Keresés

Részletes keresés

boris73 Creative Commons License 2018.07.11 -1 0 5341

Ha te is Wizz AGA-BUD-on voltál, akkor igen ;-)

Előzmény: dekanto (5340)
dekanto Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 5340

Akkor igen csak egy gépen ültünk?!

Előzmény: boris73 (5331)
Dóri68 Creative Commons License 2018.07.08 -1 0 5339

Sziasztok!

Készül esetleg valaki augusztus 8-án Agadirba?:)

bartak82 Creative Commons License 2018.07.07 -1 0 5338

Sziasztok!

Kissé későn találtam rá a blogra....

Utazik valaki holnap (07.08) Agadirba? Esetleg transzfer és programok ügyében össze tudnánk szervezkedni....

 

amaszat Creative Commons License 2018.07.06 0 0 5337

Rengeteget lehet vele spórolni szerintem mert a Bp-Marakesh jegy jóval olcsóbb, mint a Bp-Agadir

Ezen azért lehetne vitatkozni...

Előzmény: efraim77 (5336)
efraim77 Creative Commons License 2018.07.06 0 1 5336

Sziasztok, mi egy Marakesh-Safi túráról tudunk beszámolni :) pár napja jöttünk haza

 

Mindenkinek ajánlom. Marakesh nagyon különleges város szerintem megéri oda repülni és onnét menni tovább, pár napot eltölteni a városban. Rengeteget lehet vele spórolni szerintem mert a Bp-Marakesh jegy jóval olcsóbb, mint a Bp-Agadir, a belföldi utazás busz - vonat tőkeéletes és viccesen olcsó.

 

Mi busszal tudtunk tovább menni Safiba. A buszt mindenkinek ajánlom. Safi-ba az út 2.5 óra és odafele 50 mad az út CTMel. Visszafele másik társaság csak 40 mad/fő + 5 a csomag. Jó volvo buszok. A busz remek választás volt, olcsó megy több társaság több irányba. Én mindenhol vezetek, bérlek, de most ez különösen jól esett. :)

 

Safi-ban az óceán part tiszta.  A taxi igazi tömegközlekedési eszköz :D  max. 10 mad de 7-8 mad is volt, bárhova elvisznek a városban hihetetlen főleg Marakesh után ahol 100 mad volt az alap tarifa jobb esetben.

A fürdési lehetőség jó de a víz rettentő hideg volt és bikiniben napozni nem lehet, sőt egyetlen fehér ember mi voltunk mindig :D

Safi szép város a fazekasság fővárosának mondják. Itt sokkal kellemesebb sétálni a soukban is nem annyira nyomulósak.

 

 

boris73 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 5335

Előzmény: szilisofor (5333)
boris73 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 5334

Jól, alig fogyasztott valamit, és a tempomatnak külön örültem :-) Egyszer meglöktek hátulról, de nem nagyon látszott semmi, nem is foglalkoztunk vele.

Kiderült, hogy az autók 99%-a dízel, aminek az ára 300ft/liter alatt van, így gazdaságosabb ott autókázni. :-)

Előzmény: szilisofor (5333)
szilisofor Creative Commons License 2018.07.05 0 0 5333

Köszi a beszámolókat. Remélem az Autónk jól teljesített :D

Előzmény: boris73 (5331)
csamparev Creative Commons License 2018.07.05 0 0 5332

Nagyon jók és hasznosak voltak a beszámolók!

Köszi!

