Keresés

Részletes keresés

s3pooler Creative Commons License 2017.01.18 0 0 25812
s3pooler Creative Commons License 2017.01.18 0 0 25811

Szeretném szóvá tenni két megfigyelésemet az évszaknak megfelelő téli időjárással kapcsolatban:

- azok, akik eltakarítják a kocsibejárójukat és/vagy neadjaIsten a járdát is, előszeretettel lapátolják ki az úttestre a havat az általuk rendben tartandó területről... kicsit olyan átdobtuk a s***t a palánkon jellege van a dolognak - ez valami helyi folklór-elem?

- azokon a helyeken, ahol van járda a faluban, sok helyen nem takarítják le az ott lakók ... még abban az esetben sem, ha a hó alól itt-ott kibukkanó burkolatból is ránézésre megállapítható, hogy nem azzal van gond, hogy nem futja hólapátra, vagy jégtörőre.

Több hétvégi házas teleknél pedig el van takarítva a járda, ami azt mutatja, hogy vannak akik vették a fáradságot, hogy az ingatlanjukkal kapcsolatos kötelezettségüknek eleget tegyenek.

 

Pedig ez a hóeltakarítás annyira egyszerű, nyilvánvaló, minden arra járónak szembetűnő dolog, és némi képet is fest a tulajdonos(ok)ról.

 

Meg van valami kapcsolódó jogi szabályozás is, ha jól tudom...?

kezdőR+ Creative Commons License 2017.01.17 0 0 25810

Kifáradtunk?! Pfaf!

cochenille Creative Commons License 2016.12.23 0 0 25809

Köszönjük, viszont kívánjuk és hasonló jókat mindenkinek.

Előzmény: senior 43 (25808)
senior 43 Creative Commons License 2016.12.23 0 1 25808

Minden kedves fórumtársnak kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok!

illés misi Creative Commons License 2016.12.16 0 0 25807

Ma úthibákat javítottak a Koppányon (na, nem túl sokat, csak 2, azaz kettő darabot), az alsó részen. Éppen akkor mentem le, amikor befejezték, az útjelzők is ki voltak rakva (mármint az útszűkítést jelzők). Na, 3 óra múlva hazafelé tartván látom, hogy az egyik javításba valszeg egy teherautó belehajtott, jó mély nyomot hagyva. Most akkor ez így marad egész télen?

 

Szép estét, illesmisi

senior 43 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 25806

Nincs gyakorlati jelentősége ennek a kérdésnek, azért nem foglalkozott vele senki az évtizedek folyamán. Ezek a területek "nem forgalomképes vagyonok". Nem olyanok, mint az államosított egyházi iskolák, kórházak. Úgy-hogy sztem nem eretnek a véleményem. A jószomszédi viszony az egyházzal (Solymáron mindig is így volt) azt jelenti, hogy általános egyetértés van a tér körül. Persze, vita azért lehet, kivéve, amikor az alapítvány leburkolta az egészet. Abban mindenki egyetértett. Képzeld el, ha szigorúan vennénk az egyházi tulajdont, azt jelentené, hogy minden jó és rossz dologért, ami ott történik, az egyházmegye, és az itteni képviselője, a plébános úr felelne? 

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25805)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2016.12.16 0 1 25805

Kedves Senior!

 

Szerintem darázsfészekben kotorászol.

Na, hát miért nem indít elbirtoklási eljárást Solymár Önkormányzata akkor a Magyar Katolikus Egyházzal szemben, hogy jegyezzék be a nevére az illetékes Földhivatalnál a tulajdonjogát(-ait).

Ja, hogy az a több évtizedes békés egymás mellett élés után casus belli lenne?

Lásd be, nem mindig az épp aktuális jogi keretek alapozzák meg a jó szomszédi viszonyt. :-P

Előzmény: senior 43 (25801)
senior 43 Creative Commons License 2016.12.12 0 0 25804

Igen, az önkormányzat. És az iskola területét is. Papíron az is az egyházé. 

Előzmény: tiglathpileser12 (25802)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.12.12 0 0 25803

"a kori pálya nagyon népszerű a fiatalok körében"

igen, a nyugdíjasok körében meg a 10 ezer forintos Erzsébet utalvány a nagyon népszerű. És?

Előzmény: senior 43 (25797)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.12.12 0 0 25802

Ezt komolyan írod? És akkor most ki "birtokolta el" a Templom teret? az Önkormányzat? A Templom Tér Alapítvány? vagy ki? Megmondom én neked. Ők lennének a legjobban meglepve ettől a kreatív jogértelmezéstől. Meg aztán a Magyar Katolikus Egyháznak, illetve az egyházmegyének is biztosan lennének észrevételei. Ők nem hiszem, hogy "felhagynának" a "megszokott alapállással"...Megáll az ész.

