Keresés

Részletes keresés

titkom Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2303
"Elég nyilvánvaló, hogy ez egy tapló beszólás,"

...hát igen, ha valami, akkor ez az...
Előzmény: astronom (2278)
titkom Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2302
...jogos...
Előzmény: Törölt nick (2277)
titkom Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2301
...hmmm. ez nagyon "Iván Gáboros" volt... csak nem Ő vagy?
Előzmény: determinators (2276)
titkom Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2300
Olvass, de próbáld meg meg is érteni: Isteni téveszme
Előzmény: determinators (2274)
titkom Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2299
"Nem hittem azt."

...de nem is írtad le, csak miután rávilágított valaki...
Előzmény: determinators (2271)
titkom Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2298
"Ezek is része a hitnek."

...ezt kijelenteni egy állítólag szkeptikus részéről elég szűk fantáziára utal...
Előzmény: determinators (2266)
titkom Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2297
"vakon elhisz bizonyítás nélkül bizonyos dolgokat"

Miért beszélsz mások nevében?

...neked NAGYON kevés fogalmad van egy hívő ember belső világáról...

Jómagam NAGYON NEM vagyok hívő, de van bennem tolerancia... s az embereket megítélni nem egy momentumból kell... "el"ítélni meg nincs jogod...
Előzmény: determinators (2265)
titkom Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2296
"számomra a szkeptikusság és a vallásos hit nem összeegyeztethető fogalmak"

...mindennek vannak értelmezési határai, s így kinek-kinek máshol...

Ez egy értelmes ember számára TRIVIÁLIS...
Előzmény: determinators (2261)
titkom Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2295
"Válaszodat tisztelettel várom"

...erről a pár szóról nem gondolnám, hogy őszinte...
Előzmény: determinators (2259)
titkom Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2294
...hmmm... Te egy "felebarátait szerető", megértő, megbocsájtó keresztény lennél???

"Hozzáteszem, hogy a szerencsésebbek még azt is megtanulják mi szép, s mi csúnya."

Jobb, ha megtudod Privatti, hogy ez emberi, és nem hívő, pláne nem a keresztények által elképzelt Istentől "kapott" adottsága annak, aki rendelkezik vele.

Tudod sokkal inkább az itt leírtakban van a kereszténység lényege
Előzmény: Törölt nick (2258)
ZULLU Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2293
"Cogito, ergo sum" ?
Ez egésszen addig működni szokott, míg ki nem levitálsz a tizedikről... Akkor többnyire győz az anyag és a gravitáció.
Ezért (se) terjedhet el nagyon ez a mém... Bár úgy látszik újra és újra megjelenhet.
Előzmény: pint (2289)
JFEry Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2292
Én is szívesen olvasnám ennek kifejtését.
Előzmény: pint (2289)
JFEry Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2291

Örülök fijjam, hogy megértetted.

Előzmény: determinators (2267)
pint Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2289
tényleg röviden, mert egyrészt off, másrészt megyek el itthonról.

a kiindulópont az elme és a test kettőssége, ami szerintem nem fér meg, képtelenség, hogy ez két független dolog legyen. ezt úgy lehet feloldani, hogy csak egy van: vagy az elme az anyag jelensége, vagy az anyag az elme észlelete. az előbbi problematikus, mert az anyag csak jelenségeket szokott előidézni, az öntudat keletkezése teljesen eltér mindentől, amit eddig láttunk, a tudománynak nincs is eszköze leírni. ha azonban csak a tudat létezik, és az anyag ennek következménye, az nem vet fel ilyen fundamentális problémákat, és nem is kerül ellentmondásba az észlelt világgal.
Előzmény: determinators (2288)
determinators Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2288
Nem cikizni akarlak, de mi ragadott meg a buddhizmusban ? És miért csak az elmélete. Miért nem lettél gyakorló ?
Előzmény: pint (2287)
pint Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2287
kénytelen voltam tanulmányozni a keresztény vallást, mivel európai vagyok. a többiről vázlatos fogalmaim voltak. viszont deduktív módon magam is eljutottam pár lépésig, tehát láttam, hogy a buddhizmus majdnem pont arra megy, amerre én is indultam.
Előzmény: determinators (2286)
determinators Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2286
Milyen alapon választottad magadnak ezt a vallást ? Tanulmányoztál többet is vagy ezzel véletlen kerültél kapcsolatba és megtetszett.
Előzmény: pint (2285)
pint Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2285
leginkább a buddhizmusra emlékeztet, csakhogy buddhista hívő nincsen. a buddhizmusnak gyakorlói vannak, én viszont nem gyakorlom, csak elhiszem. azt sem szó szerint, hanem hogy valami ilyesmi lehet a valóság. na most akkor ez mi?
Előzmény: determinators (2284)
determinators Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2284

 te nem tudod, hogy az én vallásom mi. akkor sem, ha megmondom, mert az csak egy szó, hozzávetőlegesen írja le a helyzetet.

