Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.17 0 0 2406

Hello.

Ha otthon költöd el a megmaradót,akkor talán van értelme átváltogatni.Ha itt akk. az a kb. 5 e kr. amire utaltál nem egy nagy plussz.Várt és nem várt itteni kiadások ,itteni árakon ,és husss....

Előzmény: balazska90 (2405)
balazska90 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 2405

Javaslom a tündérkert országok összegyűjtését, ahol a melós is dőzsölhet. Ugye Ausztria meg Németország kilőve, mert szerencsétlen, csóró országok, alacsony bérekkel magas árakkal.

Eddigi tündérkert országok : Svájc, Norvégia (melósnak is marad hó végére 200 ezer HUF átváltva úgyis hogy egyedül él!!). További tündérkert országok? Dánia esetleg?

Ballószögi Creative Commons License 2015.01.16 0 0 2404

Pontosan!

Ezert utalja az osztak a svajcit.

Előzmény: balazska90 (2401)
Ballószögi Creative Commons License 2015.01.16 0 0 2403

Hinta,

Te azert elsz fiatalon,hogy oregen meg elj!?

A vege tobbnyire: mikor elvezhetned a boldog oregkort,megpandelsz valamiben...de a rokonok orokolnek.

Nem jo ez igy.

Előzmény: balazska90 (2397)
balazska90 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2402

Az én bérem jelenleg havi bruttó 1349 euró. Ebből kapok 1087 eurót. Ehhez hozzájön a 13-14 havi fizetés, leosztva lesz kb 1250 euró havonta. Persze ez is nagyon el van maradva az álomszerű svájci bérekhez képest ahol a mekis is kap vagy 2500 frankot.

balazska90 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2401

Ez is döbbenetes..akkor a svájciak hangosan röhögnek az osztrákok szar életszínvonalán? SZegényeknek is jobb lenni Svájcban lenni? Mekizni is jobban megérné ott?

Előzmény: Order of Hermes (2399)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2400

Dehogy csodálatos.... ez maga a megvalósult kommunizmus, gusztustalan. Nem azért szív az ember 5 évig az egyetemen, meg szerez huszonöt különféle certet, hogy annyit keressen mintha húst sütögetne a mekiben.

Előzmény: balazska90 (2396)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2399

Nem igazan. Svajcban egy kepzett ITs pl siman megkapja a 120.000 CHF-t per év, az ugye nagyjából 100.000 eur - Nos, amikor Ausztriában dolgoztam, ott a részlegvezető Vice Presidentek kaptak ennyit, de a nettójuk még így is sokkal szarabb volt a horror adók miatt. Nekem személy szerint Svájcban a havi megtakarításom úgy a triplája az osztráknak, ráadásul úgy, hogy közben még az életszínvonalam is magasabb. (jobb helyen  lakom, többet járok el ide-oda stb.) Közben meg a pozíció amiben dolgozom tökugyanaz.

De ha már norvég topic - Ismerek olyan srácok, aki a németektől ugrott Osloba, és ő is nagyjából triplázni tudott.

Norvégia, Svájc meg esetleg Luxemburg ebből a szempontból elég egyedi a földrészen.

Az osztrák meg a német bérekkel amúgy alapban nem lenne baj, nem rosszak azok, csak az adók valami iszonyat durvák rajtuk. Na jó, ez mondjuk a mekis bérekre pont nem igaz, de amint elindulsz felfelé, a fejed fogod csak, hogy mekkora lehúzások vannak. Én meg úgy vagyok vele, hogy a kis neokon lelkemet ezek elléggé bosszantják.

Előzmény: balazska90 (2397)
ggg333 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2398

Azert a taknyos mernok keres 200ezret megjegyzesen kicsi elgondolkodnek, kulonosen a 67ezres mekis fizetessel szembesitve. Mennyi ido alatt lehet megszerezni a mekis szakmai kompetenciat? Es mennyi ido alatt a mernokit? Mekkora penzbefektetes, ido, munka  megszerezni a mekis kompetenciat? Es mennyi ez a mernokre szamolva?

