Keresés

Részletes keresés

Csuripacsirta Creative Commons License 2017.10.04 0 0 437

A Balaton Házépítő Kft. és az ügyvezető Sárközi Csaba kerülendő építési vállalkozó!!!!!

balaton-hazepito.hu oldalon hirdeti magat. Egy szavát sem szabad elhinni.

magicwind Creative Commons License 2017.09.23 0 0 436

Kedves ab88! Ott esetleg fejlemény?

 

 

Előzmény: ab88 (428)
magicwind Creative Commons License 2017.09.23 0 0 435

Kozma Lajos és a Falátalakító Kft nálunk (Törökbálinton) ugyan elkezdte a munkát, majd tegnap hirtelen kivonultak mondván ebédelni mennek. Vissza többet nem jöttek, az eddig működő számokon elérhetetlenné váltak, az elvégzett munka (gipszkartonozás) értékelhetetlen mivel a tetőablakokat nem lehet kinyitni, és úgy tűnik pénz is hiányzik a lakásból. Miután ezt a mai napon emailben jeleztem azonnal visszahívott mondván rágalmazom és közölte, hogy a munkát befejezni és elszámolni egyébként sem hajlandó. Én a szükséges rendőrségi feljelentést megteszem, aki úgy érzi csatlakozzon!

István a kováts Creative Commons License 2017.09.22 0 0 434

 Na kérem ez is :

 

 "erősen szoláriumozott úriemberrel, aki biztos tudatában annak, hogy egy ujjal nem érhetnek hozzá, keresetlen szavakkal fenyegette őket."

 

 Változik a világ.

 

 anno jó régen talán 40 éve Kőbányán a Makkhetesben voltam tanúja a következőnek  : úgy este 6-7 kor  már setétedett,  voltunk vagy 15 -en abban az intézményben. Be jött egy 3 tagú járőr körülnéztek és elkiálltották magukat :  személyiket elő.  Aztán egy nyeszlett szóláriumozott sráchoz léptek a  a kádárkobásszal egy ütésre leteítették. Meg nézték az igazolványokat és elmentek.

 Majd úgy 20 évvel később még szintén a kádárkorban az  Asztoría alujáróban  2 cigányasszony majd széttépett egy kisrendőrt.

 Tépték, cibálták karmolták nagy ricsajjal, majd elillantak.

Előzmény: Afrikaans8 (430)
István a kováts Creative Commons License 2017.09.22 0 0 433

 Na kérem mát itt is vagyok !

   máshol már feltéve  :

 

Egy kis  bútorszerelés sztori és építési tapasztalat kezdőknek.

 

 Egyik cs. tag építkezett, már úgy  96 -97 % -ban készen vannak.

Ikea bútorokkal rendezik be a felépült lakást.

 Ezek jellemzője a lapra szerelt szállítás  és  az otthoni összerelés.  A volumen és a tapasztalat hiánya miatt,  'mestert kerestek'. 

 Találtak !!

 Jó pár  bútor összeszereltettek amíg rájöttek, hogy a jóember-  az un. összeszerelő  asztalos mazsolázik.

 

  A  vásárlási ár  8 % -áért vállalja a munkát, amiben   semmi különös sincs.

 

Mindenki annyiért, vállal amennyiért akar és felfogadják.

 

 Csak hogy az illető taktikázik. Nem készíti készre, hanem bizonyos dolgokat kihagy. Így a polcok beszerelése, a kilincsek fogantyúk stb.    Természetesen naponta kéri a jutalékát /járandóságát, majd egy idő után mondja , hogy azokat nem vállalja. Az előbb említett befejező részeket.

  Általában kinézi az ikea katalógusból meg a honlapról , hogy mennyi is az a bútor, majd az alapján adja meg az árát... a nemszeretem dolgokat egyszerűen kihagyja.

Ja és még neki áll feljebb.' Nagy vonalú' amit nem szerel, azért természetesen nem kér pénzt.

Csakhogy így nagyon sok bútor  hiányos összeszerelésű. A legkisebb asztalos tevékenységet  eccerűen kihagyja. Pl.   a konyhabútor hátlapján a villanyvezetéknek kellett volna egy kivágás.

 El sunnyogta. Majd mikor jött a villanyszerelő, akkor derült ki, hogy hát ott nincs a kért luk.