Azért engem érdekelne az az egy szó. Majd kifejted, hogy miért hozzávetőleges.

Előzmény: pint (2283)
pint Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2283
1. te nem tudod, hogy az én vallásom mi. akkor sem, ha megmondom, mert az csak egy szó, hozzávetőlegesen írja le a helyzetet.

2. nem én hagyom ki a részletkérdéseket, hanem te akarod rátukmálni valakire. körülbelül annyira jó az érvelésed, mintha valaki elmondaná, hogy eszik húst, te meg rögtön megtámadnád, hogy micsoda aljas dolog, hogy bálnahúst eszik. mivel a bálnahús is hús. belátom, ismét hibáztam, hasonlattal akartam elmagyarázni, amit nem mindeki ért. ezért most elmondom hasonlat nélkül: a hitnek NEM szükségképpen része semmiféle teremtéstörténet vagy rituálé. te ezt ALAPTALANUL feltételezted.

3. semmiféle ellentmondásra nem sikerült felhívnod a figyelmet. ellenben a te szöveged hemzseg a logikai bukfencektől.

4. természetesen fogalmam sincs, hogy te kit minek tekintesz, amig el nem mondod. ám saját állításod szerint aki hisz, az hisz a hatnapos teremtésben és effélékben, tehát nem éppen kritikus elme. holott, mint mondtam, éppen te vagy az, akinek hiedelmei vannak, mégpedig éppen a vallással kapcsolatban. eképpen te vagy az, aki nem vagy kritikus elme, hanem a vakhit jellemez. (v.ö. előítélet.)
Előzmény: determinators (2282)
determinators Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2282

Kedves felebarátom !

 

Te valamiért nem szeretsz engem (pedig a vallásod ezt előírná :-D)

 

Te abszolut önkényesen formatálod a vallást a saját szájízed szerint. Kihagyod a "részletkérdéseket" és csak az erkölcsi mondanivalót hagyod meg. Erkölcsi mondanivalója a meséknek is van ahhoz nem kell vallás.

 

ami az igazán tanulságos, az az, hogy bizonyos emberek a vallásos embereket vádolják szűklátókörűséggel, miközben ők azok, akik szűklátókörű módon tekintik a vallásokat

 

Ne legyél paranoiás. Nem tekint téged senki szűklátókörünek, csak éppen ellentmondásosnak.

Előzmény: pint (2281)
pint Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2281
te mit nem értesz? úgy látod, hogy én megmondtam a hit alapjait, vagy úgy, hogy adtam irányelveket? segítség: mit fejezhet ki a "mondjuk" szó?

megint abba a hibába estem, hogy gondolkodást feltételeztem, hiba volt. ezért most elmondom direktben: a hit nem (mindenkinek) arról szól, hogy ki öntött vizet kinek a fejére, vagy milyen bokrok égtek, stb. ezek a részletkérdések sok ember számára fontosak, másoknak meg nem. vannak ugyanakkor erkölcsi/életviteli/hozzáállásbeli vonatkozásai a hitnek, például azok, amiket mondtam. és persze vannak mások is.

ami az igazán tanulságos, az az, hogy bizonyos emberek a vallásos embereket vádolják szűklátókörűséggel, miközben ők azok, akik szűklátókörű módon tekintik a vallásokat. kopp.
Előzmény: determinators (2274)
astronom Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2280
Veled szemben őt valóban kultúrembernek tartom és érdekel a véleménye,

És ezt így kérdezed meg:


Szóval te simán elhiszed, hogy 6 nap alatt teremtették a világot. Az Ádám Éva történetét és társait. Vagy lehet, hogy nem is a Bibliában hiszel ? Netán muszlim vagy budhista vagy ? Vagy arra is vevő vagy, hogy hat elefánt tartja a Földet amelyek egy teknősbéka hátán állnak ?

A Fizikai Intézetben tudják ezt rólad ?
Vagy együtt mentek Orosszal és Füstössel a vasárnapi misére ?




Kultúremberek között biztos így szokás :O)))
Előzmény: determinators (2279)
determinators Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2279

Tapló beszólások, pimaszkodások, fórum rombolás tekintetében még így sem tudlak utólérni.

 

Na csá.

