Nézzétek csak + a kugliörthöt! Gibraltár előtt van 1 zátony 53m-el a víz alatt. 12000 éve (tehát akkor mikor Platón írta) merült el,amikor a jégkor végén megemelkedett a vízszint.
Az alapvető problémát nem az okozza, hogy a fejlett technikai eszközöket használó nép művészei hogyan örökítettek meg dolgokat, hanem az, ha olyanok akarták megörökíteni, akik még nem is láttak olyat. Ezért van az, hogy néhány ábrát találgat az utókor, hogy az mit szimbolizálhatott a korabeli "művésznek". Tényleg igaz, hogy a szitakötő hasonlít a helikopterhez, de a szárnyak mozgása más elven működik mint a rotor, hiszen a szitakötő nem vízszintes síkban körkörösen mozgatja a kettős szárnyát, hanem fel és le, nagyon gyors csapásszámmal.
Melyik képen? Egyébként tegyük fel, hogy megsemmisül a mai civilizáció, majd utána H. Bosch képei alapján akarják felmérni, hogy mik is voltak itt. Hát, elég érdekes lenne... A művészetnek vagy fogalmazhatunk prózaibban: az embernek soha nem kizárólag a valóság ábrázolása volt a célja. Vagy te valóságnak tekinted az összes sokkarú istenábrázolást, a hétfejű sárkányt, a kentaurt, csak mert valkik - akár rendszeresen - ilyet ábrázoltak?
Amúgy szerintem a szitakötő meg a heliokopter tényleg nagyon hasonlít egymásra, az őket a levegőben tartó fizikai elv is azonos.
Hát persze , hogy hasonlítanak, hiszen mindkettőnél az a cél, hogy minél kisebb ellenállással haladjanak, és ez a vízben még inkább fontosabb, mint a levegőben. A helikopterre mondhatnál egy-két prózai variációt, mert nem igazán hasonlít egy természetes dologra sem... A szitakötöhöz szokták, de az nem olyan propelleres, mint a képen...
Ez most mire példa? Hogy két teljesen különböző dolog (cápa és repülőgép) mennyire tud hasonlítani egymásra? Arra tényleg jó, ezért sem kellene mindenben ufót, repülőgépet meg helikopert látni. Van racionális magyarázat is, persze az nem olyan izgalmas.
Nem tudsz olyan cikket, v. könyvet amiben részletesen foglalkoznának ezekkel a hieroglifákkal? Kiváncsi lennék, hogy bárki aki behatóbban foglalkozott már ezekkel, mi a véleménye?!
Hát, ha ez van benne kifejtve, akkor ebből nem kérek, köszönöm. Aki ismeri a tektonikában előforduló sebességeket, az nem vehet komolyan egy ilyen lázálmot.
Nézd, ebbe pár szabálytalan csíkba mindenki azt lát bele, amit akar. Ha akarok én is bele tudok látni egy felhőbe, amit csak akarok... De azért érezzük már át ennek a komolytalanságát...
Érdekes, hogy olyan baromi fejlett volt ez a civilizácó a Csendes-óceán közepén. Ahhoz képest a hozzá közel eső területek jó részt marha fejletlenek voltak, amíg az európaiak fel nem fedezték azokat. Csendes-óceáni szigetek, Pápuaföld, Ausztrália, Új-Zéland stb. De az amerikai civilizációk közül is összesen egy tudott írni, de azok meg végképp nem hajóztak. Elég gyanús...
"there are various human races," hehe, hát igen, valami hasonlót kell elhiteni a jónéppel, mert a Csendes-óceán partjain élőket annyira különféle embertípusok alkotják, hogy nyilvánvalóan nem származhattak egy közös népből. Mondjuk nem egyezik a kultúrájuk meg a vallásuk sem igazán. Sebaj.
Az is érdekes, hogy az első falvak-kisvárosok leletei Kis-Ázsiából kerültek el, amely majdnemhogy a Föld túloldalán van. Hmm...
Ha olyan fejlettek voltak, de önpuszíttóak meg nem, hogy a túróba tűntek el enynire nyom nélkül? Nyilvánvaló, hogy a mai Amerika nem tűnne el nyom nélkül, ha hirtelen elöntené a víz.