Előzmény: boris73 (5331)
boris73 Creative Commons License 2018.07.05 0 2 5331

Marokkó live, szerda, egyben az utolsó napunk itt. Kora reggel összepakolunk, leszaladunk a pékségbe, majd irány a part. Meleg van, víz is jó, délután kettőig fürdünk. Visszasétálunk a holtelnél parkoló autónkhoz, és indulunk a reptérre. Út közben még teletankoljuk, és lemosatjuk a helyben gyártott Logant. Bizony, made in morocco.🤗 Persze a leadásakor belekötnek, hogy koszos a falcoknál, meg a szőnyegen is van pár porszem, mindenesetre 50Mad a zsebébe, és semmi gond 😂😂😂. A repcsi fél órát álldogált a kifutón felszállási engedélyre várva, de végül elindul, és az erős hátszél miatt időben érkezik.

angelcs78 Creative Commons License 2018.07.04 -2 1 5330

Sziasztok! Agadirba megyünk szeptemberben 4 napot. Elég kevés, de ha lenne ötletetek mit érdemes megnézni ami beleférhet? Valamint, hogy eurót vagy dollárt érdemesebb kivinni és azt váltani? Köszi előre is

boris73 Creative Commons License 2018.07.04 0 6 5329

Marokkó live, kedd. Ma rövid leszek.😂 A társaságunk egyik tagja, hogy is mondjam, wc-hez kötötté vált, ezért Legzira Beach - Sidi Ifni programunkat bukjuk, de legalább délutánra rendbe jött. Ezért ma Agadirban beach egész nap. Nem bántuk meg, a víz szuper, 23-24 fok, pont jó hullámokkal. 😎 Nagyon szomorú voltam a szavirai vízhőmérséklet miatt, de most megnyugodtam. 😁 A plázson 25-35Mad/napágy a napernyő, asztal jár hozzá. Valami kell mindenképpen, mert a nap brutálisan süt, jövő hétre már majd 40 fokokat írnak. Sajnos itt-ott szemetes a part, de nem vészesen. A papucsot ott lehetett hagyni a víz szélénél, senki nem nyúlt hozzá. Este még egy vegyes haltál lecsusszant 🍲. Az éttermi árak Agadirban kb mint otthon, esetleg valamivel alatta vannak. Majd séta a környéken alvás előtt.

boris73 Creative Commons License 2018.07.02 0 6 5328

Marokkó live, hétfő. Reggel 8 ora, jött a terepjáró, indulunk erre a mini Szahara túrára (felnőtt 300Mad, gyerek 150Mad). Egy sofőr, és egy angolul tudó idegenvezető, ő végig mesél, nagyon sok érdekeset megtudunk a célpontokról, meg úgy általában Marokkóról, de ő is nagyon érdeklődő Európa iránt. Első állomás flamingó les, jó messze voltak, de voltak! 😉 Második egy kerámia bolt, és a hozzá tartozó nagy műhely, ahol a gyártás folyik. Ezt meg lehet nézni, majd vásárolni. 😂😂😂 Az árak ki vannak írva, és korrektnek mondanám. Következő egy kis halászfalu az óceán partján, körbesétáltuk, fotóztunk, kagylót szedtünk. Ezután fishermen's caves, ezek a partoldalba vájt halász lakások, az egyikbe bemehettünk megnézni, fotózni. Innen a Souss Massa régión keresztül a Youssef Bin Tachfine víztározóhoz érkeztünk, szuper kilátópont, szép táj körülöttünk. Következő állomáson berber ebéddel várt Fatima és családja a házában, nagyon finom csirke tajin, fahéjas kuszkusz, és dinnye a menü. 😋 A háza mellől még letekintettünk egy termékeny völgybe, ahol banán ültetvények vannak. Innen a mini Saharába mentünk, na ez tényleg mini, de poén volt. Nyomtunk egy kört tevével (50Mad) , meg ránk pakoltak egy rakás skorpiót (10Mad) 😂😂😂 plusz meséltek is pár érdekes dolgot. Út közben még láttunk egy csomó ibiszt, erre azt mondták szerencsések vagyunk. 🤗 Sok sok birkát, kecskét, katonát is gyakorlat közben, ehhez nem kellett szerencse gondolom. 😂 Innen Tiznit város az utolsó állomás. Mondtuk, hogy már fél Marokkót felvásároltuk, ezért a gájd csak átvezetett a soukon, közben meg-meg mutatva ezt-azt, mesélt inkább, látta, hogy semmi kedvünk már szuvenirezni. Viszont ez a kisváros ezüstműveseiről híres, megkérdezte, megnéznék-e egy ilyen nagyobb kézműves boltot. Ez érdekelt minket, ott is kaptunk egy kedves és hasznos idegenvezetést a bolt egyik alkalmazottjától vásárlási kötelezettség nélkül. Persze a végén két ezüst karkötő tevebörrel befigyelt, de önszántunkból, mert tetszett. Utána még megálltunk egy kávézóban, majd 100km vissza Agadirba 18 órára. Este grill mixet ettem, csirke, marha saslik, köfte, báránykotlet, csak ajánlani tudom. 😉