 

Ja, és rosszul gondolod, hogy bele akartam volna rúgni HK-ba. Veled szemben őt valóban kultúrembernek tartom és érdekel a véleménye, hogy hogyan egyeztethető össze a szkepticizmusa a vallással. (Pontosabban a vallás egyes elemeivel.)

Előzmény: astronom (2278)
astronom Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2278

A Fizikai Intézetben tudják ezt rólad ?

Vagy együtt mentek Orosszal és Füstössel a vasárnapi misére ?

 

Elég nyilvánvaló, hogy ez egy tapló beszólás, aminek semmi más célja nem volt, mint hogy végre jól bele lehessen rúgni HK-ba. Megtetted, érezd jól magad.

Én egyébként nem vagyok hívő, úgyhogy nem érdekel a pimaszkodásod.

Na szevasz.

Előzmény: determinators (2276)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2277
"Újra emlékeztetlek, hogy a mai vallások többségéről (nem pedig kisebbségéről volt szó)."

Rendben. Melyik egyházakról van szó (mondjuk az első 20-at írd le), és milyen szempont szerint "többség"?

"Látnod kéne, hogy olyan általánosító megjegyzések hangzottak el részedről..."

Oké. Akkor mondj egy egyházat, ami feladatának tekinti hogy a hívőket eljuttassa istehez, és meg is teszi.
(Vagy szerinted mire kellene hogy jó legyen egy egyház?)

"Ez a korszerűtlen demokrácia átka."

Nem. Nyugodtan mondhatnák az egyházak, hogy "köszönjük, nem kérjük azok pénzét, aki nem jár ide, és nem akarja, hogy magunkra költsük"
Úgyhogy amit mondasz, nem a demkokrácia átka (ha ezt mondják, ez csak felelősség hárítás részükről), hanem erkölcstelenség.

"Megkérdezésed nélkül döntenek sorsod felett választásokon nyertes - általad eltartott politikusok"

Az egyházak szeretnek a politika felett állni, és magukat olyan fontosnak beállítani, amennyire csak lehet, "őket nem lehet kikerülni"-vé. Ezért bármilyen kormányzat is volt eddig, ezt a kártyalapot mindig talonban tartotta (a jobboldal különösen élt ezzel a lappal annak idején ugye).

"Pl. főépítész dönti el helyetted, hogy a városképet rontaná-e vagy sem egy általad megálmodott/megtervezett épület ill. létesítmény."

Ez így van. De melyik egyház jár ki szemetet szedni? Melyik csinál járdákat, utakat? Melyik tart fenn közterületet?
Persze lehet, hogy ezek demagóg kérdések..
Előzmény: Törölt nick (2248)
determinators Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2276

Mondjuk nem kell magyarázkodnod, mert elég nyilvánvaló, hogy mi volt az egész témával a célod.

 

Szerinted mi volt ?  Hadd tudjam meg én is. Talán téged is megbántottalak hitedben ?

Apropó csillagász barátom te hogyan tudod a vallásos hited egyes elemeit összeegyeztetni a természettudományos nézeteiddel.

Átugrasz bizonyos fejezeteket a Bibliádban ? Bedugod a füled amikor a pap olyan fejezetekből idéz ?

Előzmény: astronom (2273)
Lápatorki Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2275

Egy református lekész lapját ajánlom figyelmetekbe:

http://hittan.csodaidok.hu/

 

"Virtuális hittan"-ját olvasva meg lehet tudni, hogy ma miben hisz egy (magát liberálisnak nevező) teológus. Ezt tanulmányozva valmivel könnyebb megérteni, hogy hogyan is lehet, hogy  fizikus is lehet hívő.

 

Előzmény: determinators (2274)
determinators Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2274

nyilván egyéni dolog, de mondjuk érdemes a tízparancsolat egyes általánosabb érvényű tanácsait megnézni, illetve a hét fő bűn is érdekes lehet, valamint jézus szavai az újszövettség első pár könyvében.

 

Miért pont ezek ?

Miért nem pl. a Korán versei és az utolsó próféta intelmei ?

Budha sokat mondó szavai ?

Krisna bölcsességei ?

Zeuszék történetei ?

 

Persze Te, aki bölcsebb vagy mindenkinél itt a fórumon valószinűleg tudod az okát.

Előzmény: pint (2272)
astronom Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2273

Ehhez képest, amikor Karcsi közölte, hogy ő hívő, egyből az jutott eszedbe, hogy

 

Szóval te simán elhiszed, hogy 6 nap alatt teremtették a világot.

 

Mondjuk nem kell magyarázkodnod, mert elég nyilvánvaló, hogy mi volt az egész témával a célod.

Előzmény: determinators (2271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!