Keresés

Részletes keresés

ujlako78 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 1700
Sziasztok,

a lakhatási engedély már megvan a házunknak? Csak mert a hitel miatt bekéne lassan jelentkezni a lakásba...
morocco Creative Commons License 2008.07.28 0 0 1699
Köszi az infot!

Lassan magam is kezdek rájönni, hogy miként is megy ez...Ígérgetés, hazudozás stb. Vegyünk ki szabit azért, hogy ők egyszerűen elfelejtenek jönni vagy eleve nem is tervezték. Fogjuk be a szánk, és még mi örüljünk, hogy megengedték, hogy náluk vegyünk lakást. Ha nekem egyszer is mer jönni a saját diplomájával, akkor én viszont használni fogom a sajátomat, és meglátjuk ki jár jobban.

Köszönöm még egyszer!

üdv
morocco
Előzmény: Törölt nick (1697)
morocco Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1696
Akkor bocs.

Hát én elindítottam a t-com-nál, hogy áthelyezzék a telefonunkat és az internetünket. Nem mondták még, hogy nem, bár még nem jöttek ki, úgyhogy meglátujuk mi lesz belőle. Elvileg a hét vége felé, vagy jövő hét elején jönnek.

A házban van telefondoboz, ami t-comos, tehát elvileg működnie kellene...a korábbi lakás, ahol eddig laktunk, egy halál régi telefonvezetékkel volt ellátva, és ott is működött a t-online. Úgyhogy én bízom a legjobbakban.

üdv.
Előzmény: zakoo76 (1695)
zakoo76 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1695

Ez már megtörtént - internet kéne :-)

T-online-t hívtam, ott azt mondták, hogy ezen a címen nem is várható, hogy egyáltalán szolgáltatnak...

Z.

Előzmény: morocco (1694)
morocco Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1694
Szia!

Dugd a koaxot a falba, jön az adás, egyelőra ingyen, úgyhogy amíg ez így van, kár erőlködni, hogy fizethessünk érte :)

üdv
morocco
Előzmény: zakoo76 (1693)
zakoo76 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1693

Sziasztok!

UPC ügyben a közös képviselőnk sem tud semmit. UPC-t ma hívtam újra - lövésük nincs arról, mikor lesz szolgáltatás. Azt nem értem, hogy ha vásárolni szeretnék, és a vásárlás feltételei is adottak, akkor miért is nem tehetem?! Úgy látszik, nem egy vevőbarát brigád ez...

Z.

Előzmény: ujlako78 (1683)
csipuka2 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 1692
Tervezem, hogy iden ujra atnezetem a SD kazant a szervizzel, hogy nyugodtan menjek neki a telnek.
Olyan 10 ropi korul (alatt) szokott lenni.
Eddig a garancia miatt volt praktikus, de ugy gondolom, ennyit meger egy atnezes.
Idopontot meg nem talaltam ki, valamelyik hetkoznap gondolom augusztusban.
Akit erdekel az szoljon, a kiszallasi dijat lehet megsprorolni/elosztani, ha tobben vagyunk.
Csipu
morocco Creative Commons License 2008.07.22 0 0 1691
Tamás nekünk is mondott sokmindent, mostanában azonban már inkább nem veszi fel a telefont, ha keresnénk...ő mossa kezeit gondolom. A bank még ugyan nem utalt nekik, tehát még nincs kifizetve a 90%, de gyakorlatilag ez már bármikor megtörténhet, itt mi már nem befolyásolhatunk semmit. A hozzáállás nagyon gáz, még akkor is annak tartanám, ha már tényleg náluk lenne a teljes vételár.

Ma azért eligazítottam egy nyikhaj gyereket, hogy álljon meg a fáklyás menet, nehogy már neki álljon feljebb, mert én a pénzemért viszonylag hiba-mentes lakást szeretnék.

Sajnálom a zuhanytálcás ügyeteket, gondolom jó nagy adag bosszúság és rossz szájíz maradt utána. Nálunk a parkettával volt ez a helyzet, amit mi is elég sok pénzért vettünk. De az ember ugye csak a sajátjára vigyáz igazán, legalábbis a melósfélék. Az építettőnek vagy a kivitelezőnek azonban kutya kötelessége lenne ezekre a dolgokra odafigyelni, ha már megengedik, hogy saját dolgokat vigyél, amit ők beépítenek. Ha ez gondot okoz nekik, akkor nem kell megengedni és kész, eszi nem eszi nem kap mást alapon. Nekünk eltűnt minden maradék csempe, járólap, parketta, ami egy esetleges sérülés esetén még jól jönne...ők meg csak vonogatják a vállukat és küldözgetnek össze-vissza, hogy kit keressünk. Arról nem is beszélve, hogy örökösen átráznak, hogy mikor jönnek, nekünk meg nincs annyi szabink, hogy a baromságukat fedezni tudná.

