Keresés

Részletes keresés

DimensionSeven Creative Commons License 2014.09.28 0 0 2963

A kérdés első felére a válaszom: https://www.facebook.com/irstudio.eu

 

A második felével kapcsolatban viszont csak a fejemet vakarom: nem értem miről beszélsz...

Előzmény: pater68 (2962)
pater68 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2962

Szervusztok!

 

Tudtok olyan helyet, ahol átépítenék a nikon D50-t IR-re?

Olyanom van, ami csak vörös alapú képeket készít, de jó lenne színes is...

.timber>>code Creative Commons License 2014.09.12 0 0 2961

D-EIR valaki?

 

.timber>>code Creative Commons License 2014.08.22 0 0 2960

Rajottem,.. IR mindenkit elvampirosit :D

 

Lanyom es nejem:

 

Nejem:

 

Amugy IR vs UV... mind a ketto a lanyomrol keszult az elso IR a masodik UV spektrumban

.timber>>code Creative Commons License 2014.08.07 0 0 2959

IR-Tilt :)

 

.timber>>code Creative Commons License 2014.08.07 0 0 2958

Na erre jol nem valaszoltam. A valasz: Igen is meg Nem is. Model fuggo. (lasd a mellekelt kepet). A Sony NEX-6 (kepen az also 2) redony elotti resze ugy van kialakitva, hogy van egy 2-3 mm-ed egy clip-on filtert berakni de a Sony A6000-nel nincs mivel ott sima lejtos megoldast hasznaltak. 

 

Viszont a NEX rendszerre van Canon adapter (is) vagy barmilyen mas adapter amibe akar menetes filtert is be tudsz rakni. Sot akar Tilt adaptert is hasznalhatsz igy es akkor lehet csinalni mu-makett IR kepeket :) Felugrom a tetore gyorsan csinalok egyet, hogy lasd mire gondolok ;)

 

 

Előzmény: Canon 550D (2932)
.timber>>code Creative Commons License 2014.08.07 0 0 2957

normal IR eseten meg kell cserelni a voros es kek csatornakat, UV-IR eseten az eg az kek szinu, amit a fotokon latsz az egeszen pontosan az ahogy a gep keszitette a fotot... ergo "termeszetesebb" a dolog. Arrol nem is beszelve, hogy nincs benne lathato voros feny szennyezes ami a "false color" IR fotokhoz kell (altalaban Hoya R72).

 

A fotokat amit felraktam azt ebedszunetben lovogettem gyorsan :) de szerintem atjon rajta a szinvilag amit kapsz vele... Majd meg probalkozom regi orosz optikakkal is amik nem szurnek akkora UV-t mint a modern lencsek. Mar a Samyang 12mm vs Sigma 30mm eseten is van erezheto kulonbseg.

 

Raadasul ez a filter egy BG40-es IR suppress filterrel stackelve csak az UV-t engedi at... szoval lehet csinalni uber durva portrekat :D (lasd Cara Phillips fotoi: https://fstoppers.com/portraits/ultraviolet-beauties-flawed-portraits-cara-phillips-8177 ), persze az mar mas kategoria (nem IR :D)

 

A legnagyobb hatranya a filternek, hogy iszonyat draga (67mm-es verzio kozel $140 volt...) az IR filterekkel szemben es sokkal inkabb objektiv fuggo mint az IR.

Előzmény: b.racso (2956)
b.racso Creative Commons License 2014.08.07 0 0 2956

Számodra mitől jobb ez az IR+UV mint a sima IR?

Nekem a képek alapján sem jön át

.timber>>code Creative Commons License 2014.08.06 0 0 2955

meg egy utolso :)

 

.timber>>code Creative Commons License 2014.08.06 0 0 2954

Na ime par kep Hoya U-360 filterrel... UV es IR... feheregyensuly a novenyzetre allitva (RAWban 2000/-35, utana exportalom 16 bites TIFFbe es azt megnyitva pipetta a novenyzeten).

 

A kepeken NINCS channel swap! 

 

 

 

.timber>>code Creative Commons License 2014.08.05 0 0 2953

amugy kinek mivel lett atalakitva a gepe?

