól emlékszem, te kérdezted.

majd nem lesz ennyire brutál, ha kinő a bundája...de egyébként sem érdekel, lényeg, hogy itt van velünk:)

 

Előzmény: valimami (5537)
valimami Creative Commons License 2010.06.06 0 0 5537
Nekem is könny szökött a szemembe, ahogy olvastam a beírásodat. Hát nem hiába, a gyerekek a legtisztább szívű lények.
Előzmény: tunderlala-3 (5536)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 5536

Ezen a "nem szokás"-on már akkor kiakadtam, amikor először olvastam Maya ügyével kapcsolatban...hihetetlen tényleg.:O :(

 

MÉg a kisebb lányom is azt mondta (6 éves) ma este a jóéjtpuszi után, hogy "ne félj anya, így még jobban fogjuk szeretni". :)

A 3 gyerek közül ő veszi a legkönnyebben az egészet, pedig miatta aggódtam talán a legjobban...mert pici kora óta össze van nőve vele Bella szinte, imádják egymást. Mégis a két nagyobbamnál tört el a mécses, amikor hazahoztuk, a kicsi nem sírt.... a nagyló:) 13 éves fiam meg nem győzte a szeméből dörzsölni a könnyeket kifelé, hogy ne lássuk, persze nem sikerült neki.

Előzmény: valimami (5535)
valimami Creative Commons License 2010.06.04 0 0 5535
Én csak arra akarlak felkészíteni, hogy a bíróság milyen lehetetlen, értelmetlen, mondvacsinált érvekkel támasztja alá a lehetetlen ítéleteit. Miért, az utólagos elvonókúrának mi köze volt a már elkövetett bűncselekményhez? Mégis erre hivatkoztak, amikor felmentették. Meg hogy NEM SZOKÁS állatkínzásért börtönt adni. Jó lenne végre szokássá tenni. Ha már törvény is van rá, vajon melyik kulturált országban lehetne a törvényt sárba taposni és azzal indokolni, hogy a bírói gyakorlatban nem szokás betartani a törvényi lehetőségeket.
Persze nem erre az egy esetre alapozom a véleményemet, hanem életem során tapasztaltam már egy pár hasonlóan értelmetlen ítéletet és indoklást.
Azért én drukkolok nektek, hogy fogjatok ki egy normális bírót és egy normális ítéletet.
Bellának pedig mielőbbi gyógyulást kívánok. Szerencsére olyan helyen él, ahol három lábbal is pontosan úgy fogják szeretni, mintha négy lába lenne. Csak mielőbb gyógyuljon meg!!!
Előzmény: tunderlala-3 (5533)
Kriszti3 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 5534
SOS!!!!!!!!!
Az Esztergomi Bogáncs kutyaotthont perceken belül elönti a víz, aki tud segítsen! 88 kutya vár ideiglenes befogadásra! Csak ideiglenesen, amíg ez az állapot tart.
Elérhetőség: Dr. Kovács Éva 06-30/228-3001
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 5533

ezt most látom....

 

nem tudtuk, hogy az a kutya már támadott meg más kutyákat, sőt mint kiderült embert is harapott már meg, ezek mind utána derültek ki...de egyébként is, ilyenre nem hivatkozhatnak, hogy miért mentek arra, az utca közterület, a gazda felelőssége, hogy a kutyája ne juthasson ki....ha pedig kijut és kárt okoz, azért felelősséggel tartozik...nagyon remélem. ő aztán mehetne elvonóra, vagy bárhová, semmit nem érne el vele, a bajt nem ez okozta.

