Keresés

Részletes keresés

Lyvilla.70 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 23854

Persze az ember mindig rááll a gyereke méreteire. Csak azért néha, mikor naponta töbször cipelem ölben az emeletre, akkor irigylem a pehelysúlyú gyerekek szüleit :D

Előzmény: --zerge-- (23853)
--zerge-- Creative Commons License 2012.02.01 0 0 23853
Hm, az en ketevesem 11,5 kilo :) Ugy hozzaszoktam mar, hogy ilyen vekony, hogy multkor, mikor a lanyok picikori fenykepeit nezegettuk, elkepedtem, mennyire dagadtak voltak :)
Előzmény: Lyvilla.70 (23852)
Lyvilla.70 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 23852

Óh, nagy nyúzza az iskolát :) Elkezdett idén karatézni, nagyon élvezi és mellette szuperül leköti az energiáit. Az iskolai eredmények is jók, kivéve a magatartás, sokat szövegel, így idén a magatartás lecsúszott a közepes kategóriába.

A kicsi meg nő, növöget. Lassan készülhetünk az egyéves szülinapra. Ezerrel söpör mászva, állva pakol, hablatyol, Jó kis dömper, 10 hónaposan 77 cm és 11,3 kg volt, de nem kövér, csak jó kis masszív, vastag combikkal :))

Ami nehéz, az a nagy korkülönbség miatt a programok összehangolása, de azért eddig mindig sikerült megoldani. Egyelőre néha osztódunk. Egyikünk marad a kicsivel itthon, különösen most télen, mivel M. nagyon nem bírja a hideget, másikunk meg megy a naggyal bicajozni, vagy kiállításra stb. Szerencsére a szüleim sokat segítenek, így könnyebb és ahogy nő a kicsi egyre könnyebb lesz sztem. Múlt héten voltunk pl. egy kis telelésen, M. nagyon jól bírta a kiruccanást, nem volt gond az alvással, szépen viselkedett az étteremben stb.

 

Előzmény: --zerge-- (23851)
--zerge-- Creative Commons License 2012.01.31 0 0 23851
Szia, veletek mi ujsag?

Boribon, en se vallalnam a faros szulest... akkor drukkolok egy konnyu csaszarert neked! (bar meg mindig megfordulhat :) )
Előzmény: Lyvilla.70 (23844)
Boribon Creative Commons License 2012.01.31 0 0 23850

Én most már ki vagyok írva császárra, mert Olivér még mindig nem fordult meg, és már 4 kilósnak mérte tegnap az UH-n a doki. Még valami konzílium is volt, ahol megbeszélték a dokik, hogy elég csábító lenne negyedik szülésre megpróbáltatni velem a faros szülést, de végül csak abban maradtak, hogy túl nagy a kockázat, úgyhogy kaptam egy császár időpontot. Előtte még megnézik ultrahangon, és ha mégis befordul addig, akkor persze várunk, amíg magától előjön :)  

Előzmény: andi77 (23849)
andi77 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 23849

Köszönjük a dicséreteket. :)

 

Neked nem mondták hogy ha nem indul meg a kiirt időpontra akkor téged is befektetnek?

Előzmény: Boribon (23848)
Boribon Creative Commons License 2012.01.30 0 0 23848

Ezt 4mp-cel írtad előttem, így nem csoda, hogy elkerülte a figyelmemet. Nagyon cuki, tényleg hasonlít Lilire. Gratulálok még egyszer. A 9 nap kórházért meg nem irigyellek, én utálnám, az tuti.

Előzmény: andi77 (23839)
--zerge-- Creative Commons License 2012.01.30 0 0 23847
Na igen, azt en is varom, hogy egy helyre jarjanak. Ugyan nincs messze se az ovi se az iskola tolunk, de pont az ellenkezo irany. Viszont nem tudom, hogy a fiam hova megy oviba, azt se, hogy mikor. Elvileg jovo osszel v. telen mehetne (decemberben lesz 3), de kataszrofalis az ovodahelyzet a keruletben. (Kivancsi leszek, hogy fognak folvenni minden 3 evest, ha kotelezo lesz...)
Előzmény: Boribon (23840)
mormika Creative Commons License 2012.01.30 0 0 23846

De édes! Gratulálok hozzá!

