Keresés

Részletes keresés

Ördögpirula Creative Commons License 2005.08.10 0 0 406
ment levélke....
Előzmény: Törölt nick (404)
Ördögpirula Creative Commons License 2005.08.10 0 0 405

OFF

hrrrrrrrrrrrrrrrrr

NEM!!!!!!!!!

ON

 

:))))))

Előzmény: Törölt nick (402)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 404
ÖP: nem publikus az emilcímed (az enyém az), szeretnék írni neked!
Tapcsi Creative Commons License 2005.08.10 0 0 403
Igen, vannak néha fura szokásaik. Például Tapcsi kutyánk "árulkodni" szokott, ha a másik, Bikfic rossz fát tesz a tűzre,  mondjuk megkaparint egy zoknit és marcangolni kezdi, akkor Tapcsika ugatva jön "beárulni". Mitöbb, olyan jellegzetes ilyenkor az ugatása, hogy már előre tudom, miről van szó. És ez mindig be is jön. Olyan okosak, az ember csak ámul, annyi ész van a kobakjukban (ezt más állatoknál is tapasztaltam), igazából csak az tudja, aki huzamosabb időt eltölt velük. Ha esetleg van olyan, aki nem kedveli az állatokat, nem is tudja miből marad ki.
Előzmény: Törölt nick (397)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 402
Vettél egy új HP-t? ;-)
Előzmény: Ördögpirula (398)
Ördögpirula Creative Commons License 2005.08.09 0 0 401

Szia!!!!!!!!!!!!!

Látom Te is krónikusan netfüggessz!

Ilyenkor normális ember már aluszkál!:)))

H-Sze-Szo-V egyik héten(most is)

K-Cs-P másik héten(jövő 7)

Frissítettem a képtáramat:ÖP Catterybe a makkákat,Ördibe a Kopiképeket,Pepitóba az új kerekeimet!:)))

Majd Goldi fiam mappáját is frissítem,csak megyek alunnnni!

Megleslek a Matskákban!

Tessék írni emilkét nékem,sokat!Mesélni!!!!!

ÖP

Előzmény: Thor (399)
Thor Creative Commons License 2005.08.09 0 0 400

Thök helyesek!

Te meg nézd meg a pici matskáimat a Matskákban!

Előzmény: Ördögpirula (398)
Thor Creative Commons License 2005.08.09 0 0 399

Szijjja :)

Annyit gondoltam rá, az elmúlt másfél héten 2x is jártam a munkahelyeden, de sose jókor, mikor szoktál ottlenni?

Előzmény: Ördögpirula (398)
Ördögpirula Creative Commons License 2005.08.09 0 0 398

ÖP H.One

Felülről

végre kijöttek a képek a digiből!

Csapatlétszám 1/4 makkával növekedett 13-án:

 

SÜSÜ
Előzmény: Ördögpirula (352)
Tapcsi Creative Commons License 2005.08.09 0 0 396
Jó ezt hallani. Aranyosak a kutyáid. Biztos így is lettek nevelve. Mert attól is függhet. A macskákat sem üldözi minden kutya.
Előzmény: Törölt nick (395)
Tapcsi Creative Commons License 2005.08.09 0 0 394

Valóban, lehetőleg csakis olyan helyre, ahol nem kerülhet kutyaközelbe. Korábban volt két nagytestü kutya a szomszéd kertben, nem egy oda besétált sün lett az áldozatuk.

Sőt úgy 2-3 éve ez a két kutya éjjel azért bontotta ki a kerítést és jött át a kertünkbe, hogy egy ott kóborló sünt megkaparintson. Reggel találtam rá, nagyon csúnyán megmarcangolták, alig bírtam nézni, de még élt. Bementem  lakásba, (a kutyák addigra már nem voltak a kertünkben, a szomszéd visszavitte őket), hogy hozzak valami kesztyüt, amivel megfoghatom és védett helyre vigyem. A dolog érdekessége az volt, hogy kb. 2 perc alatt értem vissza a kesztyüvel, de addigra hűlt helye volt, nem akartam hinni a szememnek, hogy ilyen hirtelen eltünt, hisz előtte csak feküdt, nem mozdult.  Biztos összeszedhette az erejét, és elfutott (elég gyorsan tudnak futni a sünök, de hogy még ilyen sebesülten is, ezt nem goldoltam volna). Nem is láttam már azután. Vajon mi lett vele?