Otthon az ollo valoban nagy ,de nem a kulonbseg nagysaga miatt hanem mert az ollo alja nem fedi a megelhetest a felso resze (legyen ez a te peldadban a mernoki kezdofizetes) meg eppencsak igen.

Kulsoskent csak 3 tanacsom van, mindegy hogy honann jon, hova megy es mit csinal vagy csinalt:

1. tanulj

2.tanulj

3.tanulj

Ha ezt megfogadod akarhol, sokkal nagyobb esellyel indulsz el.

Előzmény: balazska90 (2396)
balazska90 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2397

Én nem akarok Nyugaton megöregedni. Jelenleg kuporgatok a magyarországi életemre. És azt látom hogy ez a kuporgatás gyorsasbban menne pl Norvégiában, vagy ugye Svájcban, ahogy mondod. Nem azért vonzanak ezek az országok mert azt gondolom hogy ott a mekis is dőzsöl, mert ez nyilván egy baromság. Hogy dőzsölnéki Norvégiában 20 ezer koronából miközben egy sör a kocsmában 8 euró? Csak egy példa a horror költségekre.

Egyébként a jól fizető állások globálisan is alig térnek el nem? Tehát a német csúcsmérnök nagyjából ugyanúgy kereshet mint a norvég csúcsmérnö, nagy vonalakban. Így viszont a német élhet jobban, az olcsóbb országa miatt. Tehát az ilyen nagyon magas bérszínvonalú országokban elvileg szegénynek éri meg a legjobban lenni a többi országgal összevetve, nem?

Előzmény: Order of Hermes (2395)
balazska90 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2396

Igazából nekem Norvégia nem azért szimpatikus mert magas a bérszínvonal, hanem mert kicsi a jövedelmek között az olló! Ez az oka a magas életszínvonalnak, semmi más. Nagyon sok helyen olvasgattam már hogy még a jól fizető állásokkal se nagyon lehet 35-40 ezer NOK felett keresni nettóban. De a mekis is kap 20 ezret! Ez csodálatos! Nálunk ez úgy működik hogy a mekis kap 67 ezret, amiből megélni is alig lehet, a taknyos mérnök meg már kezdésnek több mint a háromszorosát, 200 rugót.

Order of Hermes Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2395

Balazska problemajara Svajc jelentene a megoldast, a fizuk tekinteteben kb ugyanott van, raadasul ugyanugy nemet nyelvterulet, mint ahol most melozik. Csak hat a Mekis melo sehol se az a kategoria, amire tomegevel varnak a kulfoldieket, a helyi bevandorlok szives oromest megcsinaljak.

Slayleigh Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2394

Viszont Norvégiába nehezebb kitelepülni, más a nyelv és több kezdőtőke is kell az elinduláshoz. És a megélhetésre is többet kell költeni. Ezeket azért számold hozzá.

Előzmény: balazska90 (2393)
balazska90 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2393

Azért ez félelmetes. Közben meg a csóró német melósok 1000 eurókért dolgoznak havonta. A norvég melós meg szinte annyit takarít meg egyedül SZAR munkával. 

Haugesund Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2392

Az.

De ne felejtsd el, hogy én Haugesundről írtam - ennek a városkának a lakossága nem éri el a 40 ezer főt. Közép európai mércével mérve kisváros, "alacsony" árakkal, de kevesebb munkalehetőséggel is egyben.

Pl. Stavanger vagy Bergen már jóval drágább tudomásom szerint. Viszont ott valszeg nagyobb eséllyel kapni munkát. De erről már szóljon valaki olyan, aki tapasztalatból ismeri az ottani viszonyokat.

Előzmény: balazska90 (2391)
balazska90 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2391

5-6 ezerért már lakás? EZ olyan mintha én itt 250 euróért kapnék lakást...döbbenet...tényleg egy tündérkert lehet Norvégia...

Haugesund Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2390

Én a haugesundi viszonyokat ismerem. A többi városról nyilatkozzon olyan, aki ott él.