Előzmény: senior 43 (25801)
senior 43 Creative Commons License 2016.12.11 0 1 25801

Csak a pontosítás kedvéért! Nem egész úgy van a dolog, ahogy mondod. Az egyház (egyik sem) nem hatóság, nem engedélyez semmit, legfeljebb a tagjainak és híveinek szab kötelezettségeket, amit azok önkéntes alapon vállalnak (vagy nem). Így, a tulajdonában lévő ingatlanon sem ő engedélyez építkezést, hanem az illetékes építési hatóság. (ez így van bármilyen más ingatlannál is). A földjog szerint egy földterület tulajdonosa a földhivatali könyvben van bejegyezve, és az is, hogy milyen címen lett tulajdonos. A földjog azonban ismeri az elbirtoklás intézményét is, ami azt jelenti, hogy ha a területet bizonyos időn keresztül nem a tulajdonos használja, akkor a tulajdonjog a használóra száll. Márpedig, több emberemlékezet óta a Templomteret nem a róm. kat. egyház szántja, veti, gondozza, építi, hanem Solymár község közigazgatása és civil szervezetei (Templom-tér alapítvány, Iparos egylet, stb.), és bárki bármikor használhatja. Ezért, úgy gondolom, hogy akárcsak a temető esetében is, ideje lenne felhagyni a megszokott alapállással, hogy "az egyházé"... Ezek az ingatlanok un. nyilvántartáson kívüli közterületek, amelyeken az általános jogrend van érvényben. Annyit tennék hozzá, hogy én nem vagyok ateista.

Előzmény: cochenille (25798)
sussoger Creative Commons License 2016.12.11 0 0 25800

Nem nevezném álproblémának, ha egy intézmény igazgatója ennyire kézzelfoghatóan törvényt sért.  (Mert ugye a kevésbé kézzelfogható dolgokat nem tudjuk említeni.)

Előzmény: cochenille (25799)
cochenille Creative Commons License 2016.12.11 0 0 25799

Az iskolaigazgató kijár dohányozni az iskola épületéből az udvarra? Ahol a légmozgás kb. 0,2 másodperc alatt eltünteti a füstöt?!? Baszki, mekkora skandallum...

 

(Megjegyezném, hogy rühellem a bagófüstöt, de ez szerintem kb. álprobléma level 1000)

Előzmény: sussoger (25796)
cochenille Creative Commons License 2016.12.11 0 0 25798

A templom körüli terület a katolikus egyház közforgalom előtt megnyitott magántulajdona, tehát ők engedélyezhetnek ott kocsmát, kuplerájt, sífelvonót, bármit, akár rakétakilövő állást is. Akinek ez nem tetszik a helyi katolikusok közül, az baráti alapon megállíthatja az illetékeseket és megbeszélheti velük, hogy ezt mégis hogy képzelték el. Másokra viszont nem tartozik, hogy mi kapott ott engedélyt és mi nem. Engem is irritál az a bódéhalmaz, ami ott kinőtt a földből, de ateistaként tudom: kábé semmi közöm hozzá, hogy miként bánnak a katolicizmus helyi prominensei az egyházuk egykori nimbuszának még meglévő maradékaival.

senior 43 Creative Commons License 2016.12.11 0 1 25797

Hiába fanyalgunk mi itt, tény, hogy a kori pálya nagyon népszerű a fiatalok körében, sportolásra és közösségi együttlétre ad alkalmat, ennek megfelelően nagy forgalmat bonyolít. Tulajdonképen hiánypótló, és ez a lényeg. Valószínűleg ugyan ilyen jól működne pl. az épülő tűzoltószertár helyén is, de az a hajó már elment. 

sussoger Creative Commons License 2016.12.10 0 0 25796

Épp elég, hogy az iskola udvarán az iskola igazgatója dohányzik rendszeresen.  Gondolom, senki nem mer neki szólni.  Amíg nem merünk, addig ezt kapjuk.

Előzmény: tiglathpileser12 (25795)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.12.10 0 0 25795

Az iskola udvarán sem helyes (ráadásul törvényellenes is, szerintem), igaz. De a templom elé rakni 3 méterrel, az nem előrelépés. Vagy ha igen, nem tudom, minek az irányába vajon.

Előzmény: senior 43 (25794)
senior 43 Creative Commons License 2016.12.10 0 0 25794

Jó pár éve még az iskola udvaron ment a vasárnap délutáni sörparti... Szóval, azért van előrelépés. 

