Keresés

Részletes keresés

Messer22 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 223

HI

 

Ha már a sportlövészkedés kezdő lépései a téma:Nekem is aktuális lesz a dolog a hónap második felétől,klubbot már kinéztem,most a tagsági intézése következik.

Kérdés pontlövészet érdekel elsősorban,milyen fegyverrel célszerű kezdeni az mcm-en kívül?forgó .22-es típusok?

 

Köszi

hunserv Creative Commons License 2005.04.12 0 0 222

gunbox.axelero.net, de ott loszerar pont nincs felirva, viszont az emlitett S&W-t megtalalod.... amugy a mai vilagban amgyarorszagon amit tehetsz: pestet korbejarod fegyverboltugyileg, aztan nezelodsz, kerdezoskodsz. De mar mondtuk sokszor, ha kezdo vagy ne a fegyverrel kezdd, hanem a loveszettel. loter, loveszklub kereses, tagsagi fizetes stbstbstb... aztan nagysokara majd lehet sajat fegyvered is :)

(ha olcso klub kell szfvarott van, bar lehet, hogy az neked messze lenne....)

Előzmény: yoyoman (221)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.12 0 0 221
Bejönnek a revolverek is és ha alkalmasabbak pontlövészetre akkor mindenképp revkot veszek! A kisebb kalibert még átgondolom....

Egyébként tudtok olyan magyar honlapot mondani ahol vannak fegyverárak (és ahol sw 686 is kapható) és löszerárak is feltüntetve?
gvass1 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 220

"Meg mindig aszondom, hogy ha szereted az ontoltoket, es kezdo vagy, akkor vegyel MCM-et."

 

Ugyanmar. Topiktarsunk csak sokat CounterStrikeozik azert erdeklik a "maroktaras makknummok":-))

 

Csak kedvcsinalaskeppen: a sportfegyver engedelykerelem beadasaig also hangon 100 rugot, de inkabb tobbet koll elkolteni, es evente legalabb ugyanennyit, hogy ne vonjak be az engedelyt.

 

Na ezek tudataban erdekes annyira a loszerar?

Előzmény: hunserv (218)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 219

"Ja jo is lenne...:D Amugy nem te dolgozol Gunboxban? "

 

Nem.

Előzmény: yoyoman (217)
hunserv Creative Commons License 2005.04.12 0 0 218

Meg mindig aszondom, hogy ha szereted az ontoltoket, es kezdo vagy, akkor vegyel MCM-et.

Ha tetszenek a revolverek, akkor sem fontos .357-est venni, leteznek .22LR kaliberuek is (olcsobb a loszer bele)

Arra erdemes figyelni, hogy ne legyen tul nehez, pl. taurusnak van olyan .22-es revkoja, ami 6 inces csovel egy ismerosom szamara hasznalhatatlan, mert tul nehez neki (oregszik) viszont mas, konnyebb fegyverrel meg istenesen lo...

Előzmény: yoyoman (213)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.12 0 0 217
Ja jo is lenne...:D Amugy nem te dolgozol Gunboxban?
Előzmény: gvass1 (214)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.04.12 0 0 216

"olyan messze vagy meg a mexerzesi engedelytol, hogy ennyi erovel azon is filozhatunk, hogy milyen szinu ferrarit vegyel, sargat, vagy pirosat"

 

Hat egen... szerintetek 2 vagy 3 darab Holland & Holland puskát kéne rendelnem, és milyen kaliberben? Beszélgessünk róla, hátha valamelyik következő inkarnációmban aktulissá válik. :-))

 

Előzmény: gvass1 (202)
belic Creative Commons License 2005.04.12 0 0 215
Hello!

Én az sw 686-ba valo .357 magnum skulo árára vagyok kiváncsi!

Ott tevedtel, hogy pontloveszetre .38 special WC loszert szokas hasznalni, akkor is, ha a fegyver kepes .357 magnum loszer kilovesere is (a kulonbseg: kb. 250 J, vagy kb 1000 J a csotorkolati energia).

