Keresés

Részletes keresés

bacafiamtny Creative Commons License 2015.10.05 0 2 3807

bacafiamtny Creative Commons License 2015.10.05 0 0 3806

Tegnap jöttünk haza és járható az út a Szamos Bazár bejáratáig. Illetve megerősítem, hogy Pocola-Kisszedres között jelenleg 2db lámpás "akadály" található, kb.:10perces többletidő mellett.

S bizony valóban üde zöld a táj, a reggeli pára miatt a kempingasztalon gyakorlatilag tócsákban állt a víz.

Csodás napokat hagytunk magunk mögött.

dpaprika Creative Commons License 2015.10.01 0 2 3804

Október 1.-én, ma jöttünk haza Padisról.Szedrestől Belényesig 1 lámpa van és 2 útszükület,de rövid.Belényestől a Borzi szorosi elágazásig 2 lámpa van és egy szűkület van,de gyorsan  járható az út, kb.12-l5 perc a veszteség.Nagyon vigyázni kell, mert több helyen az átereszeknél ronda, kavicsos, zötykölődés lehet. Előtte figyelmeztető  jelzések  vannak.

 

Padison  szinte senki nem volt, egyedül mi barangoltunk az erdőben a gombászokon kívül.

 

Szállásunk az 5 faház panzióban volt.Rendkivül jó fütés van radiátorral,melegvízzel, hófehér ágynemüvel.Wifi elfogadható letöltéssel üzemel az étteremben, 5 magyarnyelvű TV csatorna fogható.

 

A táj friss zöld, még nem látszanak az ősz jellegzetes színei.A birkákat folyamatosan hajtják le  a völgyekbe.

Előzmény: bacafiamtny (3803)
bacafiamtny Creative Commons License 2015.09.24 0 0 3803

Sziasztok!

Van-e friss infó a Belényes környéki útfelújításról. Leginkább a Pocola - Kisszedres szakasz érdekes.

Köszönetem a segítségetekért előre is.

 

Maszatomi05 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 3802

Szia Nogo! Írtam Neked e-mailt -i gaz, más témában - a freemail-es címedre. Megkaptad? Használod azt a mailt?

 

Üdv.

Tamás

Előzmény: Nogo (3801)
Nogo Creative Commons License 2015.09.22 0 0 3801

Köszi a képeket! Úgy látom nem ússzuk meg a korai kelést és az 1000 méter szintet...

Előzmény: HDK (3800)
HDK Creative Commons License 2015.09.21 0 3 3800

Néhány kép az útról:

 

Parkoló:

 

Előzmény: Nogo (3799)
Nogo Creative Commons License 2015.09.21 0 0 3799

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Hát... lehet hogy inkább bevállalom a korai indulást a Glavoj-ról, napkeltétől napnyugtáig van kb. 10,5-11 óra. Ebbe bele kell férnie. Nyáron a Padis menedékháztól indulva jártuk be a nagy kört kb. 11 óra alatt, és ez legalább 2 órával hosszabb volt, mintha a Glavoj-ról indultunk volna. A Csodavárra pedig akkor indultunk, amikor a többiek már jöttek vissza:-) De ott már voltam előtte is, ismertem a járást. A Galbenán viszont először voltam, eddig nálam mindent űberel, pedig voltam már sok helyen. Ezért szeretnék visszamenni októberben, fotózni őszi színekkel. Egy Citroen Xsara Picasso-val mennénk, négyen vagy öten, a kérdéses bekötőút szerintem kockázatos lenne neki. De még alszom rá párat.

A Szamos bazárt is szeretnénk megnézni, az eddig kimaradt.

Üdv!

zotyo0075 Creative Commons License 2015.09.21 0 0 3798

Szia!

Én is többször jártam ezen az úton, idén nyáron is.

Lacival egyetértek. Járható de személyautóval óvatosan, lassan!

