Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1684

egyébként meg azért valósinűti, hogy az 5 évet hamisitványra nem vállalják, mert azokat, legtöbbször azon az elven értékesitik, hogyha mondjuk 25-30% megpurcan a gari idő alatt, akkor még mindig hasznuk van rajta, mert piszok olcsón szerzik be az eladási árhoz képest (akár tizedéért)

 

TIB

Előzmény: Rover623 (1682)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1683

ez igy igaz (bár érdemes tudni, hogy az élettartam garancia is csak 25 évet jelöl:), de magyarországon ha egy termékre nincs ráirva magyarul, hogy hány év a gari rajta (ezt a kört már megfutottam pró és kontra is a fogyasztó védelemmel, volt amit megnyertem, volt amit elvesztettem, de a kulcsszó a magyar felirat), akkor 1 évet kell csak rá vállalni.

 

Az utóbbi időben a megbizhatónak mondható kereskedők többsége 5 évet vállal marketing okokból, láttam már élettartam garis helyet is, csak éppen ott még abban sem vagyok biztos, hogy az 1 éves garit ki tudnám használni...

 

szóval ez a nagy büdös helyzet, az, hogy a gyártó hány év garit vállal semmire sem kötelezi a (magyar) viszonteladót.

 

TIB

Előzmény: Rover623 (1682)
Rover623 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1682

az 5 évet biztos nem vállalják hamisitványra egy olyan üzletben, akiknél nem várható, hogy becsukják a boltot 2 hét múlva : )

 

:-)))))

 

De vállalják :-)))

 

Merthogy a Kingston nem 5 évet, hanem élettartam garanciát vállal a dolgaira!!!!!

 

Előzmény: Törölt nick (1681)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1681

jaja, igazad van, a kingstone a 3-4 legnagzobb gyártó között van, csak 1 igen apró bibi van vele. Azt csivitelik, hogy a hamisitott CF kártyák 90%a kingstone matricával kerül a boltokba (talán nem véletlen, hiszen hamis kártyára Super Dzsunka matricát ragasztani nem lenne túl jó busines:))

 

amúgy mostanában veszett jó áron lehet megbizható boltokban 5év garival kapni kingstone és sandisk kártyákat, szvsz megéri... az 5 évet biztos nem vállalják hamisitványra egy olyan üzletben, akiknél nem várható, hogy becsukják a boltot 2 hét múlva : )

 

TIB

Előzmény: Gabi82 (1680)
Gabi82 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1680
A Kingston egyáltalán nem "Noname", véleményem szerint. :)
Előzmény: KMJ (1678)
Zaza29 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1679
Köszi! Ez sirály lesz!
Előzmény: mad-R (1676)
KMJ Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1678

Szevasz!

 

Nekem Kingston van, amikor vettem azt mondták, hogy "Noname" 9 hónapja gond egy szál se!

Üdv!

Előzmény: rutintalan (1677)
rutintalan Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1677

Hali!

 

Rendeltem a Depo-n keresztül egy noname 256 MB-os CF kártyát (8ezer Ft). Ti használtatok már ilyet, volt vmi probléma? Az üzletben annyi volt, hogy betettük a gépbe, és fényképeztünk vele egyet, addig még ment, azóta még nem történt semmi. Mikor az eladó pasi látta, hogy Canon a gép, azt mondta, hogy nem lehet gond. Miért, a márkásabb gépek még a márkátlanabb kártyát is jobban kezelik? Nagy gáz az, hogy csak 1 év a garancia?

mad-R Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1676
Az elöbb kicsit elkapkodtam, ez még jobb.
Üdv! mad-R
mad-R Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1675
Az elöbb kicsit elkapkodtam, ez még jobb.
Üdv! mad-R
mad-R Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1674
Én továbbra is a speedshopot tudom ajánlani, nem nézted meg eléggé.
Én a Palm utángyártott fóliát tettem az A70-es LCD-jére, mind a mai napig az első van rajta, pedig eltelt már jó 4 hónap. Például: itt egy .
Üdv! mad-R
Ignoramus Creative Commons License 2004.07.28 0 0 1673
Valahol olvastam, hogy a széles cellux is jó erre a célra és ráadásul olcsóbb is!
Előzmény: Zaza29 (1672)
Zaza29 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 1672

Sziasztok!

