Keresés

Részletes keresés

vmartina Creative Commons License 2006.05.27 0 0 2949
Ráadásul a menetrendszerinti várnai járatról van szó, ami a mai állás szerint egy 737-600 lesz 17-én.
Előzmény: dzsoszer3 (2946)
viricsi Creative Commons License 2006.05.27 0 0 2948
Az aerodinamikai részeket pedig meg sem említem.
Előzmény: dzsoszer3 (2946)
viricsi Creative Commons License 2006.05.27 0 0 2947
Dzsó, milyen hülyeségeket irkálsz? :)
"Hisz fel-és leszállásnál szembeszél kell a gépnek hogy a levegő a gép "alákapjon" és a magasba emelje..."

Most akkor leszállunk, vagy magasba emelkedünk. Képzavar barátom, képzavar!
Küldd be a szüleid édes fiam! :)))
Előzmény: dzsoszer3 (2946)
dzsoszer3 Creative Commons License 2006.05.27 0 0 2946

Na most akkor tisztázzuk a dolgokat:))) A szél igen is jó, főleg a szembeszél;) Hisz fel-és leszállásnál szembeszél kell a gépnek hogy a levegő a gép "alákapjon" és a magasba emelje... Na akkor a jó helyek... ha csak és kizárólag fotózni akarsz akkor én ajánlom neked a hajtómű előtti helyet a 737 en, a Fokkeren(mivel azon a törzs hátsó részén vannak a hajtóművek) ezért ott az szárny előtti  helyeket ajánlom... De mivel charterrel mész a 737-600 asok viszon el vannak látva businness classal ami a gép elején van-> tehát a hajtómű előtti helyek is itt vannak, de a charternél nincs elkülönítés, tehát elméletoleg ülhetnél oda is... Na de szerintem a legjobb helyek a szárny mögött vannak, nem közvetlenül hanem a szárny mögött 3-4-5 sorral... innen ki lehet látni normálisan, és le-illtve felszállásnál (ha érdekel) meg tudod figyelni a szárnymechanizációt(fékszárny, orrsegédszrány,spoiler nyitás...stb) ezek nagyon érdekes dolgok, de mondujk lehet hogy csak akkor ha a repülés jobban érdekel...

Szóval én mondok neked egy konkrét ülésbeosztást ha megmondod hogy hogy szeretnéd ültetni a családot...3-folyosó-3 as elrendezésnél(Boeing 737-600) és 2-folyosó-3 as elrendezésnél(Fokker 70 es) gondolok arra hogy te ülsz külön, a két gyerek meg az asszonnyal egy 3-ason...

Szerintem ha Te fényképezni akarsz akkor ülj az egyik sor jobb oldali ablakához, a családot meg ültesd ugyanazon sor baloldali üléseire... Így ugyan nem közvetlenül egymás mellett lesztek, de mégis egy sorban és mégis látni fogod a dolgokat te is, és a gyerekek is... na de mondom mondd hogy hogy gondolod és elmondom az ülésneveket, ha gondolod, és akkor meg is tudod nézni a nemrég belinkelt honlapon hogy hol is vannak ezek a gyakorlatban...

Előzmény: dss (2944)
viricsi Creative Commons License 2006.05.27 0 0 2945

"a nagy szél -ismereteim szerint - úgy sem tesz jót a repülésnek"

Különösen akkor nem, ha az, a legbensőbb énünkben lakozik. :)))

Előzmény: dss (2944)
dss Creative Commons License 2006.05.27 0 0 2944
kössz a lehetőséget, nem fogok többet udvarolni! visszaolvasva többször láttam, hogy jó helyre szeretnének ülni a társaság tagjai. ez eddig ok, csak én nem tudom, hogy mi a jó hely? ezeken a gépeken szerintetek hol vannak a jó helyek? úgy is tanácsoltad nézzem ki előre hová szeretnénk ülni, ha van választásom! a szelet nem fogom csapni többet, a nagy szél -ismereteim szerint - úgy sem tesz jót a repülésnek:-)
Előzmény: dzsoszer3 (2943)
dzsoszer3 Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2943
Nah, most hogy így ennyit csaptad nekünk a szelet, megengedjük(ugye vmaritna?!)hogy feltegyél még 1 db kérdést:)))) Na jó, nem viccet félretéve, tényleg ha van kérdésed nyugodtan kérdezz, igykszünk rá válaszolni:)))
dss Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2942
ugyan már, bár az udvarláshoz még tudnám a búgó csigát is említeni:) zenéhez kapcsolódva csak nem 'boni tájler személyesen'?  bocs tényleg csak nézegettem a topikokat az utazással kapcsolatban és láttam párszor a hozzászólásaitokat  azért mertem célozgatni egy kicsit
Előzmény: vmartina (2941)
vmartina Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2941

Ez kérem a járatinformáció! :-)

