Keresés

Részletes keresés

benjen Creative Commons License 2016.10.20 0 0 7608

Amint látom nem igazán pörög ez a forum téma 😒. 

benjen Creative Commons License 2016.10.17 0 0 7607

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni autós gyerekülés vásárlásával kapcsolatban.

Csak isofix-es ülés érdekelne, ami 360'- ban fordítható ! 1 hónapos a babánk így 0kg.-tól keresnék.

 

Maximális biztonságot szeretném a picinek megadni, így nem lényeges az ár, annál inkább a minőség és biztonság!!!

 

Ahogy látom mindenki a maga lovát dícséri, de ebben a témában nagyon körültekintő szeretnék lenni!

 

2db ülést néztem ki eddig, van valakinek ezekkel tapasztalata vagy tud valaki ebben a kategóriában segíteni?

1. Cybex Sirona Plus Platinum

 

http://www.brendon.hu/Products/Details/84346

 

2. Recaro Zero 1

http://www.neobaby.hu/aruk/recaro-zero-1-biztonsagi-gyerekules-col--dakar-sand-6303-21506-66-26479?fot=10

 

Köszönöm előre is a válaszokat.

 

eREr78 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 7606

Közben rájöttem mi a gond: ezt az ülést az autómban (és sok más hasonlóban, ahol nem az ülőlap magasságában van az isofix csatlakozó) nem lehet/szabad isofix-szel rögzíteni, csak a 3 pontos övvel. Félrevezető (vagy nem egyértelmű) a gyártó honlapja. Olyan ülés kell az ilyen autókba, aminek az isofix csatlakozója magasságban is állítható (pl. Besafe Izi X3 Fix, Römer Kidfix XP Sict, Kiddy Smartfix).

Előzmény: eREr78 (7605)
eREr78 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 7605

Szia,

 

Látom expert vagy a témában. :) Olyan kérdésem, problémám lenne, hogy vettem egy Maxi-Cosi Rodifx ülést. A gyártó oldala szerint kompatibilis az ülés az autómmal (Renault Laguna III kombi 2010), viszont az ülést belerakva és isofix-szel rögzítve nem fekszik fel a hátsó ülés ülőlapjára, mert az isofix csatlakozók magasan vannak, nem az ülés ülőlapjának a síkjában, hanem feljebb. Így az ülés első kb. negyede találkozik az ülőlappal és onnét a levegőben van az ülés az isofix csatlakozókig.

 

Kérdés, hogy ez normális-e, használhatom-e így az ülést vagy ezesetben felejtsem el az isofix-es rögzítést és csak övvel használjam a gyerekülést?

Előzmény: CSABUSZ (7563)
höri1 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 7604

Szia!

Besafe van nekünk is,de hacsak nem egy nagyon vékonyka típus a gyermeked ,akkor nem ajánlom.Most 2,5 (27 hónapos) lányom 90 cm 15kg és már kicsi neki az ülés.Keskeny ,nem elég széles.

Előzmény: h.barbi3 (7602)
höri1 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 7603

Sziasztok!

 

Olyan gondom van ,hogy a 2,5 éves 90cm-es 15kilós lányom kinőtte a 0-18 kg-ig jó besafe ülést.Egyszerűen nem elég széles neki igaz tényleg husi gyerek.Mivel egy suzukink van ,ezért egy tényleg biztonságos ülést keresek .Isofix van a kocsiban,így ilyen ülés is szóba jöhet,sőt talán még a pajzsos is ,bár attól én idegenkedek.

Nézegettem széles üléseket 9-36 kilósban ,de a legtöbbnek  tesztje nincs (lehet ,hogy csak én nem találtam)és egy nania nekem valahogy túl olcsó,de ne nekem legyen igazam :D 

Köszönöm a segítséget!!

h.barbi3 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 7602

Sziasztok! Vásárlás előtt állunk.

Lehetőségek:

- Besafe Izi Comfort X3 

- Britax Römer King II LS

- Britax Römer King II ATS

Véleményeket szeretnék kérni! A Besafe áll az első helyen eddig, de belepróbáltuk és nem tudom, hogy mennyire kényelmes neki hosszú távon, kicsit szűknek tűnik a váll résznél. 

Elendil55 Creative Commons License 2016.09.19 0 0 7601

Sziasztok!