Hogy mennyi marad hó végére, az a Te igényeidtől függ. Így inkább mondom a két végletet:

Ha az ittenihez hasonlatos életszínvonalon akarsz élni, akkor a 20 ezres nettóból kb 5 ezred fog megmaradni hó végére. Ezt a meglátásomat a SIFO indexre és a haugesundi lakásbérleti árakra alapozom. A SIFO egy főre 7800 korona körüli megélhetést mond (amennyiben a 90-es szám a nevedben a születési évedet jelenti). Ebben viszont nincs benne a lakbér/lakáshitel - kinek mije van... Lakások 5000-6000 körül indulnak (ezek többnyire nem "lyukak", berendezettek, de luxust ebben az árkategóriában ne várj).

Ha viszont úgy élsz, mint az itteni kelet közép európai vendégmunkások nagy része, és a spórolásra optimalizálsz, akkor maximum 13-14 ezret tudsz egy hónapban megspórolni a 20-ból. De ez akkor azt jelenti, hogy lakóközösségben laksz, ahol csak egy szoba a tied (vagy egy ágy), a legolcsóbb kajákat veszed, stb.

Majd a többiek lehet, megírják, mi a helyzet más városokban.

Nekem kicsit valószerűtlennek tűnik, hogy ilyen tipikus diákmelóra, mint a meki, külföldről importálnának munkaerőt....de végül is, ki tudja - az élet rock and roll...

Helló,

H.

Előzmény: balazska90 (2389)
balazska90 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2389

Öntsünk tiszta vizet a pohárba. MEKIS melóval (van benne gyakorlatom) milyen életszínvonalat tudok virítani? 20 ezer nok kb a FULL TIME melósbér ugye? 

Igényem : SAJÁT BÉRLAKÁS (normális, tehát nem egy 15 nmes lyuk), normális étkezés, nagyjából ennyi.

Mennyi gempa marad az álomszerű 20 ezer koronából így hó végére?

Milkybar Creative Commons License 2015.01.12 0 0 2388

Szia,

lenne pár kérdésem a norvégiai kiutazással, munkavállalással kapcsolatban. Azért Téged fárasztanálak ezzel mert a hozzászólásod alapján reálisan látod a dolgokat. Az email-em publikus. Köszönöm előre is.

Előzmény: Törölt nick (2380)
pzoli1234 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 2387

Hali Kamionos_srác,

Kint vagy még norvégiában?

Üdv Zoli

Előzmény: Kamionos_srác (702)
DEGU111 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 2386

Igen, nagyjából ez reális amiket írtál, én is hasonlókat hallottam. Te mióta vagy kint? Hol helyezkedtél el? Én azért annyival kiegészíteném, hogy bár igaz, hogy nem ugranak a nyakunkba, de nagyon szeretik a külföldi jó munkaerőt, meg barátságosak is. Legalább is én a kint élő ismerősömtől ezt hallottam. Én a buszvezetésen gondolkozom, de ápolói szakképesítésem is van tehát azon is. Üdv 

Előzmény: Törölt nick (2380)
Slayleigh Creative Commons License 2015.01.06 0 0 2385

mail-t :-)

Előzmény: Slayleigh (2384)
Slayleigh Creative Commons License 2015.01.06 0 0 2384

írtam amilt.

Előzmény: ksav (2373)
Slayleigh Creative Commons License 2015.01.06 0 0 2383

:-)))))))))

Előzmény: Haugesund (2381)
Ballószögi Creative Commons License 2015.01.05 0 0 2382

Hinta,Te vagy az?:)

Előzmény: balazska90 (2378)
Haugesund Creative Commons License 2015.01.05 0 0 2381

Szerintem is érdekesek a "taki" nénik autóválasztási preferenciái.

Talán a mercis takarító néni azért furcsa kép nekünk magyaroknak, mert nálunk ez a márka egy időben státusszimbólum volt - ami együtt említve a takarítói pályával némi disszonanciát eredményezhet - hangsúlyozom, nekünk közép európaiaknak, de nem a norvégoknak.

Van itt nagy "mordály" terepjáróval közlekedő takarító néni is, ha jól tudom, az övé nem Mercedes.

