Keresés

Részletes keresés

ovince Creative Commons License 2008.06.16 0 0 936
Szia!
Megvalósítható, de nem olcsó.
Először is kell egy Wave Frontier antenna, annyi fejjel, amennyi holdat fogni szeretnél.
De nem akérmilyen fejjel! 6 vételi hely esetén még választhatsz, hogy 8 független kimenettel rendelkező octo fejet használsz, vagy quattro fejeket.
Előző esetben kell még annyi db. DiSEqC switch, amennyi vételi helyed lesz, de a legfontosabb, hogy a vételi hlyeid száma nem haladhatja meg a 8-at!
Ha quattro fejeket használsz, akkor kell még 1 multiswitch is, viszont a vételi helyek száma később bővíthető. Ez a drágábbik megoldás....
A megvalósításokra találsz példát a http://www.satlex.net/hu/8participants-type_conf_8p_4s_ms178.html oldalon is.

Üdv:
Vince
Előzmény: erita (908)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.26 0 0 935

Hát köszi,először én is arra tippeltem,hogy lelőtték az Astrát. :-))

Be sem írtam volna ezt a hülye kérdést,ha nem láttam volna a működőképesnek tűnő beltérin a sztereojel váltakozásást csatornaváltáskor.Meg tud így is halni például egy fej,hogy képjel nincs,de a hangra utaló jeleket még értelmezi a beltéri?

 

No jó,ezzel igérem,befejezem a fárasztást,majd komponescserékkel kiszűröm,ki itt a ludas.

Előzmény: Törölt nick (934)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 934
Szia,

1. rossz az LNB kábel
2. rossz a fej
3. eddig bírta a beltéri
4. megszűntek az analóg adások...

:-)
Előzmény: Törölt nick (933)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 933

Fiúk,én is egy kis segítséget kérnék!

 

A helyzet a következő:kőkorszakbéli,de eddig jól működő Teletronik Galilei analóg beltéri,ha bekapcsolom,a televíziót átváltja a saját sávjára,ránézésre él a beltéri,világítanak a csatornakijelzők,de képe egy csatornán sincs,csak a tv kék alapképe látható,nincs jel felirattal.Viszont ha váltogatom a beltérin a csatornákat,akkor a sztereo jel ledje némelyiknél kigyullad,másszor elalszik,ebből arra következtetek,hogy valami jel jön a tányérról.

Cseréltem már scart kábelt,akkor sem változott a helyzet.Tudom,ez így nehezen távjavítható,de nincs valamelyikőtöknek ötlete,mi lehet a baj?

TOMkos Creative Commons License 2008.05.21 0 0 932

http://flysat.com/satlist.php

itt kiválaszthatod milyik mühold érdekel.

szaboandor Creative Commons License 2008.05.20 0 0 931

Tisztelt Szakemberek!

Segítséget, információkat kérnék.

 

HSS-1165NA (Nagravision) digitális műholdvevő egységem van, 75 cm-es parabola antennával, mely antennát a beltéri egység motoros forgatóval automatikusan tud pozícionálni. Nekem érdekes volt, hogy a forgató motor egyazon kábelről kapja az áramot, melyen keresztül a beltériről/távszabályzóról vezérelhető is, és azon jön a műhold jel is .. A kezelési útmutató szerint teljesen DVB-S(QPSL) kompatibilis rendszer.

Az egységet megvásároltam a miskolci DIGI-től, a DIGI munkatársai szerelték fel, állították be eredetileg még kártyával; amikor a DIGI TV adásait csak parabolával lehettet fogni. Ma már kábel hálózat megy. A beltéri egységből a DIGI TV tulajdonát képező kártyát vissza kellett adnom, de ettől még működik a rendszer. A parabola jelenleg a harmadik emeletről dél-délnyugat felé néz, semmilyen takarás nem zavarja.

 

Jelenleg az INTELSAT1002; a HOTBIRD, valamint USER 2 és USER 3 jelzéssel
401 TV állomás és 188 rádióállomás fogható. (Nem nézegetem mindet, pláne nem a sok-sok arab adót. Az adók törléséhez, áthelyezéséhez, új adó megkereséséhez már szereztem némi jártasságot ..)