 

Szeretnék venni képernyővédő fóliát az LCD-re, de se a Media Markt-ban, sem kisebb fotós ill. telefonos boltokban nem kaptam.

Neten egyedül a Speedshop oldalán láttam, de soknak tartom érte a 2500 Ft-ot.

 

Tud valaki ajánlani valami üzletet, ahol occsóért hozzájuthatok a cucchoz?

 

Üdv!

lAlA Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1671

Hali!

 

Az előző linket Gitszinek irtam(kép dátumozás utólag) csak egy kicsit elsiettem   ezermillió linket dobott fel az Altavista én ezt választottam belőle.

 

nem tudom hogy használható e a progi... meg kell nézni...

 

lAlA Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1670

HI Emberek!

 

 

Altavista bácsi tudja mi kell csak jól kell tőle kérdezni....

 

 

http://www.snaptouch.com/

 

 

byez

 

vén betyár Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1669

Valószínű az A 60  vakuja is végez egy elővillanást , mert az A 40 igen és ebből az elővillanásból visszavert fényből számolja a fővillanás teljesítményét. Mivel a 60-as a gyerekemé és még egy hetes , nem foglalkoztam vele ennyire részletesen.Minden estre ez az elővillanás sem segít szinte semmit.

 

A vörös szem a konstrukcióból ered , igazából úgy lehet kiküszöbölni , hogy egy segéd vakut villantasz  az optikától távolabb és a fővakut nem engeded a paciens szemébe villani. Én ezt úgy oldottam meg , hogy egy régebbi vakumhoz ami még Zenites koromból maradt , besztereztem egy olyan szerkezetet , ami a villanás hatására elvillantja a segédvakut. A dolog így kicsit macerás , nem kimondottan sportfotózáshoz való , de jó képeket eredményez.

Előzmény: cs_gaborka (1661)
cs_gaborka Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1668

Szerintem Gitszinek egy olyan progi kellene, amely automatikusan kinyeri a fileból az időadatokat, és ráteszi a képre, biztosan írt már valaki ilyent is, érdemes lenne rákeresni.

Előzmény: tordail (1666)
SztupY Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1667
hülye azért nem vagyok :) elemek tele voltak, megpróbáltuk más elemekkel, emg akksikkal is, de mindegyikre a válasz a nagy semmi... mellesleg kimértem az akkukat és mindegyik fulltele volt... na meg ha ki is merült volna általában bekapcsolásnál egy "Change Battery Pack" feliratigmindig eljutott...
Előzmény: tordail (1665)
tordail Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1666
Nem tud, de a digitális egyik előnye, hogy amit nem tud a géped, azt könnyen pótolhatod szoftverből. A képet úgy menti ki, hogy maga az állomány tartalmazza az időt, így a többezer szoftver közül egyel ráteheted könnyen a dátumot.
Előzmény: Gitszi (1663)
tordail Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1665
Ne haragudj, de nekem úgy hangzik, hogy kifogyott az elem :) Kipróbáltad?
Előzmény: SztupY (1664)
SztupY Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1664
Nah, mostanra teljesen meghalt a gépem... az egész úgy törtnét, hogy fényképezek, aztán hirtelen egy KATT és onnantól se kép se hang, a lencse kint maradt, de nem tudtam se bekapcsolni, nem ragált semmire, szóval teljesen K.O... holnap viszem szervízbe...
Gitszi Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1663
Sziasztok ! Az A60-as tud valahogy a képre dátumozni? Esetleg előhívásnál lehet rá tetetni ?
hullademon Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1662
Nekem is volt hirtelen akkulemerülésem, az is hasonló tünetekkel járt, és én is nagyon megijedtem. (Nem is tudtam mire vélni a lemerülést, ui. 1 napja töltöttem, általában majd' egy hétig bírja. Biztos rákapcsoltam a számítógépre képeket letölteni, és bekapcsolva felejthettem.)

