Keresés

Részletes keresés

korfolyoso Creative Commons License 2005.01.24 0 0 397
Előzmény: korfolyoso (396)
korfolyoso Creative Commons License 2005.01.24 0 0 396
Előzmény: korfolyoso (395)
korfolyoso Creative Commons License 2005.01.24 0 0 395
Na, itt van nehány. Látszik ugyan, hogy az élesség hagy némi kívánni valót maga után, de ezek a kis dögök is piszok fürgék:-)))
Előzmény: AgentOrange (378)
nettomazsola Creative Commons License 2005.01.22 0 0 394
neked is BOLDOGAT!

nezz be id, ha van kedved "csak ugy" beszelni;

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9060257
Előzmény: Oona (392)
nettomazsola Creative Commons License 2005.01.22 0 0 393
nem mondod, h TE vagy??????

shutterfly is ingyenes ... megszoktam szeretem, gyors!
de aze kosz.
Előzmény: Oona (392)
Oona Creative Commons License 2005.01.22 0 0 392

szia Mazsi :-)

 

Boldog Uj Evet!

 

Dumcsinak is van keptarra, ingyenes:

http://www.dumcsi.com/

http://www.dumcsi.com/keptar/index.php

 

 

Előzmény: nettomazsola (386)
GamMa Creative Commons License 2005.01.22 0 0 391

Próbálj meg egy beltéri felvételt készíteni minimum zoommal,+2.0-ás expozició korrekcióval,automata módban,vaku nélkül.Én most kipróbáltam szobában, leeresztett reluxákkal és azt kell mondjam, normális a kép-de semmiképpen sem sötét.

És ha nem gond,beillesztenéd ide a képet?

Előzmény: nettomazsola (389)
AgentOrange Creative Commons License 2005.01.22 0 0 390
pöcsölős gép, az biztos, a régi Dögnagy finepix 6900 mondjuk bonyolultságban űrhajó volt ehez képest, de kezesebb volt a képkészítés terén...
Előzmény: nettomazsola (389)
nettomazsola Creative Commons License 2005.01.22 0 0 389
most csinaltam gyorsan egy parat.
csak a kameran neztem vissza, nincs idom letolteni.
ugy ahogy te mondtad 400 iso JO!!! 200 sotet ...

soha nem hasznalom az automatat .... csak kint es ha tokjok a fenyek.

kosz a segitseget, majd tokolok meg!
Előzmény: AgentOrange (388)
AgentOrange Creative Commons License 2005.01.22 0 0 388
Mindenéppen érdemes a pasm modók valamelyikét használni, automata módban tényleg alulexponál.
Előzmény: nettomazsola (386)
nettomazsola Creative Commons License 2005.01.22 0 0 387
!!!!! (k.jo!)
Előzmény: AgentOrange (384)
nettomazsola Creative Commons License 2005.01.22 0 0 386
ha van turelmed ....
akkor majd csinalok "mindenfele allassal" kepeket, felrakom es megnezed ... oke?

egyebkent nem tudom, ki hova pakol kepeket, de talaltam egy iszonyu jo albumot.
nincs korlatozas, nem kell kicsinyiteni, (abbol el, h lehet toluk rendelni a kepekbol)
egy kattintasra egyszerre feltolt egy foldert.
(424 eredeti nagysagu kepet 30 perc alatt!)
de ha "normalisan" csak 20-30 kep akkor 1-2 perc.
nagyon konnyen kezelheto az egesz, minimalis angol tudas kell hozza!

ha vkit erdekel;

www.shutterfly.com
Előzmény: AgentOrange (385)
AgentOrange Creative Commons License 2005.01.22 0 0 385
hát "A" állást, 2.8-ra, iso200, +1EV korrekció, és stabil kéz.
Előzmény: nettomazsola (383)
AgentOrange Creative Commons License 2005.01.22 0 0 384

Tegnapelőtt jött meg a gépem (Finepix 6900Z-ről váltottam).

Jó ksi darab, kinyírhatatlan akksija van, és jók a kezelőszervek.

Egyedül a .jpg minőséggel van némi bajom, de igazából belefér még a tűrésbe.

