Keresés

Részletes keresés

kgaboroo Creative Commons License 2019.02.03 0 0 3667

Ezen már túl vagyok. Nyaki masszázsra jártam sokat, röntgen, CT, MRI, minden megvolt, nem találtak semmit. Van nyaknyújtó készülékem is, ez valami kínai gyógymód a nyaki csigolyákra. Sokszor felakasztom magamat rá de ez sem használ.

38 éven át motoroztam, valszeg a szélzaj okozta ezt a halláskárosodást. Viszont az érdekes, hogy nem hallok rosszabbul. Meghallom az óra kelyegését is messziről. Csak magas frekvencián sziszeg a fejem.

Előzmény: pozo (3666)
pozo Creative Commons License 2019.02.03 0 0 3666

Lehet, hogy Vertebrobaziláris  szindrómád van.

A nyaki gerinccsigolyák lyukain keresztül húzódik kétoldalt az arteria  vertebralis. Ha a csigolyák eltolódnak rendes helyükről, akkor az egyik vagy esetleg mindkét artéria  többé-kevésbé becsípődik, és többek között  fülzúgást is okozhat. Okozhat idegfájdalmakat a tarkó környékén és problémákat az állkapocs környékén is.

 

Vidd el orvosodnak ezt az írást.

Előzmény: kgaboroo (3664)
Renee80 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 3665

Köszönöm, igyekszem! Kemény vagyok, nem fogom hagyni magam :) Nem vagyok hajlandó!

Néha olyan, mintha be lenne dugulva a fülem, de elvileg a fülemmel minden rendben.

 

Előzmény: kgaboroo (3664)
kgaboroo Creative Commons License 2019.02.02 0 0 3664

Ne halgasd a hangot. Ha halgatod akkor rosszabb. Figyelj másra, próbáld a háttérbe szorítani. Egy idő után nem veszed észre, csak akkor fog feltűnni ha figyelsz rá.

Írt ide olyan is akinek már 30 éve szól a feje és már nem emléxik rá milyen a csend. Lassan már én is elfelejtem, hogy milyen volt azelőtt. Nincs már mit kipróbáljak.

Ha egészségileg nincs bajod akkor túl fogod élni. Lesznek hullámzó szakaszok, hol csendesedik, hol erősödik. Nyáron csendesebb, télen hangosabb ezt már megtapasztaltam. Ha sok fűszeres kaját eszek akkor hangosodik, ezt is megfigyeltem. Ha megfeszítem a nyakam erősödik, ha lefelé nyomom a fejem szintén, ha az álkapcsom feszítem akkor is.

Olyan mintha nem is a füllel volna kapcsolatos hanem az izmokkal a fültőnél. Érdekes.

Előzmény: Renee80 (3663)
Renee80 Creative Commons License 2019.02.02 0 0 3663

Igen, a gyógyszerrel kapcsolatban én is így érzem.

Viszont ez a pánik elmúlik valaha? Annyira szar, nem tudok semmit csinálni, mert remeg kezem-lábam, étvágyam sincs :( Borzalmas, ez így nem mehet tovább.

Előzmény: kgaboroo (3662)
kgaboroo Creative Commons License 2019.02.02 0 0 3662

Ne szedj rá gyógyszert mert csak rosszabb lesz. Egyenlőre ott tart az orvostudomány ezen a téren, hogy sehol.

Nekem már zúg pár éve. Rengeteg pénz öltem bele doktorokba, vizsgálatokba. Nem találtak semmit és nem használ semmi.

Ha lágy basszust hallgatok fejhallgatón akkor csendesedik. A meleg víztől a fejemen szintén halkul. A hidegben erősödik a sziszegés. Már annyi mindent kipróbáltam de nem múlik el.

De már nem zavar, együttélek vele.

Előzmény: Renee80 (3661)
Renee80 Creative Commons License 2019.02.02 0 0 3661

Sziasztok!

 

Viszonylag friss a zúgásom. kb két hete kezdődött, hétfőn jöttem ki a kórházból, infúziós kezelést kaptam. Volt mindenféle vizsgálat, szervi bajt nem találtak. Kaptam Betaserc+Nootropil kombót, amit 3 hónapig kell szednem. 

Amúgy is utálom a gyógyszereket... 

Miután hazajöttem, nagyon rámtört a letargia, bőgtem, akkor tudatosult bennem, hogy ez nem fog elmúlni. Majd másnap már iszonyú rettegés volt rajtam, a pulzusom az egekbe szökött, és egész nap ideg van bennem. Itthon meghülyülök, ha elmegyek haza akarok jönni, semmi nem jó. Gombóc van a torkomban, és hányingerem van, enni nem is tudok, csak letolok pár falatot a gyógyszer miatt. Éjszaka rendszerint felébredek, utána nagy nehezen vissza tudok aludni. 