 Vagy pl. a fürdőszobában elsőként  megcsinálják a falban lévő vezetékeket, burkolnak, majd beépítik a bútort. Csak ezután jöhet a szerelvényezés, a felső lap kivágás. Ki is vágta, majd  később jönnek a vizesek, kiderült, hogy  a felső fiók akad a lefolyók miatt. Végül is a fiók hátsó részét kell kivágni, némi erősítés és kész. Ott dolgozik még a jó ember szólnak neki, hogy igazítani kellene, akkor  lerázta a kérést, majd később arra hivatkozik, hogy az nem az ő feladata... még külön díjazás fejében sem.  

 Így jártak szegények / az építkezők /. Hiába mondtam, hogy befejezetlen munkáért ne adjanak teljes  pénzt, csak adtak.

 

 

 De hát vannak kezdőépítkezők és rutinos vállalkozók.  A műhely a kocsi, az elérhetőség egy mobil telefon... válogatunk amíg tehetjük.

 A címbánya az ikea vevőszolgálat, jó kontakt és megy az üzlet... már akinek.

 

 

 Végül a fiókok hátlapját én vágtam ki..... eléggé mekk mester módra..... de jobb mint a semmi.

 Az idézett cikkben pont a parkettást hozta fel a cikkíró  meg hogy az 600 ezret keres. honnan tudja ??  Extrapolálja ?

Rossz közgazdász. Mert gondolom a napi bevételből következte erre.... csak hogy lehet az a parkettás pont   12 napot dolgozik csak abban a hónapban.

   én pont a parkettásokkal vagyok megelégedve.

 

  A fenti példánál is  az az  összeszerelő  asztalos   anapi  60 eft -os árbevételével  úgy tünhet keres havi  20  X 60 eft  az 1 milla  200 eft-ot.

 

Így képzeli a Móricka meg a rossz közgazdász !

Előzmény: István a kováts (432)
István a kováts Creative Commons License 2017.09.22 0 0 432

Azért van ebben sok hatásvadász elem is.

 Mondjuk a ciokkíró nem tud külömbséget tenni pl.

 

 

 "De nemcsak a beosztottak, gyakran a mesterek maguk is külföldre mennek dolgozni, még úgy is, hogy ott alkalmazottként kell munkát vállalniuk."

 A mester az egy szakmai fokozat, az alkalmazott pedig egy közgazdasági.

 tehet egy mester is lehet bárhol alkalmazott és egy nem mester is lehet önálló, sőt főnök is, akár több alkalmazottal is.

 Az élet eléggé bonyolult, hogy  egy cikk alapján megítéljük.

 de vannak érdekességek pl.  ... majd folytatom...

Előzmény: Afrikaans8 (431)
Afrikaans8 Creative Commons License 2017.09.22 0 0 431
Afrikaans8 Creative Commons License 2017.09.22 0 0 430

"elejtettem a telefonom"

Nálam kb. 3 mesterembernek esett vízbe a telefonja csak az utóbbi másfél évben, amikor próbáltam elérni őket.

 

"infarktust kaptam"

Édesapjuk, egyéb rokonuk is szokott infarktust kapni.

 

"útközben elfogyott a kocsiból a benzin"

Lerobbant, szervizben van. Az utóbbi fél évben hivatkoztak nálam ilyesmire. Persze én hívtam őket, miután órákig hiába vártam.

"nincs szerszám"

