Keresés

Részletes keresés

tippancs Creative Commons License 2006.01.25 0 0 474
Én is erre számítottam. És már alig várom. :)
Előzmény: Gismo (471)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.01.25 0 0 473
Amire gondolsz, az a "Message from Moonbase Alpha" c. rövidfilmecske. Ez nem része a sorozatnak, hanem az 1999-es conra készült a rajongók meglepetésszerű megörvendeztetése céljából.
A filmben a húsz évvel idősebb Sandrát láthatjuk, aki elküldi az utolsó üzenetet a már némileg lerobbant Alfáról, annak végső kiürítése után.
A szövegét yogibear bajtársunk még le is fordította a Filmmúzem fórumon, itt megtalálod:

http://www.filmmuzeum.hu/forum/viewtopic.php?id=13&p=3

Előzmény: GARFIELD (472)
GARFIELD Creative Commons License 2006.01.24 0 0 472
A legeslegutolsó rész az miről szól?
Valami üzenet a címe.
Gismo Creative Commons License 2006.01.24 0 0 471
Elkezdhetnék már a második szériát inkább.
Előzmény: tippancs (469)
Superb_ Creative Commons License 2006.01.22 0 0 470

Igen, a kedvenc könyveim egyike. Persze Arthur C. Clarke szinte minden írására igaz ez.

 

Tippancs:

akkor kezdhetjük végre előről újra megnézni. Nekem így, a sok ismétlés ellenére is kimaradt egy-két rész, hiába elfoglalt az ember.

Én még most is videóra rögzítem.

Előzmény: koppper (468)
tippancs Creative Commons License 2006.01.22 0 0 469
Hétfőtől ismétlik újra naponta.
koppper Creative Commons License 2006.01.09 0 0 468
"A halál útvesztője", nagyon brutál kis könyv! :)
Előzmény: Superb_ (466)
GARFIELD Creative Commons License 2006.01.07 0 0 467
10-20 ember biztos kinyírná egymást, de 300? Az már lehet, hogy elég nagy mennyiségű ember ahhoz, hogy a kapcsolatok szövevényei ne legyenek unalmasak.
De biztos, hogy nem élnének el 10-20 évig. Ahhoz több ezer ember kellene szerintem.
Előzmény: Superb_ (466)
Superb_ Creative Commons License 2006.01.07 0 0 466

Azt hiszem valami hasonlót olvastam (csak most nincs itt a könyv nálam) egy Philip K. Dick regényben, ahol az időcsapdába került asztronauták szép lassan kinyírják egymást. A regény végén a poén, hogy igazából egyfajta alvásszerű állapotban, egymás képzeteit aktívan összekötve tették, tehát a valóságban mindenki él és jól van - az egésznek a célja éppen az, hogy a felgyülemlett szorongásaikat, elfolytott agressziójukat kiéljék - a valóságnak tűnő képzelet hálójában. Persze nagyon leegyszerűsítettem.

Szóval ilyen kis közösségben (300 ember mínusz az epizódonként kinyírt tagok, igaz valahogy ők mindig  újrapótlódnak :)  óhatatlanul egymás torkának esnének, ráadásul a mesterséges környezet ki tudja milyen egyéb mentális problémákat okozna.

Egy ellenpéldát tudok: a tengeralattjárók személyzete, akiknek szerintem ép ésszel átgondolva teljesen őrülten kellene a többhónapos szolgálatot követően előkerülniük, mégis viszonylag normálisak maradnak. Ugyanis agyondolgoztatják őket és annyi a szabad idejük, amennyi az alváshoz éppenhogy elég.

 

Lehet, hogy az Alfán is így tesznek?

Előzmény: motyo1999 (461)
GARFIELD Creative Commons License 2006.01.07 0 0 465
Na ja, ha az ember kicsit jobban belegondol:
Csak itt a naprendszeren belül is évekig kellene utazni, hogy egy-egy bolygó közelbe kerüljön. Ha meg bekerül a naprendszerbe, akkor az meg nem biztos, hogy ki is kerül onnan. Sokszor találnak bolygókat "csak úgy", de ehhez kellene egy nap is legalább....
Előzmény: motyo1999 (461)
tippancs Creative Commons License 2006.01.06 0 0 464
Én tervezgetek, ha lesz rá valaha alkalmam, valami egy téma, pl sasok, összetömörítve az összes részből. :)
Előzmény: GARFIELD (459)
tippancs Creative Commons License 2006.01.06 0 0 463
Kaptam levelet és küldtem is (?).
Előzmény: motyo1999 (462)
motyo1999 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 462
Megkaptad te a levelemet tippancs, mert azóta sem jött tőled semmi?
Előzmény: tippancs (458)
motyo1999 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 461
Ohó, de hiszen ez maga az esszenciális Alfa holdbázis!
Én is szeretnék ilyeneket álmodni.
Ha lehet, akkor láz nélkül kérném.

