Keresés

Részletes keresés

I.Móni Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4577

Nos----

Tudom mit jelent 100 felé etetni-dísz maradarztam egy pár évet-mind más volt-mind mást evet-és nem csak fajonként,de ivaronként is.

A vége felé-ami meg maradt -oda adtam ajándékba tök idegeneknek-a nem sima egyszerű verebeket.

És amiért az ember rosszúl érzi magát-az ilyen arany bekőpések amit itt ki szórtok-és aztán a pofájába vágjátok,hogy meg sértődik....

Pl-most is.....

 

"" Van ám esélye, hogy nálad meg kényszervágva lesz, ha ez nem vehem ""

 

Nagyon sértő dolgokat feltételezel egy olyan emberről-akit nem ismersz!!!

 

 

Előzmény: kanga 1 (4576)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4576

Tudod a mentés akkor mentés, ha gondját tudod viselni. Tudom, hogy mennyire nehéz azonos fajú különböző takarmányigényű állatokat etetni. Van mikor 8 féle malacvacsit kell csinálnom. A diétázás és a normál etetés között vannak fokozatok . A vemhes kocáim éppen azt a mennyiséget kapják mint üresen csak tartalmasabbat. Csak zárójelben jegyzem meg ,hogy azt írtad biztosan nem vemhes! Van ám esélye, hogy nálad meg kényszervágva lesz, ha ez nem vehem  /  remélem, hogy az/. Akkor meg fuccs az állatmentésnek, ennek valószínűleg a társtulajdonos sem örülne.

Van egy "kutyamentő" szervezet. Partizánakcióban kiszabadítottak egy tanyáról huszonvalahány láncravert kutyát.  A tanyavilágban bizony a hosszú  láncra vert szocializálatlan kutya a kerítés. Gazda végigmegy megeteti , megpaskolja őket oszt jól van  őrzik a birodalmat. Ebben nőnek fel, nekik ez természetes. Nekünk "városi " kutyatartóknak meg botrányos. Botrányosnak tartotta a kutyamentő kommandó is, így megmentették őket, de mivel tenni nem tudtak velük mit,hiszen a kutyák az acsarkodáson kívül mást nem igen tudtak bebatták őket az Illatos úti gyepire.  természetesen ilyen kutyáknak gazdát találni esélytelen így bő három hét múlva elaltatták az egész bandát.Jjól meg lettek mentve.

Nem kétséges a jó szándékod. Csak fogadd el  a segítő tanácsot!

Előzmény: I.Móni (4574)
I.Móni Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4575

""Azt mondod, az előző gazda nem értett hozzá... ezzel magyarázod, hogy ilyen állapotban van, miközben a nálad eltöltött idő alatt mégjobban meghízott."""

 

 

Azt ajánlották itt-NE   diétázzon,mert kétes,hogy vemhes e-és ha mégis vemhes nem tesz neki jót!!

 

 

 

""Nem lesz valami hosszú életű, ha ez így megy tovább. ""

Már most hosszabb,mint az előző gazdája gondolta!

 

 

 

 

Előzmény: zsazska (4570)
I.Móni Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4574

""Egyébiránt tényleg nem értem minek neked Ő ,.....""

 

 

Tanya fel számolásból-vágóhitol  mentettem meg.....

Előzmény: kanga 1 (4573)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4573

Móni ! Olvass vissza ! Senki sem írt egy hónapot a tejre!

Biza ment a válasz mindig, csak nem akarod felfogni, megsértődsz a semmin. Küldtem neked a barátnődön keresztül komplett tartási tanácsot.

Milyen segítséget szeretnél pontosan? Amit mondanak neked azon mindig vitatkozol és másokat okolsz. Szívesen segítünk, de próbáld segítségnek felfogni a választ ne, vitakezdeményezésnek.  Nem az első eset ,hogy jószándékkal mond az ember valamit és az érintett támadásnak éli meg. Mindenki magából indul ki.

Egyébiránt tényleg nem értem minek neked Ő ,hiszen vágóállatokkal foglalkozol. Tudom, hogy egészen más az etetésük és nehéz megoldani a máshogy etetést. Attól amit írsz korpa, zöldség,pár alma nem hízott volna, hanem már kezdett volna normalizálódni.

Milyen búgási tüneteket láttál? A péra dagadás vemhesség második felében is jelen lehet.

Előzmény: I.Móni (4572)
I.Móni Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4572

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓo....elnézért,de itt nem rég érdeklődtem-és kb 1 hónapot írtak a tejre.!

Nagyon sajnálom,de már többször kértem itt segitséget-és biza az nem jött....csak a kötöszködés,piszkálodás,ba..gatás!

Most is búg-nem vemhes,duzzad és igen erősen rózsaszin a pérája-és mivel már nem egyszer láttam,tudom mi a külőmbség a normál állapothoz képest!

Korpát,zabot,zöldégeket kap reggel,este.Almát napi 3db-nem több,mert ami le hullik az sem több...

Egy alma fám van-nem hullik ám le napi 100kg gyümi!!!

 

 

Előzmény: kanga 1 (4569)
erzsi724 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4571

Én azt gondolom,legyen helye vackot építeni,meg elég szalma,mert igen hasonlatos a formája a mi kis kocánkhoz.Őnagyságában 7 kis malac volt,pedig előtte 3 héttel még igen csak udvaroltatott magának....

Nem  szoktam fogadni,de most felteszek egy üveg pezsgőt rá,hogy vemhes!

Előzmény: I.Móni (4565)
zsazska Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4570

Szia Móni! 

