Keresés

Részletes keresés

Hofika76 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 320

Sziasztok.

Ismét segítséget szeretnék kérni.

December elején került be a házunkba egy Ecowater Comfort 500,az Agroviztől rendeltük ők is szerelték be.

Normális jelenségnek számít hogy a külső burkolata nyirkos illetve mindig van valamennyi víz alatta.Már egy törölközőt raktam a gép hátuljához hogy felszívja.Illetve folyamatosan nézem a só fogyasztást és nem nagyon látom, hogy csökkenne...7-en vagyunk kb 18-20 m3 a fogyasztásunk.

A nyirkosságot jeleztem amúgy nekik de választ nem kaptam.Kell aggódnom emiatt?

Köszi a válaszokat 

meddu00 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 319

Sziasztok!

 

Tudna nekem segíteni valaki hogy hogyan lehet átállítani Euro-Clear BlueSoftEco E75/VB1 háztartási vízlágyítót magyar nyelvre?

Esetleg beprogramozáshoz valami leírás lenne valakinek (Vezérlőfej: ECO vezérlőfej.) ? 

Mert amit hozzá adtak az nem ér semmit.

 

previa6969 Creative Commons License 2019.12.25 0 0 318

Magyarországon szeretnéd előre beállítani a német vízhez ?
Szvsz információt kapsz hozzá, de a garanciát nem hiszem hogy érvényesiteni lehetne.
A kiutazás meg nem gazdaságos szerintem,+ hogy történne a karbantartása és esetleges javítása ?

Előzmény: csaba77777 (315)
csaba77777 Creative Commons License 2019.12.24 0 0 317

Köszi az infót.

Előzmény: csaba77777 (315)
-Memme- Creative Commons License 2019.12.20 0 1 316

Szia!

 

Szerintem az agrovizes srácok tudnak segíteni.

Előzmény: csaba77777 (315)
csaba77777 Creative Commons License 2019.12.19 0 0 315

Sziasztok.

Tudnatok ajanlani egy szakembert ki a bwt vizlagyito rendszer beallitasahoz ert?

Magyarországról lenne vásárolva a rendszer es nemetorszagba beszerelve.

Viszont a bwt nel ezekkel a feltételekkel nem akarnak segíteni.

 

-Memme- Creative Commons License 2019.12.16 0 0 314

Szia!

 

Ecomix A töltetű berendezésre kaptál ajánlatot nem pedig egy sima lágyítóra. Határérték felett van az ammónia, a mangán pont a határon. Gondolom ezért kaptad ezt.

Lényeges hogy mekkora a havi vízfogyaztásod! Ez a berendezés 3,25m3 vízet tud  kezelni a 40-es keménység mellett és utána regenerál. Regenerálásonként elhasznál 6,2 kg sót és kb 250liter vizet.

( Én azért kérnék máshonnan is ajánlatot. :) )

 

Az ecomixes töltetű vízet nem szokták visszakeverni, mert akkor visszakeverjük az ammóniát, és a mangánt is akkor meg minek szűrtük ki. Persze valószínűleg úgy számolnak hogy visszakeverés után is határérték alatt maradnak a kérdéses összetevők.

 

Azzal számolnod kell hogy megnő a víz nátrium tartalma.

Előzmény: Supermaan (313)
Supermaan Creative Commons License 2019.12.12 0 0 313

Előzmény: previa6969 (312)
previa6969 Creative Commons License 2019.12.11 0 0 312

Hát ha esetleg feltennéd a vízvizsgálat jegyzőkönyvet is, az segíthetne

Előzmény: Supermaan (308)
previa6969 Creative Commons License 2019.12.11 0 0 311

Ütközésig mindkettőt, akkor nullás

Előzmény: ázsiautazók (310)
ázsiautazók Creative Commons License 2019.12.07 0 0 310

Tudnátok segiteni Euroclear vizlágyitón merre kell tekerni a“baypass” állító csavart , hogy a víz lágyabb legyen?

Előzmény: gszalagszala (287)
Supermaan Creative Commons License 2019.12.06 0 0 309

Előzmény: Supermaan (308)
Supermaan Creative Commons License 2019.12.06 0 0 308

Sziasztok!

Segitsegre lenne szuksegem, mert kicsit elvesztem a vizlagyitok labirintusaban.

Van egy furt kutam amit szeretnek bevezetni a hazba (minden hatarerteken beluli), de a kemenysege 40 nemet kemenyseg.

Bwt-ben azt mondtak ok csak 35ig foglalkoznak lagyitassal felett nem.

