Keresés

Részletes keresés

Dudlack Creative Commons License 2015.07.12 0 0 959

Nekem van egy fatalpú magasarkú szandim, imádom. Egyszer lábamon hagytam egy pár percre a lakásban szaladgáltam (nem akartam levenni, mert tényleg max 5 perc volt, mire összeszedtem minden és indultam is). Az alattunk lévő alkesznek nem igazán tetszett amikor végig klattyogtam benne a 3 szobán a laminált padlón, verte is a menyezetét partvissal egyből (amúgyis ezt csinálja mindég...).

dr spiler Creative Commons License 2015.07.12 0 0 958

Nálunk - 0 azaz semmi

Előzmény: klumpafetisiszta (957)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.07.07 0 0 957

Így is jók a képek!!Itt a Balatonnál már sokan vannak,főszezon van!Vizslatok,de nem sok minden!Gumitalpú jónéhány,mármint svédből.Magassarkú fapapucsos volt azért egy-kettő.Ja volt fehér svéd negyvenes nőn,könnyített talpú.Felétek mi újság?

klumpa_boy Creative Commons License 2015.07.01 0 0 956

Igen! Remekül koppant a köveken és klaffogott ahogy a sarkához cuppant. Erre figyeltem fel, mert először nem is láttam, utána pedig nem voltam benne biztos, hogy fatalpú klumpa. Eléggé szerethette a Hölgy, mert jó kopott, strapás volt már. Szerintem a talpán se volt már sok gumi. A nadrág is rátakart, ezért jól meg kellett néznem. Aztán próbáltam odasomfordálni a közelükbe és nagyon élveztem a látványt. Akkor gondoltam ki, hogy meg kellene örökíteni. Sajnos csak ennyire látszik.

Előzmény: klumpafetisiszta (955)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.07.01 0 0 955

Nagyon jó képek!!!Az a baj,hogy a mobilom csak sima nokia,nincs kamerája!!!Ha élmnyhez jutok,csak le tudom írni!!Egyébként magyarok voltak gondolom?!Ja, lehetett klaffogó hangot hallani??

klumpa_boy Creative Commons License 2015.07.01 0 0 954

Igen, volt egy kis fejlemény. Virágkertészetben sikerült telefonnal összehoznom egy kis klumpázást. Csinos Hölgy kicsit western stílusba öltözve a lányával, barna Batz Helga klumpában.

Előzmény: klumpafetisiszta (953)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.06.30 0 0 953

Szia!Az a gond,hogy nincs olyan kép,mármint olyan,ami olyan hordozón lenne,amit gépre lehet vinni.Sima ujságpapíron van!Valami újabb élmény??Itt azóta semmi!!

klumpa_boy Creative Commons License 2015.06.19 0 0 952

Szia!

Nem tudnád dokumentálni a látványt? Nem lenne rossz!

 

Egy újabb cikk:

Klumpában járnak a celebnők a nyáron

Nézze meg, hogy hogyan építette be ruhatárába a vaskos cipőt Sarah Jessica Parker, Katie Holmes vagy Heidi Klum! Tovább »

forrás: divany.hu

Előzmény: klumpafetisiszta (951)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.06.15 0 0 951

Sziasztok!Alig jutok géphez!Igen,a hagyományos svédklumpára gondolok.Oké köszi!A kép gyönyörű!!!!!!Mi újság?A mólónál,Balatonon,barna svédklumpás nő családdal!Valószínű,hogy tavaly nyáron is őket láttam.Akkor is barnában volt.Piros fapapucsos nő,parti büfében dolgozik.Ugyanaz a büfé:főnökasszony fehér svédklumpa,sajnos gumitalpú,de még így is jól áll neki!!!!!!!!!!!

klumpa_boy Creative Commons License 2015.06.01 0 0 950

Köböl Anita fapapucsban

klumpa_boy Creative Commons License 2015.05.29 0 0 949

Melyik klumpára és fapapucsra gondolsz?

Amelyik a hagyományos klumpának mondható, annak 2 cm körül van a talpa és 5 cm körül a sarka. A magasabb sarkúaknál 7,5 cm a sarok, amelyik vastagtalpú, ott a talprész is vastagabb kicsit. Illetve van még olyan, amikor a hagyományos klumpa kap vastag gumitalpat, az is emel 1-2 cm-t a talpon és a sarkon egyaránt.

Előzmény: klumpafetisiszta (948)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.05.27 0 0 948

Bocsi egy kérdés:a klumpa meg a fapapucs talpa hány centi?

klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.05.27 0 0 947

Még mindig semmi!Vannak már néhányan,a Balaton még hideg.És felétek?

klumpa_boy Creative Commons License 2015.05.22 0 0 946

Jó lenne, de most megint esik :-(

Előzmény: klumpafetisiszta (945)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.05.19 0 0 945

Egyelőre semmi!De majd lassan egyre többen lesznek,ahogy beindul a szezon!Reméljünk!

klumpa_boy Creative Commons License 2015.05.18 0 0 944

Fapapucs rendelés saját tervezés alapján:

https://www.youtube.com/watch?v=N5pnK8oYTlk

 

klumpa_boy Creative Commons License 2015.05.14 0 0 943

Ma láttam a Deák térnél egy fiatal hölgyet fekete színű, hátul zárt Sanita klumpában. Gondolom munkaklumpa lehetett és a cigarettaszünetét töltötte éppen.