Háát...szeretik a nagy kocsikat. Biztonságos, elfér benne az egész család kényelmesen. A kombik is nagyon népszerűek: Mercedes és _Jaguar_ (!) kombit eddig csak itt, Norvégiában láttam... :-/

Üdv,

H.

P.S.:

A mekisek bruttó alapórabére 147,42 korona. Megnéztem a honlapjukon. :-)

Előzmény: balazska90 (2378)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 2380

Haj,valaki itt már nagyon bevadult a tanácsokkal.Nagyon egysíkúan látod a dolgokat ne haragudj.Norvégul tényleg csak a norvég tud,nagyon nehéz közelébe is jutni,úgy-ahogy ők társalognak.Értem én ,hogy az angol univerzális,mindenhova jó,de mégis  ITT a munkahelyemen mindenki norvégul beszél,sőt a magyar ismerőseim munkahelyein is detto,hihetetlen ,nem?.Ismerek én angolos,ill. norvégos jóbarátot is és látom kinek mik a sanszai vagy ezzel-vagy azzal.Aki szereti a kihívásokat,nyugodtan jöjjön angollal ,vagy semilyennel, vagy akár pénz,nélkül,szakma nélkül,stb,stb.

Norvégul lehet tanulni neten magadtól,vagy tanárral online/Privattimer,stb./,attól függ áldozol -e rá.

Ha nem,te dolgod.

Mégis ,ha megérkezel neadjisten a  pl.nyugati részre,az első hónapokban még az is előfordulhat ,hogy úgysem értesz /szinte/semmit ,pláne vidéken,hiába is tanultál bármennyit,és ilyenkor segít/het/ az angoltudás+ ban,akinek van ,ez tény.

Lakbér 10-12 e korona átlag,lehet 8 is /nagy szerencsével/,de lehet 16 is + kaució,+referencia + állandó munka,stb,stb.akár.

Ezt lehet  akár osztani házastárssal ,baráttal,vagy akár egyedül fizetni,ahogy tetszik.Nyilván ennek függvényében marad vagy nem marad pénz hó végére.De azért összevetni az itteni átlagot a magyar átlaggal hát na.Nem egy kategória közel sem.

Időjárás.Ahány hely, annyiféle.Nálunk + 7-8 van/esős / otthon meg a minuszok ugye,mint hallom.Ennyit a hidegről.Van ahol tényleg ,de nem mindenhol.

Még egy dolog.A norvégok általában nem ugranak az érkező nyakába,de később sem,és ez a mondatom most  nagyon diplomatikus volt .Na ennyi.Pá.

Előzmény: Ballószögi (2377)
ksav Creative Commons License 2015.01.05 0 0 2379

Jászkun-Szolnok Megyére gondoltam azon belül Törökszentmiklóson.

Hát ha fél év alatt megtudnák tanulni angolul azt hiszem a fejem se fájna.... :)

Biztos van akinek megy de nekem sajnos nem valami jó a nyelvérzékem.

Előzmény: Ballószögi (2377)
balazska90 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 2378

Magyarországon melyik városban lehet mekis fizetésből (nettó 70 ezer körül van az alapbér) lakást bérelni és megélni? Nyugat-Európában (bár nem mindenhol persze) ez megoldható. Tehát nekem ne mondjad hogy ugyanolyan az életszínvonala a hazai mekisnek. A hazai melósbér a létminimum alatt van, itt kicsivel azért felette van. (Ausztriáról beszélek konkrétan és egy 300 ezres városról)

A norvég melós életszínvonal meg kíváncsiságból érdekel, ennyi az egész. Határátkelőn mindig kábítottak hogy a norvég melós kiröhögi a németeket, meg hogy ott a takarító is új mercivel jár. Ideje lenne leírni az igazságot is.

Előzmény: Ballószögi (2364)
Ballószögi Creative Commons License 2015.01.04 0 0 2377

Hol van a Jaszkun megye??

Norvegul csak a norveg tud,angolul fel ev alatt meg tudsz tanulni,az kell oda.

Előzmény: ksav (2373)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!