Keresés

Részletes keresés

apca Creative Commons License 2008.01.30 0 0 12258
Én a múlt héten voltam bent, akkor még nem volt semmi fejlemény.
Lehet, hogy ma elugrok, próba cseresnye.
Előzmény: zsuri (12257)
zsuri Creative Commons License 2008.01.30 0 0 12257
Most jött az értesítés, hogy Bécsbe visszaérkezett a gépem, el lehet hozni. Mondjuk nekem kb. egy hét, amíg mi ideért hozzám. A CCD volt piszkos, ingyen tisztították (még szép).
Előzmény: apca (12250)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.01.20 0 0 12256
futoz árul valami olcsó, dönthetöforgathatófejes elég korrektnek látszo rendszervakut minolta talppal is. A lámpás-vakus topikban van linkelve kezelésije.
Előzmény: McLawrence (12251)
Noxin Creative Commons License 2008.01.20 0 0 12255
Előzmény: McLawrence (12251)
joedancer23 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 12254
Sziasztok!

2008. 01. 16-án én is beadtam a Fotolandba a CCD hibás A1-emet. A szervizes figura normális volt, azt mondta 1-1,5 hónap, mert megy külföldi javításra. Én pedig gondoltam, hogy ha-ha-ha...... :-) Olvastam a hozzászólásaitokat, ezért csak mosolyogtam rajta.
Azért bizakodom!
Ha tudtok jó tanácsokat adni akkor írjatok, hogy hogyan tudom megsürgetni őket.
zsuri Creative Commons License 2008.01.15 0 0 12253
Igen, ugyanaz a hiba.
Előzmény: apca (12250)
McLawrence Creative Commons License 2008.01.14 0 0 12252
Ja igen, majd elfelejtettem: A múltkor azt hallottam valahol, hogy az A200 wireless távkioldója jó az A1/A2-höz is? Szerintem kacsa. Szerintetek?
McLawrence Creative Commons License 2008.01.14 0 0 12251
Sziasztok!

Rendszervakut szeretnék vásárolni az A1-hez, de Minoltát - ugyebár - már nem kapok újonnan. Az a kérdésem, hogy próbálta-e már valaki a Sony FVL-F36AM rendszervakut az A1-essel? Sokan gyanítják, hogy ez tökéletesen ugyanaz, mint a Minolta 3600HS(D), de megesküdni senki sem mert még eddig. Ha van valakinek használt Minolta 3600HS(D)-je, akkor árulja el, hogy mennyiért adná el, hátha jobban megéri azt vennem, bár inkább újat vennék.
Hogyan lehet elvillantani a 3600HS-t wireless üzemmódban a nélkül, hogy a képen látszana az A1 belső vakujának a fénye. Állítólag a vaku elé lehet tenni exponálatlan filmet, vagy egyéb hasonló anyagot, mely nem engedi át a látható fényt, csak valamely szomszédos tartományt, ami már jó a vakunak. Igaz ez? Próbálta már valaki? Milyen anyagot használt?

Előre is kössz a segítséget!
apca Creative Commons License 2008.01.14 0 0 12250
Nálad ua. a hiba (csere után koszos CCD)?

Én pénteken (11) voltam az Akácfában, akkor mondták, hogy most fogják kiküldeni Brémába. (hogy 5.-től 11.-ig miért nem, az egy jó kérdés...)

A kérdésemre, hogy mikor lesz kész, széttárta a pasi a kezét. :(
Előzmény: zsuri (12248)
bartha gábor 2 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 12249

 

 Emlékszel, amikor próbáltuk az A200-ra a portrémarkolatot ? Mc.Donald... Csak üdvözölni akarlak.

