Keresés

Részletes keresés

brmmm Creative Commons License 2006.04.20 0 0 27992

Bölcsi: nehéz ügy. Én januárban írattam be Bazsit, hogy szeptemberre felvegyék, már akkor volt ahová nem volt hely a kerületben. Ráadásul egyik sincs hozzánk közel...Szóval végül a viszonylag rövid busztávolságba lévőbe megy (gyanítom Ványkával együtt - Szemünk fénye bölcsi), ahol nagy a kert és ahová járunk már október óta játszóbölcsibe, mert ismerve a fiamat, nem lesz egyszerű a beszoktatás. Amúgy legfontosabb szerintem is a gondozónő, de ezt pl. nem mindig tudják előre megmondani, hogy ki lesz. A kaja, meg pl. itt a Tétényi útiban extra szuper, amúgy is a XI. kerben reformétkeztetés van, Bazsi itt tanult meg gyönyörűen enni, ráadásul állandóan kér repetát :) (ja, nem adnak keveset, csak annyira ízlik neki).

 

Szívzörej :(

 

Tasha, tegnap egész este a drámatagozatoson vigyorogtam! Szuper kép! És a kicsi, meg az ő pocakja...Jaj, nagyon helyesek!

Előzmény: tulpen (27984)
tasha Creative Commons License 2006.04.20 0 0 27991
na ez oké, de nekem mindig az a parám, h nyilván nem fogják azt mondani, h de anyuka, jól ráordítunk a gyerekre h mittudoménmit csinál :)
És igen, a beszéd, nekem is ez volt a feltételem, mert engem a férjem nagyon rá akart beszélni h adjuk be Martint, mikor a terhesnyavalyáim voltak. Én szept-tol szeretném ha 4 órában járna, de még meglátom hogy áll a magyarral, mert ha túl korán kerul közösségbe, akkor annak annyi és totál elfinnesedik a gyerekem :p
Előzmény: tulpen (27989)
tulpen Creative Commons License 2006.04.20 0 0 27989
Hát tuti,hogy az első kérdésem ez lesz. Én ilyenen nem vagyok beszari,meg igen arra gondoltam,hogy Anyukákat megkeresek.
Mondjuk nagyon,nagyon örülnék ha Barnus elkezdene addigra beszélne amikor jön a bölcsi,hogy el tudja mondani a dolgokat. Asszem amig nem beszél be se adom....
Előzmény: tasha (27987)
tasha Creative Commons License 2006.04.20 0 0 27987
na csak ezt hogy deríted ki? Leselkedés? :)) szvsz faggass anyukákat, akiknek már odajár a gyereke.
Más szempont nem nagyon van, max az h milyen a vezeto óvóno, mert rajta mulik sokminden, aztán a kaja?? Ha ez fontos neked. Meg persze milyen messze van a melóból.
Előzmény: tulpen (27984)
tulpen Creative Commons License 2006.04.20 0 0 27986
Hááát remélem találok valamit,az se baj ha át kell vinni más ker.-be. Jó nagy szerencséd volt,ahogy látom a bölcsivel.:)
Előzmény: manojoe (27983)
tulpen Creative Commons License 2006.04.20 0 0 27985
na ezt nem akartam igy facetoface leirni,de gondolhatod,hogy nálam is az az első.:O)
Előzmény: Törölt nick (27981)
tulpen Creative Commons License 2006.04.20 0 0 27984
Nekem az első kérdéskör mondjuk az,hogy-hogy fegyelmezik a gyerekeket.
Ugye kezére nem csaphatnak,és ne is kiabáljanak vele ...na de van ilyen bölcsi?
Az udvar nekem is fontos. Mi van még? Senki nem keres bölcsit?
Előzmény: tasha (27978)
manojoe Creative Commons License 2006.04.20 0 0 27983

Sziasztok, bocsánat hogy belepof, de olvasom itt Bazsigyerek lábkörmeinek dolgát... Ljucus, mit jelent az, hogy csúnya? Mert Ivánnak szó szerint hullámos a nagylábujjkörme, de azóta ilyen, mióta elkezdett járni. Lenyírni is borzalmas, de eddig nem gondoltunk gombára - lehet, hogy kéne? Színével, vastagságával nincs gond, csak HULLÁMOS. :(

 

(Tulpen, nem biztos, hogy lesz még hely a bölcsiben, ha ősztől mész vissza... én tavaly írattam be a gyereket idén őszi kezdéssel, és sok bölcsi már akkor betelt. Ványka egy munkahelyemmel szembeni bölcsibe fog járni, nálunk az a központi bölcsőde, hatalmas udvar, jó sok lelkes dadusgyakornok :)) ... és három perc alatt átsattyoghatok hozzá az irodából!)

tasha Creative Commons License 2006.04.20 0 0 27982
na ja :(
Előzmény: Törölt nick (27981)
tulpen Creative Commons License 2006.04.20 0 0 27979
Igen a vason volt a fő hangsúly.
Már meg is van az eredmény,most ugortem el érte. Minden tökéletes.
Tudtam én ezt,ez egy vasgyúró.:)