Azt mondod, az előző gazda nem értett hozzá... ezzel magyarázod, hogy ilyen állapotban van, miközben a nálad eltöltött idő alatt mégjobban meghízott. Az, hogy felette az összes lehullott almát, meg a ludak búzáját, az sem vall nagy hozzáértésre. Ha jól akarod tartani, akkor neked kell róla gondoskodnod, hogy ne férhessen hozzá ezekhez a plusszokhoz. És ezen felül még kap normál kaját? Nem lesz valami hosszú életű, ha ez így megy tovább. 

Magam is kíváncsi leszek rá, hogy két hét múlva is bizton állíthatod majd, hogy nem vemhes! Néztem a felvételt, és csak a saját emsémmel tudom összevetni, de enyémnek ivarzáskor sokkal duzzadtabb, vörösebb a pérája, és olyankor nem az evés köti le az összes energiáját. Nem vagyok biztos abban, hogy tényleg búgni láttad. 

Előzmény: I.Móni (4566)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4569

Mi nálad a "normál"  kaja?  A tej nem"ereszt" ,  csak néhány órával fialás előtt lövel be.

 

I.Móni Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4568

Mivel nem tudtam,hogy mi van-normál kaját kapott.

Nem ereszt a tej,néztem én is,mert ugye kétséges volt,de

most van a 2.ik búgása-így nem hinném,hogy vemhes.

Előzmény: kanga 1 (4567)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4567

Nem fogyasztani akartad? Olyan mintha tőgyelne is..

Előzmény: I.Móni (4566)
I.Móni Creative Commons License 2013.09.08 0 0 4566

Szerintem azért nagyobb-mert nem csak le csepegett ló nyálas zab van enni,hanem normális kaja,

ma is fel legelte az összes hulló almát,kis legelészés a veteményesben..-meg a ludak búzája.

 

Előzmény: kanga 1 (4563)
I.Móni Creative Commons License 2013.09.08 0 0 4565

Nem vemhes!

Most is búg.

És az a nö-szinte semmit nem tud róla-csak ki vágta a lovak közé-még márciusban-és annyi!

Előzmény: kanga 1 (4564)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.08 0 0 4564

Kérdezd meg mikor pároztatták?

Előzmény: kanga 1 (4563)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.08 0 0 4563

Móni! Két hónapja van nálad és sokkal nagyobb a hasa mint az első képen.

Előzmény: I.Móni (4562)
I.Móni Creative Commons License 2013.09.08 0 0 4562

Nem vemhes......gondatlan volt az előző tulaj!

Előzmény: kanga 1 (4561)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.08 0 0 4561

Mikor pároztatták?

Előzmény: I.Móni (4560)
I.Móni Creative Commons License 2013.09.08 0 0 4560

 

kanga 1 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 4559

Amúgy szia! :)

Előzmény: slikker (4555)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 4558

Szerintem láttam már őket valahol...

Előzmény: slikker (4556)
zsazska Creative Commons License 2013.09.06 0 0 4557

Szia Slikker! 

 

Micsoda keleti kényelem! 

Tudnak élni, mit tagadás! :-)

Előzmény: slikker (4556)
slikker Creative Commons License 2013.09.06 0 0 4556

 

Elfelejtettem beilleszteni nagy izgalmamban…

Előzmény: slikker (4555)
slikker Creative Commons License 2013.09.06 0 0 4555

sziasztok! pár éve olvasgatom ezt az oldalt , gondoltam beköszönök egy fényképpel. ennek a két tündérnek vagyok a felügyelője és etetőgépe...

vidám napot nektek

zsazska Creative Commons License 2013.09.03 0 0 4554

:-) Ő ki? Nagyon édes! 

Előzmény: galoczhi (4552)
zsazska Creative Commons License 2013.09.03 0 0 4553

Kedves Ben! 

 

Nagyon szépen köszönöm a kedves sorokat! :-) Igazán jólesett a figyelmességed, melyet nehéz lesz majd viszonoznom, lévén, hogy Ben név nincs a naptáramban. 

Előzmény: ez-Ben (4551)
galoczhi Creative Commons License 2013.09.01 0 0 4552

 

ez-Ben Creative Commons License 2013.08.31 0 0 4551

 

 :)) Kopp- kopp ! itt a "Beethoven brigád" jobban mondva csak annak névnapi jókivánságai !

      Köszöntsön zenés ébresztő is. Stílszerűen : Beethoven IX. szimfóniájának záró tétele az örömóda.

                                           Egész nap kisérjen öröm oda-vissza ! 

 

Előzmény: zsazska (4511)
zsazska Creative Commons License 2013.08.28 0 0 4550


Épp a göndörség miatt gondoltam, hogy azzal keresztezték, mert két tarka teljesen göndör a képeken.

Tehetnél fel képeket Bolyhoskáról! Igazi unicum lenne itt egy 400 kilós disznó :-)

 

Előzmény: kanga 1 (4549)
kanga 1 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 4549

Nekem a nagy fehér fajtájú malacomnak volt ilyen szőre kiskorában azért lett a neve Bolyhoska. A legsatnyábban születő malackáknál általában erősebb a szőrnövekedés. Bolyhos is kis satnya volt azt hittük meg sem marad. (most 400 kiló felett van)Később ez a különbség is eltűnik ahogy a többit utolérik. A mangalica göndör mint a bárányka.

Előzmény: zsazska (4548)
zsazska Creative Commons License 2013.08.25 0 0 4548

Én is megnéztem a képeket. A nagyobb bundásokat szerintem mangalicával keresztezték, mert ha megnézitek nem csak tömött, hosszú, de göndörödik is a szűrük. De persze ezek csak találgatások. Egy biztos. Olyan fajta, hogy kínai törpemalac nincs! Ráadásul már a fotón lévő egyedek a képeken sem tűnnek túl kisnövésűnek. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!