Keresés

Részletes keresés

unguided Creative Commons License 2004.07.16 0 0 157
Secret work halted at top US nuclear arms lab after security breach
http://news.yahoo.com/news?tmpl=story&cid=1503&u=/afp/20040716/ts_afp/us_losalamos_nuclear_040716025728&printer=1
Vgyuri Creative Commons License 2004.07.14 0 0 156

Még szerencse (:-), hogy az 1 MT-nál nagyobb bombákat a védett csapásmérő építmények (rakétasilók, vezetési pontok) ellen szánták. Ugyanis az elpusztított terület növekedése nem egyenesen arányos a bomba robbanóerejével, és ezzel az árával. Sovány vigasz, hogy a városoknak szánt robbanófejek kisebbek voltak, a most(?) nyilvánosságra került forgatókönyvek szerint pl. Magyarország nagyvárosainak (9) 200 kt-ás bombák voltak "kiutalva". Ami nem elég egy Debrecen nagyságú város teljes el/kipusztításához, de bőven elég arra, hogy a város ne legyen használható "eredeti rendeltetése szerint."

 

Előzmény: contraDiction (134)
DexC Creative Commons License 2004.07.14 0 0 155
<FONT face=Helv size=2>

Par link mindenfele vilagveges dolgokrol:

Earth Impact Effects Program, kiszamolja egy meteorbecsapodas kovetkezmenyeit a kulonbozo valtozok fuggvenyeben: http://www.lpl.arizona.edu/impacteffects/

Ez az Excel szamolotabla arra jo hogy kiszamoljuk vele mi tortenik ha egy atombomba robban tolunk bizonyos tavolsagra.

http://nuclearweaponarchive.org/Library/Nukexls.zip

Ez egy elemzes arrol, mi tortenik ha Manhattanben felrobban egy atombomba, a nextre surun kell kattintgatni.

http://www.atomicarchive.com/Example/ExampleStart.shtml

Es vegul a kedvencem egy 150 oldalas tanulany angolul a nuklearis haboru hatasairol:

http://www.atomicarchive.com/Docs/pdfs/7906.PDF

hunserv Creative Commons License 2004.07.14 0 0 154

:) ha mast nem, hat az a kis asvanyviz jol fog jonni, ha majd valakinek nem lesz kedve frissitoert boltba menni egy forrobb napon. Fo a kenyelem :)

Előzmény: qwer1234 (149)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.07.14 0 0 153
Ken Alibek egy köcsög kazah!Azt se kell elhinni amit kérdez!
Előzmény: malócz (152)
malócz Creative Commons License 2004.07.13 0 0 152
én is Alibek könyvét akartam ajánlani (múlt nyáron a déli pu egyik könyvesénél szereztem be 200 forintért :). Szal' ő a SZU összeomláskor lelépett az amcsikhoz, de annyit tudott, hogy már akkor elkezdtek komolyan foglalkozni a génsebészettel összerakott biológia fegyverekkel. Vagyis például olyanokat akartak már több, mint 10 éve összerakni, ami sokkal életképesebb, van benne egy kis lépfene, egy kis pestis, egy kis feketehimlő, és mondjuk állítgatni lehet a lappangási időt...
qwer1234 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 151

No, akkor neked ajánlanám a Biohalál című könyvet ! (Ken Alibek)

Ez részletesen leírja a szovjet biológiai fegyver fejlesztés történetét, egészen 1992-ig bezárólag. Ebben szó esik az eboláról is, de érdekesebb a marburg vírus, amely hasonló az ebolához (szintén vérzéses láz). Az egyik kutató elkapta és ezért részletes beszámoló olvasható a kórtörténetről.

Érdekes dokumentum jellegű könyv, de csak erős idegzetűeknek ajánlott.

Tilleo Creative Commons License 2004.07.12 0 0 150

Kérdés mi van akkor ha egy fanatikus terror szervezet tesz szert biológiai fegyverre, vagy valamire amit annak lehet használni. Ismert pl hogy a Mennyi Igazságosság szektája (ők felelnek a japán metrógázas merényletért) több ízben próbálkozott ebola vírus megszerzésével.

Az ebola rendkívül agresszívan fertőz, a megbetekedések 90% -ban pár nap alatt halált okoz.. eddig azért nem tudott kitörni a dzsungelből mert túl gyorsan legyengíti az áldozatait, így azok nem tudnak eljutni más településekre. De képzeljük el hogy mi történne ha egy nemzetközi repülőtér szellőző rendszerébe juttatná egy elvetemült csoport!