9 személyes FORD mikrobusszal simán felmentünk, nem kellett

megállni. Ha itthonról mentek, induljatok korán!

Számítsátok bele a lassú haladást. De megéri :)

Jó utat és túrázást!

üdv, Zoli

 

Előzmény: Nogo (3796)
HDK Creative Commons License 2015.09.21 0 0 3797

Szia!

Többször jártunk már azon az úton.

Sokkal rosszabb, mint a Glavoi-ra vezető út.

Néhány helyen kiszálltak az utasok, mert a kimosott átereszeknél eléggé nagy lépcsők vannak.

A favágókra kell még figyelni, mert a hegyoldalról potyognak le a 15-20 mázsás rönkök.

Az út folytatódik tovább Arieseni felé, de a nagy kanyarban a Galbinánál van egy parkírozó.

Üdv. Laci

Előzmény: Nogo (3796)
Nogo Creative Commons License 2015.09.21 0 0 3796

Sziasztok!

Nyáron végigjártuk a nagy Galbena kört, fantasztikus volt. Ősszel szeretnénk visszamenni. De a nagy kört nem tudom be merjem-e vállalni (nehogy ránk esteledjen). Viszont van egy út, ami a Galbena-kőköz végét érinti. Az milyen? Ment azon valaki? A térképen rajta van, és parkoltak ott autók. Van olyan "minőségű", mint a Glavojra vezető bekötőút? Ha járható normál személyautóval, lehet hogy elzötykölődénénk azon a szurdok végéhez, és onnan járnánk egy kis kört (tehát kihagynánk a Sárga követ, Eszkimó barlangot, stb., spórolnánk néhány órát).

 

Kutya56 alias Zsolt Creative Commons License 2015.09.16 0 0 3795

Lemaradt: Királyerdő 2015 szeptember.

Kutya56 alias Zsolt Creative Commons License 2015.09.16 0 0 3794

 

Nyergelj Szergej Creative Commons License 2015.09.07 0 0 3793

Köszönöm a megnyugtató választ

1szkuter Creative Commons License 2015.09.04 0 0 3792

Szia!Mi most augusztusban is ott voltunk.....Rendőri ellenőrzés van.Mindennap  körbejárták a sátrakat,lakókocsikat és érdeklődtek rendben van-e minden. Kb.  8-szor kempingeztünk itt,de szerencsére még soha semmi gondunk nem volt.3 rendőr jár,közöttük egy magyar is,na meg erdélyi magyar....Szerintem a megjelenésük biztonságot ad.

A zenével kapcsolatban-ha szerencséd van nincs bulizós társaság a réten.A Boltoknál szól a zene,de az nem zavaró.....Ha viszont gond lenne ,akkor bátran szólj a rendőröknek :)

Jó pihenést,túrázást....

Előzmény: Nyergelj Szergej (3789)
lukipele Creative Commons License 2015.09.04 0 1 3791

Szevasztok, Fórumozók!!!

Már régen írtam a fórumra, most körmölök ide egy keveset. Mink az aug. 20-i hosszúhétvégén voltunk fenn a Glavojon, ahogy ezt tesszük már vagy tízegynéhány éve. Hát, ilyen gatya időt még egyszer sem fogtunk ki, de ennek is volt pozitív oldala, mert a Glavojt ilyen szellősnek még sose láttuk augusztusban. Ha az idő nem is, de a hangulat szuper volt, amit alaposan megalapozott a megérkezés: késő délután értünk fel a rétre, elkezdtünk helyet keresni az autóknak, sátraknak. Mi mindig a völgy legfelső részén sátrazunk, ahol már messze vagyunk a központi zsúfoltabb dzsemboris helyektől, de az a felső rész most a felázott talaj miatt autókkal nem volt megközelíthető. Én a kislyányommal elindultam lefelé, megnézni, mi a helyzet arra. Hát ahogy így fürkésszük a terepet, hogy ugyan hol férnénk el mindannyian, nézem, hogy ott egy magyar  lakókocsi...hííj, mondom, ez a kocsi mintha ismerős lenne...oszt erre a lakókocsi előtt üldögélő manus odafordul felénk, egymásra nézünk, és egyszerre szakad ki belőlünk a következő magasröptű felkiáltó mondat:" A k...va élet, besz...ok, ezt nem hiszem el!!!" Hát szóval Iszugyékba botlottunk mán megint! El is dőlt abban a pillanatban, hol fogunk táborozni. Ja, jó hangulatú kis este volt, kár, hogy ők másnap reggel indultak tovább. Az időjárás miatt nagy túrákat nem csináltunk, elpepecseltünk a réten és a környékén. De így is szuper volt, mint mindig. Jövőre ugyanekkor, ugyanitt!!!