Lassan esedékes lesz az ülés csere a kisfiamnak. Most egy Maxi-cosi 2way pearlt használunk. Kb 103-104 cm magas most így nem túl soká ki fogja nőni. Két ülést nézegetek az egyik a Cybex solution Q2-fix, a másik a Maxi-cosi Rodifix Air protect. Szeretnék vélemény kérni, hogymelyiket javasolnátok. Más ülést is megnéznék, ha van esetleg ezeknél jobb ötlet. A legfontosabb szempont a biztonság, és mindenképp isofixes ülést szeretnék. A másik kérdésem, Csabusz, ha jól rémlik te írtad valamikor, hogy amíg nem éri el a 15 kg-ot, addig nem szabad átültetni a gyereket. A fiam magas, de vékony alkat, így majdnem egy kiló kell még ehhez. :D Egyelőre még tudom húzni az ülés vásárlást, de ha eléri a 105 centit, akkor melyik a jobb választás? Maradjon még a 2way pearl-ben, vagy átülhet 15 kiló alatt is a következő ülésbe?

Köszönöm szépen, ha válaszoltok. Üdv, Kriszta

A.Krisz83 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 7600

A #7597 hozzászólásomra valaki?
Chicco Oasys 2-3 FixPlus-os kívűl milyne jó/jobb alternatíva van 15-36kg kategóriában 60eFt körül?
Köszönöm segítségeteket!

A.Krisz83 Creative Commons License 2016.08.29 0 0 7599

Még ~3-1 évig nem.

Előzmény: ZSOXMTD (7598)
ZSOXMTD Creative Commons License 2016.08.28 0 0 7598

Szia. Esetleg a first clas eladó lesz?

Előzmény: A.Krisz83 (7597)
A.Krisz83 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 7597

Sziasztok!

2007-es IsoFixes(most lesz belerakva) Focusba keresek 3 éves kisfiúnknak (100+cm és ~19kg, First Class Plus lesz leváltva) gyerekülést. Chicco Oasys 2-3 FixPlus tetszett meg az eddig látottak közzül. Ebben az árkategóriában (~60eFt) van jobb ajánlat ennél az ülésnél?

Az Oasys csak IsoFix-szel lehet rögzíteni vagy övvel is? (Láttam már olyan Isofixes ülést, amit mind a kért féle képpen lehet rögzíteni. Talán Cybex Solution x-fix)

Segítségeteket előre köszönöm!

 

o_reka Creative Commons License 2016.08.17 0 0 7596

Sziasztok! 

Korábban is itt kaptam nagyon hasznos tanácsokat, most ismét sok tényezős dilemmában vagyunk :)

 

A legsürgetőbb: nagymamához szeretnénk egy ülést a nagyobbik gyereknek. Többnyire a köztünk lévő 3 km-es távolságra használná, de azért időnként mennének nagyobb forgalomban is. Mama 20e-et szán rá, mi kipótolnánk, csak tudnánk merre induljunk...

A nagyobbik gyerek most lesz 4 éves, 97 cm és 13 kg. Jól érzem, hogy még nagyon messze vagyunk a 15+ kategóriához?? 

Jelenlegi üléseink: MC Tobi (akkor versenyben volt a Römer King és a BeSafe, de azokat nem lehetett jól bekötni a kocsiba), illetve egy Britax First Class, amit úgy érzek, hosszában kezd kinőni, már súrolja a feje a tetejét... Így ha továbbra is 9-18 kategóriájú ülésbe ül, melyik az, amelyik egy 100 cm-es gyerekkel még jó?

Most lehetőségünk lenne egy Concord Ultimaxot (nem Izofixes) használtan venni (elveimmel ellentétben, de megbízható ismerőstől, már 3-4 éves lehet az ülés, 20 ezerért), de nem találtam teszt eredményeket.

A dilemma pedig folytatódik.... Nálunk 2 kocsi van, ha a Britaxot kinövi, akkor mi legyen helyette??? Jó lenne már a következő kategóriát venni. Az új kocsi izofixes, férjemé, ebben ritkábban, de hosszabb utakra ülne. Az enyémbe sajnos nem tudták beszerelni az izofixet. 

 

A másik oldalról pedig: a pici 6 hónapos, 6,5 kg. Már egy hónapja stabilan felül, akár 15 percig ül, feláll, de azért még nagyon pici.... Most MC Cabriofixben ül, de az egyik kocsinak rövid az öve, így nem fekszik eléggé a hordozó, úgy dől, hogy szinte ülő helyzetben van a hordozó... A másik kocsiban ezzel nincs gond, bár én akkor sem tartom ezt a hordozót olyan stabilnak...