De udvarlós kedvedben vagy! :-) Csak nehogy azt találd mondani, hogy milyen kellemes hangom van.:-)

Előzmény: dss (2940)
dss Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2940
bocs,de azt hiszem te sem állsz távol ettől a kérdéstől,vszeg nem "csattogó lepke" topikban olvastam tőled pár hozzászólást
Előzmény: vmartina (2936)
dss Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2939
jaj-jaj-jaj...... mintha másutt is olvastalak volna és az nem a bicóklub volt:)
Előzmény: dzsoszer3 (2938)
dzsoszer3 Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2938

Pfff:):) Tévedsz ha azt hiszed ennyire májer vagyok a repülésben:):)

Előzmény: dss (2937)
dss Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2937

nem kell ennyire szerénynek lenni azéééé(elég sok km lehet benned)!! olvasgattam egy két írásodat. köszönöm a gépeket megtaláltam akkor amikor a menetrendet nézegettem, de most már értem a számozást is! kössz!

Előzmény: dzsoszer3 (2934)
vmartina Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2936
Persze, bár dzsószer olyan választ adott, hogy ha az ajánlataid végigbogarászod,szinte mindent megtalálsz.
Előzmény: dss (2935)
dss Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2935
köszönöm a gyors választ! jöhetek még ha érdekel valami?
Előzmény: vmartina (2933)
dzsoszer3 Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2934

Nos megpróbálok válaszolni, bár hogy finomak legyünk, nem én vagyok itt a legnagyobb "szkatekintély":)))

A Gépek: f70: Fokker 70, b737-600: Boeing 737-600... Ha érdekel hogy hogy néznek ki akkor a www.airliners.net vagy a www.jetphotos.net vagy a www.flightlevel.hu n megnézheted őket, egy egyszerű keresés után... A =37-600 asban az ülések úgy vannak elrendezve hogy 3 ülés-folyosó-3 ülés a Fokker 70 esnél az elejében 2-folyosó-2 a szárntól hátrafelé: 3-folyosó-2 ülés az elrendezés... Ha csak a foglalásnál nem kértél meghatározott helyre szóló jegyet, akkor csak a reptéren derül ki hogy hova ülsz... Érdemes minél előbb(min 2 órával indulás előtt) kinnt lenni a reptéren és a check in pulthoz minél előbb menni, és akkor kérhetsz helyeket... Nem köteles a check ines megadni azt a helyet amit kérsz, de általában megkapod azt amit kérsz... jó ha előre megtervezed hogy hova ülj... Minden ülésnek van egy szából illetve egy betüből álló neve... Pl 737-600 as esetén a 10F az a 10.sor jobb szélső(ablak melletti) helye... a szám a sort jelöli a betű pedig az ABC betűi balról kezdve.. Az A val jelölt hely a gép baloldalán lévő ablakot takarja... ha egy sorban 6 ülés van(mint a 87737-600 asnál) akkor a bal ablak jeléen az A, a jobb oldalon lévő ablak jele az F... Értelemszerűen a B,C,D, F a közte lévő helyeket jelzi... Szeritnem tervezd meg előr ehogy melyik helyet fogod kérni...

Itt a Malév honlap ide tartozó oldala, itt rajta vannak az egyes helyekhez tartozo ülésjelölések! http://www.malev.hu/bp/hun/I%5FFLYINGFLEET/  lennt kattints a Fokker 70 es illetve a Bpeing 737-600 asra és megjelennek a gép adatai és a belső elrendezés!!!

remélem segítettem!

Előzmény: dss (2932)
vmartina Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2933

A gép tipusa egész szezonban naponként változik.

A repülőtérre érdemes az irodával megbeszélt időpontban kimenni.Ez legtöbbször két órával az indulás előtt van. A jegykezelés is ekkor nyit. Átveszitek a jegyeket és már mentek is a check-in-be, hogy az ültetésnél még válogathassatok és a család együtt maradhasson. A várnai menetrendszerinti járaton lesz ültetés. A gyerekeket semmiképp nem fogják tőletek külön ültetni, de ha későn értek oda, a kettő-kettő előfordulhat.

Előzmény: dss (2932)
dss Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2932

sziasztok! több kérdésem lenne a tőlem oly idegen világban otthonosan mozgó topiklakókhoz. előzmények: a család( 4 fő ebből két gyerek) nyaralni indul bulgáriába 06.17-én. neckermannál foglaltunk repülős utat és chartert igértek. ma telefonáltak, hogy a malév menetrendszerűvel megyünk és jövünk. ha jól néztem és értettem akkor 836 járat (tényleg milyen gép lesz egyik helyen f70 másik helyen b737-600). szépség most jön, soha nem repültünk ezidáig, fh2-n se voltunk még soha. sokat olvastam vissza tőletek és sok mindenre lennék kíváncsi. pl. akkor most nekünk meghatározott helyre szól majd a jegyünk(nem fogjuk látni előre mert a reptéren adják át az okmányokat) vagy oda ahová marad hely? gyerekek 8 és 9 évesek csak jó lenne egy kupacon ülni. szóval sok-sok kérdés lenne még de nem tudom hogy ez az a hely ahol fel lehet tenni? köszi az esetleges válaszokat!

Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.05.14 0 0 2931

 A wizz -meg még mások is- nem  helyre szólóan szállítanak be.  Ezzel gép szinten gyorsabb lesz a beszállás, vagy csak egyszerűbb csinálni , és ezért pl. olcsóbban  kezelik a gépeit a reptereken? Mondjuk én személy szerint utáltam, mert ugye valaki nem érti/nem figyeli/nem veszi figyelembe hogy mit mondanak, és  majdnem egyszerre mindenki feláll és áll a sorban.....Vagy pl.  egyszer a mögöttem álló család jót vitatkozott, hogy a 7-8 éves forma gyerekükkel ők most előremehetnek, vagy nem, kinézik őket, beelőzzenek stb....

dzsoszer3 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 2930
Na látod... Akkor már csak annyit tudok mondani hogy: HAVE A NICE FLIGHT!!!:))))
Előzmény: sz (2929)
sz Creative Commons License 2006.05.02 0 0 2929
megtörtént és tényleg szükség volt rá - a végén még mosott nyakkal itthon kellett volna maradnunk :))
Előzmény: dzsoszer3 (2928)
dzsoszer3 Creative Commons License 2006.05.01 0 0 2928
Szerintem ártani nem árt, és nem is megterhelő az az egy hívás, főleg ha azt nézzük hogy kapsz cserébe  18 gyönyörű órát a Malévtól:):):) Én a biztonság kedvéért felhívnám úket!!!
Előzmény: sz (2927)
sz Creative Commons License 2006.05.01 0 0 2927
sziasztok!

januárban foglalt és kifizetett, júniusra szóló jegyen (bud-yyz-bud) az áll, hogy "it is your responsibility to reconfirm flights and departure times directly with the airline - international flights: at least 72 hours before departure"

ez csak sablonszöveg vagy tényleg fel kell hívnom a malévet, hogy tutira legyen helyem?
Utas2 Creative Commons License 2006.04.30 0 0 2926
Hova tűntek a c/inesek, no meg a jó kis c/in történetek erről a topikról?????????
dzsoszer3 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 2925

Meglesz:))) Reményeim szerint visszamehetek Dallasba a nyáron, addigra úgy is kell megint vízum, új útlevél stb... Na meg jól kell fociznom, hogy megint kivigyenek a válogatottal:)))

Thx a lot!

Előzmény: geri733 (2924)
geri733 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 2924
Igen, ez így teljesen rendben. Csak a következő utadra ne felejts el újat csináltatni :)
Előzmény: dzsoszer3 (2923)
dzsoszer3 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 2923
Értem... tehát akkor azt mondod minden OK lesz???:)))
Előzmény: geri733 (2922)
geri733 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 2922
Vannak bizonyos országok ahol szükségas a plusz 3 hónap, de az EU-n belül az a lényeg, hogy a kinttartózkodás alatt érvényes legyen az útlevél.
Előzmény: dzsoszer3 (2921)
dzsoszer3 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 2921

Sziasztok C/i esek!

Lehet hogy nem tőletek kéne megkérdeznem, de nem tudom hogy kitől lehet ezt megtudni:

Szóval az útlevelem 2006 Júniusáig érvényes...(lengyel állampolgár vagyok->lengyel útlevelem van:)... És áprilisban Hollandiába utaznék, és valahonnan hallottam hogy az útlevél érvényességéből le kell vonni 3 hónapot, mert utána már nem lehet vele külföldre menni... Ez igaz? Bár azt is hallottam hogy ez sok dologtól függ...

Szóval én a lengyel útlevelemmel amely 2006. Júniusáig érvényes mehetek Hollandiába 2006 áprilisában, vagy újat kell csináltatni?

Köszi előre is!!!

Kastrup Creative Commons License 2006.03.20 0 0 2920

Kisgyerekkel az összes szabadültetéses járaton preboard illet meg, ez azt jelenti, hogy elsöként szállhatsz fel a buszra a kapunál. Ez persze nem azt jelenti, hogy te fogsz arról elsöként leszállni is (ugye a buszban való elhelyezkedés, melyik oldalon állsz), így még az is elöfordulhat, hogy te szállsz le utolsóként a buszról.

Ezért aztán itt egy jótanács szabadültetéses járatokhoz: Próbálj meg az elsö buszra felkerülni (ez persze meg függ, hogy mikor találtál ki a csekkinbe), elsö ajtó, a busz menetirány szerinti jobb oldala. Az az oldalon lévö elsö ajtó lesz a legközelebb a géphez, így ülöhely vadászoknak szinte kötelezöen ajánlott ez a taktika. :))))

 

Előzmény: Briko (2918)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!