Előzmény: klumpafetisiszta (942)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.05.14 0 0 942

Valami újabb élmény?Egyelőre semmi.

klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.05.14 0 0 941

Szuper jó kép!!

klumpa_boy Creative Commons License 2015.05.12 0 0 940

Ideális testvérek :-)

klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.04.23 0 0 939

Nem tudtam,hogy a Quelle megszünt!Vagy a vásárlóerő gyönge,az is belejátszhatott!Nem meglepő a trendi!Ez van!Hogy a vastagtalpút nem tartják divatosnak..?!Milyen jó lenne,ha minden fajtát egyformán megbecsülnének...de gondolom,ez illúzió!Itt van a jó időitt a Balatonnál indul majd a szezon,bár hosszú évek óta nagyon gyér az "élményanyag"!!!Pedig a nyáron van nyüzsgés!!Legutóbbi szezonban egy kezemen megszámolom!!Összesen tán három:egy 30 és 40 közötti nőn barna svédklumpa,kettő barna magassarkú klumpás huszonéves csajok!!!Ja bocs egy negyvenes nő kék svédklumpában!Ennyi összesen!De talán egyszer...!!

klumpa_boy Creative Commons License 2015.04.23 0 0 938

Tudtommal a Quelle megszűnt. Néhány éve volt egy üzletük a Sugárban, de eléggé elment a kínálat gagyi irányba, aztán már azt a boltot is bezárták.

 

Sajnos semmi személyes utcai élmény. Még lappanganak a klumpások :-(

A reggeli tv műsorokban volt pár riport a cipődivattal kapcsolatban, de megint csak a lapostalpúakat, loafereket és hegyesorrú cipőket tolták :-( Az egyikben a vastagtalpúakra azt mondták, hogy kifejezetten nem tartják divatosnak. Vicces, mert már az üzletekben feltűnt egy-két darab március körül és azért ez a stílus a klumpákhoz is közelebb áll, mint a babacipők.

 

Mindenesetre reménykedjünk! :-)

Előzmény: klumpafetisiszta (937)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.04.22 0 0 937

Évek óta nem láttam Quellét,gondolom abban szokott lenni.Valami újabb élmény nálatok?Nálam egyenlőre semmi!

klumpa_boy Creative Commons License 2015.04.17 0 0 936

:-) Quelle katalógusok... tényleg, azokban is feltűnt néha klumpa, fapapucs, Scholl exercise szandál és egy-egy platform fatalpú.

Előzmény: klumpafetisiszta (935)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.04.15 0 0 935

Na igen...!Micsoda szörnyűség!!!!Kár,hogy nem nálunk!Nálunk minden a helyén..!!

Azok a fotók nagyon jók!!!A bükkfára gondoltam amúgy,meg még a tölgyre ill.a kőrisre,nem tudom,hogy lábbelikhez felhasználják e,tipikusan épületfa.Olvastam a Quelleben a klumpáknál a könnyűfa talpú klumpáról,a többi cikk mellett.Akkor ezek a kevésbé strapabírók.Valahol olvastam,hogy vörösfenyőből is készül,de lehet,hogy nem jól emlékszem!

klumpa_boy Creative Commons License 2015.04.15 0 0 934

Ahogy eddig láttam, mindenféle fából készítik. A puhább fák sérülékenyebbek és előbb elkopnak a belőlük készült klumpák is. Többnyire ezek az olcsó 1-2 ezer Ft-os darabok. A drágábbak bükkfából (Scholl) vagy nyárfából (Berkemann) vannak.

Előzmény: klumpafetisiszta (932)
cyandora Creative Commons License 2015.04.14 0 0 933

Úgy látszik, újabb tragédia közeleg Németországban... http://www.stylebook.de/fashion/Im-Sommer-2015-tragen-wir-die-Trendschuhe-Clogs-626143.html

klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.04.14 0 0 932

Bár úgy lenne....!!Gondolom,súlyos üzleti,anyagi érdekek állhatnak a háttérben:talán azon nyersanyagok felhasználása,amiből ezek a lábbelik készülnek.Lehet,hogy a faanyagoknak nincs olyan erős lobbijuk,vagy akik ebben érdekeltek voltak,áttértek más nyersanyagokra??!!Egyébként tudjátok,hogy milyen fajta fából,vagy fákból készül a lábbelik talpa??Gondolom a tömörsége a mérvadó!?

klumpa_boy Creative Commons License 2015.04.11 0 0 931

Ok, de kinek áll érdekében teljesen lehúzni a fapapucsokat? Még, ha valamennyire teret is hódít, azért akkor is sokkal többen vásárolják a műanyag Crocs jellegű papucsokat meg a lábujjközösöket. Egy kicsit csak lehet a klumpásoknak is pár jó éve... nem??? :-)

Előzmény: klumpafetisiszta (930)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.04.09 0 0 930

A divatot is gondolom a különböző érdekcsoportok "diktálják",bizonyos árucikket piacra dobnak,másokat visszavonnak.A 90-es években azért mi örülhettünk..aztán sajna a 2000-es évektől fogva...!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!