Hegyeklánya Creative Commons License 2015.09.03 0 0 3790

Sziasztok!

Érdekes eset történt meg velünk a Pádisi szállást értve. Egy kisebb csapattal (16 fővel) érkeztem a Pádisra aug.20-án (4 napot töltöttünk ott). A szállásunk az 5 Házikó turistaközpont-ban volt. Mivel azonban nem volt elég hely , így egy 4tagú családnak ( 2 kis gyermek) csak a Bradet Panzió-ban tudtam helyet találni (velük is megegyeztem telefonon előre). Megérkeztünk, elfoglaltuk a szállásokat , illetve a kis családtól nem kis meglepetésünkre  még plusz 150 Lejt követeltek volna az előzőleg megegyezett  árhoz képest!! Kérdem én....milyen eljárás ez???  A hölgy aki "tulajdonosnak" mondta magát  heves gesztikulálásokkal adta tudomásunkra, hogy ha nem tetszik menjenek ők is a szomszédba ( 5 Házikó turistaközpont) a többiekhez!  Hát jöttek! Ha nem kell a pénz???! Szerencsére, megoldottuk az ügyet, mert ketten vettük a fáradságot és beköltöztünk egy-egy faházba, pótágyra így egy szoba fölszabadult a kis családnak. A tulajdonos megértő volt és rendkívül barátságos . Azonnal intézkedett! Köszönet neki ! Így zavartalanul tölthettük a szabadidőnket ezen a szép vidéken , nem is gondolva többet a "jó szomszédra" ! A szállásunkat pedig, csak ajánlani tudom, mivel mindennel elláttak minket , sőt az ellátásunkat minden este desszerttel koronázták ( pedig ez nem is volt az alkuba)! A személyzet barátságos. Köszönet nekik a finom ételekért  amit minden este elénk raktak. Azt hiszem ide hamarosan vissza is térünk! :)

Nyergelj Szergej Creative Commons License 2015.09.03 0 0 3789

Sziasztok T.Biharjárók!2007-ben voltunk a Pádison a családdal,közben felnőttek a gyerekek,és úgy néz ki,hogy újra lenne igény közös vadkempingezésre.Engem konkrétan a glavoji "közbiztonsággal"kapcsolatos tapasztalataitok érdekelnének,sátrak,autók biztonsággal otthagyhatók-e napközben,megy-e még a balkáni metáll éjszakánként?Ha lennétek szíves megosztani velem a tapasztalataitokat,előre is köszönöm,jó túrázást,és üdv mindenkinek.

HDK Creative Commons License 2015.08.27 0 0 3788

Józsi tudna még beszámolni, tudtommal ők a Nuksora-völgyben mentek fel az Encián-menedékházig.

Előzmény: Törölt nick (3786)
HDK Creative Commons License 2015.08.27 0 0 3787

Lehet lakókocsival parkolni a Sebes-völgyben és onnan felautózni a Lapusnyik-völgyben.

Egyébként nagyon messze van minden gyalog.

Mindegyik irányból jelentős távolságok és szintek vannak, akár Carnic, akár a Buta felől.