Előzmény: andi77 (23839)
Ammandina Creative Commons License 2012.01.30 0 0 23845

Andi, nagyon szép ez a pici lány! 9 nap órházért nem irigyellek.

 

Boldog szülinapot a januáriaknak!

 

Nálunk Dalma akar suliba menni. Ez vicces, mert még 2 évet ovis lesz, hiszen novemberben múlt 4.

 

Morzsi, hogy van neked időd 4 gyerekkel képeket töltögetni????

 

Nekem sose fognak egy helyre jáni. Dalma akkor kezdte az ovit, amikor Domi elsős lett, mikor suliba kerül Domi ötödikes lesz, és külön épületben ven a felső. Egy utcában, de teljesen külön, még csak nem is szomszédos épületben.

Előzmény: andi77 (23839)
Lyvilla.70 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 23844

Nagyon szép kisbaba, olyan kis bájos.

Grtautálok hozzá, maradjon mindig is ilyen kis tündérke :))

Előzmény: andi77 (23839)
levelibeka Creative Commons License 2012.01.29 0 0 23843

Morzsi, sok boldog szülinapot így utólag is Lilinek!

 

Andi, ez a kiscsaj tiszta Lili!!!!

 

Kornél is sulis lesz ősztől, sajnos az ovi rásegített, muszáj mennie, persze a magassága és súlya kivételével teljesen iskolaérett is, meg szeretne is menni a tesóihoz (ők 1 évet még biztosan együtt járnak utána már nem biztos), na meg utál alvásidőben csöndben lenni az oviban. :-)

Gabeszka Creative Commons License 2012.01.29 0 0 23842

Andi,

Gratulálok, remélem ilyen mesés marad végig! Sok nyugit és tejecskét kívánok!

 

morzsi,

Boldog 8.-at! Átérzem mit érzel, nekem azt szörnyű megemésztenem, hogy a legnagyobb mindjárt 14 lesz, aztán lassan mindháromnak 2számjegyű a kora:(((( Jó mindig egy pici a háznál!

 

eszton,

Kis zseniket nevelsz?:)) Ügyes Vera, nekem egyik sem olvasott így! (talán a legnagyobb próbálkzogatott...)

 

Vajon pataporc Sárája is hozza a kis-einsteint?

eszton Creative Commons License 2012.01.29 0 0 23841

Andi, gyönyörű ez a pici :) még egyszer gratula :)

 

Morzsi, szerintem mindenki szívesen nosztalgiázik! :)  Boldog szülinapot Lilinek!!

 

Boribon, Zerge, csatlakozom, Vera is nagyon várja a sulit, ő is megtáltosodott, eddig is ismerte a nagybetűket, de pár hete valami bekattant neki, és azóta olvas, de mindent, nem gyűzünk nevetni, pl fogmosás után jön ki, és közli, hogy "ferroli" :) mire leesett nekünk, hogy ez a kazán márkája :)

Ém is várom, mint Boribonm hogy egy helyre járjanak, nekem még van egy kis időm, míg Julcsi intézményesül :) Marci kiszámolta, hogy pont nem lesz olyan, hogy mindhárman egy helyre járjanak, mire Julcsi eslős lesz, ő pont kezdi a középiskolát :)

 

Előzmény: Boribon (23840)
Boribon Creative Commons License 2012.01.28 0 0 23840

Lencsi ugyanígy van a sulival, mint Magdi. Nagyon várja már. Néha persze - már most - elsírja magát, hogy mennyire fog neki hiányozni az ovi, meg Marika néni, de összességében alig várja, hogy végre tanulhasson, és ott lehessen egész nap, ahol Nina :) 

 

Attól tartok egy kicsit, hogy Lencsinek a szabályok betartásával lesznek gondjai, vagy lelkizik majd azon, hogy nem jut rá annyi figyelem, mint az oviban, de hát ezekbe is bele kell jönni egyszer.

 

Én főleg azért várom a sulit, hogy végre egy helyre kelljen hordani őket, így a reggeli menet 1 óra helyett 10 perc lesz (amíg Eli nem kerül bölcsibe).

Előzmény: --zerge-- (23838)
andi77 Creative Commons License 2012.01.28 0 0 23839

Sziasztok!

 

Összesen 9 nap kórház után pénteken végre hazaérkeztünk.

