Keresés

Részletes keresés

chabie Creative Commons License 2009.03.06 0 0 1793

A magyarok is az árják közé tartoznak.

Hiszen a nevünk németül: ung-arjisch !  :)

Előzmény: Törölt nick (1792)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1791

A találgatáshoz még annyit. Sztem nem Hitler döntötte volna el, mi merre hány méter.

 

1. Az egészsége megrendült, már a hanyatlás kezdete előtt.

 

2. Annyi hozzá közelálló embernek ártott gázolt a becsületébe!

    (Heinz Guderian tábornagy, Erick von Manstein tábornagy)

    Annyian ellene voltak a faji üldöztetésnek, hogy ezt nem tűrték volna sokáig!

   ( Evald von Kleist tábornagy: Az én parancsnokságom alatt álló területeken 

      megtiltom az SS halálosztó hordáinak működését, jelenlétét! Ellenkező esetben

      ezen alakulat tagjai, áldozataik sorsára jutnak)

 

3. Félreállították volna semmi perc alatt. A vége felé már nagyon kevés

    követője maradt.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1790

Ez nem igaz! Minket balkáni népnek tartott, de nem szlávnak.

 

Hogy a magyarokat"(akiket szintén szlávoknak tartott)"

 

Ez így nem igaz!

Előzmény: Törölt nick (1788)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2009.01.29 0 0 1789

"akiket szintén szlávoknak tartott"

 

Nem hunoknak...?

Előzmény: Törölt nick (1788)
Maotai Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1787

(Hitler utálta az egykori arisztokratákat, s Horthyról se volt nagy véleménnyel, Antonescu volt a kedvence) ...

 

Igen, É-Erdályt biztosan elveszítettük volna és Kárpátalja is igen necces. 1943-tól Hitler a vezetőikkel való "tárgyalásain" rendre panaszkodott  Magyarországra a szlovákoknak és a románoknak, de fordítva soha. 

Előzmény: showtimes (1772)
Maotai Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1786

Hitler azt mondta 1943-ban antonescunak és Horthynak, h a bánáti és dél-erdélyi németeket Németo-ba akarja áttelepíteni.

Előzmény: showtimes (1778)
jamaica2 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1784

Valahol olvastam, hogy Hitler szlávoknak tartott minket, de lehet, hogy csak mint kategóriaként sorolt ide minket.

 

Az SS terveit el lehet olvasni. Gigantikus népírtás a kelet szlávok között 25-50 millió ember , de a németekhez közeli külső antropológiai jegyű keleti szlávok németesítésre kerültek volna. SS katonák több nejűségével stb.

 

Mivel a dél tiroli németek és a holland flamand népesség sőt az angolok egy része is a volt orosz területek gyarmati telepesei lettek volna.

 

Hogy a mi sorsunk mi lett volna azt nem tudom. 

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1783

A magyarokat visszaküldte volna Ázsiába? Vagy ezt csak azért találták ki, mert a magyarországi svábokat tényleg a Volgához akarta telepíteni?

historias Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1782
Semmi.Csak Észak-Erdélyt vissza adta volna a románoknak.A magyarokat megbízhatat
lannak tartotta.Ez ís következménye volt 1944.márc.19-ének.Ráadásul,megszállásuk alatt,nem bántak kesztyűs kézzel velünk.Gondolj az ország területén folyó csatákra.Nem a magyarok miatt volt fontos az ország nekik,hanem stratégiai okokból.
Előzmény: Törölt nick (1779)
chabie Creative Commons License 2008.11.09 0 0 1781

Moldova György: Titkos záradék

 

"Smidelius felemelte a kezét:

 - (...) Mivel jóvátételt nem fizettünk nekik(a magyaroknak-chabie),így próbálnak   visszaszerezni valamit azokból az értékekből,amiket a háború alatt elhoztunk tőlük:műkincsek,vasúti kocsik,mezőgazdasági termékek.Gondolja meg,mein Führer,így nem is olyan drága ez a reggeli.

 - Nincs igaza,Smidelius,én Horthynak minden búzaszemről kötelezvényt adtam,amely a háború utáni kifizetésre szólt.Tehát az elhozott áruk ki nem fizetéséért a szövetségeseket terheli a felelősség,mert a győzelmükkel megakadályoztak abban,hogy az ígéretemet betartsam.

 -De én úgy tudom,mein Führer,ön akkor sem szándékozott fizetni a magyaroknak,ha megnyeri a háborút!