Előzmény: tiglathpileser12 (25793)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.12.09 0 0 25793

A tavalyi "Oktoberfest" sörsátorral ez gyakorlatilag Solymáron is megvalósult. A templom kapujától 3 méterre mérték a sört. Az azért gyalázat volt. Ez a mostani sem annyira szimpi, de nem annyira durva azért.

Előzmény: senior 43 (25791)
cochenille Creative Commons License 2016.12.09 0 0 25792

Ehhez hasonlóért nem is kell külföldre menni: http://www.blikk.hu/aktualis/templom-es-kocsma-ketto-az-egyben/he86y82.

Előzmény: senior 43 (25791)
senior 43 Creative Commons License 2016.12.09 0 0 25791

Láttam ennél cifrábbat is, Csehországban van egy templom, ahová csak az elé épített kocsmán keresztül lehet bejutni. Így jár jól mindenki - gondolom...

Előzmény: szkitty (25788)
illés misi Creative Commons License 2016.12.09 0 0 25790

Hát, kedves Skitty, aminek ki kell kívánkoznia, az 'biz ki is kívánkozik, s úgy tűnik, Nálad ez most kívánkozott ki!

Előzmény: szkitty (25788)
illés misi Creative Commons License 2016.12.09 0 0 25789

Szép napot Mindenkinek!

 

Ma a piactéri SPAR-ba mentem vásárolni. Egyszerűen nem találtam parkolóhelyet, vagy 10 percig köröztem. Az üzletben az eladók azt mondták, hogy a környező településekről idáig jönnek autóval az emberek, majd továbbmennek busszal. Megértem őket, de akkor vagy a parkolót kéne megnövelni, vagy valami mást kitalálni, hogy a parkoló a tényleges funkcióját be tudja tölteni: az üzletekbe érkező vásárlók kényelmes(ebb) parkolását.

 

Tehát, nem elég, hogy a Templom téren nem tudnak a solymáriak parkolni, de most már egyre több helyről szorulunk ki!

szkitty Creative Commons License 2016.12.08 0 1 25788

Elnézést kérek előre is, de egyszerűen nem tudok örülni annak, hogy a település egyetlen normálisnak mondható parkját tönkre vágják. A 150 éves, általam legalább 10 éve védésre javasolt hársfákat teljesen tönkreteszik. (Minek nekünk természetvédelem, tüzelőnek jó lesz majd ez is...)  A templom mellé rakják a kocsmát,mert az ugye oda való.

... és azt sem bírom lenyelni, hogy a település saját önkormányzati iskolájának tanulói kötelező testnevelésóra keretében pénzért használhatják a szuper korcsolyapályát, csak azért, hogy két ember őrült szórakozását finanszírozzuk. Ez kikívánkozott.

Előzmény: illés misi (25762)
NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2016.12.07 -1 0 25787

Koszonom a segitseget

Előzmény: senior 43 (25785)
cochenille Creative Commons License 2016.12.06 0 0 25786

Több "közmeghallgatás" is lesz a következő napokban Solymáron, nem is kettő, mint ahogy a helyi izé írja (http://solymaronline.hu/2016/12/05/kozmeghallgatasok-solymaron/), hanem három!

 

Szerdán az önkormányzat tart lakossági fórumot (http://solymar.hu/thumbnail/190545/IMG_20161201_133107.jpg), pénteken a német nemzetiség várja hasonló rendezvényre az érdeklődőket (http://solymar.hu/thumbnail/190542/nno_kozmeghallgatas.jpg), jövő hétfőn, 12-én reggel 9-kor pedig az M0-ás építésével kapcsolatban lesz valami fejtágítás, a solymar.hu szerint.

senior 43 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 25785

Adok egy címet: botakati@t-online.hu

Előzmény: NYUGDIJAS TROTY (25782)
cochenille Creative Commons License 2016.12.05 0 0 25784

Volt egy ilyen film: https://hu.wikipedia.org/wiki/H%C5%91skeres%C5%91k. El tudom képzelni, hogy a rendezője utánanézett valamelyest, hogy voltak-e olyan brit pilóták, akik hasonló módon tűntek el a háború alatt a magyar légtérben.

Előzmény: NYUGDIJAS TROTY (25782)
cochenille Creative Commons License 2016.12.05 0 0 25783

Nem ez volt az? http://airbase.blog.hu/2016/11/17/katonai_temeto_solymar

 

Ha minden igaz, Bóta Gábor a gondnok (remélem, nem jár kitiltás érte, hogy kiírom a nevét), de nem tudok hozzá elérhetőséget.

Előzmény: NYUGDIJAS TROTY (25779)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!