Keresés

Részletes keresés

easa Creative Commons License 2005.04.12 0 0 173

Az a kispiros az a "korszerű csehszlovák motorvonat"m azaz a BZmot. Gyerekkoromban még általunk csak kávédarálónak nevezett gőzös járt arra, olyan, mint ami az állomáson is ki van állítva. /állítólag 1szer keresztüllőtték az oroszok a vonatot/.

2 éve még Madarastól nagyon rossz volt az út, sajnos én is többször mentem arra a kórház miatt.:(

 

Kérdés: mint Füredre csak ritkán hazalátogatónak, valaki foglalja már össza, hogy az utóbbi 8-10 évben milyen jelentős, úgymond meghatározó fejlődés történt Füreden?

Zavarban vagyok, mert nem tudok semmit sem említeni :(

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (171)
Vavis Creative Commons License 2005.04.12 0 0 172

Azért jó tudni mi lett a "szülőhelyemmel". Anyu 1x megmutatta, olyan furcsa volt belegondolni, hogy nem egy nagy kórházban születtem, hanem egy "kicsi" házban.:o) Sokat csak néznek mikor mondom.:o)

Van még strand egyáltalán?

Előzmény: Törölt nick (169)
easa Creative Commons License 2005.04.12 0 0 170

Amilyen rossz az út Madaras és Karcag között, úgy bizony szinte útközben is bármi megtörténhet, még a szülés is...

 

Apropó, gyermekkoromban még rendszeresen mélyrepülésben húztak el Füred felett az orosz repülők,  rendszeres volt a hangrobbanás. Na ez az, ami nem hiányzik, csak úgy mondom.  /az viszont szép volt, amikor éjszaka világítórakétákat lőttek fel Madarason/

Előzmény: Törölt nick (169)
easa Creative Commons License 2005.04.12 0 0 167

Ha jól tudom, a szülőotthon már nem müködik, így egyre kevesebben fognak ténylegesen is ott születni :(

Füred elvileg a karcagi kórház körzetéhez tartozik, így most a füredi fiatalság karcag városának szülötte. /jól tudom?/

Előzmény: Törölt nick (165)
Vavis Creative Commons License 2005.04.12 0 0 166

Nem, én nem laktam ott. Csak oda vitték anyut szülni (Debrecen helyett):O) Egyeken laktunk 3 éves koromig, majd Tiszaújvárosba költöztünk.

Viszont minden nyáron mamiéknál nyaraltunk és ugye Egyektől csak pár km Füred. Strandoltunk ezerrel.

Legutóbb 3 v. 4 hete voltunk, bár csak átrobogóban motorral.

Előzmény: Törölt nick (165)
Vavis Creative Commons License 2005.04.12 0 0 164

Sziasztok!

 

Imádom Tiszafüredet. Hogy miért? Ott születtem!:O)

petxa Creative Commons License 2005.04.11 0 0 162
Küldök Én is öt képet, könnyű megfejteni. Az elsőben mindig kikaptunk fociban, a másodikkal szemben laktunk mindig szurkoltam a tűznek, a harmadikban már vettem biciklit és ceruzaelemet, a negyedikben léptem be először és utoljára pártba a 80-as évek végén, és az ötödikben egyszer egy fél éjszakát eltöltöttem és a 96-os Eb döntőn Birhóf aranygólját is itt néztem.





petxa Creative Commons License 2005.04.11 0 0 161
ja és még valami ezt a tányért nézegetm már régóta miről ismerős, és megfejtetted!

Előzmény: Váradi Március (156)
petxa Creative Commons License 2005.04.11 0 0 160
nem az MHSZ épülete?
Előzmény: Törölt nick (151)
petxa Creative Commons License 2005.04.11 0 0 159
Füredi bennszülött rokonaim meséltek a műv ház helyén lakókról. Maradjunk annyiban, hogy menekültetek, de azt nem tudtam, hogy Sopronig.

DE mondok jobbat. A Várady Pankotay család az 1600-as évektől sokáig birtokolta Tiszafüredet. Józsa Gyurit nem ismered?
Előzmény: Váradi Március (156)
Váradi Március Creative Commons License 2005.04.11 0 0 156

Nem ott élek. Ám egyik előző életemben 1899-1907 között Tiszafüreden laktam. 

 A mostani művház helyén volt egy szép portánk (házunk.)

 Aztán 8 éves koromban elköltöztünk Sopronba. Ám a gyerekkori élmények meghatározóak! 