 -Az más kérdés,Smidelius,nyugodjon meg,akkor nem is merték volna kérni! "

Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.09 0 0 1780
De.
Előzmény: Theorista (1776)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.08 0 0 1779
Hát mért bántottak volna minket ha nyerünk? Elvégre szövetségesek voltunk!
Előzmény: Galgadio (1777)
showtimes Creative Commons License 2008.11.08 0 0 1778
Ez csak egy stilizált skicc, elég arra utalni, hogy Bácska a horvátokhoz van rajzolva (lévén a Baranya-háromszög alatt egyből le kellett volna menni a Duna mentén a térképnek, s ezen jóval keletebbre van, viszont a Bánátot és Dél-Erdélyt meg nekünk rajzolta. Előbbit s többszázezer népi németjével nem valószínű, hogy megkaptuk volna, de Temesvár térségének is kicsi a valószínűsége. Hamarabb eszkábáltak volna össze egy délvidéki német tartományt.
Aztán szerintem a Felvidéknek is csak a keleti részét rajzolta be nekünk, vagy csak remegett a keze :)
Ráadásul nem számol a Ju-ból kihasított olasz résszel (nevezetesen Bosznia fele, a Neretvától délre, s egyéb lecsípések...
Na persze ez az egész annyira vehető komolyan, mint maga a topic :)
Előzmény: Galgadio (1777)
Galgadio Creative Commons License 2008.11.07 0 0 1777

Elég érdekes ez a térkép: Belgium, Hollandia és Franciaország független, mint ahogy a balkáni országok is. Magyarország meg mintha visszakapta volna a Trianonban elcsatolt részeket, bár  a térképen elég bumfordi módon van ábrázolva.

Tehát olyan, mintha a friccek csak a lengyeleket, baltiakat és a keleti szláv népeket (orosz, fehérorosz, ukrán), ill. a kaukázusiakat hódították volna meg és a többieket nem bántották...

Előzmény: Törölt nick (1774)
Theorista Creative Commons License 2008.11.07 0 0 1776
Nem az a film, amiben Rutger Hauer SS tisztet játszik Miranda Richardson pedig egy amerikai újságírónőt?

http://www.imdb.com/title/tt0109779/
Előzmény: Zicherman Istvan (1775)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.07 0 0 1775
Igen. Abból forgattak egy filmet is...
Előzmény: Törölt nick (1774)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.07 0 0 1774

A könyvespolcomon van 1 könyv. ROBERT HARRIS - FÜHRER-NAP néven. Abban a könyvben az író elképzelése szerint Hitler megnyerte a hábórút, Németország hatalmas terjedelmű, a világ ura. A történet 1964. április 14.-én, kedden kezdődik, egy SS Esküvel. A könyvben van rajz a Nagy Németországról térképen, és egy rajz, Berlin Főteréről. Képek:

 

pic1

 

pic2
Jungbluth Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1773
"Azt nem tudhatjuk, mi lett volna ha..." Hát basszus, jó hogy figyelmeztetsz, de a topik épp arról szól, hogy találgatunk. Annyira biztos nem utálnánk Horthyt, mint itt most. Illetve most sem utáljuk, csak a többség. :(. Hitler nem győzött, de cserébe örökéletű lett. Most már akárhányszor Berlinben járunk, jót nevethetünk a bajszos vén hülyén, hogy görnyed a térképek, meg tervek fölé. Hahha, hahha...! ;(
showtimes Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1772
Azt nem tudhatjuk, mi lett volna, ha... egy viszont valószínű: Horthyt ugyanúgy "szégyelhetnéd" lévén a szélsőjobbosok nem kevésbé utálták, mint a szélsőbalosok. Márpedig német győzelem esetén pedig nyilván ők kerültek volna hatalomra Magyarországon is (Hitler utálta az egykori arisztokratákat, s Horthyról se volt nagy véleménnyel, Antonescu volt a kedvence) ...
Előzmény: Jungbluth (1771)
Jungbluth Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1771
Ha Hitler győz? Akkor a hidegháború nem SZU vs Nyugat, hanem Németország, szövetségesei, és vazallusai vs Nyugat lett volna. Szerintem ugyanúgy nem lett volna abban az esetben harmadik vh., mint ahogy a valóságban se. Gondolom az űrbe is előbb jutottak volna ki, nekünk meg (magyaroknak) tök jó lett volna. (Bár, mi nem lett volna jobb annál, amit kaptunk...). Ja, és nem kéne minden nap a holokausztra emlékezni. Az elég idegesítő. Meg talán nem szégyellnénk Horthyt. De azért így se rossz, a kiforgatott nemzettudat, és zsidómédia szerintem tökjók.
horst_fuchs Creative Commons License 2007.03.22 0 0 1770

mi van, ha Hitler győz? van egy tippem:

http://www.youtube.com/watch?v=MoZGPM1_-nw

Aventinus Creative Commons License 2006.12.19 0 0 1766

A topikban lehetőleg kerüljük az egymás személyére kihegyezett megnyilvánulásokat.
Előzmény: Triste (1759)
reduit Creative Commons License 2006.12.14 0 0 1764

Szerintem senki nem torte ossze magat hogy harcoljon a fronton, foleg a haboru vegen.

