Keresés

Részletes keresés

atctrade Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1182
Örülök,hogy egész pozitívan álltál a dolgokhoz.Szerintem inkább fogjunk össze,minthogy sárt dobáljunk.Felajánlom neked,ha valami kell a gyártáshoz nektek akkor segítek.Egy évig kint leszek.A kapcsolataim kimagaslóan jók a cégeinkkel.
Előzmény: shalafi66 (1172)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1181
Lesz jó a zenehallgatóknak és lesz jó(drága) a sznoboknak:-)))
Előzmény: pagrus (1180)
pagrus Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1180
Szerintem a jó hangszórók olyan olcsók lesznek, mint a pontos órák. Régen drága volt a pontos óra, ma fillérekért kapunk, de azért vannak méregdrága mechanikus órák is a piacon. A Hi-Vi-ben ezt a folyamatot látom. Egyszerűen lesz, illetve van olcsón szép és jó hangszóró, de mindig lesz a High-End, ahol ezek nem lesznek soha szalonképesek, mint ahogy egy olcsó de pontos kvarcóra sem szalonképes menedzser körökben.
A Hi-Vi hangszórók szépek, jók, olcsók, ezt már ennyiből is látom, és ez nagyon jó, mert sok kispénzű fiatal ismerősöm van akik eddig csak vágyakoztak ilyesmire.
Nem teszem egymásra a H2000 hangszóró méréseimet a Hi-Vi hangszórókéval, nem vagyok olyan gonosz. Ha a magyar gyártmányú olyan szép és jó, mint a kínai, akor magyart veszek, egyébként kínait, én mint felhasználó így látom.
Előzmény: Törölt nick (1177)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1179
"Maj kiwi lennék, hogy mejik ujját rágcsállják a kollégák monnyuk egy 4 személyes háztartás havi 50 kW-os fogyasztás-limitálása esetén......"

Ezért zenélek havonta két napot:-)), egy nap a bemelegedés(hírek hallgatása), másnap zene, vagy aspirin, szituációtól függően:-)

Előzmény: spacc (1178)
spacc Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1178

Hideg...hideg....

Tessenek kitekinteni a wilágba!  Ne wisselkedjünk úgy, mint a szakbarbárok.

 

Kis gondolati jáccadozás: "globális felmelegedés"  Itt az indexen is olvasható volt a cikk.  Ehez hozzá lehet gondolni a népességnövekedést....  egy helyen lehet megfogni a dolgot. ENERGIA!  Várható, hogy az ára a csillagos egekbe szök, erre jön az egyedüli lehetséges menekülési út: energiatakarékos fogyasztók gyártása és elterjedésére.

Maj kiwi lennék, hogy mejik ujját rágcsállják a kollégák monnyuk egy 4 személyes háztartás havi 50 kW-os fogyasztás-limitálása esetén......

 

Jujjj...  sötét kép mi?

 

 

Előzmény: Törölt nick (1177)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1177
Kérdés az is, hogy szükség lesz e rá, a kínai high end erősitőkben jobb, nevesebb alkatrészek vannak, mint a hasonlóan árazott "nyugati" termékekben.
Előzmény: süketkoma (1175)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1176
egy gyártó törvényben meghatározott ideig köteles ellátni alkatrésszel, akár eu vagy japán vagy usa... általában úgy 8 év ez az időszak...

a cég megszűnésével azonban illuzórikus a dolog...


egyébként ma már sokszor olcsóbb kicserélni egy meghibásodott terméket, mint kijavítani... a gyártónak, garanciális időszakban :)
ez vezetett odáig, hogy különvált a support magától a terméktől... a fogy.védelem is...

csak a hájend audio cuccok gyártói garantálják a maradéktalan megelégedettséget - mér nem beszélnek sohasem a megszólaltatott hang forrásáról? pedig az a lényeg...

olyan ez, mint a soltvadkerten a chrysler viper elé kötött lovak - valahogyan haza kellett vinni... (az akksik nem a motortérben vannak, nem is találták ott:)
Előzmény: Hagrid Rubeus (1173)
süketkoma Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1175
"Uram bocsá' egy 10-15 éves erősítő újrakondizását miként oldja meg a gyár?"
Szerintem sehogy. Esetleg a márkaszervíz. Egyébként általában van az a pénz...
De megéri-e?