Azért volt ennyi, mivel a cukor miatt a kiirt időpont előtt egy nappal már befektetnek és elvileg inditanak is, Nekem ez elhúzódott, mert az egyik orvos újra számolta a terminust és neki 23.-ra jött ki. De mivel addig sem történt semmi igy 24.-én burokrepesztéssel meginditották.

Sajnos erre sem reagáltam igy még jött hozzá az oxitocin. Ennek hatására szépen beindultam, és kb. 5 óra múlva kezemben volt Lizus.

 

Ez a kép  még a szülőszobán készült kb. 10 perccel kibújás után. :)

 

azóta is egy tündér, a gyerekek és persze mi is odáig vagyunk érte.

--zerge-- Creative Commons License 2012.01.28 0 0 23838
En szivesen megneznem, de ha van idod, inkabb magatokrol meselj! Hogy van Lili az iskolaval? Blanka varja a sulit? Agost nem feltekeny a picire? Es te hogy birod a strapat?

Az en kozepsom nagyon varja az iskolat! Egyreszt igen elvezi az elokeszito foglalkozasokat (a nagylany sulijaban, a leendo elsos tanitok tartjak), masreszt azert akar iskolas lenni, mert ott nem kell ket orat fekudni ebed utan ;) Az ovonokkel meg nem beszeltunk rola, hogy szerintuk iskolaerett-e, remelem, annak tartjak. Szerintem az, nagyon nagylany lett hirtelen, olyan fura, nekem o a "pici lanyom" volt mindig... Mondjuk nem lesz vele konnyu dolguk a tanitoknak, nagyon okos es teljesen elvarazsolt, tiszta apja :)
Előzmény: zsemlemorzsa (23837)
zsemlemorzsa Creative Commons License 2012.01.27 0 0 23837
Sok-sok boldogságot Andiéknak. Jó közel lesz a szülinapjuk a lányoknak!

Mi Lilink ma lett 8 éves.... Egy szempillantás alatt eltelt ez a 8 év. Nézegettem régi képeket, az akkor 9 éves kisöcsém is rajtuk van, aki most kb. 185 magas 17 éves... Ehh, de el fog telni a következő 8 év is... :*)

Most, hogy visszanéztem a fotókat, gondoltam, hogy összeszedem az összes talis képet és feltöltöm egy helyre, ha van érdeklődés...Van?
Előzmény: levelibeka (23832)
Boribon Creative Commons License 2012.01.25 0 0 23836

Gratulálok nekik. Szép lett a kiscsaj neve is! :)

Előzmény: levelibeka (23832)
eszton Creative Commons License 2012.01.25 0 0 23835

Hű, Andinak nagy gratula, sok boldogságot a picurhoz!

 

Én meg köszi a tejes tippeket, asszem megtettem mindent amit bírtam, persze azon van lelkiismeretfurdalásom hogy biztos többet is lehetett volnam de nem ment, szedtem homeos bogyót, ittam, stb, és végül is nagyjából kétharmad rész anyatej, egyharmad rész táp. Végül is az a cél, hogy ne hagyja abba a szopit, de nem úgy néz ki, mindig szívesen szopik.

 

Síelés nálunk idén kimarad, de jövőre megyünk szerintem, úgy élvezték már a gyerekek is.

 

Zerge hát ez az, ez nem tél, mondjuk azt a részét nem bánomm, hogy még kinn száradnak a ruhák, jószagúak. Állítólag hétvégére havazni fogm hiszem, ha látom :)

 

Előzmény: levelibeka (23832)
--zerge-- Creative Commons License 2012.01.25 0 0 23834
Gratulalok, Andi! Kivanom, hogy bekes, evo-alvo-mosolygo baba legyen :)

Brekus, jo lehetett. Mi soha nem sieltunk meg, de azon gondolkodtam, hogy el kene menni valahova (Matra pl. ) , ahol van egy kis tel. A lanyok idonkent mondogatjak, hogy "anya, en nem igy kepzeltem el a telet, hanem hogy legalabb terdig er a ho". Hat, en sem igy kepzeltem. Ilyen melegben meg a mujegpalyara sincs hangulatom kimenni.



Előzmény: levelibeka (23832)
Ammandina Creative Commons License 2012.01.25 0 0 23833

Andinak gratulálok!

Előzmény: levelibeka (23832)
levelibeka Creative Commons License 2012.01.25 0 0 23832

HAHÓ LÁNYOK!!! HÍRREL JÖTTEM!

