Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2019.02.01 0 0 48440

Koszonom...

Előzmény: Ladybee (48439)
Ladybee Creative Commons License 2019.02.01 0 0 48439

Cement, homok, lapulevél. Betonfestékkel festhető.

Előzmény: ZsuR (48437)
ZsuR Creative Commons License 2019.02.01 0 0 48438

Mi az a "balluszter láb"?

Előzmény: Dezodoros Ede (48434)
ZsuR Creative Commons License 2019.02.01 0 0 48437

Tetszik!  Mibol van, mivel festetted le? 

Előzmény: Ladybee (48433)
ZsuR Creative Commons License 2019.02.01 0 0 48436

Szep lett... engem is erdekel a "mibol van"?

Előzmény: Dezodoros Ede (48426)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2019.02.01 0 0 48435

Ilyesmit nyáron én is fogok készíteni,ha már lesz megfelelő méretű levél valahonnan.

Előzmény: Ladybee (48433)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2019.02.01 0 0 48434

Nincsenek lépések :) nem fotóztam közben...a balluszter láb és a tetején az itató is műkő alapanyagból van szürke cementtel öntve,és száradás után flexibilis beton festékkel kentem le mindegyiket,a tálat először barnára majd krém színnel ecsettel megdolgoztam lágyan.

Balluszter lábat készíteni kell szilikonból,vagy venni kell sablon készítőtől műanyagot,és formaleválasztó folyadékkal bekenni belülről,és már mehet is az öntés. A tálat egy műanyag hordó tetejére öntöttem,majd kötés után flexre szerelt beton csiszoló koronggal mélyítettem még az itatón.Röviden ennyi.A balluszter lábam egyedi, ilyet csak készíteni lehet szilikonból.Vagy venni egy műanyagot.Ennyi lenne a használati útmutatás :) de kérdezz nyugodtan ha van ilyesmire szerszám és ambíció.

Előzmény: Magdi60 (48432)
Ladybee Creative Commons License 2019.02.01 0 0 48433
Előzmény: Magdi60 (48432)
Magdi60 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 48432

Miből van a tetején az a tál? Agyag? Vagy beton? Kiöntötted? Kérünk a lépésekről néhány képet, hátha koppintunk mi is :-) 

Előzmény: Dezodoros Ede (48426)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.01 0 0 48431

Az nagyon sok!

Brrr!

Kérlek, nagyon vigyázz magadra!

Egy rossz lépés, aztán itt a baj.

Előzmény: ZsuR (48429)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.01 0 0 48430

Éjféltájt még dühöngtem, hogy valami zűrzavar miatt sem a telefonomról, sem az Olympusról nem tudok képeket feltölteni.

Azért a lényeget ideírom:

- a hegyi birtokon minden elfogy, kilószám töltünk utána a vidám kicsiknek, ők mind a "mi madaraink"!

- itthon, az előkerti etetőn a kis madarakat városi galambok helyettesítik!

- az ablaketetőn, ami aztán igazán nem lóg ki a sorból - itt szoktam hadakozni a galambokkal - a tél(?) eleje óta egy árva lélek sincs. Még galamok se!!! :(

Mind a három etetőnél bőven teszünk ki cinkegolyókat is, táplálékul is, meg figyelem felkeltőnek.

A rigó kap almát, elhasadt cinkegolyót.

Ennyi tudok tenni, remélem a legjobbakat.

Ma délután rövid ideig szépen hullott a hó, de jelentéktelen mennyiségben.

Nem tudok többet mesélni.

Agarázssor előtti fasoron sincs már a megszokott csivitelés.

Afféle beszálló fák voltak, a csonttollúak is itt szoktak megjelenni.

Aggódom!!!

Előzmény: flybird (48428)
ZsuR Creative Commons License 2019.02.01 0 0 48429

Nalam van... es remelem nem sokaig marad, hideg van rendesen.  -16 fok... 

Előzmény: flybird (48428)
flybird Creative Commons License 2019.01.31 0 0 48428

Megint nincs igazi tél. :( 

Számomra érdekes,hogy a madarak létszámában szemmel láthatóan  nincs változás nálam. Pedig ilyenkorra a verebek száma meg szokott duplázódni, az utóbbi években meggyvágók is azért szoktak lenni. Azonban a környéken még mindig sok a szajkó és a dolmányos varjú.

Előzmény: s-ombre-ro (48421)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.01.31 0 1 48427

Néha ugye megengedtek egy kis off-ot is?