Bel
Előzmény: yoyoman (209)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 214

"Milyen REVOLVERT tudtok ajánlani, ami megfelel az alábbi kritériumoknak :

-SZABAD PONTOTLÖNI vele lövészklubbokban
-maximum 50-60 ft-ba kerül bele a löszer
-be lehet szerezni Magyarországon
-jo minöségü, megbizható
-és a legalkalmasabb pontlövészetre"

 

Mint jeleztem: SW 686 6". Reszemrol mondjuk 4" csovel, Hogue vagy Pachmayr gumimarkolattal kernem. Vagy ballagjak most erte hatra a pancelba?:-))

 

 

Előzmény: yoyoman (213)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.12 0 0 213
Mindegy felteszem a kérdésem akkor kicsit másképp :

Milyen REVOLVERT tudtok ajánlani, ami megfelel az alábbi kritériumoknak :

-SZABAD PONTOTLÖNI vele lövészklubbokban
-maximum 50-60 ft-ba kerül bele a löszer
-be lehet szerezni Magyarországon
-jo minöségü, megbizható
-és a legalkalmasabb pontlövészetre
gvass1 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 212

"Hát nem hiszem el hogy nem tudtok olyat mondani ami egyezik:D...."

 

Mint jeleztem, elkepeszto ismertehianyod miatt legalabb az alapokban el kene melyedni.

 

A .357 Magnum kaliberjelzesu revolverekbe a gyengebb .38 Special vidaman hasznalhato.

Sot, van .357 Magnum kaliberjelzesu, wad cutter lovedekes harmatgyenge cellovoloszer is. Pl. Fiocchi. Amik 50-60 HUF korul megvehetoek.

Előzmény: yoyoman (211)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.12 0 0 211
Hát nem hiszem el hogy nem tudtok olyat mondani ami egyezik:D....

Idézem Gvass-t:

"2. mint tobben jeleztek, pontloveszetre elsosorban egy jo revolver a celszeru eszkoz nagykaliberben (vagy valami .32-es lukasztogep, broaff)



3. Masodik pont figyelembevetelevel: SW 686 6"

erre te :

"Draga. ugy 100 HUF korul mocorog enszerintem kis tetelben veve. Mellesleg ugy b*****k ki vele a legtobb loterol, hogy labad sem eri a foldet. Ja, es nem is pontloveszetre valo.

Ne kavarjatok már össze ennél is jobban:D....
Előzmény: hunserv (210)
hunserv Creative Commons License 2005.04.12 0 0 210
Draga. ugy 100 HUF korul mocorog enszerintem kis tetelben veve. Mellesleg ugy b*****k ki vele a legtobb loterol, hogy labad sem eri a foldet. Ja, es nem is pontloveszetre valo.
Előzmény: yoyoman (209)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.12 0 0 209
:D Én az sw 686-ba valo .357 magnum skulo árára vagyok kiváncsi!
hunserv Creative Commons License 2005.04.12 0 0 208
.22LR vs 9x19mm de mar irva volt 1x, ha a legolcsobb gyarit celzod meg, akkor 7 HUF es harmincvalahany HUF per darab lesz.
Előzmény: yoyoman (207)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.12 0 0 207
Pontositsunk! Mi az egyik és mi a másik???
STEVE.5 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 206

Az egyik 15Huf/db, a másik 45 Huf/db.

És ezek nem a legjobb (bár nem is a legrosszabb) árak

Előzmény: yoyoman (175)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.12 0 0 205
És mit szolsz a Gvass által ajánlott S&W 686 6"-hoz???

Ja egyébként ahhoz mennyi kb egy skulo?
Előzmény: hunserv (203)
hunserv Creative Commons License 2005.04.12 0 0 204
Hja, es ennekem is az ontoltok tetszenek jobban, Xedik fegyvernek valamiert megiscsak vettem egy revkot :)
Előzmény: yoyoman (200)
hunserv Creative Commons License 2005.04.12 0 0 203

Ha csak pottyloveszkedni akarsz, akkor Glockbol a 17L-t vedd meg, annak hosszabb a csove. USP-bol inkabb az Expert, vagy az ELITE javallott, Expert-el akar IPSC-t is muvelhetel, ha kibekulsz a muanyag tok hatranyaival.

USP standardban nincs gumigyuru, igaz, egy kategoriaval olcsobb is a fent emlitetteknel. Csak ismetelni tudom magam, en elso nagykaliberes fegyvernek Expertet vettem (9mm) es nem bantam meg, nekem nagyon bejon, raadasul meg jo eredmenyt sem lehetetlen vele hozni.