 

Tilleo  

qwer1234 Creative Commons License 2004.07.11 0 0 149

Ma voltam az Auchanban és vettem 9+9liter ásványvizet, direkt olyan célra, hogy letegyem a pincébe vésztartaléknak. Ehhez természetesen nem nyúlunk. Viszont egy nukleáris, vegyi vagy biológiai támadáskor meg fog nőni a jelentősége ennek a vízbázisnak. :-)

Az asszony csak röhögött az egészen, amikor este látta hogy cipelem be a vizeket. :-)

 

Nade komolyan : Szerintem tök reális veszély például az, hogy egy idióta mondjuk a Gellért-hegyi víztározóba ciánt rak. Vagy ha nem is a Gellért-hegyibe hanem valami kisebbe.

Bal Creative Commons License 2004.07.09 0 0 148
Én úgy tudom, a biológiai fegyverek csak a filmekben terjesztenek halálos járványt. A valóságban az összes ide vonatkozó fejlesztés jól lokalizálható hatásokat igyekezett felhasználni. Tipikus példája a porított anthrax, ami teljesen "kalibrálható", fix méretű területen okoz megbetegedést, de azon kívül nincs hatása. Egy járvány szabályozhatatlan, nincs rá garancia, hogy nem fog a bevetőjének legalább annyi kárt okozni, mint a célnak. Az illető országot el is kell majd foglalni, stb. Max. afféle "doomsday device" céljára fejleszthettek ilyen járványokat, magyarán ha már elvesztették a háborút, "minden mindegy" alapon bevethetik vagy esetleg a fegyverrel zsarolják az ellent.

Helyesen kivitelezett föld alatti robbantásnak gyakorlatilag nincs radioaktív hatása a felszínen, a teljes felszabaduló dózis abszorbeálódik a kéregben. Más kérdés, hogy néha előfordult, hogy a beomló kavitáció után vagy a fúrás járatán radioaktív szennyeződés került a levegőbe, pl. úgy emlékszem, 1972-ben volt ilyen Nevadában.
Előzmény: Youme (147)
Youme Creative Commons License 2004.07.08 0 0 147

Ez ugyanolyan természeti törvény, mint az égés mondjuk. A neutronos láncreakcio fizikai, az égés meg kémiai reakció. Mindkettőből energia nyerhető. Előbb utóbb úgyis fény derült volna arra, hogy ez a lehetőség ott van és kihasználható. A Manhattan project csak meggyorsította a folyamatot.

 

Amúgy szvsz a biológiai fegyverek sokkal brutálisabbak. Főleg ha valami ütős járványt okozó korokozót tesznek a töltetekbe. Akkor aztán nincs megállás és az a "láncreakció" szerintem sokkal durvább.

 

Persze az atomfegyver is és minden tömegpusztító fegyver nélkül nyugisabban lehetne aludni...

Előzmény: DAttis (143)
hunserv Creative Commons License 2004.07.07 0 0 146
Napalm halal... Angolul Napalm Death... azert annyira nem csunya, marmint banda szinten, szerintem akad par jo szamuk is :P hehem
Előzmény: belic (145)
belic Creative Commons License 2004.07.07 0 0 145
Ezt lefelejtettem:

És az a furcsa, hogy az atomerőművek létezésétől nem is tartok annyira, mint attól, hogy ezt az energiát másra is használhatják.

En ezt nem latom furanak, mint ahogy azt sem, hogy az autok benzinnel mennek, pedig milyen csunya a napalm halal.

Bel

Előzmény: DAttis (143)
belic Creative Commons License 2004.07.07 0 0 144
Hello!

Az egész "Manhattan-terv"-nek köszönhető (folyamatában a 2 bomba ledobásával együtt), hogy a Világ a hidegháborúban élt 40 évig

Ezzel egyetertek. Es nagyon orulok neki, hogy nem igazi haboru volt!

Bel
Előzmény: DAttis (143)
DAttis Creative Commons License 2004.07.07 0 0 143

Biztos így van ahogy mondod, de akkor se volt jópofa ezekkel az elemekkel "játszani 

 

Én már magát a tényt megkérdőjelezem, szükség volt-e arra, hogy ezt annakidején megkonstruálják. Az egész "Manhattan-terv"-nek köszönhető (folyamatában a 2 bomba ledobásával együtt), hogy a Világ a hidegháborúban élt 40 évig.

Persze ilyen időtávlatból nehéz ítélkezni, mi volt jó és rossz akkor.

Én gyerekként még  ezzel a félelemmel éltem, hogy egyszer kitör az amitől a Világ végül is rettegett, de nem tett érte semmit. 

 

És az a furcsa, hogy az atomerőművek létezésétől nem is tartok annyira, mint attól, hogy ezt az energiát másra is használhatják.