Mashol mondtak, hogy semmi gond. Viszont 408.000ft, amit kicsit sokallok. Mellekelem a kepet, esetleg valaki tudna ebben segiteni? Nincs mas vaalsztasom ennyit kell ra aldozni?? (vas, mangan hatarerteken mozgott de meg jo tartomanyban)

Valakinek esetleg ötlet?

gszalagszala Creative Commons License 2019.12.05 0 0 307

Az ECO fejes Bluesofthoz tudsz venni klórozó egységet, ami a sóléből bont klórt a gyanta fertőtlenítéshez.

Előzmény: noii (305)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.11.29 0 1 306

Szia!

Nekünk lassan 1 éve üzemel az EcoWater 300 Boost Evolution. Igazából esztétika miatt vettük az Evolutiont a Comfort helyett (az EcoWater nem volt kérdés), mert nálunk látható helyen van. A hangja regeneráláskor pár másodpercig hangos csak, de nem zavaró nyitott ajtókkal sem. Nálunk 3 kicsi van és sokat fürdünk :) 15 m3 az átlag havi fogyasztás :( és 26Nk° a keménység ezt csökkentjük 5Nk°-ra, én csak a konyhai csapot hagytam lágyítatlan az összes többi lágyított (persze a kerti sem az). Fél évig 0Nk°-ra lágyítottuk a vizet és így fogyasztott 5 zsák sót/év nálunk. Ajánlott az 5Nk°-ot tartani, mert a háztartási gépek garanciális feltétele...

 

Szűrő ügyében én a 10"-os szűrőházas cserélhető betétes szűrőt ajánlom mert olcsó, könnyű a karbantartása és olcsó a betét is bele. A bejövő ágra a lágyító elé egy 50 mikronost illik rakni, ez is cserélhető legyen (ez a fonott eldobható fajta), mert a mosható nem zár jól és biztosan nem fogod mosogatni egy idő után pedig műanyag penészes íze lesz a víznek, a cserélhetőn szemmel is látszik az elhasználódás ami egyébként max 2 hónap, ezzel érdemes kalkulálni. Az ivóvizes csapok alá szintén ugyanezt a típust ajánlom szintén 10"-osban, mert ebbe a szénszűrős betét csak 700 Ft a kisebbik (alacsonyabbik) verzióba meg 2700 Ft... A zuhanynál is ezzel lenne jó megoldani valahogy pl.: egy kis szekrénybe. Nálunk is így van és meg merem kockáztatni, hogy így a dupla szűrés után (50 mikronos + aktívszenes) ásványvíz minőségű az íze a vizünknek :)

Előzmény: noii (305)
noii Creative Commons License 2019.11.29 0 0 305

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni vizlágyító és szűrők kiválasztásában. Ezt a topikot átolvastam, ez alapján két márkát látok esélyesnek:
   BlueSoft (ECO fejjel)
     vagy
   EcoWater (comfort, evolution)

Vettünk egy házat, és a vízhálózatot úgy alakítom/alkítottam ki, hogy a földszinti konyhában a leendő lágyított hideg+meleg mellett van egy lágyítatlan hideg is (2 csaptelep). Az emeleti dupla mosdó hideg ágai lágyítatlanok lesznek. A pincei mosdó hideg ága, és a kertbe menő hideg ág lesz még lágyítatlan. Minden más kiállás lágyvizes lesz (minden meleg ág, zuhany, kád, mosógép, mosogatógép, 2 WC, földszinti mosdó).

4 nk° keménységet akarok a lágy oldalon.

 

Nincs szükségem wifis vezérlésre, de ha a gép jelezné, hogy sóhiánya van, az jó lenne (főként egy sima vezetékes kiálláson, amit bárhonnan figyelni tudok, okos eszközre kötve). Fontos, hogy gazdaságosan lehessen üzemeltetni, tehát kevés vizet és sót használjon a regenárálásra (tudtommal ennek velejárója, hogy a gép ellenirányban regenerál). Ha saját kezűleg beüzemelhetem garancia vesztés nélkül, az további előny. A vezetékes vizünk 17-18 nk° között van, a szolgáltató szerint. Januártól 3 fős, később terv szerint 4 fős lesz a család. Most 6m3/hó alatt van a havi vízfogyasztásunk, de a két új jövevény miatt ez várhatóan nőni fog.

 

Vásároltam már egy szűrő + nyomáscsökkentő kombót (HoneyWell FK06-3/4AA), 100 mikronos, átmosható. Hiszen a bejövő nyomás 6-7 bar között játszik, ami a villanybojlernek sok lesz.

Valamint szeretném klórmentesíteni is a zuhanyt, és legalább a konyhai lágyítatlan ágat is. Erre a neten aktív szenes szűrő alkalmazását találtam. Ám ha a főágba teszem az aktívszenes szűrőt, akkor a lágyítóba nem jut klórgáz, amivel folyamatosan fertőtlenítődne. Tegyek 2 szénszűrőt, a konyhai lágyítatlan ágra és a lágyító után? Lágy vizet nem akarunk inni, max főzéshez.