boris73 Creative Commons License 2018.07.01 0 5 5327

Marokkó live, vasárnap. Reggeli kg és péksütemény után megrendeljük hétfőre a mini Szahara programot egy kis irodában a parton, plusz beszerzünk egy üveg helyi bort, amit berakatnak a táskába.😎 Mai program Paradise Valley. Az út egy óra, a völgy közelében már elég rossz minőségű, parkoló van, 10Mad. Onnan még 20-25 perc séta a völgy. A víz szuper, szerencsénkre reggel még találunk árnyékos helyet, így tudunk maradni késő délutánig. Ugrálunk, úszunk, sétálunk egész nap. Késő délután hazafelé még egy plázában bevásároltunk holnapra szendvicsnek valót, dinnyét, stb. Elfáradtunk, ma korán fekszünk, mert reggel nyolcra jön a terepjáró.🤗

boris73 Creative Commons License 2018.07.01 0 5 5326

Marokkó live, szombat. Reggel kávézó, pékség, bevásárlóközpont után indulunk Taroudantba, mivel Agadirba befelhősödött az idő. 😒Hangulatos kisváros kb 100 km-re, leginkább kézműves termékeiről, ezüst ékszerekről, szőnyegekről és kőfaragásokról híres. Szikrázó napsütés fogad! Bab Ouled Bounouna- 18. századi, várfallal körülvett medinája van. Lovaskocsival (150Mad, kb fél óra, 5 km) körbegaloppoltuk, kaptunk közben némi idegenvezetést,  és szorgalmasan felcsillagoztam a Google maps-en az útbaejtett érdekesnek tűnő helyeket, ezeket később gyalogosan bejártuk, bevásároltuk 😂. Régiség piac, arany, ezüst, fűszer, bőr, és kínai gagyi souk. Francia - Argentína meccs miatt mindenki kávézókban tévézik 😎. Vettünk dinnyét, isteni. Estére visszértünk Agadirba, út közben láttunk egy tevevásárt is. Majd Caverna grillben tajin, kofte stb vacsi, ismét szuper volt. A plázson lemozogjuk még a késői kajálást, 11-ig séta.

boris73 Creative Commons License 2018.06.30 0 3 5325

Marokkó live, péntek. Oasira waterpark egész napra. Itt legalább lehet fürdeni 😂 A park gyönyörű, tiszta, rendezett, sok árnyékos résszel. Jegyet még otthon, online vettem, úgy 20% kedvezmény van. Nincsenek sokan, pedig nagyon meleg az idő. Este hatig van nyitva, ez pont jó, mert a barátaink ekkorra érkeznek a marrakeshi reptérre. Felszedjük őket a reptéren és indulunk Agadirba. Végig autópalya, 72 Mad. Este 10-re érünk a hotelbe, a gyerek még lesunnyog a medencébe úszni egyet. 😂

Eruthaliel Creative Commons License 2018.06.29 0 0 5324

Jajj bocsi figyelmetlen vagyok, közben megtaláltam...

Előzmény: Eruthaliel (5323)
Eruthaliel Creative Commons License 2018.06.29 -1 0 5323

Szia! Olvastam, és meg is néztem már a szállást meg a videot is láttam köszi! Emlékeszel kb mennyi volt a transzfer a reptérről?