Előzmény: K_Feca (12247)
zsuri Creative Commons License 2008.01.14 0 0 12248
Az enyémet 10-én adták be Bécsben. Azt mondták a központi szervízbe viszik, de az nem derült ki (nem én adtam be), hogy ez Brémát jelenti-e.
Előzmény: apca (12246)
K_Feca Creative Commons License 2008.01.13 0 0 12247
Sziasztok,

eladnám KM A2-es gépemet gyári portrémerkolattal. Minden tartozék, doboz, stb. megvan, a gép tartalék volt a 7D mellett, alig használtam, szinte újszerű állapotú.
Ár: 75 eFt

Érdeklődni a publikus email-en lehet.

Feca
apca Creative Commons License 2008.01.05 0 0 12246
Annyira azért nem 1xű az élet, mint gondoltam. "Természetesen" koszos a CCD, úgy hogy visszaadtam egy kis takarításra. Most már csak az a kérdés, hogy ezt is Brémában fogják-e +ejteni, vagy ezt itthon is + tudják oldani.

hogy a brémai muzsikusok húzzák el a nótájukat...
Detect Creative Commons License 2008.01.05 0 0 12245
De van új is az Optiformban.
http://optiform.hu/ klikkellj jobbra a "MINOLTA kifutó" -ra.
Előzmény: hetomas (12243)
Detect Creative Commons License 2008.01.05 0 0 12244
http://search.ebay.de/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=acw-100
Előzmény: hetomas (12243)
hetomas Creative Commons License 2008.01.05 0 0 12243
Tisztelt topictársak!

Keresek ACW-100 konvertert a gépemhez (A2). Ha valaki ismer ilyen beszerzési forrást (használt is lehet a cucc), jelezzen a topicban, vagy e-mail-ben. Hálásan köszönöm!
zsuri Creative Commons License 2008.01.03 0 0 12242
Nekem sajnos vmi folt került vhová (CCD, obi belső vége), lehet visszavinni tisztításra. Majd megírom, mi lett a vége.
apca Creative Commons License 2008.01.02 0 0 12241
Urak, hölgyek, ír-, olvtársak!
+történt a csoda, L készült az A1. (okt. 9.-én adtam be)

Most megy a tesztelés, eddig úgy néz ki, rendben van.
Degeczi Creative Commons License 2008.01.02 0 0 12240
igen, nagyszerű kompromisszum
ha tényleg érdekel, ne is várj vele, mert már egy ideje leálltak vele, egyre nehezebb találni (új hasonló modell meg nemigen várható, elkapta a Fujit a gépszíj, már 12 Mp-t zsúfol ilyen méretbe :(
a Pixmanianal éppen van - de fene tudja, szabad-e onnan venni bármit is

a 9600-al szemben hátrányai:
- vakupapucs hiánya. Ez fájó, hiszen egy beépített vaku csak ronda pofánvillantásra jó, szép képekhez kötelező a külső, visszavert módban. Persze villanást érzékelő slave-et lehet használni, de sokkal kényelmesebb lenne a papucs
- nem hajtható ki a TFT
- nagyon rossz fölbontású EVF (a TFT-n kétszer annyi pixel van - fordítva okosabb lenne, az EVF mindig jól látható)
- csak xD kártya

képminőségben ugyanakkor tényleg a 6500 nyerő, a 6 Mp ideális ebben a kategóriában
Előzmény: zsuri (12239)
zsuri Creative Commons License 2007.12.29 0 0 12239
Off: pár hete, amikor  nem voltam biztos benne, hogy mennyiért javítják a gépemet, én is nézegettem a 6500-at, mint lehetséges utódot, mivel jelen pillanatban nincs pénzem egy tükörreflexes váz + nagyátfogású zoomobi összeállításra. Bár a 9600 többet tud, a 6500 képminősége meggyőzőbb. On
Előzmény: arnyekxxx (12238)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.12.29 0 0 12238
A fuji a 6500al nagyot alakitott, nekem egy F30am van, ami a szenzorilag, képfeldolgozásilag a 6500 testvére, és durva. Az A1-et (meg az összes többi kompaktot amit láttam elötte) én is csak életmentésként vittem iso100 fölé, az F30-at meg iso400ig elengedett automata modban tartom alapbol és ha kell a 800at is gondolkozás nélkül használom. Ami igazán durva, hogy az F30 jpg iso 400-on még partiba van az R1 jpg-vel. Rawban persze veszit a zsebfuji, de akkor is kemény ellenfél:)