Elegendő a főágra a 100 mikronos átöblíthatő szűrő, vagy 50-es szükséges?

 

Melyik gépet ajánljátok? (Az EcoWater eVolution kicsit borsos. A Refiner szénszűrője hasztalan, mert a lágy ágból nem innánk.) Melyik méret kellhet nekem?

Előre is nagyon köszönöm!
--
Üdv, Norbert

previa6969 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 304

Én például  megiszom,de azt is megértem aki nem szererti, szvsz ízlés dolga.Teának,kávénak és sörfőzésre jobb a lágy víz.
Baristák és sörfözőmester véleménye alapján.
Eü szempontból nem fogyaszthatják szív és vesebetegek ( magyarán akik nátrium diétán vannak)
illetve egy évesnél fiatalabbak bár vannak olyan országok ahol két éves korig nem javasolják a lágyvizet.
A hüvelyesek pedig elöbb megpuhulnak a lágyvízben.

Előzmény: gabo011 (253)
previa6969 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 303

Rendszerezve:
Melyik mennyibe kerül,
mi jár hozzá alapból,
miket kell külön megvásároni,
beépités ára
beüzemelés ára,
szervizes emberek elérhetősége és minősége
ezt esetleg szájhagyomány alapján ellenőrizni,megkérdezni

A legjobb gép sem tud teljesitenii ha rosszul van beépitve
Így könyebben át tudod tekinteni 
Ha valami kérdés felmerülne még 

Írjál rám ha gondolod, nyílvános az email címem 

Előzmény: lazinger (301)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 302

Ha visszaolvasol lentebb leírtam egy kis számítást a dologról... Az olcsó, megbízható, takarékos és minőségi cucc ugye nem komoly igény?

Előzmény: lazinger (301)
lazinger Creative Commons License 2019.11.26 0 0 301

Szia, jogos, valóban csak ~6m3 a fogyasztás. Megzavart a kereskedő, aki még a 10 m3-t is keveselte:)

Most kaptam ajánlatokat, de mindkét cég / kereskedő szidja a másikat. 

Az ajánlott gépek:

BWT AQA Perla Bio 50

Ecowater comfort 300

Ecowater Evolution Boost 300 - ez már nagyon drága

 

Azt már látom, hogy mindkét gyártó közel annyira jönne ki, de nem tudom melyik lenne a jobb választás. BWT-t helyi csapat szerezné be, szervizelné, ha ez jelent valamit...

 

 

Előzmény: previa6969 (299)
previa6969 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 300


3fő
Á nem vagyok figyelmetlen 

Előzmény: previa6969 (299)
previa6969 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 299

A 10m3 hó az soknak tünik, biztos annyi ?
Bár nem tudom ez hány főre van nálatok :)

Előzmény: previa6969 (298)
previa6969 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 298

Szia mennyi vízet használtok el havonta ?
Érdemes megnézni a számlán, bár van ahol két havonta küldik ki.
 így lehet méretezni 

Előzmény: lazinger (297)
lazinger Creative Commons License 2019.11.25 0 0 297

ja, ami még fontos lehet, mértek 17-s vízkeménységet is nálunk..

Előzmény: lazinger (296)
lazinger Creative Commons License 2019.11.25 0 0 296

Sziasztok,

 

Nem tudunk dönteni, hogy melyik vízlágyító lenne a megfelelő. Helyi szerelő a BWT Aqa Perla Bio-t ajánlja, viszont elég drága, és itt a fórumban nem sok jó írtok róla. 

Ismerősnek van GE Avanatapure, de már nem forgalmazzák. Melyiket érdemes, Euro-Clear vagy Ecowater?

100 m2, 3 fő, ~10m3 fogyasztás. Wifi nem szükséges, inkább a minőség, illetve, hogy megbízható, takarékos legyen.

Köszi előre is!

-csövi- Creative Commons License 2019.11.22 0 0 295

Köszönöm

Előzmény: thamasz (294)
thamasz Creative Commons License 2019.11.22 0 0 294
1 nk = 1 °dH = 17.848 ppm
Előzmény: -csövi- (293)
-csövi- Creative Commons License 2019.11.20 0 0 293

A német keménységi fok és a ppm között mennyi az átváltás? Itt azt írja, hogy 1:10 de máshol meg ~1:18 mondanak...

https://www.maviz.org/fogyasztoi_informaciok/vizkemenyseg_magyarorszagon

 

nk=dH?

östermelő Creative Commons License 2019.11.19 0 0 292

Sehol nem találtam.Mi a jele a gyanta fertőzésnek? 

Nincs problémám de érdekelne,meg másokat is gondolom.

previa6969 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 291

Szent igaz :)

Előzmény: gszalagszala (287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!