Keresés

Részletes keresés

waxxablaze Creative Commons License 2003.04.08 0 0 294
Az én fiam Zerind
nocsak
Előzmény: tantris17 (287)
Bimbum Creative Commons License 2003.04.08 0 0 293
Kolosváry-Borcsa Mihály a vészkorszak közeledtével az összes zsidó származású író nevét kiadta könyvében, majd 1944. június 16-án levezényelte azt a pogány szertartást, melynek során százhúsz magyar és százharminc külföldi író könyvének összesen 447 627 példányát semmisítették meg. Két évvel később kivégezték. Csurka a második világháború után kialakult nemzetközi helyzet jóvoltából csak a nevek kurziválásáig jutott el, így hát elérheti az emberi kor végső határát.
Előzmény: kaleb (291)
lilaköd mámor Creative Commons License 2003.04.08 0 0 292
A románok azzal vádolták, ha jól tudom, hogy a bevonuló magyar csapatokat segítette.
Előzmény: kaleb (289)
kaleb Creative Commons License 2003.04.08 0 0 291
Esélyed nincs törvényes rehabilitációra. Azt kapta, amit megérdemelt. A szélsőjobboldal szemében meg nincs szüksége rehabilitációra. Náluk már úgyis mártír, ahogy Szálasi és garníturájának minden tagja az. Mit akarsz még?

Tudsz olyat a nyilas vezetésből, és 44 "hősei" közül, akit te nem rehabilitálnál?

Meg még egy kérdés: szerinted miért ebben a topikban vetődött fel Kolosváry Borcsa Mihály neve? Talán látsz (láttok) párhuzamot Wass Albert és Kolosváry Borcsa Mihály felfogása, politikai beállítottsága között?

Előzmény: tantris17 (288)
Bimbum Creative Commons License 2003.04.08 0 0 290
Bizonyára Huba vezérről kapta a nevét. Különben nem annyira ritka, a google csak .hu-ban vagy 3700 hivatkozást talált.

Olyan ez, mint a Mátyás név, ami az ötvenes évek elején volt igen népszerű.

Előzmény: tantris17 (287)
kaleb Creative Commons License 2003.04.08 0 0 289
Most konkrétan.

Én nem ismerem Wass életútját, ez idáig rendben van. De az nincs egészen rendben, hogy itt többen is pártolják Wass Albertet, de 286 hozzászólásból mégsem derült ki két kérdésre a válasz. Röviden, érthetően.

1. Részt vett-e Wass Albert az emigrációs nyilasmozgalomban, és ha igen, milyen formában?

2. Mivel vádolták meg romániai perében?

Ha hívei nem tudják a választ, ki tudja?

Előzmény: lilaköd mámor (286)
tantris17 Creative Commons License 2003.04.08 0 0 288
Igen, ige, Vitez Kolosvary-Borcsat feltetlenul rehabilitalnunk kell.
Előzmény: lipovecz (271)
tantris17 Creative Commons License 2003.04.08 0 0 287
Tenyleg van aki Hubanak nevezi a csemetejet? Azt hittem, ez a nev csak akkor hasznalatos, amikor a pesti flaszterliberalis a hazaffyakon gunyolodik...
lilaköd mámor Creative Commons License 2003.04.08 0 0 286
"és épp magyarul próbálják egyesek, megmagyarázhatatlan indittatásból ennek az embernek az emlékét bemocskolni. "
az indok megmagyarázható, mindent gyűlölnek ami a jobboldalnak fontos, gondolkodás nélkül.
idegenszivűek, akik ma is mentegetik a diktatúrát
Előzmény: czegei (282)
Viator Cosmopoliticus Creative Commons License 2003.04.08 0 0 285
"erre a választ Göncz Árpád tudná elmondani, aki köztársasági elnöki jogkörével élve megvétózta azt"
Hazudozó majom vagy.
Előzmény: czegei (282)
livefast Creative Commons License 2003.04.08 0 0 284
Huba Wass de Czege
:-)
Előzmény: czegei (282)
White Falcon Creative Commons License 2003.04.08 0 0 283
Minden kongresszusra úgy járnak.150 éve a mnde hétköznapi viselet volt,nincs szégyellni való rajta.Kivéve,hogy azok nemesek voltak,míg mai viselőik eszmeősei még véletlenül sem közülük kerültek ki.
Előzmény: lipovecz (270)
czegei Creative Commons License 2003.04.08 0 0 282
Aki ismeri írásait, tudja, hogy milyen szellemiségü ember volt Wass Albert.
Amikor 96-ban kérelmezte a magyar állampolgárságot, a Kuncze vezette BM jóváhagyta azt, s hogy miért nem kapta meg mégsem? Nos erre a választ Göncz Árpád tudná elmondani, aki köztársasági elnöki jogkörével élve megvétózta azt. Az író ezt kapta utoljára hazájától. Rövidesen ezután hunyt el.

Méltatlannak tartom azt, hogy épp ebben az országban és épp magyarul próbálják egyesek, megmagyarázhatatlan indittatásból ennek az embernek az emlékét bemocskolni. A halott embernek is van joga a becsületéhez. Tessék tiszteletben tartani.

Azt nem tudom megmondani, hogy érezte magát a Magyar Köztársaság képviseletében a délszláv konfliktus idején Taszárra érkező küldöttség, akik a hazánkba látogató amerikai katonai küldöttség fogadására érkeztek oda. Göncz Árpád is ott volt, nyilván gondolva arra, hogy angol nyelvtudása rokonszenves lesz a küldöttség számára.
Az amerikai küldöttség vezetője a magyar küldöttség üdvözlő szavait ékes magyarsággal köszönte meg, s bemutatkozott Huba Wass of Czege vagyok az amerikai légierő négycsillagos tábornoka.