Előzmény: Törölt nick (3786)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 3786

Köszi,hogy leírtad nagyon élvezetes volt!Ezek szerint arra a vidékre jobb,ha nem lakókocsival megyünk.Biztos szép lehetett.

Előzmény: HDK (3785)
HDK Creative Commons License 2015.08.26 0 2 3785

No, akkor néhány mondatban:

Gondolom téged főleg a szálláslehetőség érdekel:-)

Várhely (Sarmizegetusa,Traianus és Decebal városa) után Klopotiva falun keresztül a Sebes-patak völgyén mentünk fel a Retyezát központi részébe.

A Retyezát ezen része védett nemzeti park, három kijelölt sátrazóhely van.

(Belépődíjat egy sorompónál szednek a tározónál, ami egy hétre érvényes személyenként 10 lei, valamint autónként 7 lei.)

Egyik fent a Bukura-tónál 2041m-en, a másik a Poiana Peleagi 1600m-en.

Ide lakókocsival csak akkor tudsz felmenni, ha viszed a hátadon.

A Sebes-patak völgyén a Gura Apelor tározóig aszfaltút vezet, onnét jó minőségű makadám út a Poiana Peleaga előtti hídig, de ott csak parkírozni lehet, sátrazni nem.

Fent a réten van egy hegyimentő házikó és sátortábor, de át kell cuccolni a patakon egy függőhídon át.

A Lapusnyik patak mellett visz fel az út, két Cabana van, de az egész völgy keskeny, a vége szurdokos, meredek sziklafalakkal két nagy hajtűvel.

Több, frissen kihelyezett "fokozott medveveszély" tábla van, ezért a társaság fele azt kérte menjünk lejjebb sátrazni.

Visszamentük a harmadik kijelölt kempingig a Gura Zlata panzió mellé.

Itt viszont a térkép készítése óta valószínűleg változtak a tulajdonviszonyok, mert egy jól öltözött úriember angolul közölte, hogy bárhol sátrazhatunk a patakparton csak ott azon a réten nem.

Kicsit lejjebb találtunk egy tisztást valamint az út mellett egy forrást és ott töltöttünk két éjszakát.

Herkulesfürdőn már bővebb a választék.

A város két részből áll. Az Óvárost restaurálják -ki tudja mióta és még meddig?-, viszont így is nagyon hangulatos.

Az Újvárosban éjjel-nappal pörög az élet, végig szállodák, panziók, éttermek, bárak, múlatóhelyek, a patakparton fürdők valamint egy strand.

A kaja nagyon olcsó.

Pl. a belvárosban mititei másfél lei/db, placinta szintén, levesek 3 lei-től.

Legdrágább a ciorba de burta 6 lei ( ahol mi vacsoráztunk)

A városból kifelé menet Zsilvásárhely felé van egy kemping, ott nem tudom az árakat.

20-25 lei volt kiírva, de nem néztem, hogy pofánként, fülenként vagy miként.

Mi tovább mentünk a völgyben kb. 12 km-t.

Ott és csak ott találtunk egy sátrazásra alkalmas helyet, ami egy magánkemping volt, mint kiderült.

6 lei/sátor+7 lei/autó.

Eléggé komfortos hely.

Lejáró van a patakhoz, amely mellett van a fürdő (két vashordó félbevágva és a forrás vize egy csövön bevezetve.

A budi tisztes távolban a műút túloldalán a domboldalban. Vadonatúj épület, négy fülkével.

Derékig kicsempézve, frissen meszelve, alul kibetonozva, egyikben vizelde is van.

Ülőke az viszont nincsen és semmi kapaszkodó sem. Egy trapéz alakú lyuk felett kell kucorogni.

20 km. és több, mint ezer méter szint után nem árt valami segédeszközt felcipelni, hogy biztosan beletaláljon a fáradt vándor a lyukba.