A történetről gondolkodva mindig ott motoszkál a kisördög, hogy mi a fenét csinálnak ezek a két krízishelyzet közt eltelő hetekben-hónapokban? Egy kis közösség, amely érzékelhető cél nélkül, tehetetlenül sodródik az űrben, kizárt, hogy a valóságban ilyen összeszedett maradna. Az emberek heteken belül pszichotikus tüneteket mutatnának, aztán összeomlana a hierarchia, végül késsel esnének egymásnak.

Nade ha a nagy kríziseken kívül is folyamatosan ébrentartja valami őket, nem annyira súlyos dolgok, amitől összeroppanak, de amire mégis muszáj kell figyelniük - apró zavar az energiaellátásban, zűr van az étellel, ingadozik a mesterséges gravitáció - akkor ez lehet a hiányzó kohéziós erő a csapatban.
Előzmény: GARFIELD (459)
Superb_ Creative Commons License 2006.01.06 0 0 460

Ez jó ötlet! :) És ráadásul végteleníteni lehetne...

Előzmény: GARFIELD (459)
GARFIELD Creative Commons License 2006.01.06 0 0 459
Mivel este (mivel nem volt jobb a TV-ben), alfa holdbázist néztem (azokat a részeket, amiket még nem láttam, vagy csak az elejét, vagy a végét), és épp betegeskedem egy picit, szóval éjjel lázasan alfa holdbázist álmodtam.
Azt álmodtam, hogy az összes alfa holdbázisból összevágok egy részt, ami nem szól semmiről :-)))
Csak úgy mindig majdnem történik valami, de soha semmi. Mindenki izgul, folyton több energia kell a gyengélkedőnek, de végül semmi sem történik.
Ha egyszer lesz kedvem meg is csinálom :-))))
tippancs Creative Commons License 2006.01.03 0 0 458
(Küldtem e-mailt, de visszajött. Légyszi küldj nekem e-mailt, hogy írhassak. tippanccs@citromail.hu)
Előzmény: motyo1999 (455)
tippancs Creative Commons License 2006.01.03 0 0 457
Engem is zavar sokáig, hogy mindig emberekkel találkoznak (a Star Trekben is), de mára megszoktam és elfogadható (megmagyarázható). Megmagyarázható, hogy miért értik minden idegen beszédét, van fordítógépük vagy a fülükben vagy a fejükben, csak fantázia kérdése. :))
GARFIELD Creative Commons License 2006.01.03 0 0 456
Lehet, hogy ünneprontó vagyok, de engem a professzor nagyon idegesít. Szerintem botrányosan játsza a szerepét, az elején ahogy olyan gülü fejjel belenéz a gömbbe, az szerintem a negatív csúcs....
motyo1999 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 455
No ejnye :)

Az "efféle filmek" kifejezés nehezen értelmezhető az Alfa vonatkozásában, én magam nehezen tudnék vele egy

kategóriába sorolható sorozatot mondani. Itt most nem a minőségére gondolok, készültek más másképpen jó

sorozatok, hanem egyszerűen a jellege és a formátuma teljesen egyedülállónak tűnik a filmtörténetet

végigtekintve.

Igen, az idegenek sokszor emberformájúak. Ettől még lehet hátborzongatóan idegen a gondolkodásuk, és az

Alfában általában ez a helyzet. Ez vajon levon a film mondanivalójának értékéből? Aligha.

De felveszem a kesztyűt, íme a teljes statisztika:

Azok a részek, ahol jó közelítéssel emberek az idegenek:
5. Honvágy
12. A Voyager visszatér
16. Az öröklét vége
18. Ősellenségek
21. A küldetés
24. Árkádia hagyatéka
6 db

Emberek, de (szellemi) evolúciójukban igen messzire kerültek tőlünk:
10. A hiányzó láncszem
17. Harc-játék
2 db


A legkevésbé sem emberek, vagy nem is látjuk őket (persze azért mind helyből tudnak angolul! ;) )
3. A Triton csapdája
4. Fekete nap
8. Idegen erő
11. Az utolsó alkonyat
20. Űr-agy
22. Pokoli gépezet
23. Sárkányok birodalma
7 db


Nem emberek, de emberi formát öltenek:
2. Élet vagy halál
7. A Piri bolygó őrizője
9. Az Alfa gyermek
3 db

Emberek, de épp spiritiuális formába készülnek átalakulni:
13. Ütközésre ítélve
1 db

Végül, ahol egyáltalán nem szerepelnek idegenek:
1. Elszakadás
6. Máskor, máshol
14. A halál hatalma
15. Barlang a ködben
19. Lélekzavar
5 db

Az összesen 24, azaz huszonnégy megfelelően változatos epizód.
(A második 24-ről nem beszélek, mert arra tökéletesen illik a kritikád! :) )


Naúgyhogy tessék jobban odafigyelve mégegyszer végignézni!