CsŐ!
Előzmény: Hagrid Rubeus (1173)
spacc Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1174

Wiccelsz?

 

"Uram bocsá' egy 10-15 éves erősítő újrakondizását miként oldja meg a gyár?"

 

Végig kéne gondolni a dolgot.  Ugyan milyen biztosíték van arra, ha egy gyártó bármily sikeres termékkel is megjelenik a piacon,hogy 15 év múlva még mindíg megvan?

 

Egyáltalán! Ilyen gyors fejlődés (ez most mind technológiai,mind termelési értelemben - gondolod, hogy 15év múlva lesz még olyan alkatrész?

Előzmény: Hagrid Rubeus (1173)
Hagrid Rubeus Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1173
Szerintem a mai kínai gyártásra a sokat és olcsón jellemző. A minőség másodlagos.
Ami egyébként érthető is. Azt a böhöm országot el kell látni és a kádereknek is kell valamivel tömni a zsebüket. A minőségi tömegtermelés még botladozik, de vannak rá jelek.

Abban a pillanatban amikor már ennél többre van szükség jön a "ba'meg".

Csak a legnagyobb gondot az fogja jelenteni, hogy az átlag kínai is szeretne jobban élni és robotból vmilyen polgári létre váltani. És ahhoz viszont majd nagyobb fizetések kellenek és ha már nagyobb fizetések lesznek akkor már azok a termékek sem lesznek olyan olcsók.

Magánvéleményem, hogy ha valaki hosszútávon akar a piacon maradni és a termékei mellé tiszteséges támogatást is akar adni azok jobban járnak ha távoltartják magukat a kínai tömegcikkektől. Illetve a kínai cikkek önmagukban egy kalap kakik és csak az európai/amerikai sales mentalitással életképesek (pl. Decathlon, stb)

Egyébként kiváncsi lennék, hogy ha egy pl. egy erölködő vagy CD játszó feldobja a talpát, akkor milyen módon kerül javításra. Uram bocsá' egy 10-15 éves erősítő újrakondizását miként oldja meg a gyár?
Előzmény: shalafi66 (1172)
shalafi66 Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1172
Nem bántottál meg, ennyi év fórumozással a hátam mögött csak akkor tudnak megbántani, ha én is azt akarom. Az, hogy valami nem ismert, és ezért nem használják, nem jelenti automatikusan, hogy az adott termék rossz. Marketing és egyéb vezetési hiányosságokra utal, azok pedig tényleg vannak. De legyen, foglakozzunk szakmai dolgokkal.. Egyvalamit mégis meghatároznak a jelenlegi szerszámok és a technológia, amit használunk (a nem kevés hozzánk köthető szabadalom, a meglévő "szellemi tőke"), ilyen hangszórókat más egészenbiztos, hogy nem tud készíteni. ;-) Főleg +-5% gyártási szórással. Nem kell itt vitatkozni, elég csak megnézni, hogy mire képes a Hivi és mire a H2000. Kész. Sztem majd akkor folytassuk ezt, ha ők is hozzánk hasonló precizitású mérésekkel dolgoznak. Ezeket, és a mélyközép hangszóróinkat nézve (a dómok egyelőre tényleg csak olyan Hivi szinten állnak :-), már jelenleg sincs szégyenkeznivalónk nem a Hivivel, de akár a Vifával szemben sem. És nem is nekünk kell megnézni, az ügyfelek döntenek. Mi ketten lényegtelen, hogy mit írunk ide.
Előzmény: atctrade (1171)
atctrade Creative Commons License 2007.05.04 0 0 1171

Bocsáss meg nekem,ha estleg megbántottalak,de én valahogy nem látom a hangszóróitokat egy nagyobb nevő hangfalban sem.Persze lehet,hogy most is tévedek.Azt viszont tudom,hogy a HIVI kiknek gyárt.A Swan hangszóró gyárat meg úgy gondolom komolytalan dolog összehasonlítani egy magyar ősrégi technológiával rendelkető manufaktúrával.Én úgy hallottam,hogy az egész géppark amivel a cégetek rendelkezik talán annyit ér,mint a bemutató termünkben lévő hangfalaink ára.De ha megint tévedek akkor segíts ki kérlek.Én a 17 alatt mióta kijárok elég sok gyárat meglátogattam.Lehet hogy te más gyárakat láttál,de én elszörnyülködtem a méretektől és a precizitástól.