Sokaknak ez nem sikerül, ezért a megközelítésre is oda kell figyelni, valamint egy olyan csipesz sem hátrány, amilyet a műúszók használnak.

Dióhéjban ennyi, a túrákról majd valahol, valamikor bővebben.

Üdv. Laci

 

Előzmény: Törölt nick (3783)
Alkapánó Creative Commons License 2015.08.25 0 0 3784

Az időjárás nekünk is közbeszólt. Bihar- és Torockói hegység volt tervben, de Rax-Alpok lett belőle.

Viszont jó időnk volt:)

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 1 3783

Szia Laci!

Szerintem beírhatod ide is hátha mást is érdekel.Nem követsz el vele szentségtörést.Szinte haza sem értünk,de már újra tervezgetünk és lehet a következő túra már másfelé visz.Jövőre még visszamegyünk megnézni,ami most kimaradt,aztán tovább megyünk más látnivalók felé...

Gondolom nem csak én vagyok rá kíváncsi,hogy merre jártatok.

Előzmény: HDK (3782)
HDK Creative Commons License 2015.08.24 0 1 3782

Szia!

Mi is hazaértünk, csak mi most a Retyezátban, Herkulesfürdőn és az Al-Dunánál voltunk, ezért ide nem írok többet.

Az időjárás viszont hasonló volt, csak szerdán nem esett, de éjszaka bepótolta.

Az utóbbi kb. 10 évben mindig kint voltunk augusztus 20.-a környékén, de most először futottunk bele ilyen időjárásba.

Üdv.Laci

Előzmény: Törölt nick (3781)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 1 3781

Sziasztok.Mi is hazaértünk!

14-étől voltunk fent a Glavoj-on lakókocsival.Volt minden,ami az Erdélyi-szigethegységre jellemző.Mi még kánikulával kezdtük,aztán jött az eső.Vasárnap még csak ijesztgetett,de hétfőre megjött a zivatar.Néha hagyott bennünket kirándulni,de szerdára nagyon felettünk ragadt.Szamos-bazár túrán az esőkabát ellenére mindenünk szétázott.Aztán estére megáradt a patak és a táborhelyünk mögött feltört a víz...

Csütörtökön még mentünk egy Csodavár körutat enyhe esőben,aztán elkezdtünk összepakolni.

Estére megérkezett a váltás "Lukipele" és csapata személyeben,akik zenés estet rendeztek.Számunkra felejthetetlen élmény volt a túra zárónapjaként.

 

Aztán reggel elősátor bontás bepakolás és Lukiék segítségével kijutottunk az útra a teljesen felázott talajon.Nélkülük nem bírtam volna kijönni.

 

Ezúton is köszönöm nekik a segítséget! :)

zimi4ever Creative Commons License 2015.08.17 0 0 3780

Köszönöm az infót! Reménykedtem abban, hogy egy kicsit gatyába rázták azt a szakaszt is :S

Előzmény: Sa_nyi (3779)
Sa_nyi Creative Commons License 2015.08.17 0 0 3779

Ugyan olyan.

:-)))

Előzmény: zimi4ever (3778)
zimi4ever Creative Commons License 2015.08.17 0 0 3778

Sziasztok!  Tudnátok abban segíteni, hogy milyenek az útviszonyok Padis, illetve IC Ponor között? Tavaly Padis-on kicsit túl ért a betonút, amelynek végétől lehetett kényelmesen felsétálni a Móczok Templomához. A további szakasz viszont igazi horror volt, a régi köves/sziklás út, vízátfolyásokkal, pocsolyákkal, tavakkal, tengerekkel :S

Előre is köszönöm a segítséget!

Hegyeklánya Creative Commons License 2015.08.17 0 0 3777

Mi most ide megyünk http://szallas-erdely.hu/hu/property/5-haziko-turistakoezpont.html  nézd meg szerintem ez elfogadható.

Előzmény: kirikovkati (3776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!