Előzmény: Panka.c (392)
Thor Creative Commons License 2005.08.09 0 0 393

Hááát, olyan hely nemigen van, ahol a környéken se legyen kutya ...

Nálunk 4 szomszédból 3-nak nincs, ez nem tudom, hogy neked milyen. Nálunk jókora dzsungeles kert van gyümölcsfákkal, alkalmatos sövényekkel, ághalmokkal és komposztdombbal.

Előzmény: Panka.c (392)
Panka.c Creative Commons License 2005.08.09 0 0 392

Sziasztok!

SZeretném Sünőkét szabadon engedni, de nem találtam még neki megfelelő helyet.

Thor, Benőbéka említette, hogy nálatok esetleg alkalmas hely lenne a Süninek?

Mi is kertes házas környéken lakunk, csak sok a kutya, féltem őt, gondolom átmegy több szomszédon keresztül, mi van, ha betéved egy kutyás házba?

Ti milyen helyen laktok?

Thor Creative Commons License 2005.08.09 0 0 391
Öhhmm, asszem nem mellettük lesz, mert a ciconkok fenn vannak a házban bedobozolva, a szúrósröfi meg lenn lesz a kertben, ha lesz :) Úgy tűnik, laknak már nálunk páran, sikerülhetett a tenyésztés, mert sünkakák előfordulnak, bár a gazdájukból csak egyet láttam és csak egyszer.
Előzmény: benőbéka (390)
benőbéka Creative Commons License 2005.08.09 0 0 390
Szólok Pankának, hogy előkerültél :))) Remélem, a gyönyörűséges kismacskákok mellett hamarosan szúrós malackád is lesz :)))
Előzmény: Thor (389)
Thor Creative Commons License 2005.08.08 0 0 389
Juhé! :) Kapok sünmalacot? :)
benőbéka Creative Commons License 2005.08.08 0 0 388
Fel!
Hol vagytok süngazdi-jelöltek? :)) Sünőke gazdára vár! :)))
Thor, eMM, zildi, gyertek elő :)
Panka.c Creative Commons License 2005.08.07 0 0 387

Szia!

 

Na, most segítsetek ötletekkel, lécccciiii!

Eljött az idő, hogy Sünőkét el kellene engedni. Nagyon megnőtt már, kb 15 centis, erős, egészséges sün lett.  Szenvedek rajta, hogy hol engedjem el.

Családi házas környéken sok a veszély, autók, kutyák, avarégetsé...stb. Viszont itt lehetne neki besegíteni ennivalóval.

Vagy pedig vigyem fel az erdőbe, és ott engedjem el? Akácos erdő van felénk, elég nagy, de nem tudom, szerintetek élnek ott sünik?  És vajon talál magának elegendő élelmet, hogy kibírja a telet majd? A legjobb helyett szeretném neki megtalálni, de olyan nehéz....:-(((((((((

 

Előzmény: benőbéka (386)
benőbéka Creative Commons License 2005.08.04 0 0 386

Sziasztok :)

Panka, Sünőke videók nagyon jók :))) A Sün a pácban különösen - szegény kis büdösbogár (csak a hátára hemperedés miatt) :))) Az az egérkés orrmozgatás olyan ismerős volt, teljesen elérzékenyültem...

 

A vadság Majacnál a tavasz közeledtével jött elő - alig lehetett megfogni, fújt, puffogott, és néha ő is megszúrt, úgy nekemugrott. Úgy döntöttem, ez természetes viselkedés, hiszen normális esetben ha egy sünt bármi megközelít, megfog, az semmi jót nem jelent számára. Mivel szabadon akartuk engedni, nem is próbáltam változtatni ezen a viselkedésén, sőt. Rosszul esett, hogy a nevelt gyerekem ilyen "gonoszul" viselkedik, meg persze fájt a kezem, de örültem neki, hogy felébredtek az ösztönei és nem lett ölbesün :)

 

A hátuk/tüskék nyalogatására két lehetséges magyarázatot találtam:

- próbálják a saját szagukat elfedni azzal, hogy minden újat megnyalogatnak, majd a termelődő habos nyálat magukra kenik (Majac emlékeim szerint csak általa először látott dolgok megnyalogatása után csinálta ezt), ezt teszik pl. a ragadozók is, mikor más állatok, főleg növényevők ürülékébe hemperegnek;

- ez a habos nyál tartalmaz némi toxikus anyagot, és ezzel védik magukat a ragadozók támadása ellen.