A lányom fotózta nyáron a Dráva parton, Őrtilosnál.

Megjelentek a hódok!

Dezodoros Ede Creative Commons License 2019.01.31 0 1 48426

Egy kis téli "művészkedésem" :D  madáritató,fürdő.Mert ugye az idén is lesz nyár :)

ZsuR Creative Commons License 2019.01.31 0 0 48425

Igen! Par ora eleg ahhoz, hogy teljesen megvaltozzonaz idojaras...

Előzmény: Magdi60 (48424)
Magdi60 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 48424

Az előző hsz-edben a madáretetős képeken pedig szépen süt a nap!

Előzmény: ZsuR (48420)
ZsuR Creative Commons License 2019.01.31 0 0 48423

A snowsquall (or snow squall) is a sudden moderately heavy snow fall with blowing snow and strong, gusty surface winds. It is often referred to as a whiteout and is similar to a blizzard but is localized in time or in location and snow accumulations may or may not be significant.

ZsuR Creative Commons License 2019.01.31 0 0 48422

Nalam is van mar kis virag - a hunyor mutatja magat egy helyen - a tobbi helyen nem neztem meg...

De...messze meg a kerteszkedos ido... nagyon szeretnek pedig :))...

s-ombre-ro Creative Commons License 2019.01.31 0 0 48421

Ez bizony, nagyon furcsa.

Nálunk már nyílott hóvirág és a meteorológia 12 fokot ígért pluszban.

Nekünk már négy fenyőfánkat és egy nagy diófát is kidöntött a szél.

Otromba időjárásunkkal már a magyar meteorológia történetébe is bekerültünk.

A Mura-Dráva vidékén évi 2-3 hatalmas vihar is lehetséges!

Mégis élünk és gazdálkodunk, nem is kevesen.

A mi "sáska" gazdálkodóinknak nagy híre van, és jó híre!

Előzmény: ZsuR (48420)
ZsuR Creative Commons License 2019.01.31 0 0 48420

Hat ha nagyon rossz az ido, csak akkor megyek ki ha nagyon muszaj... vagy meg akkor sem.  Nem kell :)), megtehetem, hogy bennt maradok a hazban.

Kezd nalunk is lehulni az ido - ma volt egy nagyon fura hovihar, ami keves hoval jott de nagy szellel... es a sok oreg fa miatt aggodok ha nagy a szel. Lehet jo lesz hamarosan favagot hivatni, mert jo par fa agait meg kellene szabni kicsit - potyognak nagyon.

A latvany... nem volt rossz.  Kavargott a levego, es nem lehetett hopelyhet latni csak mintha tejben uszott volna a kert... ho alig jott vele - meg egy hogolyora valot sem tudtunk osszeszedni a kicsivel.

Előzmény: s-ombre-ro (48418)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.01.31 0 0 48419

Köszönöm a jó tanácsodat!

Én fiatalon jégbe szakadtam, -20 fokban széllel szemben szaladtam hazáig (2 km.)

Már 50 éve egy fia porc sem volt az ágyéki csigolyáim között, TV kép kivezetésű horizontál röntgenen magam is láttam.

Ennek ellenére az egész életemet végig talpaltam.

Estem, keltem, törtem a csontomat, motorral betongyámba szaladtam, fél tucat törés.

Később combnyaktörésem volt, hat operáció, négy műhiba.

Ha időjárási front van, a legkisebb izületem is fáj.

Csontkovács aligha tud rajtam segíteni, orvosok is csak félve nyulnak hozzám.

Most felcsillant a remény, még mindig bízom az orvosokban (a jó orvosokban!).

Szeretem a kertünket (egykor különdíjas kert volt), élek-halok a természetért, a kis madarakról már ne is beszéljünk! :)

Előzmény: Dezodoros Ede (48412)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.01.30 0 0 48418

Kedves vagy!

Vigyázni csak annyit jelent, hogy már nem vagyunk 20 évesek (bocsi!).

Azon kívül minden mozdulatot, lépést megtervezni, körül- és hát mögé nézni! :)

Képzeld csak el, a lányom Pesten is egyfolytában aggodalmaskodott miattam, aztán amikor ő akart beülni a kocsiba, hatalmasat esett. :(

A rokkant parkolók kék festése latyakos hóval kombinálva életveszélyes csapda.

Én ezen nem tudok változtatni, ész kellene hozzá, ami nincs.

(a helyi lapban cikkeztem ilyesmiről, de nincs sok foganatja).

Sajnos!