 

egyébként túlságosan bizakodó én sem vagyok, biztosan hosszú procedúrának nézünk elébe:(

Előzmény: valimami (5527)
harcsy Creative Commons License 2010.06.03 0 0 5532
Ebben igazad van.
Előzmény: tunderlala-3 (5531)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 5531
a labor alapján sajnos úgy néz ki, hogy valóban kórházi fertőzés is volt...viszont két helyen is műtötték, ezt már kideríteni, hogy hol és ki hibázott....a lábát már nem hozza vissza:((
Előzmény: harcsy (5530)
harcsy Creative Commons License 2010.06.03 0 0 5530
Túl vagytok rajta:(( Most már napról-napra könnyebb lesz Bellának, ahogy gyógyul. Ha pedig ő jól lesz, nektek is könnyebb lesz valamivel.
Mikor először írtad, hogy fertőzés van a lábában, az egyik ismerősöm ugrott be. Ő is arra a klinikára vitte a német juhászát egy sima könyök korrekcióra. A vége az lett, gyulladás, orvosok, labor, leszívás, kinyitás, gyógyszerek. Fertőzést kapott a rendelőben,mikor műtötték. Ő bizony írt a dokinak és a többletkezelés árát kikövetelte tőle. Fizettek. Persze, egy kutya elrontott lábát nem lehet vissza hozni, de kell az embernek az az érzés, talán aki hibázott, ennyivel is büntetve van.
Bella ,ha meggyógyul, biztosan ugyan olyan kedves, eleven kutya lesz, mintha meg sem történt volna ez a borzalom.
Előzmény: tunderlala-3 (5529)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 5529
farkán már egész jól kinőtt a szőr....de már csak három lába van szegénykémnek, tegnap amputálták:(((
Előzmény: valimami (5528)
valimami Creative Commons License 2010.06.02 0 0 5528
Gyönyörű is ez a kép! Hogy van az oroszlános nyírása? Ezen nem látszik:-)
Előzmény: tunderlala-3 (5521)
valimami Creative Commons License 2010.06.02 0 0 5527
Az senkit nem zavart, hogy a gyerek CSAK azért nem sérült meg, mert a kutya megvédte, felfogta annak az őrült dögnek az őrjöngését?

Bocs, de én már annyiszor tapasztaltam a magyar igazságszolgáltatás igazságtalanságát, hogy sajnos nem tudok hinni abban sem, hogy BÁRMENNYI kártérítést megítélnek nektek. Félő, hogy csak egy csomó perköltség meg idegesség, és a végén azt fogják mondani, minek mentek arra, amikor tudták, hogy van ott egy olyan kutya, amelyik már máskor is támadott. Nem ám, hogy az a hibás, aki nem vigyáz az őrült kutyájára. Legtöbbször a vétlent marasztalják el, a bűnözőt meg pátyolgatják, a nevelő szándék ürügyén.

Csak emlékeztetlek benneteket, hogy aki Mayát kidobta az emeletről, elment elvonókúrára, és ez a bíróság szemében semmissé tette az elkövetett bűnét. Hogy közben a kutya mennyit szenvedett, a lábával, a gerincbénulásával? Hát ki nem sz@rja le!
Előzmény: tunderlala-3 (5525)
harcsy Creative Commons License 2010.06.01 0 0 5526
Egyet értek....kapják be!!!
Előzmény: tunderlala-3 (5525)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 5525

A büntetőt már megúszta, pedig már a feljelentéskor azt mondták a rendőrségen, hogy büntetőper indul ellene segítségnyújtás elmulasztása miatt....aztán mivel a gyerek (hálistennek) nem sérült meg, visszavonták....fellebbeztünk, az ügyészség is visszadobta...2 oldalon keresztül fejtették ki, hogy bár "emberileg kifogásolható" (idézet tőlük), hogy nem nyújtott segítséget nekik, de mivel a gyerek nem sérült, így jogilag a segítségnyújtás elmulasztása tényállás nem áll meg...kapják be!:((((

Akkor legalább fizessen, de félek tőle, hogy hosszas procedúrának nézünk elébe, és talán nem is fogjuk tudni behajtatni rajta az összes költségünket...na mindegy, ez van sajnos, nem akarok túl hosszasan panaszkodni/untatni...bocsánat...

Előzmény: harcsy (5524)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!