A rövid öves kocsiban elgondolkodtam, hogy átrakom a First Classba, a csecsemő betéttel, menetiránynak háttal. Ehhez nem túl pici?

Így viszont a két ülésünket a két gyerek egyszerre használná nálam, szóval kell most egy ülés a mamához (itt hajlandó vagyok valamilyen kompromisszumra, mert ide tényleg nem szánunk egy sokadik 70ezres ülést), valamint kell egy ülés a férjemhez a nagynak (pici itt maradna a hordozóban). Ide jó ülést vennénk, de nem egy fél évre (ha magasságban kinövi...). Viszont ha ide izofixeset veszünk, akkor ha a Tobit is kinövi, akkor azt az ülést én nem tudom addig használni, amíg újabb ülést veszünk.... 

 

Elsősorban az érdekelne, hogy ilyen méretekkel mivel lehet gond, ha a 15-36 ülésben ül (pl. igaz-e, hogy 15 kiló alatt nem fog az autó öve, illetve az öv a nyakát bártja-e).

 

Tudom, hogy a 9-36 kategória nem jó, de a mamánál a két gyerek miatt elég hasznos lenne... Egy időben az STM Starlight-ot nézegettem, bár úgyis kell ide is két ülés majd, ha egyszerre viszi őket. 

 

Esetleg erről a régebbi Concord Ultimaxról mondanátok véleményt? Mamához elég jolly jokernek tűnik. Balesetmentes, de már 3-4 éves (utána járok még pontosan), és mi is használnánk még kb. 4 évet...

 

Előre is nagyon köszönöm a tanácsokat!

 

 

 

 

gobeee Creative Commons License 2016.08.13 0 0 7595

Ezért van az ebayen a 14 napos elállási garancia.

Egyébként biztos, hogy belefér, és a biztövvel kell rögzíteni. Nincs mi ne passzoljon.

Előzmény: kridli (7594)
kridli Creative Commons License 2016.08.13 0 0 7594

Amúgy szerintem ha külföldről akarsz rendelni itthon nem kapható ülést, akkor ezen a fórumon elég minimális eséllyel fogsz találni tapasztalatot vele.

Én egyébként nem rendelnék úgy ülést, hogy nem tudom belepróbálni az autóba.

Előzmény: gobeee (7591)
hampa Creative Commons License 2016.08.13 0 0 7593

A legtobb gyerekulesnel fix a labhely merete, nem allithato, tehat teljesen mindegy, mekkora autoba rakod be, a gyereknek ugyanakkora helye lesz (kivetel a besafe izi combi x4, ott allithato a labhely hossza). Az en gyerekem egyebkent 95 cm, hosszu labu, siman elfer hattal a laba, ha no meg 10 centit, a laba akkor is csak kb 5 centivel lesz hosszabb, nem jelentos kulonbseg, szoval biztos el fog ferni a laba, amig ebben az ulesben utazik. Utana meg ugyis ulest kell cserelnunk, 105 cm-ig jok az i-size ulesek.

Előzmény: merQree (7590)
merQree Creative Commons License 2016.08.13 0 0 7592

Nem érzem kötelességmnek azt, hogy bármiről is, amiről nekem más a véleményem, meggyőzzek bárkit is.

Tőled sem várom el, hogy meggyőzz ;)

Amennyiben úgy érzed, hogy Benned tüskét okoztam, vagy ellenállhatatlan vágyat érzel arra, hogy elmondd mikyen sérülésekről van tapasztalatod, azokat szívesen olvasom.

 

A tanulmányaimat, amire szeretnéd, higy emlékezzek, akkor abból az szűrődne le, hogy tolatva kellene mindenkinek közlekednie :-)

Teljesen mindegy milyen pózban ülteted a gyereket, sokkal fontosabb, hogy körülötte minél nagyobb gxűrődő zóna legyen.

Ergo (imadom az új Suzukit pl) egy Stiftben háttal ültett gyerek nagyobb valószínűseggel sérül meg, mint egy menetirány szerint ültetett Volvo XC90-ben...

Előzmény: gobeee (7591)
gobeee Creative Commons License 2016.08.13 0 0 7591

Hogy a háttal ülés a nem kinyújtott lábbal vagy egy neadjisten autóbaleset során a gyerek által elszenvedett sérülések nyomorítják e jobban, na erről tudnék bőven vitázni veled.

De nincs is rá szükség, mivel ha pusztán a középiskolás fizikára visszaemlékeznél, akkor egyértelmű lenne számodra is miért sokkal biztonságosabb a háttalülés...