 

Az en NEX-6-omba egy Spectosil 2000 Fused Silica lap lett beultetve ami mar 190nm (UV) is boven atenged egeszen 2000nm-ig... Allitolag sokkal jobb mint az optikai uveg ami UV-t kevesbe enged at... Ha valaki esetleg vasarlason torne a fejet akkor eBayen keressen ra eeassa eladora. Velem iszonyatosan segitokesz volt, a vamot is segitett megkerulni ugy, hogy azt irta ra, hogy hibas keszulek (Spares & Repairs) igy nem vamoltak meg... Raadasul olyan gyorsan megerkezett tole a gep, hogy az egyidoben rendelt filter meg nem volt itt (igy az elso teszteket egy muanyag dobozba toltott Coca Cola-val keszitettem :D)

 

Ha valaki Sony NEX rendszerben gondolkozna IR fotozasra akkor az eddigi tapasztalataim:
A 16-50-es pancake obi hotspotol iszonyat erosen

A 18-55 es 55-210 csak f8 utan mutat egy kis HS-t

A Sigma 30 f2.8 egyaltalan nem hotspotol es nagyon jo obi

A Samyang 12 f2.0 sajnos Hotspotol de nem iszonyatosan veszes

 

.timber>>code Creative Commons License 2014.08.05 0 0 2952

Sziasztok!

 

Valaki probalkozott mar a dual-band UV/IR fotografiaval? a Hoya U-360 filter eredetileg UV fotozasra lett tervezve de van egy kis IR leak ami sokkal jelentosebb mint amilyennek tunik eredetileg, tekintve, hogy erosebb az IR sugarzas mint az UV plussz a szenzor is inkabb IR tartomanyban erzekenyebb... arrol nem is beszelve, hogy az objektivek is inkabb UV ellen vedenek. Nekem csak most jott meg a filter szoval kepekre picit varni kell... :D De elso gyors tesztek alapjan nagyon igeretes mivel a novenyzetre allitva a WB-t kek eget kapok! Megprobalok meg ma felrakni par kepet.

 

Ja a gepem egy Sony NEX-6 Full Spectrumra alakitva (USAbol vettem 400 fontert, szinte uj volt a kamera, csak 630 kattintas volt benne)

efPen Creative Commons License 2014.07.22 0 0 2951

Csak hogy kicsit mozduljon a topic :)

 

gye Creative Commons License 2014.06.06 0 0 2950

A gép nagyon jó lett, az AF tökéletesen működik, most már csak velem van a hiba, hogy nem nagyon jutok ki a szabadba... :)

DimensionSeven Creative Commons License 2014.05.26 0 0 2949

Tűkön ülve várjuk az eredményeket! ;)

Előzmény: gye (2948)
gye Creative Commons License 2014.04.07 0 0 2948

Képzeld, ahogy megírtam nekik, hogy általuk küldtem ki javítasra, és ehhez csatoltam szkennelve a feladóvevényt, és hogy rá is van írva még most is a csomagra, hogy repaired camera, egy hét alatt kihozták a csomagot, és elnézést is kértek, hogy nem olvasták figylmesen. Szóval a lehetőségekhez képest kellemesen csalódtam a postában. Szerencsére kellő laufot hagytam az egész procedúrára, és mindegy volt, hogy majdnem három hónapog tartott. :)

Előzmény: DimensionSeven (2947)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.04.06 0 0 2947

Huh, lemaradtam egy kicsit.

Hogy sikerült elintézni az importot?

 

Anno amikor én ki akartam küldeni a D90-esemet, még úgy működött hogy igényelni kellett volna valamilyen import-export adószámot a VPOP-nél (akkor még nem NAV volt), majd ezzel a számmal egy speditőr cégnél lepapírozni hogy saját termék megy ki, kb. 10 rongy eljárási díjért. Befelé szintén a speditőr cég intézte volna ugyanezt egy újabb tizesért. Nem egészen értettem amit magyaráztak és a lenéző tekintetük sem volt túl bizalomgerjesztő (kb. "mi a francért akarok én az USÁba küldeni javítani bármit is?" - bár lehet hogy csak a pécsiek voltak ilyen tahók), úgyhogy inkább EU-n belüli alternatíva után néztem.

 

Azóta persze teljesen más lehet a szitu. Még tavaly is simán, mindenféle vámeljárás nélkül megjött Szingapíúrból az Ebayen vett nyakpántom, addig a pár hete Japánból ebayezett állványgyűrűm már 1 hete csücsül a Magyar Postán, vámkezelési ügyintézésre várva.