Egyrészt hülye a fuji, hogy nem tartotta meg ezt a 6Mp-es koncepciót, legalább egy kategóriában, másrészt az egységsugaru vevö annyit tud még mindig (és a boltokban a roppant jol képzett eladók is ezt segitik elö), hogy Mp = képminöség és ha meghalja, hogy az F30"csak " 6Mp mig mellette ugyanannyiért kap nyócmegapixeles képminöségü gépet, akkor azt fogja választani. A fuji meg eladni akar a tömegeknek, nem kiszolgálni olcso kompakttal az igényeseket. Sajnos.
Előzmény: zsuri (12237)
zsuri Creative Commons License 2007.12.29 0 0 12237
Láttam egy képet, ahol a különféle CCD méretek voltak összehasonlítva: hát nevetséges, hogy egyrészt a bridge gépek CCD mérete mennyivel kisebb, mint a tükörreflexeseké (az egyéb kompaktokról nem is beszélve), másrészt hogy az új gépek szemmel láthatóan kisebb méretű lapkán 2x annyi pixelt tartalmaznak. Tényleg a Fuji 6500 tűnt még ígéretesnek, ahol megelégedtek a 6MP-vel, és a Fuji pixelei amúgy is kicsit nagyobbak a formájuk miatt. Teljesen érthetetlen számomra, hogy ezzel a a viszonylag kicsi lapkamérettel miért mentek egyáltalán 5MP fölé. Én már az A1-et is csak vészesetben használom ISO100 fölött.
Előzmény: Detect (12222)
zsuri Creative Commons License 2007.12.29 0 0 12236

Úgy értettem, hogy mondjuk minden 3. oszlop és sor kisebb pixelméretű lenne és csak a szenzorok működésére fenntartva. Így az egész kép területén lennének szenzorok, de mivel kisebb lenne a méretük talá nem túl sok hasznos képinfót "tüntetnének" el.

Tényleg, a foveon-nal mi a helyzet? Nem követtem a történéseket, de mostanában mintha keveset hallanék róla. Ilyen elven is lehetne valamit csinálni. A felső réteg(ek) lennének a képalkotásra, az alsó a szenzoroknak.

Előzmény: arnyekxxx (12235)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.12.28 0 0 12235
a központi zár az obiban van, nem az obi-ccd között. Sok gépen szépen látszik is, ahogy expokor a blende beugrik és elötte/mögött egy lemez egy pillanatra leszalad.

Ccd elött a redönyzár van.

A tükrösök AF rendszere tök más elven müködik mint a kompakt, nem lehet csak ugy pár pixelt erre használni a szenzoron. Ha ennyi lenne, akkor a kompaktok alapbol jok lennének AF-ban.

A jo bridge obik azok tök jok, simán verik a nagy átfogásu tükrös objektiveket, de csak azon az érzékelön, ami mögöttük van. Egy fz obi egy tükrösre felbarkácsolva egy kis kört rajzolna csak a szenzor közepén, persze ebben a kis körben állat nagyláto lenne a maga mitom én, 5-60mm-es fokusztávjával:).
Előzmény: zsuri (12233)
Degeczi Creative Commons License 2007.12.28 0 0 12234
nem feltétlenül: a központi zár lehet az obiban is (akár lehet maga a rekeszállítás is)
Előzmény: zsuri (12233)
zsuri Creative Commons License 2007.12.28 0 0 12233