Ilyenkor - mármint visszatérve a zuhanytálcára - az lenne a szerződésszerű, ha szépen fogná magát az illetékes, és beszerezné nektek az ugyanolyan zuhanytálcát, ugyanonnan, és azt beraknák.

üdv



Előzmény: ujlako78 (1690)
ujlako78 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 1690

 

Nekünk a Tamás azt mondta, hogy adjuk le papíron a hibákat. Az a helyzet, hogy már kifizettük a lakást és ilyenkor már úgy fogják fel hogy csak teher vagyunk, mert a pénzünket már megkapták...

Mindenesetre nálunk tönkretették a zuhanytálcát amit vittünk, törmelékhegy borította amikor a javítási munkálatokat befejezték és megnéztem. Alvállalkozó úrnak leordíottam a fejét, 2 hete megnézte aztán eltűnt. Mondta, hogy intézkedni fog, gondolom azóta is csak ezen agyal, hogyan tudná kifizetni azt a 60-70 ezer Ft-ot amennyiért vettük a tálcát.

 

morocco Creative Commons License 2008.07.22 0 0 1689
Mi még korábban szálltunk be, akkor a 10-90 fizetési arány volt az "akció". Az a konyhás dolog nem úgy volt, hogy csak egy bizonyos boltban érvényes? A címmel kapcsolatban nézd meg az e-cégjegyzékben, hogy mi a cég aktuális székhelye és pontos neve, azzal nem lehet gond: www.e-cegjegyzek.hu

A hibalistán én is gondolkozom, csak még azokkal a hibákkal sem nagyon történt semmi, amiket átadáskor felírtunk. Én továbbra is azon vagyok felháborodva, hogy a lakás átvétele után (amit ugye muszály volt megtenni, mert a rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban volt) eléggé megváltozott a kedves illetékesek hozzáállása a globalestate oldalán. Elfelejtik, hogy abból élnek, hogy mi lakást veszünk, és nem ők tesznek szívességet nekünk azzal, hogy megvehetjük, bár ezt sugallják.

üdv
morocco

Előzmény: ujlako78 (1688)
ujlako78 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 1688

Nálunk sem túl jó a hozzáállás. Lefogunk adni egy hibajegyzéket a problémáinkról...
Nem tudom, hogy Ti mikor rendeltétek meg a lakást, mi akkor amikor volt az akciójuk aminél lakásnagyságtól függően a konyhabútor és a konyhaberendezés árából X százezer Ft-ot visszakapunk a birtokbaadás és a teljes összeg kiegyenlítését követő 2 hónap múlva.
Kíváncsi vagyok, hogy kifizetik-e. Elvileg a Globalestate nevére, címére kell kérni a számlákat, de számomra az a furcsa, hogy van vagy 3 féle címük. Gondolom itt is problémázni akarnak majd.
morocco Creative Commons License 2008.07.21 0 0 1687
Nálunk redőny nem lesz, én függönypárti vagyok. Szúnyoghálót jó lenne majd egyszer, olyat, amelyik redőnytokban fut, de az egyelőre nekünk egy kész vagyon lenne, úgyhogy talán majd jövőre.

Hát a hibákkal nem nagyon haladunk előre, mindig megbeszélünk egy időpontot, én kiveszem a szabim, aztán vagy nem jönnek, vagy jön valaki, aki nem ért hozzá, vagy nem érti a problémát, vagy egyszerűen csak nem... szóval kezd a hócipőm tele lenni az egész bagázzsal, a hülyegyerek műszakissal pedig különösen. süt róla az értelem...

szóval dühös vagyok rájuk nagyon, pedig igazán nem nagy dolgokról lenne szó.

remélem nálatok jobb a hozzáállás.

üdv
morocco
Előzmény: ujlako78 (1686)
ujlako78 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 1686

 

Szia Morocco!

 

Redőny ügyben hogy vagytok? Nincs valami tipped ahol olcsóbban lehetne redőnyt plusz szúnyoghálót rendelni?

Hibákat kijavították? Nálunk még van egy-két probléma..