Mint ahogy az is tény, hogy akkor még nem éltek emberek a Földön. Egyébként a legendák nem délre csúszásról meg eljegesedésről szólnak, szóvel ez ezért is elég gyanús.
Hancock földkéregeltolódás-elmélete szerint ez a bizonyos kontinens nem más, mint az Antarktisz. Mely egyszerúen lecsúszott onnan eegy globális kataklizma során a sarokra... Jege alatt (sokszáz méter mélyen) trópusi növényzet nyomait találták; ez tudományos tény.
A trójai háborúról is az volt az általános nézet hogy inkább csak legenda,és mégis.
Van 1 könyvem,amiben kora középkori írások vannak. Az 1ikben a trójai háborútól keltezik az eseményeket.Utánaszámoltam,az állítólag meg sem történt eseményeket évre pontosan tudták. Asszem ie.1192.
Ilyen esetek sorozatából vélem úgy hogy az évezredeken át magukat makacsul tartó legendák kontra "történelemtudomány" vitában inkább a legendákban higgyek.
Persze a trójai háború méretét a legenda erősen eltúlozta,de az ellenkezőjére is tudnék példát.
Senki nem tagadja, hogy voltak ésszerűbb, kevésbé önpusztító és sok szempontból fejlettebb civilizációk. Nem tudom, miről beszélsz.
De ennek nem sok köze van Atlantiszhoz.
Azt, hogy az Egyiptom és Mezopotámia előtti feltételezett városiasodott és birodalmi civilizációk kevésbé lettek volna önpusztítók, mint a későbbi civilizációk, nem tudom, miből gondolod. Ha erre gondolsz.
Nézd, a tudomány "sajnos" és hál'istennek, úgy működik, hogy a dolgokat bizonyítani, legalábbis igazolni kell, hogy elfogadjuk ténynek vagy legalábbis munkahipotézisnek.
Ez praktikus (és mellesleg az egyedüli járható út nagy valószínűséggel) mert különben őskori, barbár káoszban élnénk és képtelenek lennénk a fejlődésre, ha bárki bármit bemondana és elhinnénk... Azonban az érem másik oldala, hogy úgy tűnik, egyes dolgokkal nem foglalkozik a tudomány, egyszerűen ignorálja, melynek számos oka lehet (nem bölcs dolog azonnal konspiráció teóriákat gyártani..!) Az itt tárgyalt problémakör is ilyennek túnik, de nem biztos hogy valóban, biztosan (bizonyíték - tény ugyebár...) ez a helyzet, hiszen egyikünk sem járt utána elég alaposan szerintem és nem vagyunk tények birtokában erről. Az is lehet, hogy csak csekélyebb publicitást kapnak az ilyen felfedezések és bizonyítékok, vakamilyen okból, vagy épp csak véletlenül...
Akárhogy is van, nagyon úgy túnik, nem halad a kutatás olyan sebességgel, ahogy haladhatna, ha a tudományos világ erre is fókuszálna. Hiszen csak nézzük meg, hogy halad az informatika pl. vagy az autó-, a mobiltelefon-technológia stb... Sajnos amiben biznisz van, arra, annak kutaátásra, fejlesztésére kap nagy pénzt a tudományos világ, míg más, profitot nem igazán hozó (pláne esetleg paradigmaváltó) területekre kunyerálniuk kell vagy önköltségből finanszírozni jobbára. Gondoljunk csak Heinrich Schliemann esetére ugyebár!
Jó lenne ismerni a jelenlegi hivatalos tudományos álláspontot ezekről (és még sok más a puzzle-be nem illő leletről)...
Mindenesetre csak újra megismételhetem: szerintem nem csak egy elsüllyedt szigetet vagy kontinenst kell keresni, hanem egy globálsan elterjedt szupercivilizáció (kb olyasmi mint most a mienk, csak soktízezer évvel ezelőtti és persze nem ilyen fejlett, mint a mienk vagy más jellegűen fejlett - akár a mienkénél fejletteb is egyes aspektusokból - technológiaval) nyomait... Atlantisz vagy Lemúria talán a központja lehetett és talán víz vagy jég alá került (mellesleg világszere van számos víz alatti rom, nem csak Yonaguniban; javaslom a víz alatti romok topikot tanulmányozásra, ha még nem történt meg...). Sietek megjegyezni: mindez szigorúan hipotetikus szinten...