Ezek után ki - ki maga eldöntheti, hogy mennyire igazak azok a rágalmak amelyek czegei Wass Albert háborus bűnös hungarista multjáról szólnak.
Köszönöm!

kaleb Creative Commons License 2003.04.08 0 0 281
A könyvégető, a zsidókat és a baloldaliakat üldöző, a Gestaponak listákat szállítól Kolosváry-Borcsa Mihályról beszélünk, ugye?

Történetesen a nagyapámat az ő listája alapján tartóztatta le a Gestapo. Ne akard, hogy jót gondoljak róla. Szerintem ha valakit, őt teljesen indokoltan akasztották fel.

Előzmény: lipovecz (271)
kaleb Creative Commons License 2003.04.08 0 0 280
Kit tüntettek ki, aki Somogyi Béla gyilkosa volt?
Előzmény: phallus impudicus (257)
kaleb Creative Commons License 2003.04.08 0 0 279
(244)-ben ötmondatos összefoglalást kértem a vádról. Lehetetlent kérek?
Előzmény: Gyéressy Ádám (247)
lipovecz Creative Commons License 2003.04.08 0 0 278
Én szívem szerint visszahoznám, mint kötelező ünnepi viseletet a középiskolákban.
Előzmény: Derek (274)
Viator Cosmopoliticus Creative Commons License 2003.04.08 0 0 277
Ez is az?!
Lehet, hogy az index összes nyilas tetve irl egy darab idióta?
Ennek reményében most eldúdolom a Himnuszt :)
Előzmény: Törölt nick (276)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 276
mindkettő egyesül egy kocsmáros személyében... :))))
Előzmény: Viator Cosmopoliticus (275)
Viator Cosmopoliticus Creative Commons License 2003.04.08 0 0 275
"De háborús bűnösként végezték ki a magyar újságírás egyik kiemelkedő alakját, a Magyar Sajtókamara elnökét, dr. vitéz Kolosváry-Borcsa Mihály újságírót is."
Na most két eset van, ha ezt a mondatot képes voltál leírni. Vagy egy nyálcsorgató, húgyagyú majom vagy, vagy pedig egy erkölcsi fogyatékos nyilas tetű.
Előzmény: lipovecz (271)
Derek Creative Commons License 2003.04.08 0 0 274
"Szerintem egyetlen MIÉP-es sem jár abban hétköznap.
Ja, és Bocskai, i betűvel.:"

Kar , mert nekem ugy tetszettek benne,ugy neztek ki ,mint gyerekkoromban a temetkezesi vallalat gyaszhuszarai.

Előzmény: lipovecz (270)
lipovecz Creative Commons License 2003.04.08 0 0 273
Egy koncepciós perben.
Előzmény: phallus impudicus (265)
lipovecz Creative Commons License 2003.04.08 0 0 272
csak jár a pofád

Az maximum neked jár, nekem szám van.

Előzmény: figyelő (250)
lipovecz Creative Commons License 2003.04.08 0 0 271
A "háborús bűntett"-ről én sokáig azt hittem, hogy az egy komoly dolog. Majd elolvastam Karsai Elek könyvét, ahol hamar megtudtam, hogy mi az a 7-8 dolog, amiért legalábbis nálunk ezt a besorolást meg lehetett kapni. Nem mondom, hogy mind komolytalan, de a fele biztos az.

Hát igen, Magyarországon a háború után nem volt nehéz ezt a cimkét megkapni.

Megkapta például Páger antal, Fedák Sári, Kiss Ferenc és Muráti Lili is.

De háborús bűnösként végezték ki a magyar újságírás egyik kiemelkedő alakját, a Magyar Sajtókamara elnökét, dr. vitéz Kolosváry-Borcsa Mihály újságírót is.

Előzmény: kaleb (244)
lipovecz Creative Commons License 2003.04.08 0 0 270
Szerintem egyetlen MIÉP-es sem jár abban hétköznap.
Ja, és Bocskai, i betűvel.
Előzmény: White Falcon (232)
lipovecz Creative Commons License 2003.04.08 0 0 269
Tehát magyarul arra húzom rá, amire csak akarom.
Előzmény: White Falcon (231)
lipovecz Creative Commons License 2003.04.08 0 0 268
talán történhetett volna másképp is,ha például a MIÉP nem akarná nyíltan kisajátítani az írót

Ez ostobaság. Éppen olyan ostobaság, minhogy a jobboldal ki akarta volna sajátítani magának a kokárdát a választásokkor.
Akkor is bárki viselhetett kokárdát, és Wass Albertet is bárki felvállalhatja, nem tilos.

Előzmény: White Falcon (229)
phallus impudicus Creative Commons License 2003.04.07 0 0 267
Igen. Most is így megy. A bíróság az állam nevében hozza az ítéleteket.
Előzmény: pernahajder (266)
pernahajder Creative Commons License 2003.04.07 0 0 266
Ugyancsak az állam nevében.
Előzmény: phallus impudicus (265)
phallus impudicus Creative Commons License 2003.04.07 0 0 265
A nacionálkommunista jelző kivételével igen, de az ítéletet a bíróság hozta.
Előzmény: pernahajder (264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!