Nem hangzik túl jól. Az 1.5kg első körben annyira nem is zavarna, inkább az ára és a kompakt AF. Akkor mit szóltok egy olyan megoldáshoz, hogy teljes méretű CCD-n a pixelek mondjuk 1/3-a az AF-et és egyéb érzékelőket szolgálná ki (esetleg kisebb pixelmérettel) teljesen külön rendszert alkotva, míg a másik része a tényleges képalkotást szolgálná. Egy feldolgozó rendszer (processzor) a képalkotáshoz, + még egy az AF-hez, fényméréshez + színegyensúlyhoz stb. Gondolom jó olcsó rendszer lenne :-)

 

Az elfogadható minőségű nagy átfogású tükörreflexes objektívek minősége hogyan viszonyul a bridge gépekhez (pl A1, FZ50) fejlesztett speciális objektívekhez?

 

Persze amikor arról beszélünk, hogy az obi rá van téve az érzékelőre, akkor azért mindig odagondoljuk a kettő közé a központi zárat is, nem?

 

Előzmény: arnyekxxx (12231)
zsuri Creative Commons License 2007.12.28 0 0 12232
Ebben van valami, akkor még dolgozom az ötleten :-)
Előzmény: Degeczi (12230)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.12.28 0 0 12231
egy jo minöségü nagy átfogásu obi az nem 50-80e hanem a duplája. Illetve igazábol olyan, hogy jo minöségü nagy átfogásu obi olyan nincs is, csak nagyonvacak és elfogadhato nagyátfogásu obi. Példa: R1 obija ekvivalens 24-120mm. Ugyanez az obi (16-80 F2,8-4,5) minolta/sony gépekre ugy 150+fa, a kevésbé jó de nagyobb átfogásu 18-200 is 130e körül van.

A 120-130 ezres kategoriában ott vannak a pana FZ-k, meg a nagy fujik. Ök ugy tudják a jo obiminöséget ennyiért adni, hogy légypiszok méretü érzékelöre kell obit gyártaniuk. Az R1-nél már ott a nagy szenzor, és az FZ-k átfogásának a harmadához akkora obi kell rá, mint egy fz obija. Pedig ennél is a cmos-on van az obi, még nem vittük távolabb. Szóval a jo minöségü nagy átfogásu obis nagy ccd-s kompakt az lenne vagy másfél kiló, kerülne vagy 250e-be. És akkor még kompaktos az AF, mert ugyebár közel tettük az obit, nincs hely másra.

Ilyen feltételekkel is szeretnél nagyérzékelös nagyátfogásu kompaktot?:)
Előzmény: zsuri (12228)
Degeczi Creative Commons License 2007.12.28 0 0 12230
és a keresőben kép helyett a kis aranyos AF érzékelőket látnád...

de amúgysem lenne értelme, hiszen az AF érzékelőnek pontosan ugyanúgy az obi gyújtópontjában kell lennie, mint a CCD-nek és a kereső mattüvegének: ha a CCD előtt félúton van, ott még teljesen fókuszálatlan a vetített kép, semmire sem megy vele...
Előzmény: zsuri (12229)
zsuri Creative Commons License 2007.12.28 0 0 12229
Csak teljesen laikusan: ha a mechanika mozgatása nem probléma - márpedig nem, mivel a tükröt is tudjuk mozgatni megfelelő sebességgel - miért nem lehetne az érzékelőket egyszerűen belógatni a CCD elé és az objektív mögé? OK, az objektív mondjuk 0.5cm-rel távolabb kerülne a CCD-től, de szerintem ez még leküzfhető probléma. Ekkor már "csak" annyi kellene, hogy a CCD ürítéssel párhuzamosan az érzékelőket kihúzni a fény útjából. Persze nyilván egyszerűbb a bejáratott utakon járni (bridge központi zárral, tükörreflexes redőnyzárral), de szerintem megoldható lenne. OK, értem hogy ez a gép drágább lenne, mint egy normál bridge, viszont gyorsabb is. Persze ha mindez egy tükörreflexessel lenne egy árban, akkor már kérdéses, hogy van-e értelme.
Előzmény: arnyekxxx (12226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!