 

Azért vásároltam meg, mert valamikor még tudtam fogni a műholdról a Budapest Tv-t is és önállóan a Hálózat Tv-t is, engem érdeklő műsorokra való tekintettel. A DIGI-nél a BpTv nincs, a Hálózat pedig csak a helyi (Miskolci) Tv-vel keverve. Ha a miskolci megy, akkor a Hálózat eredeti műsorát nem látom …

 

Már elég régen a BP TV az ASTRA1KR-n fogható; a Hálózat Tv pedig már az AMOS1-n.

 

Nem rendelkezem semmilyen műhold-adás-vétel előképzettséggel, sem szakirodalommal, de a számítástechnikához valamit keveset értek; nincs semmilyen műszerezettségem a műhold-vétel technológiához. A berendezést két esetben egy szakember állítgatta, nem kis pénzekért, de a BP TV- és a Hálótat Tv műhold elérhetőséget több, kisebb/nagyobb műszerrel alkalmazásával sem tudta produkálni.

 

Kérdéseim:

 

A berendezésemmel lehetséges fogni az ASTRA1KR-t és az AMOS1-t; azokon pedig a BP Tv-t és a Hálózat Tv-t?

Ahogy tapasztalom az adók néha „vándorolnak”, utánuk kellene mennem. Föltétlen kellenek a kereséshez műszerek, vagy lehetséges a beltéri egység „Műhold keresés” magyar nyelvű menüpontján át is esetleg valami eredményre jutni? (mint említettem motoros forgatóm is működik; ha ez e tekintetben jelenthet valamit ..)

A „Műhold keresés”-t nem mertem elindítani, mert nem tudom milyen következményekkel járhat a jelenleg már elérhetőkre tekintettel is.

Ha kell valami műszer, akkor lehetséges, hogy egy szakember egyszer állítsa be, a fogható műholdakat, és nekem csak már választanom kell a felkínált TV adásokból?

Most a parabolán egyetlen fej van; ha az ASTRA1KR-t és az AMOS1-t ezzel a rendszerrel nem lehet fogni, akkor esetleg még egy másik fejet felszerelve lehetséges?

Létezik valahol olyan WEB lap ahol a lakásom földrajzi helyzete és parabola irányultság, egyebek megadása után meg lehet tudni, hogy éppen milyen műholdak (esetleg milyen tv adók) láthatók?

 

A segítséget előre is megköszönve üdvözlettel: Szabó Andor; schneider1@freemail.hu; 30-338-22-61

 

TOMkos Creative Commons License 2008.05.19 0 0 930
TOMkos Creative Commons License 2008.05.19 0 0 929

Laca 35 itt nézzél szét a technikára katt:

http://www.satlex.net/hu/home.html

Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 928
Az ASTRA műholdra nem túl nehéz beállítani, más holdakra már bonyolultabb. Konkértan sem az M1, sem a TV2, sem az RTL Klub nem vehető szabadon a műholdakról, csak valamelyik szolgáltató előfizetéses csomagjában.
Előzmény: Törölt nick (926)
laca 35 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 927
kovetkezökben kérnék segitséget prim fokuszos parabola fokuszpont számitáshoz képletre lenne szükségem átmérö 220 mélység 33 cm /üvegszálas / c-sávra használnám és ha jó akkor a ku ra is további kérdésem hol lehet megtudni hogy szentendrén az astra pontos magasági szögét hgy tedom 35.5 de a szélsö müholdak is kellenének pl ny 31 ny 45 ny 53 k 68 k78 k93 stb elöre is kösz
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.18 0 0 926

Sziasztok!

 

Teljesen idegen vagyok a témában, tanácsot szeretnék kérni.

Van egy kis vidéki vityilónk, (BAZ megye) ahol környező hegyek miatt, hagyományos tv antennával nem túl tisztán fogható az m1, az RTL klub, meg sercegősen a TV2, és nagyjából ez minden amit nézni lehet. Gondoltam megérett a régi antenna a kidobásra, és ideje venni helyette másikat. Mivel a műhold vevő szettek ára egész baráti lett, ugy gondoltam legyen akkor helyette valami műholdvevő, amivel esetleg tisztább a vétel, neagyisten több adást is lehetne fogni.

 

Milyen antennát / szettet érdemes vásárolni? Mennyire komplikált a műholdvevőt házilag telepíteni/beállítani, vagy mindenképp szakember segítsége kell hozzá? A hagyományos antennával ingyenesen fogható adások, műhold vevővel szintén ingyenesek?