Ezt tegnap csináltam, makro-vaku-vágás-kis fade, és színkorrekció.

nettomazsola Creative Commons License 2005.01.22 0 0 383
nekem vakuval is sotet!
nagyon kiakadtam most .... az autoshow-n keszult kepek mind eletlenek = bemozdultak, mert akarhogy allitottam mindig sotet volt, csak azon az "ejszakai" allason lett jo a feny, jok a szinek.

nem aze ... de a digi kodak elott volt a nagy canon mellett, egy zsebrevaghato pici tokautomata analog minoltam.
soha egyetlen rossz kepet nem csinaltam vele!
soha nem volt se eletlen, se bemozdult, se sotet, se vilagos.
es a "nagy" canon-nal se.

most habzik a szam ... es addig nem nyugszok mi ki nem tokolom. nem igaz, h ennek igy kell lennie!!!

kulso kepek mind jok, belsok mind sotetek!

kint az a bajom, ha ragyogo napsutes van es eros feny-arnyek akkor az arnyekba kerult reszek tokfeketek! (analoggal sose lett ilyen)

namost v en vagyok nagyon bena ..... vagy?
Előzmény: korfolyoso (376)
AgentOrange Creative Commons License 2005.01.22 0 0 382

Hja, kétszer annyiba kerül kb.

 

Előzmény: nettomazsola (381)
nettomazsola Creative Commons License 2005.01.22 0 0 381
na akkor szerencse, h nem a legdragabbat vettem.
de a rohadt eletbe, mondhatta volna ... velem volt a gep es mondtam, h abba kell.
Előzmény: AgentOrange (377)
GamMa Creative Commons License 2005.01.22 0 0 380

Szervusztok.

 

Szóval jó, jó, tudom én, van ennél sokkal jobb gép is a világon, de azért ezzel is el lehet csípni maximális zoommal, szabadkézből jó pillanatokat.

 

 

korfolyoso Creative Commons License 2005.01.20 0 0 379

OK, OK lesz majd, csak túl nagyok, de ha lesz időm nem feleldem!!!

Előzmény: AgentOrange (378)
AgentOrange Creative Commons License 2005.01.19 0 0 378
tehetnél fel a madaras képekből!
Előzmény: korfolyoso (376)
AgentOrange Creative Commons License 2005.01.19 0 0 377

Azért nem vetted észre, mert a 6490 még nem támogatja az ultraspeed SD szabványt.

A Pana Fz10. Fz20 támogatja (pl. sorozatfelvétel legnagyobb felbontásban a kártya kapacitásáig!)

Előzmény: nettomazsola (375)
korfolyoso Creative Commons License 2005.01.19 0 0 376
Igen, a beltéri képkészítés nálam abban is problémás, hogy megpróbáltam sorozatfelvételre állítani, amint az 5 hónapos kisfiam hátról hasra fordul (kb 4-5 mozdulat-fázis), de sötétek lettek a képek (vakuhasználat ugye eleve kizárt). Viszont a kertben az odacsalogatott cinegék, amint éppen az etetőnél repkednek egészen jó képek lettek. Pedig a max zoomot használtam. Ennyit jelent ugye a fény!!!
Előzmény: nettomazsola (370)
nettomazsola Creative Commons License 2005.01.19 0 0 375
tegnap sikerult eloszor csontig toltott akkut lemeriteni;
344 kep, mind vakuval, visszanezo funkcio kikapcsolva, de aze sokszor en visszaneztem...

egy autoshow-n voltam, millio kepet csinaltam a kisfiamnak ... es megint anyaztam;
zoldkocka + vaku = sotet
ejszakai allas (v mi annak a neve?) + vaku = oke, es remelem nem mozdult be, de ez az "ejszakai allas" meg vaku nelkul is oke!

vettem egy szamomra noname high speed kartyat .... hat en semmi "high speed"et nem vettem eszre rajta ...

tigger6 Creative Commons License 2005.01.10 0 0 374
Igen, közben én is megtudtam, hogy a Z740 gyengébb lesz a 7590-nél. Kicsit nevetségesnek tartom, sokkal jobb lett volna egy 7590-nél komolyabb gép. Na és vajon ennek hova kalibrálják az árát? 110 és 75 között sok hely nincs, na meg még ott a 6490-es is. A Z740-nek egyébként 10x-es optikája van, a Z700-nak lesz 5x-ös. Ja tényleg, ráadásul két típust adnak ki :). Biztos jó kis gépek lesznek, bár nem tudom még miket butítottak le benne, kicsit olyan érzésem van, mintha ezt a Z sorozatot a CX és a DX közé akarnák bezsúfolni. Érdekes lesz :). Úgy látszik a Kodak nem akar helyet foglalni a félprofi kategóriában, amit eléggé sajnálok. Úgyhogy most kicsit csalódott vagyok, mert én meg ezt vártam volna :).