Ljucus,
Én a Sote Klinikára mentem a Tüzoltó utcai gyerekkórházba.. EZ van nekem itt közel.
Ugye körzetileg a dokinő a Budai gyerekkórházat favorizálja.
Szivzőrejt most hallott először. Nagyon nem pánikolok,sőt egyáltalán nem mert a doki a full alapos tipusba tartozik,és mindenért elküls kivizsgálásra.
Majd rájössz te is,hogy a receptek számát osztani kell kettővel amit felir.;)
Mondjuk én fontosnak tartom a vizsgálatokat,de most is felirt valami testkrémet,mert volt 3 pötty Barnán az izzadságtól,na ezeket ki se váltom.
Fütyi dokitól ne félj,tuti a Madarászba fog titeket is küldeni.
Előzmény: FémFatál (27976)
tasha Creative Commons License 2006.04.20 0 0 27978
Hali,

Tulpen, remélem nem lesz gond a szívzörejjel!!!
Az étvágytalanság nálunk is játszik :( de csak pár napja, még nem aggódom (nagyon), jön a hátsó rágója...
bölcsi: egyértelmuen a gondozóno a fontos+legyen udvar, ahova ki is viszik oket.

Ljucus, a szuk fityma mennyire szuk? Jön a pisi sugárban? Mert ha igen, akkor max élettani letapadás van csak, nálunk ahhoz 3 éves korig nem nyúlnak, mert az feloldódhat v mi.

t.
Előzmény: tulpen (27974)
ljucus Creative Commons License 2006.04.20 0 0 27977
Tulpen, hova mentek kardiológiára?

Nálunk tegnap volt a doktornéni, és BAzsinál is hallott szívzörejt. Meg szűk a fityma, meg az 1 éves kori szemészetet is elmismásoltuk, meg Esztit is kell majd vinni csípőszűrésre és koponya-has UH-ra. Mára sikerült szereznem időpontokat az összes helyre. Mármint hogy tegnap és ma megszereztem az elkövetkezendő 2 hónapra egy rakás vizsgálati időpontot (kivéve a sebészt. Arra még nem szántam rá magam). JAjjjjj
Múlt héten meg bőrgyógyásznál volt apukája BAzsival, mert a lábkörme jó ronda. Mindenki gombára gyanakodott, aztán meg kiderült, hogy csak fejlődési rendellenesség. Figyelni kell a cipőre. Ennyi.

Bazsinak már régen is hallottak szívzörejt, akkor voltunk kardiológián, ahol mindent rendben találtak, aztán volt kontrol fél évre rá, ahol mondták, hogy többet nem kell menni, tök egészséges. Erre most megint kezdődik. Azt mondta a doktornéni, hogy érdemes időről időre kontrolláltatni, mert ha mégis lenne valami - amire már volt példa a praxisában - akkor jó idejében felfedezett dolgon esetleg egyszerűen tudnak segíteni, míg később csak sebészeti megoldás lenne. Azért reméljük, nincs semmi baj sem Barna, sem Bazsi szivecskéjével.

JA és tegnap Bazsi is megkapta az 1. kullancs-oltást. És nem sírt. :-) Mikor elment a doktornéni, még integetett is neki.

A mai front viszont rettenetes. Eszti 1 óránál többet még nem aludt ma egyhuzamban.

Lányok, mikor lesz átnevezve a topik? Krisina kell hozzá?
Előzmény: tulpen (27974)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.20 0 0 27976

Remélem minden Ok Barnussal. Mit bírnak egy laborral megállapítani az étvágytalanság ügyében? Hogy vérszegény vagy ilyesmi?

Le is fogyott?

Szívzörej :-o Nahát. És ez csak most jött elő? Eddig még nem hallgatta meg, vagy nem is volt mostanáig szívzöreje?

 

Bölcsi ügyben én nem végeztem átfogó vizsgálatot, azt választottam, ami a legközelebb volt.

Szerintem egyébként az egyetlen fontos faktor az, hogy mennyire jó fejek a gondozónők. A többi nem sokat számít, legfeljebb az, hogy közel legyen :-)

 

Előzmény: tulpen (27974)
tulpen Creative Commons License 2006.04.20 0 0 27974
Szasztok!
Mi ez a nagy pangás?:)
Ma voltunk reggel vérvételen Barnával.basszus,hogy-hogy utálom én ezt. Szerencsére könnyen megszúrták.
Dokink a mostani tanácsadáson mikor mondtam,hogy nem eszik rendesen a kölök a betegsége óta (ami kb másfél hónapja volt) egyből beutaét teljes laborra.Hurrá.
Remélem minden rendben lesz.
Ráadásul szivzörejt is hallott,ezért jövő héten megyünk vizsgálatokra. Hurrá.
Jó az élet ha zajlik.

Brmmm ! Asszem te kérdezted kullancsoltást,de lehet,hogy a Sapi.:)
Barna most kapta meg a 2.oltást. Már védett 9 hónap múlva kell adni a 3.oltást,és onnantól 3 évenként egyet.