Előzmény: merQree (7590)
merQree Creative Commons License 2016.08.13 0 0 7590

Persze, hogy ajanlja! Egy Chrisler Voyager-ben hatalmas hely van a ket ulessor kozott, mig egy atlag magyar autoban...

Octavia kombival jarok, abban sincs hely.

 

Mellesleg hajtogasd ossze a sajat labadat egy-masfel orara, probald ki. Biztos jot tesz a keringesnek....

 

Nem minden okossag okossag, ami nyugatrol jon ;)

 

De a Te gyereked, ugy "nyomoritod", ahogy Te akarod

Előzmény: gobeee (7589)
gobeee Creative Commons License 2016.08.13 0 0 7589

Köszi a linkeket, de épp a 7587 hozzászólásod második linkje pont arról szól, hogy NEM kényelmetlen hajlított lábbal ülni... 4 éves korig így ajánlja!

Előzmény: merQree (7587)
kridli Creative Commons License 2016.08.12 0 0 7588

Ennél csak marketing a 18 kiló, szerintem 13 kilosat is neccesen ültetnél bele. Bezzeg az installation videót róla, beleraknak egy tök kicsi gyereket, és már hozzáér a lába a háttámlához.

Előzmény: gobeee (7583)
merQree Creative Commons License 2016.08.12 0 0 7587
merQree Creative Commons License 2016.08.12 0 0 7586

Elrettentésnek, ha háttal ül egy 120 cm-es gyerek, hogy fér el a lába:

http://thumbsnap.com/IFlsEI6q

 

Aztán aki így berakja a SAJÁT gyerekét, az is üljön így a saját helyén!

 

De itt egy fróum pont e témában: http://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?h=0&f=23&t=1364540&i=140

merQree Creative Commons License 2016.08.12 0 0 7585

Még annyit, hogy a linkelt ülést, ha meg akarod venni, mert az, hogy megveszed a TE döntésed, mindenki más kibicel(!), én is(!), azt a véleményem szerint mástól vedd meg. 99%-nál rosszabb mutatóval rendelkezőtől én nem veszek semmit sem. Jártam már pórul 99,5%-os eladóval is... :(

Előzmény: gobeee (7583)
merQree Creative Commons License 2016.08.12 0 0 7584

Azt mutasd már meg légyszíves a gyerek LÁBA HOVA kerül, ha háttal rakod be az ülést?

Amint a gyerek lába kilóg az ülésből, nincs más megoldás, előre felé kell ültetni. Talána egy Volvo XC 90-esbe be tudod tenni... Vagy a gyerek lábát törökülésbe hajtogatod? Uram bocsá' felhúzott lábbal fog ülni?

Előzmény: gobeee (7583)
gobeee Creative Commons License 2016.08.12 0 0 7583
gobeee Creative Commons License 2016.08.12 0 0 7582

Igen, ha nem kapok itthon jót 100 alatt, akkor erről az angol oldalról rendelek, vagy ott kiválasztva ebayről.

Előzmény: kridli (7581)
kridli Creative Commons License 2016.08.12 0 0 7581

Azt az angol linket amúgy azért küldted, mert onnan akarnál rendelni? Csak mert itthon azok jó része szerintem nem kapható. És az itthon kaphatóak között 18 kilóig háttal használható ülés nem tudom van-e annyiért amit írtál, azok inkább 100-tól felfele szoktak lenni. És nincs is sok fajta. 

Előzmény: gobeee (7580)
gobeee Creative Commons License 2016.08.12 0 0 7580

Igaz! Most én is ránéztem a diagrammra, eszerint 18kg-ig elég, mert az már majdnem 5 éves...

(Most még csak 9 hónapos a kislányom, most növi ki a kis hordozóját. Ameddig tűri, addig mindenképp háttal akarom ültetni, ehhez keresek ülést.

Előzmény: kridli (7579)
kridli Creative Commons License 2016.08.10 0 0 7579

Most rákerestem, 8 éves korban az átlagos súly 25 kg.  Az átlagos magasság 8 évesen 128 centi. Te tényleg háttal akarnál ültetni egy 8 éves 128 centis gyereket? Persze ez csak átlag, korábban is elérheti, de tuti nem mondjuk 3 évesen...

Amúgy szerintem a 25 kilósnak mondott ülések egyikébe se tudnál beerőltetni egy ekkora gyereket, majdnem mindegyik ülésre nagyobb határ van írva mint ami tényleg reális, különösen igaz ez a háttal ültetősökre.

Előzmény: gobeee (7577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!