Előzmény: Krealma87 (5318)
Nyakas István Creative Commons License 2018.06.29 0 0 5322

Szia 

Mi az alkalmazás neve?

 

Köszi

Előzmény: dekanto (5319)
boris73 Creative Commons License 2018.06.29 0 3 5321

Marokkó live, csütörtök. Szavaira fel-alá, oda-vissza egész nap. Gyönyörű ez a város másodszorra is. Reggel hétkor üres minden, alig találunk egy nyitott kávézót. Nyolc körül elindul az élet, veszünk SIM kártyát, Maroc Telekom, 20Mad, 5GB rá 50Mad. Utána vásárlás, nézelődés, vásárlás 😂, evés. Nagyon finom grillezett halak, kagylók rákok kaphatóak a kikötő környékén. A plázson parkolás 20Mad, wc-k sűrűn vannak, itt lehet esetleg átöltözni. Rövid fürdés, a víz hideg, nagyon hideg, borzasztó hideg, katasztrófa hideg, szomorú is vagyok... Ezért délután további vásárlás, nézelődés, vásárlás 😂, evés estig.

boris73 Creative Commons License 2018.06.28 0 4 5320

Egy kis Marokkó live, szerda. Wizz Agadir járat. Eseménytelen 4,5 óra repülés után gyorsan átvettük Szilisofor Dacia Loganjét a Budgettől (rentals 60Khuf-10%wizz kredit, biztosítás 119€  /deposit 2000MAD.) Sajnos most nem osztogattak SIM kártyát, de legalább venni sem tudtunk a reptéren. Pénzváltás a külső váltóknál. Agadirnál egy nagy diszkontnál vizet veszünk, a biztonsági ember magyarul fogad, állunk leesett, de a felesége Ildikó, és budapesti.😮  Irány Szavira, út közben egy szép homokos parton megállunk sétálni. Ami egyből feltűnt, hogy sehol a téli zöld színek, és virágok, minden kiszáradva, a folyók is. Nagy a változás február óta. Végül este tízre érünk a rijádba jó fáradtan.

dekanto Creative Commons License 2018.06.27 0 0 5319

Szia!

 

Értem, és köszönöm. Net kártyát azért szoktunk venni hogy egy alkalmazás letöltésével, a helyi látnivalók könnyen megjelenithetőek, ill.navigálásra is tökéletes. Buszjegyet,vagy szállást is könnyebben lehet rendelni,a wifi ugye nem minden esetben áll rendelkezésre.

Előzmény: Krealma87 (5317)
Krealma87 Creative Commons License 2018.06.27 0 0 5318

Szia! Az előző oldalon található az én beszámolóm, ott megírtam a riadunk nevét is, nagyon ajánlom. Van reptéri transzfer is és az első du nekünk megérte, hogy nem kell a térképen se látható kis utcát keresnünk, hanem a taxis leparkolt és két perc gyaloglással odavitt minket a bejárati ajtóhoz. Mi végül nem mentünk el Szavírába, szerintem pont kell az a 4 nap Marrakeshben, hogy akklimatizálódj és már felszabadultan, nem eltévedve tudj csatangolni, mert már tudod, melyik sarkon, hol kell befordulnod. De ez az én véleményem :)

Előzmény: Eruthaliel (5300)
Krealma87 Creative Commons License 2018.06.27 0 1 5317

Szia!

 

Nem vettünk sem telefon, sem internetkártyát. Láttunk hostesseket a reptéren, de abszolút nem éreztük szükségét. Helyben nem akartunk telefonálgatni, mert mindenhova ketten mentünk, az otthoniakkal elég volt csak fb-n keresztül dumálni, azt meg lehetett wifin keresztül is, ahogy a google mapsot is tudtuk használni.
Pénzt mi a reptéren váltottunk, de nem az első, hanem a második ilyen changes-nél, tök ugyanannyiért váltották dirhamra pontosan, mint amennyit én itthon számoltam ki a közép árfolyammal. Dollárt vittünk, de annyival rosszabbul váltják dirhamra, hogy ha eurót vittünk volna, akkor is ugyanannyi dirhamot kaptunk volna érte, tehát amennyi különbség itthon van dollárra és euróra váltás között, az ott kint elvész, ugyanott vagy. 100.000 hufért valami 3300 valamennyi bizbaszt kaptunk emlékeim szerint.
Helyi irodákat, semmi ilyesmit nem tudok sajnos, meg a távolsági közlekedés kérdése sem érintett minket, mert nem használtuk.