Csajok!
Nagyon jár az agyam bölcsi témában. Asszem ősztől kénytelen leszek beadni Barnust,mert el kell mennem dolgozni.(hacsak nem leszek terhes addigra)
Ti milyen szempontokat néztek? Mit kell,és érdemes nézni ,kérdezni?
Tök tanácstalan vagyok.
Sapi!
Nem tudsz jó bölcsit itt a környéken?
haspoki Creative Commons License 2006.04.20 0 0 27973
Igen, szimpi volt. Mondjuk Petit nagyon sajnáltam, 2,5 órát volt itt a lány, addig Peti nagyon szenvedett. Ugye nem tudtam vele foglalkozni, vagy sírt, vagy feküdt a földön, nézte a tévét :(
Előzmény: Törölt nick (27972)
tasha Creative Commons License 2006.04.19 0 0 27971
nekem is :D és Martin gondoskodik róla, hogy minden nappal egyre több legyen :P
Előzmény: FémFatál (27970)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.19 0 0 27970

:-)

Nekem olyan világos csík is van a hajamban, ami olyan, mintha ősz lenne, ééééés tényleg ősz :-)

Bibibibííí.

Előzmény: haspoki (27969)
haspoki Creative Commons License 2006.04.19 0 0 27969
:)
Próbáltam lefotózni, de képen nem adja vissza a színét. Olyan világos szőke a csík, majdnem mintha ősz lenne. Egyelőre nem tetszik, akárhogy nézegetem, de hátha megszokom.
Előzmény: tasha (27968)
tasha Creative Commons License 2006.04.19 0 0 27968
képet!!! :)
Előzmény: haspoki (27966)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.19 0 0 27967

Milyen a színe?

FOTÓT!

Előzmény: haspoki (27966)
haspoki Creative Commons License 2006.04.19 0 0 27966
Nem talált ide, már kész vagyok :)
Jó lett, de a színét még szoknom kell :)
Előzmény: Törölt nick (27965)
haspoki Creative Commons License 2006.04.19 0 0 27964
Nahát, fél9-et beszéltünk meg, és még nincs itt. 24 perce késik, és nem is telefonált. Nem szeretem az ilyet :(
Előzmény: haspoki (27962)
gg31 Creative Commons License 2006.04.19 0 0 27963
Sziasztok, elnézést a zavarásért. Szakdolgozatomat írom, szeretném kérni, hogy ha időtök engedi, akkor a következő kérdőívet töltsétek ki. Köszönöm a segítséget: Nagy Gabi

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9141669&la=54057992

 

haspoki Creative Commons License 2006.04.19 0 0 27962
Sapi, mindjárt jön a lány, akit ajánlottál, kíváncsi vagyok, mit csinál a hajammal :)
tasha Creative Commons License 2006.04.18 0 0 27960
itt is mondom, hogy édes, helyes kisfiú!! Flórának is biztosan tetszeni fog öcsi :)
Ha bármi kérdésed van, akkor email/telefon, tudod!

t.
Előzmény: Como (27959)
Como Creative Commons License 2006.04.18 0 0 27959

Sziasztok!

Újra itthon. :)

Azt hiszem, sokat nem fogok tudni jönni, mert délután Flóra is hazajön és valami azt súgja, onnantól nem sok szabadidőm lesz. Igyekszünk újraépíteni széthullott kis családunkat.

De azért majd igyekszem néha be-benézni. A másikon pedig tettem fel egy linket pár képhez.

tulpen Creative Commons License 2006.04.18 0 0 27958
Tetszett neki,bár Szentin nem sokat foglalkozott vele,mert annyi más izgalmas dolgo volt. Nagyon édes volt a három gyerek ahogy mentek a kertben és szedték össze a csokikat,a játékokat.Jó kis nap volt.
Képzeld mi a skanzenbe egyszerüen nem jutottunk be. Olyan dugó volt már a kereszteződéstől,hogy nem álltunk be a hatalmas kocsisorba. Igy Szentendrén csavarogtunk. Igy jártunk.
Előzmény: Törölt nick (27957)
tulpen Creative Commons License 2006.04.16 0 0 27956
Áldott,Békés Húsvétok Kivánunk Mindenkinek!!!

Mi ma Szentendrére a dédihez megyük,remélem ilyen napsütéses idő is marad...elvégre nyuszit kell keresni a fűben egy háromkerekű bringa személyében.
Annyira kiváncsi vagyok Barna mit fog szólni hozzá...
ljucus Creative Commons License 2006.04.15 0 0 27955
Ja, még azt akartam megosztani veletek, hogy örököltünk egy rakás jobbnál jobb, szebbnél szebb kislány ruhát - hála unokatesómnak, akinél az UH alapján fiú lesz a kistesó. Tényleg csodaszép ruhák.
ljucus Creative Commons License 2006.04.15 0 0 27954
Sziasztok!
Látom, mindenki családozik. Helyes. :-)
Sajnos a közös progikból egyelőre ki kell maradnunk, mert a picit még nem lehet sétáltatni. Majd jövő héttől...
Boldog Húsvétot mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!