 

 

De azért nagyrészt nekik sikerült is!És nem csak ekkor!Viszont ember-ember farkasa soha ne legyen!

 

És az is igaz: mindenkinek juthasson hab a tortáról és száraz kenyérvég is!

Békeidőkben a hab körül nagy a tolongás, csak talán szombaton feleződik a létszám!

De ez igy volt mindig!:-(

Előzmény: blitzkrieg (1761)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.10 0 0 1763
Szoktak kitiltani? Pl. miert?
Előzmény: Maotai (1762)
Maotai Creative Commons License 2006.12.10 0 0 1762

:))

előbb (inkább) - utóbb innen is kitiltják :(( 

Előzmény: showtimes (1760)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.10 0 0 1761

"az OMM-ben sem törték általában össze magukat a zsidók azért, hogy a fronton harcoljanak"

Szerintem senki nem torte ossze magat hogy harcoljon a fronton, foleg a haboru vegen.

 

Előzmény: Triste (1759)
showtimes Creative Commons License 2006.12.10 0 0 1760
ez aztán mélyen szakmai válasz volt, mint amilyet szoktál:)
s te is nagyon jól tudod mire szólt a megjegyzés, csak játszod az értetlent. valami új módszert kellene, mert már ezt kiismerték elég sokan errefelé:)
Előzmény: Triste (1759)
Triste Creative Commons License 2006.12.10 0 0 1759

"Ideológia helyett inkább szakmai érveket hozz, ez nem a polidili" - hangzik a felszólítás showtimes pajtástól, aki érzékelteti azt is: a polidilivel ellentétben itt, a történelem topikban bizony a szakmaiság járja. Ilyen előzmények után nincs jogunk kétségbe vonni: showtimes pajtás a szakmaiságot és csakis a szakmaiságot képviseli, s mint a szakmaiság vitán felül álló képviselője, joggal ajánlja figyelmünkbe, sőt, igényli a szakmaiságot (és csakis a szakmaiságot.) Elvégre, mégsem a polidiliben vagyunk. (ahol, úgy tűnik, nem feltétel a szakmaiság - kivéve, ha showtimes pajtás, mint a szakmaiság hiteles képviselője, átrándul oda).

 

Ám legyen. Legyen szakmaiság és csakis szakmaiság.

 

A szakmaiság iránti showtimes-i - jogos - igényt elfogadva hadd idézzek tehát egy szakmai szöveget. Előre szólok, hogy nagyon szakmai lesz.

 

 

"Egyébként az OMM-ben sem törték általában össze magukat a zsidók azért, hogy a fronton harcoljanak. Ezt pl. Somogyvári Gyula frontregényeinek visszatérő témája (zsidókkal általában csak a hátországban vagy a gyengélkedőn találkozott), pedig nem vádolható elfogultsággal"

(showtimes, 1650)

 

Tehát, ha jól sejtem, showtimes pajtás valami efféle szakmaiságot igényel. Megkapta.

Előzmény: showtimes (1742)
otranto Creative Commons License 2006.12.08 0 0 1757
Már az 1820-as évektől folyamatosan jelen volt a szándék, hogy a flotta tisztikarába német, magyar és a birodalom más területeiből származó tisztek kerüljenek, hogy ellensúllyozzák a tisztikar olasz jellegét. Át is vett a flotta a szárazföldi haderőtől jópár nem olasz tisztet.
Nem németesítésről beszéltem, hanem az olasz elem csökkentéséről.
Előzmény: showtimes (1756)
showtimes Creative Commons License 2006.12.08 0 0 1756
48-ban Velencében a felkelők elfoglalták a flotta felét, a másik fele Triesztbe hajózott, ahol a velenceiek, szárdok, nápolyiak blokád alá vonták. Majd Custozza és Novara után az osztrákok vették blokád alá Velencét - ekkor Martini altengernagy volt a flotta főparancsnoka, akit rövidesen váltott a dán Birch von Dahlerup altengernagy. Ekkor lett a flotta vezénylési nyelve a német - s tették át központját Triesztbe, majd később Polába. Németesítés korábban nem volt.
Előzmény: otranto (1752)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!