Előzmény: Törölt nick (150)
mym Creative Commons License 2005.04.11 0 0 154

Türhető volt, csak lehetett volna jobb idő is.

 

És a volt mozi meletti épület. Kollégium ha jól tudom.

mym Creative Commons License 2005.04.11 0 0 152
Műv ház?
Váradi Március Creative Commons License 2005.04.10 0 0 149
Ó de szép neve van Tiszafürednek!
tigim Creative Commons License 2005.04.10 0 0 148
A ház most tényleg nagyon stresszel,de attól még a fogadás áll és nyárra szeretnék türhetően kinézni,így ideje lenne elkezdeni.Miért is gondoltál rám?
tigim Creative Commons License 2005.04.10 0 0 146
Ne szomorkodj én is benéztem ide,hogy ne légy nagyon magányos.Majd e-mailben küld már el a fogadásunkhoz való alapokat.Köszi!Ugye nem felejtetted el?!
mym Creative Commons License 2005.04.08 0 0 143
Bocs. Hozzászólás előtt elfelejtettem frissíteni. A bíróság kivételével egyébként nehezen de én is rájöttem a többire.
mym Creative Commons License 2005.04.08 0 0 142
A jobb felső a monstani ÁFÉSZ. Ha még az. Mögötte a templom.
easa Creative Commons License 2005.04.08 0 0 138

A jobb felsőben, annak is a bal oldali részén volt az Önkiszolgáló bolt.

A bal alsó a bíróság épülete.

 

A Kis Pál "tornaterme" az egykori villanytelep épületében volt, a Zrínyi mögött, a sporttelep mellett. Mi van most abban az épületben?

Előzmény: Törölt nick (135)
petxa Creative Commons License 2005.04.08 0 0 137
a jobb alsó az IBUSZ-szal szembeni része a Fő utcának (ex Somogyi Béla utca)
Előzmény: petxa (136)
petxa Creative Commons License 2005.04.08 0 0 136
jobbra az Áfész épülete, alatta a bíróság mellette talán a mostani lottózós utca? De nem biztos.

Ma megyek Füredre, de nem készítek fotót! Hozzak valamit?
Előzmény: Törölt nick (135)
mym Creative Commons License 2005.04.08 0 0 134

Ne is kérdezd. Tegnap nem voltam gépközelben, egy egészanpos tárgyalásom volt. Persze semmi értelme sem lett az egésznek. :(((

Én emlékszem arra a hozzászólásra amit petxa említ. Az tényleg nem lehetett gyenge.

Azzal én is egyetértek, hogy jó visszaemlékezni a múltra, még ha nem is volt az olyan régen, és jó olyan sztorikat is hallgatni amikről nekünk szinte fogalmunk sincs mert ekkor még szinte nem is voltunk csak legfeljebb tervben. És addig míg az otthonlakó Fürediek nem mondanak újakat, adnak hírt eseményekről azt hiszem nem is nagyon tudunk mást mert mi nem otthon élünk. (az itthon itt van, az otthon meg Füreden  :)) )

petxa Creative Commons License 2005.04.08 0 0 129
Én már unom az emlékezést. Pedig annyi sztorim van.

Nekem a fórum kedvenc szövege valami muzsakármis tag, akit félreértésből megvertek Füreden.
Előzmény: tigim (128)
tigim Creative Commons License 2005.04.08 0 0 128

Szia Rübi!

Köszönöm a kiskacsákat!Igen emlékszem rájuk.Tegnap végig olvastam a fórumot. 10dkg nápolyitól kezdve a kátyúkig.Én gólyás villanyoszlopig számoltam meg pár éve gödröket a jobb oldalban,ha jól emlékszem 20fölött volt,tovább nem nézegettem a őket túl soknak találtam.

A csónakázások pedig felejthetetlenek!Nem is olyan rég láttam képeket(akkor még Te is csak kislány voltál)Emlékszem,ha közben elment a nap mindig a"süs fel nap"-ot énekeltük,csak a libák helyet a család nevével.Néha bejött.Milyen szép volt...rég volt.Azóta sok minden megváltozott,a szigeteken már nem az üres betétdíjjas üvegek a legnagyobb gond,hanem az átkozott szemét amit ott hagynak,ami a Tiszán úszik.

easa Creative Commons License 2005.04.07 0 0 126

A 70-es években, azaz gyerekkoromban kóboroltunk még az ártéren. Nem emlékszem a pontos évszámra, de a 70-es évek végétől indult be a teljes duzzasztás, előtte pár évig csak egy emelt vízszint volt, azaz csak a mederben volt vízmérce szerint 350 cm körüli érték, az ártéren akkor kezdték írtani a fákat, akkoriban készült több ma használatos öblítő csatorna.