Nem értem miért kell szednem a Nootropilt, ha nem találtak semmit? Igazából ma már nem vettem be, mert olvastam, hogy mellékhatása lehet az idegesség.

Tegnap elmentem dolgozni, gondoltam, ha kimozdulok, akkor jó lesz. 4 óra munka után haza kellett jönnöm, mert olyan szarul lettem. A fejem is iszonyúan megfájdult, és erősebb lett a zúgás is, ami ma is tart. 

Nagyon el vagyok keseredve, nem akarok lelkibeteg lenni, de egyenlőre nem nagyon tudok kikapcsolni, nem köt le semmi, sem könyv, sem film.

Van remény ebből kilábalni????

Camo_BDU Creative Commons License 2018.11.21 0 0 3660

Nem gyógyítható.

 

VISZONT

 

A Michigan-i egyetemen eléggé ígéretesek a kutatások és a tesztalanyok majdnem egészénél elértek vagy részleges, vagy teljes gyógyulást. A módszer logikus, a hangsávot lejátsszák és közben kis elektromos impulzusokat adnak le a fül mellet (vagy valami ilyesmi).

 

https://www.michigandaily.com/section/research/u-m-team-develops-device-quiet-ringing-ears

 

A kutatási eredmények ígéretesek, de ki tudja mikor jut el odáig, hogy az átlagemberekhez is eljusson. Talán 5 év? 10? Ki tudja.

apeeng Creative Commons License 2018.09.04 0 0 3659

http://napidoktor.hu/korkep/10-tipp-a-kronikus-fulcsenges-enyhitesere/

 

..egy részlet:..."A krónikus fülcsengésnek számos kiváltó oka lehet, végleges gyógymódja azonban egyelőre nem létezik."...

Csaba Szoboszlai Creative Commons License 2018.09.02 0 0 3658

Sziasztok ,

 

Nekem olyan problémam vam, hogy a jobb fülem objektív kattog, ha beszélek, vagy én is elotudom idezni, tehát nemcsak en hanem mások is hallják.

 

Esetleg vkinek hasonló dolgok?, Remélem vki tud segíteni.

 

Köszönöm

umea... Creative Commons License 2018.08.20 0 0 3657

https://www.youtube.com/watch?v=GsCTBeGrT8k&t=138s

https://www.youtube.com/watch?v=Xc-ZBm9rqtw&t=1836s

 

Fülzúgás kezelésére találtam a fenti két weblapot, egyik: sonoterápia, amit naponta legalább 10 percig kell csinálni, a másik az akupresszura. Ez utóbbi esetében bevált, hogy hüvelykujjammal  a hallójáratra nyomok, tízig számolva. Ahogyan ez a képen is látható. Javasolom a kezelést mindennap elvégezni.

apeeng Creative Commons License 2018.04.24 0 0 3656

mindig hallom...(ébren)

Előzmény: GÁBOR (3655)
GÁBOR Creative Commons License 2018.04.21 0 0 3655

Sziasztok! Akinek zúg a füle ébredés után azonnal hallja vagy csak néhány másodperc után kezdődik? Nekem ez utóbbi van. Reggel reménykedem, hogy nem lesz amikor felébredek, elkezdek fülelni aztán pár másodperc múlva hallom. Úgy veszem észre csak hosszabb alvások után van így. Tehát ha napközben alszom egy rövidebbet, akkor ébredés után rögtön hallom.

Kathyc Creative Commons License 2018.03.31 0 0 3654

A kapilláris-károsodások mérséklése lehet az összefüggés.

 

Előzmény: Törölt nick (3653)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.26 0 0 3653

Nekem is zúg 2 éve. Én szerencsés alany vagyok mert nem figyelek rá, ezért nem tud őrületbe kergetni. Városban vagyok egész nap, napközben nem is hallom a többi zajtól. Ettől függetlenül keresem a megoldást és elolvasok minden tanácsot.

Az általad megnevezett Rutascorbin tájékoztatójában ezt írják:

""A Rutascorbin alkalmazása a helyi kezelés kiegészítéséként az alsó végtagok idült vénás elégtelenségében, aranyeres panaszok esetén a tünetek enyhítésére, valamint a kapilláris-károsodások mérséklésére javasolt.""

 

https://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/rutascorbin_20_mg_50_mg_tabletta/1468

 

 

Tudtommal a fülzúgás agyi idegi eredetű. Az agy egy bizonyos idegpálya megszakadása vagy hiányossága miatt pótlásképpen zajt generál. Ha rosszul tudom, szívesen fogadom a felvilágosítást. Ha jól tudom, akkor viszont nem értem ez a készítmény miben segíthet?