A fehéregyensúlyról: szerintem mindegy, hogy mennyire világos a fehér lap, amit mutatsz neki; nem a fényességét nézi, hanem a színét. (Szakembereknek: a HSB skálán a H-t nézi, vagy a LAB skálán nem az L-t nézi, vagy az RGB-n az R, G és B közötti eltéréseket, nem pedig a három érték nagyságát.)
cs_gaborka Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1661
Tudom, hogy nem hiba, csak azt nem értem, ahogyan más típusoknál erre a vakut használják jó hatásfokkal, itt miért a sárga LED-től várnak csodát. Semmire nem való, ezért gondoltam esetleg ha sok panasz érkezne a céghez egy program frissítésben megoldhatnák, hogy a vaku villanjon előre.
Előzmény: Törölt nick (1659)
kalap_ur Creative Commons License 2004.07.19 0 0 1660

Üdv!

 

Szerintem te nem "fókuszálási módról", hanem fénymérésről beszélsz. Abból tényleg az általad leírt 3 féle van: a kiértékelő, ami úgy állítja be a különböző paramétereket, hogy az elkészítendő kép minden része a lehető legjobban látszódjon, a középre súlyozott átlagolónál a lényeg hogy a kép közepén levő dolog legyen jól kivehető, de azért a körülötte levő dolgok is viszonylag fontosak, a szpot pedig egyedül a középen levő dolog fényességét veszi figyelembe.

Használat: a fentiek alapján. Pl. ha fényes napsütésben akarod valakinek az arcát lefényképezni, úgy hogy mögötte az ég látható, akkor ha kiértékelő fénymérést állítasz be, akkor az arc tök fekete lesz, és csak a körvonalai lesznek kivehetők, ha szpotot akkor az arc jól kivehető. De próbálgasd, és kitapasztalod.

Előzmény: JamMasterJ (1656)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.19 0 0 1659

pict bridge képességet ad.

 

a vörös szem nem sw hiba, hanem a kompakt gépek tervezési sajátosságából fakad (az optikához közel eső vaku, ami szembe villant)

 

TIB

Előzmény: cs_gaborka (1658)
cs_gaborka Creative Commons License 2004.07.19 0 0 1658
Meg lehetne tudni pontosan, milyen újdonságokat ad a frissítés? Esetleg vörösszem üzemmód a vakunál, vagy ébredjek fel ? ;-)
Előzmény: tordail (1655)
Négyesi Creative Commons License 2004.07.16 0 0 1657
Köszi a linkeket. Sajnos még csak várományos vagyok egy A60 as ra.
Előzmény: tordail (1655)
JamMasterJ Creative Commons License 2004.07.16 0 0 1656
Sziasztok, Egy teljesen alap kerdesem lenne, sajnos pontos valaszt eddig sehol nem talaltam erre. Szal: van ugyebar 3 fajta fokuszalasi mod az A60ban. 1. A kiertekelo mod az teljesen tiszta. 2. Ha a "kozepre sulyozott" modra allitom, akkor csak a kijelzo kozepere fokuszal? Teljesen mindegy, hogy kis zold negyszogek (hogyishijjakezeket) megjelennek a kep tobbi teszen? 3. Spot fokusz: Mikor es hogy kell hasznalni? Koszonettel: J.
tordail Creative Commons License 2004.07.16 0 0 1655

http://web.canon.jp/Imaging/PSA60/psa60_firmware-e.html

Ez az A60 firmware update oldala. Ha nem az A60 érdekel, erről az oldalról:

http://web.canon.jp/Imaging/BeBit-e.html

kiválaszthatod egy menüben, hogy milyen géped van, és ott oldalt van egy Firmware update menüpont. Meg kell adni a gép szériaszámát, ez alapján ellenőrzi, hogy kell-e frissíteni a gép szoftverét, ha nem, nem engedi meg, hogy letöltsd. Ajánlatos elolvasni előbb az utasításokat.

Előzmény: Négyesi (1652)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!