 

Kerékpárral sokszor körbetekertem a tározót, akkoriban elvétve lehetett találkozni valakivel a gáton, a csend és a béke szigete volt.

Horgászni kb. 10 éve horgásztam a Tiszán, sajnos az ember egyre kényelmesebb, így már csak álmaimban jönnek elő a régi kerékpáros túrázások, horgászhelykeresések. Emlékszem, mit össze barangoltunk, míg sikerült kerékpárral bejutni Óhalász-ra, ami ma már csak idősebbek nevében él. Amikor mi ottjártunk, akkor sem volt más ott semmi, ma csak csónakon lehet oda is eljutni, meg a sok jó kis morotvára.

 

A Kis Pálnak nem volt akkor sem saját tornaterme, a sportpályánál lévő terembe jártunk mi is át, ami ha jól tudom, az egykori villanytelep épületében volt.  10 perces séta volt, meg mikor hogy sikerült. :)

 

Én egykor sokat nézelődtem az állomáson és környékén, akkor még ott is volt élet, (lovas)fuvarosok jöttek/mentek, vittek mindent, hisz akkor még a vasút volt a fő szállítási eszköz. Egykor még a boltunkba is az a szép piros lovaskocsi hordta a kenyeret is. Sőt, mivel akkor nem volt ilyen választék, és az akkori füredi kenyér azért nem volt éppen élvonalbeli, többször átbicigliztünk Szőllősre, ahol egy maszek péknél nagyon finom kenyeret lehetett kapni.

Te akkor születtél, amikor komoly változások indultak be, a 70-es években épült ki a vezetékes víz /jó magyar szokás szerint szenyvízhálózat nélkül/, akkor épült a víztorony, akkoriban kezdték a sok sáros mellékútcát először erőművi salakkal megszüntetni, majd később sok utat le is aszfaltoztak. Akkoriban volt a csúcson a hajógyár és az alugyár, mgtsz rendesen müködött, nem túl magas színvonalon, de szinte mindenki meg tudott élni.

 

Mi lesz Veled később, ha már most nosztalgiázol? :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (121)
tigim Creative Commons License 2005.04.07 0 0 123

Szia Rübi!

 

Végre én is ide keveredtem!Füred gyönyörű és ezt a képeid is bizonyítják!

Látod beindítottad Tiszafüredet,bár én se élek már ott,de majd igyekszek írni.

 

easa Creative Commons License 2005.04.06 0 0 120

Emlékszik még valaki a tározó előtti időre, amikor nyáron jókat lehetett barangolni az árterületen, embermagasságú növényzet, gyönyörű nádasok és morotvák voltak. Isteni finom szedret lehetett találni sok helyen, néha a fácán szinte a talpunk alól ugrott ki, szívbajt hozva ránk.

Egykor a horgászegyesületnél 4 Ft-ért béreltük 1 napra a  fa ladikot /nem egyesületi tagoknak 4 Ft volt 1 órára!!!/, és még halat is leghetett fogni!

 

Easa, aki most Pestről ír, de Tiszafüredről származik, és még a Kis Pál padjait  koptatta.

 

 

Jut eszembe, megvan még a régi tornaterem? Isteni lábnyűvő volt , a kosárpalánk alatt a ráccsal elkerített szenes kályhával, amire könnyen fel lehetett kenődni, ha az ember nem vigyázott.

 

 

 

mym Creative Commons License 2005.04.06 0 0 119

Vajon működik még a templom óra?

Éveken keresztül jártam a vasútállomásra és a Nemzeti étteremnél mentem el. A toronyóra mindíg ugyanabban a helyzetben volt. Egyszer otthon sétálgattam és a legnagyobb megdöbbenésemre az óra mutatói nem a megszokott helyzetben álltak. És ami a legfurcsább volt, hogy a pontos időt mutatták.

petxa Creative Commons License 2005.04.06 0 0 116
ez komoly hogy zöld a teteje? Vagy csak fake kép?

Előzmény: Törölt nick (114)
mym Creative Commons License 2005.04.06 0 0 115
Ne érts félre. Nekem tetszik a Füredi PH "A" épülete. Nem túl csicsa, de nem is egy teljesen hétköznapi épület. A "B" épület persze már más, az egy ízig vérig kifejezetten irodaház épület (ebből adódóan tljesen jellegtelen). Nincs is annyira szem előtt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!