Előzmény: nevild (3651)
nevild Creative Commons License 2018.03.09 0 0 3652

Ja igen, nekem is azt mondták, hogy lehet, hogy már mindig ezzel kell élnem. Ne adjátok fel! Keressétek a gyógymódot!

nevild Creative Commons License 2018.03.09 0 0 3651

Nekem egy évi Rutascorbin szedéstől elmúlt. Előtte két évig kínlódtam vele. Véletlenül próbáltam ki, mert olvastam a rutafűről. Azt hittem már, hogy megőrülök. Nagyon ritkán, frontos hidegebb napokon visszajön, de csak ennyi. Már MRI-t, CT-t, mindent csináltak velem előtte. Most jó. Azért írom le, hátha valakin segít. Még most is szedem időnként, ha eszembe jut. Napi kettőt, elején négyet is bevettem.

apeeng Creative Commons License 2018.02.16 0 0 3650

nem múlik el.

Előzmény: kgaboroo (3648)
Kathyc Creative Commons License 2018.02.15 0 0 3649

Az nem. Előzmények: 3644 hsz.

 

Előzmény: kgaboroo (3648)
kgaboroo Creative Commons License 2018.02.15 0 0 3648

Ettől a két gyógyszertől elmúlt a fülzúgás?

Előzmény: Kathyc (3647)
Kathyc Creative Commons License 2018.02.15 0 0 3647

Az az érdekes, hogy szedtem már Desloratadine-t és nem használt, (a Rhinocort orrspray szintén nem,) most ezzel az összetétellel 3 nap alatt tünetmentes lettem, szóval csak kell legyen valami különbség....

 

Előzmény: pozo (3646)
pozo Creative Commons License 2018.02.09 0 0 3646

Már nem aktuális a kérdésem, mert az allergia fórumban rátaláltam, hogy mit írt ki számodra a magán rendelésű orr-fül-gégész (Aerius, Nasonex).

Egy kis segítség Neked és a többi fórumlakónak:

Az Aerius helyett Lordestin-t kell felíratni, ugyanaz a hatóanyag (desloratadine). Nasonex helyett Mometason Sandoz-t kell felíratni, ugyanaz a hatóanyag (mometasone). Mindkét gyógyszer ugyanazt a hatóanyag mennyiséget tartalmazza, de havonta a Lordestin-Mometason Sandoz párossal kb. 2 ezer forintot megtakarítasz.

Előzmény: pozo (3645)
pozo Creative Commons License 2018.02.08 0 0 3645

Jó a megfigyelésed, nekem is fülzúgás mellett felső-légúti allergiám van, amivel nem tudnak mit kezdeni az orvosok.

Megtudhatom, hogy kinél jártál gégészeti magánrendelésen? 

Előzmény: Kathyc (3644)
Kathyc Creative Commons License 2018.02.08 0 0 3644

Nekem a 15 éves fülzúgás mellett Apnoém is van és azonosítatlan felső-légúti allergiám is. Gyakorlatilag a három betegség összefügghet, de eddig senki nem vette a fáradságot, hogy együttesen kezelje, vagy legalábbis megpróbálja.

 

A múlt héten elsősorban az allergia miatt kerestem fel egy gégészeti magánrendelést, mivel sem itthon, sem Ausztriában nem tudták megoldani a problémámat. - Úgy tűnik, most sikerült, egyenlőre már néhány napja tünetmentes vagyok. - Nos, a fülzúgásra később térünk vissza, mivel az Apnoe megoldása sokkal fontosabb, de az orvosom szerint létezik egy lézeres kezelés, 10 alkalmas kúra, 2000Ft/alkalom, amivel jó eredményeket értek el.

 

Valaki hallott esetleg róla?

Viperator Creative Commons License 2018.02.07 0 0 3643

Nem jó a Cavinton, nekem is csinált fejfájást.

Előzmény: pajaci (3636)
Lacikaaa12 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 3642

Fülzúgás témájú Facebook csoport neve: Tinnitus, fülzúgás megoldások

 

Sokkal aktívabb, mint ez a fórum, csatlakozzatok.

toda46 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 3641

Ö  Ö Ö Ö : nézz rá. bocs

Előzmény: toda46 (3640)
toda46 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 3640

Küldtem válasz mailt. Lsz. nézzél rá.

Előzmény: jeszko (3634)
pajaci Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3639

Azt írják, és mondta is a doki, hogy a kisebb hatóanyag tartalmút kell szedni, annál nem szokott jelentkezni a fejfájás. Most azt szedem 3 napja.

Előzmény: apeeng (3638)
apeeng Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3638

hát ez az..a mellékhatás, amitől tarok.  A doki szerint azzal többet ártanék magamnak...nem kockáztatok.  Inkább maradjon a sípolás a fülemben.

Előzmény: pajaci (3636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!