A 7590 jó kis gép, szeretem is, de a manuális fókusz akkor is hiányzik. Valóban legjobban a tükörreflexes gépeknál használható ki a manuális fókusz, de ebben a kategóriában is ki lehetne... Vannak okos megoldások: pl. az Olympus a manuális fókuszálásnál a képernyő közepére kinagyítja a kép közepét, hogy pontosabban lássuk, mikor éles a kép.
Előzmény: PPeti (372)
tigger6 Creative Commons License 2005.01.10 0 0 373
Nekem sosem volt 6490-essel olyan problémám, hogy sötétek a képek. Persze tudván azt, hogy a vaku széles látószög állásban kb. 4 méterig, tele állásban pedig kb 2 méterig világít ugye el - ennél messzebbi téma fotózásánál normélis dolog, hogy sötét kép készül. Mivel nagyobb zoomtartományú az optika és ha ezt kihasználjuk több az esély, hogy sötétebb képeket készítünk.
Előzmény: nettomazsola (370)
PPeti Creative Commons License 2005.01.10 0 0 372

Nem tudom, hogy miért volt jó kijönni egy gyengébb géppel (Kodak Z740). Csak első ránézésre, kisebb Lcd panel, AA elemek, kisebb felbontású elektronikus kereső, nincs külső vaku csatlakozási lehetőség. Előny: 2 mp-es önkioldó, 5x digi zoom (marhaság)... slussz.

 

Nekem 7590-es van és meg vagyok vele elégedve. Egy hiányérzetem van. Manuális fókusz hiánya. De hozzáértő barátom elmagyarázta, hogy emiatt ne búsuljak, mert a kompakt digi gépeknél nem lehet a kereső képe alapján beállítani kézileg a fókuszt. Erre csak az SLR és DSLR gépek alkalmasak.

Előzmény: tigger6 (369)
robicsek Creative Commons License 2005.01.09 0 0 371
igaz, mondjuk az nekem csak egyszer hiányzott, ahogy le is irtam régebben.
Előzmény: tigger6 (369)
nettomazsola Creative Commons License 2005.01.09 0 0 370
hat ebben egy szot nem irnak a manualis fokuszrol!!!!

"n addition, the 5-megapixel EASYSHARE Z740 camera includes more advanced, yet simple to use, features to help people get exactly the pictures they want. These include 18 scene settings (e.g., party, sport, portrait) for various environments, continuous autofocus for crisp pictures, first and last burst modes for action photography, color options (e.g., black-and-white, sepia), and even PASM (program, aperture priority, shutter priority, and manual) modes for greater control and creativity. The exclusive KODAK Color Science image processing chip helps deliver vibrant, accurate colors time and time again. "

nekem van egy problemam a 6490-sel;

ha siman automatan csinalom a belso kepeket akkor sotet. (nagyon sotet!)

ha a "ejszaki - fenyszegeny, v mi a neve" allason akkor tokeletes szinek, de nagyon nehez bemozdulas nelkul megtartani. (szinte az ossz kepem eletlen)

ha "fe" korrigalok akkor termeszetellenesen kivilagosodik (mintha photoshoppal )barmolnek bele.

ha ASM probalok varialni ... hat az se az igazi

a kulso kepek viszont mind gyonyoruek ...
Előzmény: tigger6 (369)
tigger6 Creative Commons License 2005.01.09 0 0 369
Nem mindent! :) Manuális fókusz nincs!! :)

Viszont új Kodakok vannak kilátásban!
http://www.dpreview.com/news/0501/05010604kodakz700z740.asp
Remélem ezekben már lesz manuális fókusz! :)
Előzmény: robicsek (368)
robicsek Creative Commons License 2005.01.07 0 0 368

mindent lehet manuálisan állitani - valaki itt lejjebb beirta hol lehet magyar kézikönyvet kapni.

 

De mondjuk a fénykorrekciot csinálhatod automata modban is a gép elején lévő tárcsa benyomás utáni forgatásával.

 

ha meg PASM be allitod a hátán a kapcsolot, akkor ugyancsak az elején lávő tárcsa forgatásával a  bal alul lévő P-t M-re, akkor állithatsz kulön mindent.

 

Jó kisérletezést!

Előzmény: kritu (367)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!