Én azt kivánom,hogy még 100 évig csináljátok,de a szemellenzőt közben azért vegyétek le.

Megigérem,hogy én sosem fogok a termékeitekről rosszat írni.Nincs is jogom,mert nem is ismerem őket.Egyszer próbáltam a cégetekkel felvenni a kapcsolatot,de megízzadtam mire végre a tulajt kapcsolták.

A mi cégünk kb 20-szor akkora,de engem bárki felhívhat.A boltban hobbyból én szolgálom ki naponta vevőket.Amiért itt vagyok az is a hobym része.Én nem felejtettem el hogy honnan jöttem.Ezt másnak is javaslom.

No ennyi.

Szerintem ezek után inkább szakmai dolgokról legyen szó.

Előzmény: shalafi66 (1170)
shalafi66 Creative Commons License 2007.05.04 0 0 1170
Hja. :-) Egyébként tényleg megoldható lenne, és nem is olyan meredek, ha azt is olvasod amit előtte írtam.. Majd pár év múlva kiderül.
Előzmény: spacc (1168)
spacc Creative Commons License 2007.05.04 0 0 1168

Híínye! 

Ez egy kicsit meredek wott: " ha jól dolgozunk, akkor akár azt is mondhatom, hogy kína, meg az importőreik majdhogynem esélytelenek ezen a valóban kicsi hazai piacon."

 

:)))))

Előzmény: shalafi66 (1167)
pagrus Creative Commons License 2007.05.04 0 0 1169
Kicsit részletesebben az X1 mérése. 2,83 V-on érzékenyebbnek mértem a hangszórót mint a gyári adat, úgy tűnik, az 1 W-hoz tartozót írták a 2,83 V-hoz, de majd ellenőrzitek ti is. Az első ábrán a 17 kHz környéki pukli már 100 dB körül van.
A simítás itt 1/24, ilyet nem szoktak nyilvánosságra hozni.
A meghallgatás Visaton G20SC-vel összehasonlítva történt, ami egy jóval drágább és 19 mm-es dóm. Nem volt nagy a különbség (eltekintve az iránykarakterisztikától.)

A képek sorrendben:

1. Mérőlapban
2. Ideiglenes lapban (meghallgatáshoz), látszik, hogy a 6 és 7 kHz közötti kis beszakadást ez okozza, nyilván rendes dobozban nem lenne.
3. Soros 4.7 uF hatása
4. Soros 4.7 uF és 150 uH
5. Soros 4.7 uF, 150 uH és 3.3 Ohm
6. Soros 3.3 uF, 150 uH és 3.3 Ohm együtt a mélyközéppel
7. Imedancia menet

merolapban
ideiglenes lapban
soros 4.7 uF
soros 4.7 uF + 150 uH
soros 4.7 uF + 150 uH + 3.3 Ohm
soros 4.7 uF + 150 uH + 3.3 Ohm + mely
impedancia


shalafi66 Creative Commons License 2007.05.04 0 0 1167
Nem hinném, hogy a kínaiak árban vagy minőségben, vagy előzetes/utólagos terméktámogatásban versenyképesek lennének, de ez egyéni vélemény. Persze könnyen előfordulhat az is, hogy igazam van. A gyártási rendszer nálunk is milliós darabszámokra képes, ezzel sincs gond, a fejlesztés pedig folyamatos, és egészen jól halad. Nem hiszem, hogy hatékonyságban könnyű lenne versenyezni velünk, vagy a fél évszázados tapasztalattal hangszórógyártás terén. A választékról csak annyit, hogy mi tényleg olyan hangszórót gyártunk, amilyet akarunk, vagy amilyet az ügyfél szeretne. Nincsenek kötöttségek, hogy csak bizonyos előre meghatározott hszek vehetők le a polcról, és importálhatók. Eléggé hosszútávon nézve, ha jól dolgozunk, akkor akár azt is mondhatom, hogy kína, meg az importőreik majdhogynem esélytelenek ezen a valóban kicsi hazai piacon.
Előzmény: atctrade (1166)
atctrade Creative Commons License 2007.05.03 0 0 1166
Hát őszintén megvalva nem irígylésre méltó a helyzetetek.Gondolom fejlesztésre kevés pénz jut és ez a magyar piac sajnos elég kicsi.A kinaiak árban és minőségben verhetetlenek.Óriási tételben tudnak gyártani és nagyon nagy a tipus választék.Ha ezekkel tudtok versenyezni akkor le a kalappal.
Előzmény: shalafi66 (1165)
shalafi66 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1165
Persze, de ezzel kapcs. én nem sokat tudok tenni, legfeljebb annyit mint eddig, végzem a munkám. Aztán majd meglátjuk, mi lesz. :-)
big-dewil Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1164

Walszeg direkt érted félre a mondandom...