Előzmény: dekanto (5286)
halacs Creative Commons License 2018.06.27 0 0 5316

Már nincs SIM-kártya a reptéren, legalábbis májusban nem volt. 

Előzmény: Eruthaliel (5312)
halacs Creative Commons License 2018.06.27 0 0 5315

Mindenképp a medinát javaslom. :-) A taxi fillérekbe kerül, ha nem a Jemaa el-Fna-i hiénákkal, hanem 200 m-rel odébb intesz le egyet, a hangulata viszont egész más. A buszpályaudvarról bárhová csak taxival tudnátok menni.

Előzmény: Eruthaliel (5312)
Eruthaliel Creative Commons License 2018.06.26 0 0 5314

Egy ilyen sivatagi túrára egyszer én is szeretnék elmenni, de azt olvastam abból a 3 naposnál rövidebbet nem érdemes, meg akkor tényleg semmi másra nem maradna idő, úgyhogy azt majd legközelebb :)

Előzmény: OrSoLy (5313)
OrSoLy Creative Commons License 2018.06.26 0 0 5313

Na ja, csak nyilván előzetesen jóval több szállás között lehet válogatni :) Én ilyen foglalós vagyok, elismerem, meg mi nem autóztunk, így nem is az volt, hogy ott aludtunk ahol ránkesteledett. Nekem amúgy a legnagyobb élmény a sivatag volt, de az nektek 4 napra nem fér bele.

Előzmény: Eruthaliel (5312)
Eruthaliel Creative Commons License 2018.06.26 0 0 5312

Én itthon a bookingon (is) adok ki szobákat :) Igazából ha olcsóbb a bookingon de helyben drágábban adják akkor akár ott a recepció előtt is le tudom foglalni a bookingon keresztül és el kell fogadnia :) Aztán meg fizetheti a jutalékot plusszban. Az előbb pl megnéztem egy szállást ami tetszik a bookingon olcsóbb az ár mint a saját oldalukon... Ez persze lehet több minden miatt (booking árgarancia miatt pl elvileg nem adhatja olcsobban saját oldalon, persze ha ajánlatot kérsz kaphatsz jobb árat, bármilyen bookingos promo, first vagy last minute, csomagajánlat, stb) Nem tudom decemberben mennyire kell tömegre számítani Szavírában, de lehet Marrakeshben előző nap kinézem hol van üres szoba, és azalapján lehet jó last minute árat kialkudni :D 

Viszont ha így megfordítjuk a menetet, akkor Marrakeshben kezdünk, délzrán érkezünk, gondolom este még tudunk egy jót csatangolni a városban, aztán másnap van egy teljes napunk és a harmadik napon idulnánk tovább Szavírába (kezdem kevésnek érezni az időt) 

És most azon gondolkodom hogy akkor Marrakeshben medina vagy inkább a buszpályaudvar közelében foglaljak szállást? MElyik ésszerűbb? A busz közelében az szól hogy nem kell a csomagokkal csatangolni (csak kézipoggyászunk van, az sem húzós hanem hátra vehető) és talán a reptérről is könnyebb odajutni taxival, és nem kell eltévedni már rögtön első nap a "segítőkész" idegenvezetők között. A Medinában bent viszont sejtem jóval helyibb a hangulat és gondolom minden közelebb van... Persze rengeteg időnk van addig még a véleményem úgyis naponta változik :D

Van még ilyen reptéren osztogatós sim kártya dolog? Ha nincs akkor hol tutunk venni?

Előzmény: amaszat (5311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!