Előzmény: belic (142)
belic Creative Commons License 2004.07.07 0 0 142
Hello!

A földalatti robbantásoknál azt nem értem miért volt veszélytelenebb, rendben a légkört nem szennyezték, de a föld alatt a sugárzás nem volt veszélyes "kifele nem sugárzott"

A nuklearis robbantasnal a kezdeti sugarzas messze nem akkora problema, mint a radioaktiv kiszorodas.
Ez utobbi teljesen megszunik a foldalatti robbantasnal, es a kezdeti sugarzasbol is az alfa es beta sugarzast 100%-osan elnyeli a fold, de szerintem
a gamma es neutron sugarzasbol se nagyon jut ki a felszinre. Ugyhogy szerintem nagysagrendekkel (tehat minimum 100-szor) veszelytelenebb a foldalatti robbantas, mint a legkori.

Bel
Előzmény: DAttis (141)
DAttis Creative Commons License 2004.07.07 0 0 141

Helló!

 

Tegnap és azelőtt az Arte21-es csatornán (német-francia csatorna) láttam egy 2 részes eléggé megdöbbentő dok filmet a szovjet és amerikai atomkisérletekről.

Azt tudtam, hogy jó darabig (1963ig?) végeztek légköri robbantásokat, de az baromian meglepett, hogy valódi "bombavetéssel" repülőgéppel juttatták célba Szemiplatyinszkban és Nevadában is a bombákat.

Azért elég súlyos dolog lehetett ez, már a tény, hogy azokat a bombákat megkonstruálták és fel is robbantották mégha kisérleti területen.

Amit még a szovjet kísérletekről megtudtam ott rossz meteorológiai körülmények (nem megfelelő szélirány, eső) között is végrehajtották a kísérleti robbantást.

 

A földalatti  robbantásoknál azt nem értem miért volt veszélytelenebb, rendben a légkört nem szennyezték, de a föld alatt a sugárzás nem volt veszélyes "kifele nem sugárzott"

 

Én mindenestre a legborzasztóbb eszköznek tartom a nukleáris fegyvert amit valaha is megkonstruáltak. 

Bal Creative Commons License 2004.07.03 0 0 140
Wittmann abból jó ha kettő működik jelenleg. A hatótávolságok pedig a hatvanas évek óta ekkorák, azért hívják ezeket a rakétákat interkontinentálisnak.
Előzmény: Wittmann (136)
malócz Creative Commons License 2004.06.30 0 0 139
Youme Creative Commons License 2004.06.25 0 0 138
Ne engem kérdezz! :o)
Előzmény: -Fu- (137)
-Fu- Creative Commons License 2004.06.25 0 0 137
Mik azok az ultravörös hullámok? ;-)
Előzmény: Youme (133)
Wittmann Creative Commons License 2004.06.23 0 0 136
Ha jól tudom Oroszországnak 6(talán 7) Tájfun o. ball.-rakétákat hordozó tengeralattjárója van. Nos, ezek mindegyike 20 Db SS-N-20 rakátát hordoz, amiben 6-9 200 kilotonnás robbanófej van. A rakáták hatótávolsága 8900(!) Km. Ez kicsit "elszomorító"..
Bal Creative Commons License 2004.06.21 0 0 135
Csak akkor van felhő, ha a bomba a felszínen robban. Ha a levegőben, a sugárszennyezés hatása a bomba felépítésétől függően akár elhanyagolható is lehet.

Általában a teljes pusztulást bemutató forgatókönyvek szeretik a legrosszabb esetet elővenni, pedig az igazság az, hogy egy globális nukleáris háborúban elsősorban katonai célpontokra mérnek csapást, a városokat elsősorban azért éri támadás, mert katonai vagy fontos hadiipari célokat vagy közlekedési csomópontokat, repülőtereket tartalmaznak (és mivel egy nagyváros sűrűn tartalmaz ilyeneket, ez közel egyenlő a teljes pusztulásukkal). Nevetséges, de a nukleáris háborúban is elsősorban győzni akarnak a stratégák, nem embert ölni, az ellenfél területét később esetleg meg akarják szállni, nem örök életre ellehetetleníteni stb. Más kérdés, hogy mindenképp mészárszék lesz belőle, győztesek nélkül.