Szoktam nekik kölcsönadni - vagy venni! Egy normálisabb közülük kiokított, hogy akinek nincs saját felszerelése, azzal szóba se álljak. Egy ideje gondosan zárom és leltározom a szerszámaimat, illetve mindig hagyok a munka helyszínén felügyelőnek a lázasan munkálkodó mesterek feje fölött nem is egy, hanem lehetőség szerint 2 személyt. Egyszer egyiküknek megengedtem, hogy a felújított lakás kész lakrészében lakjon. Valamelyik nap volt olyan, hogy kétszer arra mentem oda, hogy fenn aludt napközben a galérián, aztán még neki állt feljebb, hogy "én kóstolgatom őt", tudniillik hogy ezt szóvá mertem tenni. Hamarosan távozott vadiúj fúrókészletemmel és egyéb szerszámaimmal, holmijaimmal. A rendőrség kinevet, ha eléjük állok ilyesmivel. Hogy bizonyítom be? Ő is állít valamit, ez a tisztességes-böcsületes lumpenproli. (Sőt, még engem hurcolnak meg, mint biztonsági őr ismerősömet, aki az egyik Tescóban megpróbált feltartóztatni egy lopott áruval kifelé távozó megélhetési valakit. Pár napja pedig, szintén az egyik szupermarketben, hangos szóváltásnak voltam szemtanúja: két biztonsági őr hadakozott egy kifelé igyekvő, erősen szoláriumozott úriemberrel, aki biztos tudatában annak, hogy egy ujjal nem érhetnek hozzá, keresetlen szavakkal fenyegette őket. Egész a kijáratig hátráltak előtte, illetve kísérték. Roppant hatékony dolog ezeket az őröket ilyen jogszabályi feltételekkel többedmagukkal alkalmazni. Szerencsétlen tolvaj kis híján az emberi jogaiban sérült lefelé menet a mozgólépcsőn és végig a folyosókon.)

 

"hívtak másik (pénzesebb) meló ügyben. (ilyenkor neked annyi , mert a pénzesebb melótól megőrülnek, onnantól te le vagy szarva) 

- előző melóba vissza kellett mennem még"

 

Azért szeretnek néha estefelé benézni hozzád egy is alamizsna reményében ezek a talpig becsületes, szorgos hazánkfiai, vagy fellármázni a lépcsőházat és összeporolni a lakást félórányi munka kedvéért.

Előzmény: murray (429)
murray Creative Commons License 2017.09.19 0 0 429

néhány kifogás a melóstól /mestertől miért nem jött: 

 

-elejtettem a telefonom (mint egy hatéves, ekkor küldtem el a vérbe) 

-infarktust kaptam (szokásos) 

- útközben elfogyott a kocsiból a benzin, ennek a napnak annyi (adjál benzinpénzt is) 

-kocsi lerobbant (uaz) 

-család, szülő beteg lett  (jó) 

-nincs anyag (azonnal megáll) 

-nincs szerszám (uaz) 

- hívtak másik (pénzesebb) meló ügyben. (ilyenkor neked annyi , mert a pénzesebb melótól megőrülnek, onnantól te le vagy szarva) 

- előző melóba vissza kellett mennem még (elöző áldozat) 

 

így hirtelen . 

 

ab88 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 428

Kedves Malawi82!

 

Lajos előző héten kezdett volna nálunk, 23-áig kellene befejeznie a kb egy hetes munkát. Ma sem kezdett.

Előleg nála. Telefont nem veszi fel. Állítólag Miskolcon temette édesanyját az előző héten és ezért kért egy hét haladékot a kezdéssel, de tegnap/ma nem érem el.

 

Annyit megtennél, hogy írsz ide egyet, ha nálatok elkezdte?

 

köszönöm. kicsit bepalizott érzéseim vannak.

 üdv

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.18 0 0 427

Kedves Erszényes ördög!

Most látom a hozzászólásodat Kozma Lajosról, ma kellene kezdeniük nálunk. Mit tudsz róluk?

cl1984 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 426

Győrben és környékén Keresztúri Zoltán "asztalos"-al tapasztalatunk:
- Ajtókat épített be a házba, amik még 1-2 apróságtól eltekintve sikerültek.
A burkolatváltók beépítése után az ajtók közül néhány jó volt, néhányból gyalulni kellett, mert fennakadt. Ígérte, hogy rendbe teszi, de nem ért ide.
- Lépcső burkolást vállalt, már a felmérés is nehezen jött össze, mert az általa ígért időpontokra nem érkezett, hetekig vártunk rá, és az ígérgetésére. Miután felmérte a lépcsőt, eltelt néhány hét, hitegetett hogy már elő van készítve az anyag, csak pontosítani kell a mérést. Mindezt 4-5 héten át nem tette meg, eleinte sikerült elérni telefonon, akkor megígérte, hogy másnap délelőtt érkezik, itthon vártuk, nem jött, és nem is jelzett. Ezt követően a telefont nem vette fel, a mai napig válaszra sem méltat. Annyi információm van, hogy másokkal is ugyanígy jár el.
Ezzel a stílussal több hónap csúszást okozott nekünk a lépcsőburkolással.