 

Köszi:

Üdv.Janko

Törölt nick Creative Commons License 2008.05.17 0 0 925
Talán, de nem garantált, ahhoz a holdhoz nagyobb tányér kell, valamit a kártya össze van rendelve, tehát hiába dugod másik beltéribe.
Előzmény: Mazo1234 (921)
Mazo1234 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 924
Mi a minimális tányér méret amivel magyarországon foghatóa DigiTV? Offset, és prím fókuszos esetbében is ugyan akkora tányér kell?
Megjegyzem fogalmam nincs mi a különbség a kettő közt, de műszakilag most nem is nagyon érdekel. És másik kérdés 0,2 LNB-s fej elég? Mert ahogy nézegetem az árakat 1.200-től már van fej. És mivel kempigezés céljából kéne tányér, nem ártana minél kisebb, de nem akarom a minőség romlást sem.

Köszönöm a segítséget!
GrabYourTorchAndPitchfork Creative Commons License 2008.05.17 0 0 923

Hello, tudnátok segíteni, hogy hol találok 1.8m-es vagy nagyobb parabola antennát normális áron?

hczy Creative Commons License 2008.05.17 0 0 922
Naiv. A Digi kártya csak azzal a dekóderrel műxik, amelyikkel aktiválták.
Előzmény: Mazo1234 (921)
Mazo1234 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 921
Sziasztok!
60 cm-es UPC-s tükörrel UPC-s fejjel, Hunday DIGI-s beltérivel be lehet fogni a DIGI holdját Balatonnál?
Csak mert vennék egy garnitúrát kempigezéshez, éa itthoniból csak a kártyát kellene beletenni. Naiv gondolat?
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.25 0 0 920
TOMkos Creative Commons License 2008.04.23 0 0 919
tompi03 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 918
Nincs ilyenem, csak kérdeztem hogy azzal megoldható e, és ha meg akkor hogyan?
Előzmény: TOMkos (916)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.22 0 0 917
Szerintem a 60 fok kelet azért elég necces lesz :)

Másrészt a BBC HD- t meg kell nézni, nem-e azon a nyalábon van, am csak Angliában vehető, gyanítom, hogy igen.
Előzmény: tompi03 (914)
TOMkos Creative Commons License 2008.04.21 0 0 916

Ilyen antennád van és nem tudod mire való?:(

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.20 0 0 915
Egymás mögött vannak, egy pozícióból vehetők.
Előzmény: tompi03 (909)
tompi03 Creative Commons License 2008.04.19 0 0 914
Szétnéztem és ezeket találtam:
HD Media Promo (60°K)
BBC HD (28°K)
HD Visio TV (26°K)
Luxe TV (39°K - 9°K)
Luxe TV UK (28°K - 9°K)
HD1 promo (23°K)
Astra HD promo (23°K - 19°K)
Anixe HD (19°K)
Melody Zen TV (9°K)

ezeket meglehet oldani egy WaveFrontier Toroidal 90-es antennával?
TOMkos Creative Commons License 2008.04.19 0 0 913

hello itt keresgélj mit szeretnél fogni

http://flysat.com/satlist.php

az átlagos méret   80 cm

tompi03 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 912
Milyen holdokon lehet fogni szabad HD műsorokat, és milyen nagy antenna kell hozzá?
teleblog Creative Commons License 2008.04.16 0 0 911
Sziasztok!
Csak azért ugrottam be, hogy a blogomat ajánljam! :)
http://frekvencia.blog.hu  Műholdas hírek, stb...
tompi03 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 910
Amúgy az Astra holdra gondolok :)
tompi03 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 909
Az mit jelent hogy a keleti 19,2fokon van a következő műholdak:
1E, 1F, 1G, 1H, 1KR ?
Ha 19,2fokra állítom az antennát akkor ezek egyszerre foghatom, mert "egymás melett" vannak az űrben?
erita Creative Commons License 2008.04.11 0 0 908
Adott egy épülőfélben levő nagy ház, ahová minimum 3, de inkább 6 műholdas vételi lehetőséget kéne kiépíteni. Hogyan lehetne ezt a legolcsóbban megoldani és mi kell hozzá? A szabadon vehető magyar és pár angol, francia és orosz (Express AM1/AM2, Hot Bird 6/7A, Astra 2A/2D) nyelvű adások kellenének.Laikus vagyok: szájbarágósan kérnék választ. Dél-Pest környékén ki foglalkozik ezzel ?
TOMkos Creative Commons License 2008.04.06 0 0 907

A  monitor helyére kell kötni és a beltéribe

 

Előzmény: Yo.Mariachi (906)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!