 

 

 

morocco Creative Commons License 2008.07.21 0 0 1685
:) ennyire nem hiszem, hogy jó fejek lennének...bár a falba nem dugtam be :)

a upc-re visszatérve nekem éppen az tűnt fel, hogy egyik-másik csatorna eléggé ramaty minőségben jön, ami tuti nem tv-hiba, úgyhogy remélem ez még javulni fog, mert így nem ér meg havi 4500 ft-ot.

szép napot!
üdv
morocco
Előzmény: ujlako78 (1683)
Giudittagy Creative Commons License 2008.07.18 0 0 1684
s.o.s. homoktovis lakokertben keresunk szeptembertol kiado 2 halo + nappalis erkelyes, lehetoleg emeleti lakast. giuditta@100.hu
ujlako78 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 1683

 

Én nem tudtam, hogy van kísérleti UPC adás, szóval jó hogy szoltál!! :)

Tegnap ki is próbáltuk, szerintem nem rossz. Kísérleti internet is van? :)

 

Előzmény: morocco (1682)
morocco Creative Commons License 2008.07.17 0 0 1682
Sziasztok!

Lehet, hogy nem mondok újdonságot, de jön a upc kísérleti adása, ha a tv-t bedugjuk a falba. Tegnap a férjem beszélt a közös képviselővel, aki mindezt közölte.

üdv
morocco
zakoo76 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 1681

Szia!

 

Ez jó hír, köszi! Nyomozom én is a közös képviselőt!

 

Z.

 

Előzmény: morocco (1680)
morocco Creative Commons License 2008.07.15 0 0 1680
Sziasztok

Újra felhívtam a upc-t, mert az interestatesek azt mondták, hogy ők bekötöttek mindent, amit kell innentől nem az ő dolguk a többi. ekkor felmerült bennem, hogy esetleg a társasházkezelő ill. közös képviselő az illetékes az ügyben. a upc-nél azt mondták, hogy valóban általában az a menet, hogy a társasházkezelő (közös képviselő) lép velük szerződéses viszonyba, aki esetlegesen még kedvezőbb feltételekkel tud szolgáltatást szerezni a lakóknak ezáltal (gondolom ha pl. egyszerre többen kötünk velük szerződést.

szóval ennyi, majd igyekszem akkor noszogatni őket, de most épp eltűnt a lépcsőházból az a papír, amin rajta volt az elérhetőségük.

üdv
morocco
bogdandyt Creative Commons License 2008.07.15 0 0 1679
lakásbiztosítás olcsón, mindenki figyelmébe, akinek még nincs! 0620-245-1662 helyben kontakttal
morocco Creative Commons License 2008.07.15 0 0 1678
Szia

Büdös nálunk nincs, bár lehet, hogy nem ugyanaz a lépcsőház vagyunk. A konnektort én is néztem, hogy nem mind stabil.

Nálunk nagy hiba eddig nincs, inkább hiányosságok, amit eléggé zavaróak, így pl. hiányzik 3 kilincs, ezért tegnap mosógépszerelés közben bent ragadtunk a fürdőben, ezért ki kellett feszíteni az ajtót, ami ráadásul nem ment könnyen. Mondhatom eléggé megijedtünk, este 11 volt, kulcsunk pedig egyelőre csak nekünk van, másnak még nem adtunk. Nem kaptunk meg egy csaptelepet sem. Erkélyajtó alatt a gumi szét van szakadva és lóg mindenfele. Bejárati ajtó küszöbénél nem sikerült befejezni a parkettázást, ezért most ott van egy rés. Tudom, hogy ezek nem nagy dolgot, pont ezért nem értem, hogy mért kell vele szuttyogni, kilincset bárhol vehetnének, persze én is, csak miért én adjak ki érte pénzt, amikor a lakásért már nem keveset kiadtunk. Egyre inkább nem tetszik a hozzáállás, telefonon már nem nagyon lehet elérni az illetékeseket. Ha igen, akkor meg jön a hitegetés, hogy majd holnap, ami ki tudja mikor jön el. Furcsállom továbbá, hogy a "kert" már egy kisebb eső után is tóvá változik, ott valami nagyon el lett ***va. A garázsban továbbá több helyen folyik be a víz. Az erkélyeket én is néztem, hogy folyik rájuk a víz. Van ahol van fölötte csatorna, ami nem jól áll, van ahol pedig egyáltalán nincs is, tehát az alatta lévő erkély telibe kapja, ez is érdekes tervezés volt.

Az dühít leginkább, hogy minek adták akkor át, ha még nincs kész? Itt van pl. a tv kérdése, ami nem létkérdés ugyan, de azért mégiscsak alap már a mai világban. Nem értem mibe telt volna nekik már elintézni, hogy mi szerződni tudjunk velük...