Előzmény: contraDiction (134)
contraDiction Creative Commons License 2004.06.19 0 0 134
A modern városképrendezés lehetőségei az 1960-as évtizedben

" Lökéshullám/ Ahol a rakéta a földdel érintkezik, 100 m átmérőjű, 80 m mély tölcsér keletkezik. Ha a bomba 5 km magasságban robban fel, kráter ugyan nem lesz, de kétszer akkora terület válik porrá és hamuvá. Egy ezred secnél rövidebb idő alatt felszabadul az egész robbanó energia. 6 km-es körzetben létrejön a teljes pusztulás körzete. A legszilárdabb épületek és beton óvóhelyek összedőlnek, mint a kártyavárak. 10 km-es körzetben összeomlanak a téglaépületek és a nem elég mély óvóhelyek. A légköri nyomás változása, amely 15 méter mélységű vízbemerülésnek és hirtelen felmerülésnek felel meg, megrepeszti a tüdők hólyagocskáit és a dobhártyákat. 15 km-es körzetben súlyosan megrongálódnak a házak és a radioaktív csapadék ellen védő közönséges óvóhelyek. 25 km-es körzetben megrepedeznek a könnyebb szerkezetű épületek és a megerősített pincék. A léglökés, amelyet a robbanás okoz, és amely a hangsebességnél gyorsabban terjed, szanaszét dobálja a tárgyakat és az élőlényeket. Egy kockacukor veszélyesebb lesz, mint egy pisztolygolyó. Az emberek maguk is halált okozó lövedékeké válnak. Az emberek mintegy 15 %-a meghal.

Tűz/ A tűzgömb 10 sec alatt eléri maximális kiterjedését. Átmérője 10 km, hőmérséklete magasabb, mint a nap magjáé: sok millió fok. A felvillantásra vettet pillantás vakságot okoz. A bomba energiájának 35 százalékát képező ultravörös hullámok 60 km-es körzetben mindent felégetnek. A robbanás okozta léglökés óránként 200 km-es sebességgel terjed és szítja a tüzeket. A tűzfal a ciklon sebességével halad. A hőmérséklet 800 fok. A teljesen kiszáradt, nagy CO2-tartalmú levegő belélegezhetetlenné válik. Azok, akiknek lakásában nincs légkondicionálás és O2-tartalék, megfulladnak.

Sugárszennyezés/ A bomba első hatása /az energia 5 százaléka a neutron- és gamma-sugárzásban/ a teljes pusztulás körzetében teljesen megsemmisíti a lakosságot. Akik véletlenül élve maradtak volna, nem bírnák ki az 500 röntgennél magasabb sugárzásszint okozta idegsokkot. A robbanás 15 km magasra viszi fel a sok millió tonna port és sugárszennyezett hamut. Az ebből kialakuló, több szász km hosszú felhő a por súlyától függően kb. 48 óra alatt visszahullik a földre. A sugárszint 60 km-es körzetében eléri a 450 röntgent, az egészséges felnőtt emberek életben maradási esélye nem magasabb 50 százaléknál. Amerikai szakértők szerint 200 röntgen teljesen elég az öregek és betegek megöléséhez, negyed ekkora sugáradag jelentősen növeli a rákos megbetegedések számát és megkétszerezi a légutak megbetegedéseit, a rokkantság különböző fajtáihoz és idő előtti öregséghez vezet.

A mérleg, amelyet a Holyfield Bizottság tagjai Boston városra nézve megállapítottak, a következő: 1 052 000 halott az első napon; 1 084 000 ember halálát okozza a sugárzás rövid időn belül; 467 000 a sebesültek száma, és végül 270 000 azoké, akik épségben megmaradnak.

/a Boston centrumában felrobbanó 20 megatonnás töltet esettanulmánya /PM// "

Youme Creative Commons License 2004.06.18 0 0 133
Ez a második 1997-es javított kiadás és a PLUSZ-INT BT. nyomta.
Előzmény: Vgyuri (132)
Vgyuri Creative Commons License 2004.06.18 0 0 132
Lehet, hogy azt is mi csináltuk (Alföldi Nyomda), de aligha hiszem, hogy abból még itt találnék egyet is.
Előzmény: Youme (131)
Youme Creative Commons License 2004.06.18 0 0 131
Nem az hibás. Az nekem is jó, hanem

Ábel András - Az atombomba története c. könyve.

Püski kiadó 1995.

Előzmény: Vgyuri (130)
Vgyuri Creative Commons License 2004.06.18 0 0 130
Megnéztem az én polcomon levő példányt, az 257 oldal és a számozás folytonos.
Előzmény: Vgyuri (129)
Vgyuri Creative Commons License 2004.06.18 0 0 129
"A háború eszközei" a nyomdahibás? Hol és mi benne a hiba. Én a nyomdában dolgozom, és meg tudom nézni a learchivált példányokat, hoyg mind hibás-e?
Előzmény: Youme (127)
qwer1234 Creative Commons License 2004.06.17 0 0 128
Hát akkor így jártam... A Háború eszközei című könyvet is felvásároltad előttem. Én már csak az Alexandra online-tól tudtam megrendelni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!