A Seas magasabb árfekwésübb és terméxetesen minöségübb is. Ezzel xemben a HIVI termékei, habár olcsoak, nagyon is jo hangxorok. Ellenben tok párat, amik jowal drágábbak még ennél a Seasnál is, de a HIVI-nél mindenképp, mégis kell öket kompenzálgatni,h egyáltalán beépithetöek legyenek, és még igy is elég kétes az eredmény.

Kb étöd?)))

Előzmény: shalafi66 (1158)
atctrade Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1163

Az árakat a múlt héten leírtam.valószinú,hogy rendelünk belőlük 100-100 db-ot.

Sajnos ennyi a minimum rendelési mennyiség.

atctrade Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1162

No ezt jól elírtam.

Szóval azzal a gyárral akinek a hangszórói vannak az Aurumban,de ezt szerintem te is értetted.De mindenesetre jó szemed van.Ez dícséret volt.

Előzmény: spacc (1161)
spacc Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1161

Milyen ribbongyár van az Aurum Cantus falakban ?????        :DDDDD

 

Bocs, ezt nem lehetett kihagyni....

Előzmény: atctrade (1160)
atctrade Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1160

Mi annyiban vagyunk talán másabbak,hogy nem kell amerikába menni,ha kell egy jó hangszóró,hanem itthon is ilyen áron meglehet venni.

Ha bármi gond van akkor mi itt vagyunk.

A HIVI a világ egyik legnagyobb hangszóró gyára.Az árak talán ezért is ilyen jók,de bizonyára sok jobb gyártó is létezik,csak persze magasabb áron.

Most tárgyalunk több gyártóval,mint pl az Aurum Cantus falakban lévő ribbon gyárral.

Előzmény: atctrade (1159)
atctrade Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1159
Ez most nekem sem tiszta
Előzmény: shalafi66 (1158)
shalafi66 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1158
Értemén, de hogy jön ez ide.. :-) És mit is szeretnél ezzel mondani Bigi? Talán azt, hogy nem érdemes foglalkozni a HiVi-vel mert elérhető árú a seas dóm?
big-dewil Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1157

Kérdezzük meg a nagyérdemüt, h mi a wéleményük, jo?

Mellesleg mostanában rendeltem SEAS magasakat USA-bol.

800Hz-töl lehet öket wáltani elméletileg, de 1kilotol lazán. Oxt 6ezer ft-ra jött ki az ára, wámmal, ÁFÁ-wal, biztositással, xállitással együtt...

Előzmény: shalafi66 (1156)
shalafi66 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1156
:-) Tudtam, hogy ide fogsz kilyukadni. Mindenesetre köszönöm az őszinte érdeklődést. Attól függ egyébként, hogy melyik H2000 dómról van szó, mert jelenleg mindkettőnél más. A 25mm-esnél az átvitel egyenetlenségét kompenzálni érdemes a magas előtti szűrő megfelelő megválasztásával, az meg alapkövetelmény, hogy előlapba kell süllyeszteni a hangszórót. Nagyjából ennyi. A kisebb 19mm-eset pedig sztem 5kHz alatt nem érdemes használni a viszonylag magas, ~1800Hz-es rezonancia pont miatt. Egyébként ha ezeket betarják, nemcsak használható, hanem hallgatható is lesz (vagy esetleg több is, az alacsony torzítás, jó dinamikus viselkedés miatt).
big-dewil Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1155
Hallgathato helyett, haxnálhato.
Előzmény: big-dewil (1154)
big-dewil Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1154
A tiétekben milyen kompromissziumokat jawallasz, h egyáltalán hallgathato legyen?
Előzmény: shalafi66 (1153)
shalafi66 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1153
Nem kell azon godolkozni, leírtam, hogy mit és miért. Egyébként lehet akár elfogadható is bizonyos kompomisszumokkal. A ferrofluidot meg én. pl. nem díjazom annyira... A membrán anyagát sem. De ezek egyéni vélemények.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!