Úgy érzem, a végén kicsit elkapkodták a dolgokat, ami kár volt, mert ezzel maguknak is sok bosszúságot okoztak, és sok bosszús kuncsaftot szereztek egyúttal.


Persze a fentiek ellenére nagyon élvezzük a lakást, már mi is teljesen berendezkedtünk.

Szép napot mindenkinek!
morocco

Előzmény: ujlako78 (1677)
ujlako78 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 1677

 

Sziasztok,

 

Mi is sikeresen beköltöztünk végre. Van akinél még büdös van a fürdőszobában? Szerintem a WC-be nem tettek bűzelzárót és délután jött a büdösség.

Amúgy szépen jönnek ki nálunk a hibák, pl. a felettünk lévő erkélyről rendesen kapunk a vízből, mert a vízelvezetésre már biztosan nem volt idejük és mindenki vigyázzon a konnektoroknál mert nálunk a konyhában nem igazán rögzítették, apósom kezében maradt amikor elkezdte a csempézést csinálni. :)

A bejárati ajtóknál valahol már megcsinálták,hogy kóddal is belehessen menni?

Olvastam amiket írtatok a fóromba. Tehát akkor csak augusztusban lesz TV, meg internet? :(

morocco Creative Commons License 2008.07.14 0 0 1676
Azóta már én is beszéltem velük, és nekem is azt mondták, hogy velük még nem kötött az építtető szerződést...amíg tehát ez nem történik meg, addig nem lesz tv. Én a netet egyébként sem tőlük szeretném. Gondolom ha már a telefon magenta, a nettel sem lesz gond, ezeknek az áthelyezési procedúráját már elindítottam.

üdv
morocco
Előzmény: zakoo76 (1675)
zakoo76 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 1675
Felhívtam a UPC ügyfélszolgálatot, ott sem tudtak semmit a most átadás alatt levő házakról -az ő rendszerükben nem kerültek ezek a házszámok regisztrálásra még.
Előzmény: wikki (1674)
wikki Creative Commons License 2008.07.11 0 0 1674

Szia!

Túrnak az utcában, nem lehet, hogy most fektetik a kábeleket? Tavaly, a házunk átadása után pár nappal rakták le a UPC kábeleket, aztán már jöttek is szerződést kötni. Ki volt plakátolva a lépcsőházban, bejelentkeztek előre, nem lehetett kikerülni őket. Viszont én nem vagyok megelégedve az internetjükkel, nagyon várom a digikábelt.

Előzmény: zakoo76 (1669)
beeeeeee Creative Commons License 2008.07.11 0 0 1673
Sziasztok!
DigiTV-ék nekem telefonban augusztust ígértek a káposztásmegyeri kábelszolgáltatásra...
Persze azért érdeklődjetek ti is!
Előzmény: morocco (1672)
morocco Creative Commons License 2008.07.11 0 0 1672
Köszi az infot.

Igen, modták még a Digi tv-t, de a gyakorlaban szerintem az még nem játszik, ugyanis a honlapjukon nincs egyáltalán feltüntetve a IV. kerület, tehát valószínüleg az csak készülődőben van.

üdv
Előzmény: zakoo76 (1671)
zakoo76 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 1671

Szia!

Nekem még egy bent levő szolgáltatót mondtak tv ügyben, de nem emlékszek már, hogy melyik is volt az.

A földszinti villany- és kábelszekrényben láttam egy matáv feliratos dobozt, úgyhogy valszeg a magenta is bent van - csak a nevet nem update-elték :-)

Z.

Előzmény: morocco (1670)
morocco Creative Commons License 2008.07.11 0 0 1670
Szia

Mi is most kezdtünk el agyalni a tv dolgon. én még csak a csomagokig jutottam el, de nem próbáltam megkötni még szerződést. igazából jobban örültem volna, ha nem csak és kizárólag upc van, de úgy tűnik, nincs más választásom jelen állapot szerint.

Telefon+internetügyileg mit lehet tudni? Gondolom ott a magenta szolgáltató is működik.

üdv
morocco
Előzmény: zakoo76 (1669)
zakoo76 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 1669

Sziasztok új lakók:-)

 

UPC ügyben van már esetleg tapasztalata valamelyikőtöknek? A honlapjukon egyelőre nem lehet kezdeményezni a 106-108-110-112 házszámokra UPC kábelt - találkoztatok üzletkötővel?

Z.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!