Előzmény: ZsuR (48409)
ZsuR Creative Commons License 2019.01.30 0 0 48417

apoka61 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 48416

Köszönöm a segítséget! Bizám, ő volt, a pirókegér vagy pirók erdeiegér.

Csak én jóval sötétebbnek láttam.

Előzmény: Ladybee (48414)
Magdi60 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 48415

aranyhörcsög :-)

Előzmény: apoka61 (48413)
Ladybee Creative Commons License 2019.01.30 0 0 48414

Pirók egér !

Előzmény: apoka61 (48413)
apoka61 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 48413

Sziasztok! Nem madár, de természet...

Ma délelőtt a kertből befelé megláttam egy aprójószágot. Még segített is, mikor megálltam a nyomait fürkészni... Előjött és hagyta magát megfigyelni.

Szóval... egér hosszúságú kis állat, de 2x olyan széles, mint az egér.Farkát nem láttam, de az nem jelenti azt, hogy nincs. Sötét rozsdabarna ( vagy talán vörös ), a hátán egy majd fél centis fekete csíkkal.

Szerintetek ki lehet ő?

Dezodoros Ede Creative Commons License 2019.01.30 0 0 48412

Üdv!

Bocsi,hogy csak úgy bele "vau-vau"

Írod:   Édesanyám, keresztanyám is fordított L alakban közlekedtek. :(Összel már kerti székre támaszkodva jártam be a "birodalmat".

Ha rendellenességet észlel az ember,egy JÓ tehát 1 JÓ csontkovácshoz érdemes fordulni...ez tapasztalat.Építészeti szakmám van,és már 5 X felett fordultam egy nagyon jó csontkovácshoz,mikor már úgy álltam és mentem mint egy kérdőjel,de ez attól alakul ki,hogy az ember  a gerincének arra oldalára támaszkodik amelyik még "állja a sarat" vagyis még van tartása.Ezt a diagnóziskor be is bizonyította a csontkovács....engem sikerült már 1 kezeléssel úgy helyre tennie,hogy azóta is aktívan művelem a szakmát.Évi 1-2 alkalmat ajánl mindenkinek,és minden izületet minden végtagot stb...mm pontosan helyre tesz annyira érzi mit csinál.Így nem lesznek elváltozásai az embernek.Egyszer a várójában beszéltem egy 40-es sráccal,aki régóta ismeri a "mestert"kórházban nem tudták rendbe tenni,kérdezte a főorvost forduljon e ehhez a csontkovácshoz...de lebeszélte a doki,ő mégis hozzá fordult, alig tudott liftel felmenni hozzá a rendelőbe,kezelés után gyalog ment le a lépcsőn.Járnak Angliából,Japánból is hozzá olyan jó szakember...nagyon érzi mit csinál,a testrész kitapintásából tudja a "mizut" mikor a jobb vállammal kezdett el foglalkozni,mondom neki ez a vállam fáj...mondja erre tudja :D ezen kicsit kiakadtam  :) érzi ha valami nincs a helyén.A nyaki csigolyáimat kilazította úgy az autóban beütöttem a fejem a fejtámlában,mert ennyire laza talán 5 éves koromban volt.Tetőtől talpig minden izületet átmozgat és helyre tesz mindent ami nincs a HELYÉN. Idén is elmegyek hozzá egyszer az tuti,és akkor megint minden a helyén lesz és marad,mert ezek hiányában jönnek a fájdalmak és a testi torzulások.Aki nem volt még gerinc műtve annál a gerinc sérvet is helyre teszi és kikezeli.Szóval érdemes ilyen szakikhoz fordulni az embernek amíg nem késő. Nem is csillagászati áron dolgozik,olcsóbban mint bármelyik maszek doki,és az eredmény magáért beszél.Őhozzá szinte "kihalásos alapon lehet  már bekerülni, kb fél év mire időpontot tud adni :) de ezt tudja az ember miért.Szóval nem muszáj elváltozásokkal leélni az életet.Pl egy hajlott gerinc már nyomja a szívet is vagy tüdőt,ami további problémákhoz vezet.

Pár szó a madarakról is :) ma reggel is jöttek szép számmal  tengelicek,széncinegék, zöldikék.Ma hidegebb van és fekete napraforgó megint sláger nekik.

Előzmény: s-ombre-ro (48407)
Magdi60 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 48411

Klassz. Ezen a kézilabdahálón nem látnak át a madarak? És a kép? Nincs benne a háló?

Előzmény: mepisz (48410)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!