Persze talán felesleges, hisz már nem a hetvenes években vagyunk...

Előzmény: Törőlt_nick (448)
motyo1999 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 454
Sziasztok, bujjék a poszt-Alfa-maraton-szindrómákkal küzdő elvtársaknak!

Hm, igazi öröm volt olvasni a cikket! Szerintem a magyar újságírás történetében először fordul elő, hogy valaki nemhogy tárgyi tévedésektől mentes, hanem tárgyi tudásban igen gazdagon bővelkedő cikket ír az Alfáról (és az ősi idők hazai sci-fi-kínálatáról), beleértve persze az Alfa első bemutatása környékén megjelent cikkeket is.
Persze ez nem véletlen, hisz láthatólag ő maga sem kerülte el a dolog vonzáskörét kicsiny korában!

:)

Előzmény: Superb_ (453)
Superb_ Creative Commons License 2006.01.02 0 0 453

 

Egy cikk az Origo.hu-n az Alfa Holdbázisról!

 

http://www.origo.hu/szorakozas/teve/20060102elszallt.html

Kevin Creative Commons License 2006.01.02 0 0 452

Pl. "A Sarkanyok Birodalma"-ban szereplo leny sem kifejezetten emberi formaju ...

 

Előzmény: Törőlt_nick (448)
tippancs Creative Commons License 2006.01.02 0 0 451
Nekem egyik meghatározó volt Alfa Holdbázis.
Most így újra látva a részeket és látva azokat amiket még nem, van közte elég gagyi is (melyikben nincs?). De ettől függetlenül nagyon jó sorozat. Még mindig nagyon tetszik, és alig várom a második évadot.
:)
Superb_ Creative Commons License 2006.01.02 0 0 450
Anteris, az utánad szólónak teljesen igaza van. Valószínűleg nem ismered a sorozat többi részét, ugyanis nagyon sok olyan epizód van, ahol teljesen elvont létformákkal találkoznak a Holdbázis lakói. Akik szeretik ezt a sorozatot, talán éppen emiatt lelkesednek érte. Igaz ugyan, hogy sok emberi létforma is előfordul, de ez a klasszikus sci-fi irodalomban is így van. Az igényes sci-fiben is!
Előzmény: Törőlt_nick (448)
koppper Creative Commons License 2006.01.02 0 0 449
Kedves Anteris, nekem az a véleményem, hogy az Alfa pontosan egy olyan sorozat, amely a sci-fik legszebb elemeit vonultatja fel, ha esetleg láttad a részeket, akkor tapasztalhattad, hogy a Star-Trek, Csillagkapu, stb. sorozatokhoz képest sokkal több a "filozófiai" hangvételű flekk, hogy mást ne mondjak, az Ördögi Gépezet, a Honvágy, vagy akár a Voyager visszatér c. rész kifejezetten ilyen volt. Szerintem az Alfa abszolúte nem szappanoperás.
Előzmény: Törőlt_nick (448)
Törőlt_nick Creative Commons License 2006.01.02 0 0 448
az efféle filmekben azt utálom, hogy minden csillagközi létforma emberszabású, úgy külsőségeikben mint a problémáikat illetőleg. Megmondom őszintén ezeket a munkákat valahogy nem is tartom igazi scifinek, inkább csak amolyan űrbe kihelyezett szappanoperának, amely a témáját tekintve játszódhatna bármelyik földi helyszínen  
Superb_ Creative Commons License 2006.01.01 0 0 447
Én sajnos nem vettem fel, bár néhányat megnéztem. Ha valakinek dvd-n megvan a sorozat engem is érdekelne.
Előzmény: pjamesch (446)
pjamesch Creative Commons License 2006.01.01 0 0 446
Csak az előbb vettem észre hogy megy a sorozat. Ha valaki felvette mindet akkor légyszi szóljon. Kazetta vagy Cd mindegy. A söregyenértéket majd megbeszéljük.

Kösz előre is.

no_credit_card at freemail pont hu

Pjamesch

GARFIELD Creative Commons License 2006.01.01 0 0 445
Ez nagyon király, köszönjük FM!

Este bekapcsolom a tv-t alfa holdbázis, reggel felébredek alfa holdbázis, ebéd után eldőlök, alfa holdbázis :-))))
És közben nem csak reklámot nyomnak, hanem kitöltő filmeket, és pontosan kezdik adni a részeket!!!!! Nem 15 perc csúszással!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!