 

Tegnap kaptam sms-t Anditól, megszületett harmadik gyermekük, Lizett, 3570 gr és 54 cm. Mindketten jól vannak.

 

Gratulálok itt is nekik, és üdv a 3 gyerekesek táborában. :-)

levelibeka Creative Commons License 2012.01.22 0 0 23831

Berger bácsi hotelében, pályaszállással, és csak a mi csapatunk volt ott.

Előzmény: levelibeka (23830)
levelibeka Creative Commons License 2012.01.22 0 0 23830

csakúgy mint tavaly is, St Jakob im Walde, de oktatásos - mindenkinek, minden szintnek, szervezett síelés kb 40 fővel (10-12 család, fele gyerek).

Előzmény: mormika (23829)
mormika Creative Commons License 2012.01.22 0 0 23829

merre voltatok?

Előzmény: levelibeka (23827)
Ammandina Creative Commons License 2012.01.22 0 0 23828

Én kérek szépen képeket. Nekem úgy hiányzik a havas, igazi tél, egalább képekben láthassam!

Már úgy várom a síelést, még 4 hét. Remélem Dalma is ráérez a dologra, a korizásba eléggé belejött, de ez még nem jelent semmit.

Előzmény: levelibeka (23827)
levelibeka Creative Commons License 2012.01.22 0 0 23827

Megjöttünk életünk második síeléséből!

Nagyon szuper volt ismét, mostmár együtt síel az egész család, igaz csak a kisebb pályán, de Kornél kivételével már a piros pályát is kipróbáltuk többször is. Sőt, csüt-péntek a család 2/3-a már csak ott síelt, én vigyáztam Kornélra, ami végülis annyit jelentett, hogy a kapun a bérletemmel átengedtem, mert a többit már ő is egyedül nyomta (liftezés, lecsúszás..), nagyon ráérzett végre, úgyhogy azt mondták, hogy 1 hét és ő is jött volna már velünk a pirosra...na majd jövőre, nem kell sietni. :-D

 

Aki szeretne képeket, szóljon, és küldök priviben linket.

 

Mi még nem kaptunk bizit, mert nem voltunk itthon, de csak szöveges lesz, lévén Kristóf csak elsős. Kingáéra  kíváncsi leszek azért, bár remélem nagy meglepetés nem fog érni. :-)

 

Mindenkinek szép napot és szép hetet.

 

Gabeszka Creative Commons License 2012.01.15 0 0 23826

BÚÉK, akinek még nem igazán kezdődött el (látom, van aki már a sűrűjében...:)

 

Bocsánat, nekünk óriási elánnal indult az év, semmire nem volt időm, plusz félévzárások a suliban... De ezerszer inkább ez a hajtás, mint a hashajtás...:(

Szegények, borzasztó lehetett. Jobbulást a gyengélkedőknek.

 

Sajnálom, mormika, már én is szívesen eljutottam volna egy talira!

 

eszton,

Én mindig a tél végét tűztem ki mindegy gyereknél. Az első kettőnél sikerült, az áprilisinál nem... Drukkolok! Vissza tud jönni, legalább is nekem a középsőmnél volt 4 hónapos korában visszaesés, de aztán 8 hónapig szoptattam.

levelibeka Creative Commons License 2012.01.15 0 0 23825

Eszton, nekem Kristóffal volt egy nagyon durva hasmenésem, még kórházban is voltam, több mint 1 hétig tartott. És akkor volt kb 1-2 hónapos. Utána szinte lánc-szoptattam, de ő ugye a második gyerek volt, na meg anyuméknál voltunk egész nyáron, de kb 5 hónapos lett mire sikerült visszahoznom neki teljesen a tejet. De egyszer adtam neki 1 hétig tápszert esténként és akkor 1 hét alatt 20-30 dkg-ot hízott, úgyhogy inkább visszavettem, mert úgy gondoltam tuti elég a tej, és tényleg az volt végül. Ezt csak bíztatásként írom. De lehet, hogy így a harmadiknál, nulla segítséggel, már én sem bajlódnék vele. :-)

 

Mellesleg megjegyzem korai volt elkiabálnom, a lányom tegnap délutántól éjfélig hányt, de remélem ennyi volt, -ennyi szokott lenni az évi 1x-i ilyen alkalom....

Előzmény: eszton (23822)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!