Előzmény: gye (2942)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 2946

hátha valakinek segít a " megfertőződés " megvalósításában

 

http://www.fotomagazin.hu/cikkek/csinald-magad---regi-fenykepezogepbol-infrakamera

 

sok sikert..mindenkinek

gye Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2945

Azért ez itt eléggé topic-idegen szerintem. :)

 

Előzmény: Merci-autósbolt (2943)
Merci-autósbolt Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2944

Tetszik.

Előzmény: .timber>>code (1628)
Merci-autósbolt Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2943

FULL FRAME (Itt a tovább lépés lehetősége!) Haladóknak:-)

28-300 VR ED 3.5-5.6G  obi:52155093

D700 váz:2037496

 

Egyben eladó 586.000.-

Kihasználatlanság és hozzáértés hiánya miatt eladó.

Hibátlan karcmentes állapotban.

32GB CF+távkioldó+2db gyári akku+obi fordítógyűrű jár még hozzá. 

 

keszthelyipeter@freemail.hu

 

gye Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2942

Megjött, mintegy kb. 3 hónap hányattatás után. :) Holnap kipróbálhatom végre! :)

Előzmény: gye (2941)
gye Creative Commons License 2014.03.05 0 0 2941

Sajnos úgy néz ki későn szólsz igazából. :)

Tegnap kaptam a levelet (pedig már három hete Mo-n van a vámhivatalnál), hogy a posta akkor levámolná nekem 9150 kezelési költség plusz térítésért. Elvileg visszaírtam nekik, hogy azért nem szeretném vámkezelni, mert általuk küldtem ki januárban javításra a kamerát (ehhez mellékeltem a feladóvevényt szkennelve), és ezért is van ráírva, hogy "repaired camera", és ez javított kamerát jelent, nem csak simán kamerát, ahogy ők akarták ezt olvasni.

Egyelőre nem tudom mi lesz, doboza mindene megvan. Kivéve persze a számlát, mivel használtan vettem a többedik tulajtól, és az már nem jutott el hozzám.

Viszont a dobozon rajta van egy ilyen sorszám, hogy 408840*, ez gondolom, hogy a fényképezőgép szériaszáma, aminek az "ellenpárja" ugye a gépen lesz megtalálható.

Így nem hiszem, hogy kellene vámot fizetnem, csak járhatok utána gondolom.

Nincs szerencsém ezzel a géppel. 

Amúgy milyen kiviteli engedély kell?

Előzmény: DimensionSeven (2940)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.03.02 0 0 2940

Remélem nem későn szólok: ugye speditőrnél jártál a kiküldés előtt, lepapírozni a kiviteli engedélyt és hogy a tied a gép? A visszaúton csúnya meglepetés jöhet, ha nem...

Előzmény: gye (2938)
syrius Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2939

Gazdagréten hol?

Előzmény: .timber>>code (2926)
gye Creative Commons License 2014.02.01 0 0 2938

Közben csak megjött az "item received email", szóval tárgytalan.

:)

gye Creative Commons License 2014.01.31 0 0 2937

Valaki küldött mar a lifepixelnek MPL-lel f.gépet? Csak a tapasztalat érdekelne, hogy normális, hogy két hét alatt még mindig semmi hír arról, hogy kijutott-e?

Canon 550D Creative Commons License 2014.01.31 0 0 2936

tavalyi árvízkor

Cz Slavia Creative Commons License 2014.01.14 0 0 2935

Köszönöm a választ!Nos egy 2000 w-os cree led fókuszálható lencséjű lámpám van ez 150-200 m-re világít, ezért szeretném ezzel megoldani.Kaphatóak kész kézi infra elemlámpák is, de ezek maximális hatótávja 30-40 m.Ezzel a szűrővel ráadásul olcsóbban is kijönnék, ebayen párezer ft-ért kaphatóak.Ha esetleg valakinek van ilyen szűrője, és egy hasonló lámpája, le tudná tesztelni nekem, hogy működik-e?

Előzmény: Canon 550D (2934)
Canon 550D Creative Commons License 2014.01.14 0 0 2934

Az alapötlet jó.

Az a kérdés, hogy az adott lámpa mennyi infravörös fényt bocsájt ki a látható mellett. Ha keveset, akkor éppen csak pislákolni fog infravörösben. Mivel nics dokumentálva lámpánként ez, csak próbával lehet eldönteni...

 

Vagy ott vannak a gyengébb, de alapban kizárólag infravörösben világító ledek, lámpák, például:

 

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=149233

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=750702

Előzmény: Cz Slavia (2933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!