Ezeket nem én találtam ki, a neten találtam egy korábban is említett honlapon - www.hedgehogcenter.com vagy valami hasonló :)

Előzmény: Panka.c (383)
Lean Creative Commons License 2005.08.03 0 0 385

Sziasztok!

A múlthéten megszöktek a sünik,de estére hazajöttek.Begyüjtöttem őket majd másnap elengedtem a lányom engedélyével mind a háron süncit.

Azóta is hazajárnak este nyolc és tíz között megjelennek és várják a kaját.

Még a kutyát is elzavarják a táljától,pedig külön van nekik is helyük ahonnan a kutya nem tudja kiszedni az élelmet.

epresjoghurt Creative Commons License 2005.07.20 0 0 384

Sőt nem 1,  hanem legalább 3. :o)

Nehéz őket elcsípni, így kép nemtom lesz-e, de ha gondolod, eljöhettek sünlesre. :o)

 

A farakás alatt laknak és akkor sikerült megnézni őket, amikor elindultak vacsorázni. Jelenleg a hullott vadringló a menü.

Előzmény: Törölt nick (381)
Panka.c Creative Commons License 2005.07.18 0 0 383

Sziasztok!

Sünőkéről tettem fel új képeket, és 2 horror videót ide: http://gallery.site.hu/album690

 

Olyan kis vadóc lett mostanában, megtámad. Nektek van tapasztalatotok ilyenben? Ha a közelében matatok valamit, akkor nekiugrik a kezemnek a tüskéivel. Nem tudom, hogy miért lett iylen vad, pedig több mint 2 hete nálunk van. :-(((

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.15 0 0 382
"de ő nagyon rejtőzködik"   Így nehéz!
Előzmény: Törölt nick (381)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.15 0 0 381
Van sünitek?:) Mutiiii:))))
Előzmény: epresjoghurt (376)
eMM Creative Commons License 2005.07.15 0 0 380
Csámcsognak azok.Éjszaka kell halgatózni.
Előzmény: Törölt nick (379)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.15 0 0 379
A kissünik eltűntek a műhelyből.:(((
Tegnap egyet a virágoskertben láttam bócorogni, tehát valszeg "kirepültek" a fészekből.
De azt amit ebben a topikban olvastam, hogy a kertben bóklászó sünöket lehet hallani, mert olyan hangosak nem tapasztaltam.
Vagy messzire csavarognak, v a mieink túl jólneveltek, nem csámcsognak.
Panka.c Creative Commons License 2005.07.14 0 0 378

Arra vigyázok, hogy egyszerre ne adjak neki sokat enni. Napi 3-4 alkalommal kap.

4-5 földigilisztát, 2 tücsök+5-6 lisztkukac, 3 lárva+2 giliszta, 2 kiskanál macskaeledel.

Ezek egy-egy evésre az adagjai. De mindig olyan kis éhesnek tűnik:-))))

Előzmény: Thor (377)
Thor Creative Commons License 2005.07.13 0 0 377
Vigyázz, ha ilyen tempóban hízik, vegyél vissza az adagjából! A sünökben nincs jóllakottsági gát, simán belehalnak a túlevésbe.
Előzmény: Panka.c (369)
epresjoghurt Creative Commons License 2005.07.13 0 0 376

Nagyon aranyosak ezek a kis sünök. :o))

 

Már alig várom, hogy a miénket is lencsevégre kaphassuk végre, de ő nagyon rejtőzködik. Annyi derült csak ki, hogy a farakásban lakik a kertben. :o)

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.13 0 0 375
Lehet, hogy elfelejtettél a "beszúrás"-ra kattintani!?
Előzmény: annuci (373)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!