Úgy tudom, a JOLA-val és az Aranyablakkal (az ajtókat tőlük rendeltük, korrekt cég) is dolgozik.
Ha meg akarod spórolni az idegeskedést, és hogy semmibe vegyenek, hamis ígéretekkel rabolják az idődet, Keresztúri Zoltánt feltétlen kerüld el!

Afrikaans8 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 425
erszényes ördög Creative Commons License 2017.09.06 0 0 424

Kozma Lajos 06703360159, Falátalakító Kft, kerülendő. Megbízói szerződéssel előleget kér, a szóbeli megállapodást nem tartja be. A csalás miatti feljelentést smssel, emaillel elkerüli ,később mind ö, mind a felesége elérhetetlen.

Jóstikácska Creative Commons License 2017.08.18 0 0 423

Sziasztok!

 

Lángi Építőipari Kft., szolnoki cég. Valakinek pozitív, negatív tapasztalat?

 

Köszönöm

Csuripacsirta Creative Commons License 2017.08.07 0 0 422

Napról-napra újabb és újabb hibák derülnek ki a Balaton Házépítő Kft által összecsapott munkával kapcsolatban. Még egyszer: SENKI SE DOLGOZZON SÁRKÖZI CSABÁVAL ÉS A BALATON HÁZÉPÍTŐ KFT-VEL!! Se házépítést, se felújítást ne bízzon rá senki

nagyan Creative Commons License 2017.07.27 0 0 421

Sziasztok.

 

Altex ingatlanfejlesztő kft. vélemény?

Székesfehérvár.

Jóstikácska Creative Commons License 2017.07.27 0 0 420

Sziasztok!

 

Renovart-rol van valakinek infója, megbízhatóak?

http://csaladihazepito.hu/

777Alex777 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 419

Nagyon rossz tapasztalatunk van. KERÜLENDÖ!

Előzmény: nothingam (392)
Robi890830 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 418

Kedves László!

 

Sikerült esetleg megtudni a Tiffi-Invest-rol valamit?

Engem is érdekelne.

 

Köszönöm szépen előre is!

 

Üdv.: Robi

Előzmény: Sipeki László (411)
Palási Creative Commons License 2017.03.27 0 0 417

  Kényszermunka?

 Így vagyon, ezt már nagyon régen kitalálták és alkalmazták is. Csak most a PC miatt olyan obszcénnek tűnik !

Előzmény: Hacsapuri Jupanki (407)
Afrikaans8 Creative Commons License 2017.03.26 0 0 416
CSOK lakás, házépítés Creative Commons License 2017.03.22 0 0 415

A lakás átvételekor kérjétek műszaki ellenőr segítségét!

 

MOST számoltuk ki: 23,5 Mft-osCSOK-OS LAKÁSNÁL 6 millió, ami rosszul vagy nem készült el.

Madaraspisti Creative Commons License 2017.03.18 0 0 414

És mi a helyzet a Sim - Bau kft  - vel ?

CSOK lakás, házépítés Creative Commons License 2017.03.12 0 0 413

Hegenár ügyvédi irodával együtt

CSOK lakás, házépítés Creative Commons License 2017.03.12 0 0 412

Mediterran Enteriör kerülendő

Sipeki László Creative Commons License 2017.03.02 0 0 411

Sziasztok

 

Jakab Sándor , tiffi-invest, kivitelezőt ismeri valaki? Van vélemény róla?

martonju Creative Commons License 2017.02.25 0 0 410

Kerüljétek a Vargener Construct, Tordason. Drága a tervek, nem annyi lesz a kivitelezési ár. A tervezője egy kalap szar!de szó szerint. Velük ne!

CSOK lakás, házépítés Creative Commons License 2017.02.12 0 0 409

Home and Car Kft. nagyívben kerülendő

Az engedélyezett terv 2/3,át, 3/4-ét készíti el és semmilyen papirt nem ad át.

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2017.02.06 0 0 408

  " Kényszermunka? Tudom, hogy nem tartják humánusnak, de az humánus, hogy a rendesen dolgozók nyakán élősködjenek? "2

 

 

 Nem is olyan régen divatvolt ez...

 és megkockáztatom hasznos volt !!

Előzmény: Hacsapuri Jupanki (407)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!