CZ olyan elmegy kategoria, ha nem palyazol elso osztalyu minositesre, akkor jo az is, de nem igazi pottylovesz fegyver, Sig is pontos, de nem erre talaltak ki. Alapjaban az ontoltok, plane a nagy kaliberuek (mozog a cso) nem erre valok.

A beretta meg a Browning (reszemrol legalabbis) felejtos.


De ha kezdo vagy miert nem MCM-et veszel elsonek? Ontolto is, pontos is, (fix csovu es a hatso iranyzek nem a szanon van) loni tanulni a legidealisabb fegyver.

 

Előzmény: yoyoman (200)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 202

1. olyan messze vagy meg a mexerzesi engedelytol, hogy ennyi erovel azon is filozhatunk, hogy milyen szinu ferrarit vegyel, sargat, vagy pirosat:-))

 

2. mint tobben jeleztek, pontloveszetre elsosorban egy jo revolver a celszeru eszkoz nagykaliberben (vagy valami .32-es lukasztogep, broaff)

 

3. Masodik pont figyelembevetelevel: SW 686 6"

Előzmény: yoyoman (200)
belic Creative Commons License 2005.04.12 0 0 201
Hello!

Szerintem pontlovesztre (es onvedelemre) a revolverek jobbak, mint az ontoltok.

Bel
Előzmény: yoyoman (200)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.12 0 0 200
Ok tiszta... Elöre bocs az off-ért, de modnom nem találok "pontlövészet" topikot!

Szoval akkor tudnátok irni pár pisztolyt amik szerintetek alkalmasan pontlövészetre,9mm-es kaliberben?
És ha lehet naggyábol árat is irjatok mellé...

Mondom mik az elképzeléseim:

-Browning hp
-CZ 75
-Glock 17
-USP Standard
-Beretta 92
-Sig Sauer P226 (6"-os csövel)

Ja és ujban gondolkodom...

Elöre is köszi!
gvass1 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 199

"Most akkor nem teljesen értem... Gvass szerint nem jo a CZ75 IPSC-re , Hunserv meg épp arra használja....:S "

 

El kene melyedni a temaban.

CZ75-nek van am kismillio alvalatozata. Te pont egy BD (D=decocker) valtozatot szurtal ki, ami pont nem jo IPSC-re!

Előzmény: yoyoman (195)
hunserv Creative Commons License 2005.04.12 0 0 198
Amugy miert ne lenne jo a CZ75 IPSC-re?? sokan versenyeznek ilyennel, kezdofegyvernek meg kifejezetten ajanlott (bar egy tartolcser nem art ra)
Előzmény: yoyoman (195)
hunserv Creative Commons License 2005.04.12 0 0 197

Nem, nem IPSC-zem, csupan annyit tapasztaltam, hogy ha nem egyesloveseket adok le, hanem gyors egymasutanban kel durrogtatni, akkor a CZ-t konnyebb visszahozni a celra. Mert kisebbet ugrik.

Szlejer, de ha annak az STI toknak a masik fele is fembol lenne (bar nem tudom igy milyen nehez) akkor meggyorsabbakat lehetne vele loni :) Mondjuk ez a sujnoveleses dolog csak egy bizonyos mertekig jo, azert nem art, ha a juuzer meg is birja mozditani a fegyvert :)

Előzmény: yoyoman (195)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.12 0 0 196
Bocs ha hülyeséget kérdezek de colt1911-et mennyiért lehet itthon kapni? És mennyire jo pontlövésre?
yoyoman Creative Commons License 2005.04.11 0 0 195
Most akkor nem teljesen értem... Gvass szerint nem jo a CZ75 IPSC-re , Hunserv meg épp arra használja....:S
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.04.11 0 0 194

"Nekem is van muanyag tokos, meg femtokos pisztolyom, es en is erzem a kulonbseget. ha muanyagtokossal kiraly vagy, femtokossal megkiralyabb. Kisebbet ugrik. Ennyi."

     

 

Nem műanyagtokon múlik a dolog, hanem sokkal inkább azon, mire építik az adott fegyvert. Egy bullcsöves, wolframacél perselyes-helyretolószerkezetes-tártölcséres, nehézszános, rövid trigger resetes, SA elsütőszerkezetű USP Expert vagy Glock 3X nagyon kevésben maradna el mondjuk egy STI Edge-től - aminél a fele tok mellesleg ugyanúgy műanyag. ;-)

 

 

Előzmény: hunserv (189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!