Keresés

Részletes keresés

ksanci Creative Commons License 2017.10.21 0 0 3175

Mostanában sűrűn előkerül a téma.

Gondolkodjunk már egy kicsit, az nem árt...

Mi a jó franctól rohadna be?? A hőszigetelést azért védjük a belső, meleg, páradús levegőtől mert az közvetlenül határos a hideg oldallal, és a párazárás nélkül a párás levegő a kifelé haladás közben előbb-utóbb, de biztosan még a szigetelésben csapódik ki, ergó vizes lesz.

Ha a gerendák fölött közvetlenül van a párazárás és azon a szigetelés, akkor a gerendánál mi a jó fenétől kerülne harmatpont alá a hőmérséklet?? Ha a szigetelés jó, akkor a párazáró réteg alatt a büdös életben nem lesz elég hideg ahhoz, hogy kicsapódjon ott pára a meleg levegőből. Egyszerűen csak ott van, meg kering szanaszét alatta.

Kivéve, ha -30 °C  az átlaghőmérséklet és/vagy 10 centi szigetelésnek csúfolt valami van csak rajta. Vagy van 30 cm, éppen csak odab***va, öklömnyi lyukakkal meg résekkel.

Na meg ha nincs fűtés/használat és hagyjuk lehűlni a helyiséget, akkor viszont nincs pára, ami kicsapódjon.

Előzmény: lorenzoo (3174)
lorenzoo Creative Commons License 2017.10.21 0 0 3174

Udv mindenkinek!

Adott egy régi ház amelynek a tetőterét szeretném(az alatta lévő szint beépítve padló fűtés mindenhol) beépiteni 2 szoba nappali egy kis fürdő wc-vel lenne fent.25*25 gerenda 60centinkent rakva. Az alsó mennyezet vert agyag.A gerendák közé gondoltam szállas szigetelő anyagot felé pedig 22cm-es osb lapot arra pedig hajópadlót.Azt mondták nekem,hogy a gerenda és a szigetelés közé parazaro fóliát kell tennem ,hogy a pára ne menjen a szigetelesbe
Azt mondják meg, hogy ha a szigetelés alá párazáró fóliát teszek , hogy a szigetelésbe ne jusson pára, de így a pára a födémszerkezetben (gerendakba)fog rekedni ami idővel szétrohad.Erre mi a megoldás?

BZSBigyo Creative Commons License 2017.10.19 0 0 3173

Énis köszöntem.

Előzmény: Brikk stone (3169)
Dark84 Creative Commons License 2017.10.13 0 0 3172

Köszönöm szépen a választ!

Előzmény: Mr.V. (3170)
BZSBigyo Creative Commons License 2017.10.13 0 0 3171

Köszönöm.

Na erre nem számítottam :)

Hajrá.

Előzmény: Brikk stone (3169)
Mr.V. Creative Commons License 2017.10.13 0 0 3170

duplán kell tiplizni és hálózni is a szigetelést. vagyis felragsztod, tipli, glett és háló. megint tiplizel, megint glett és háló, és így már el fogja bírni a burkolást

Előzmény: Dark84 (3168)
Brikk stone Creative Commons License 2017.10.13 0 0 3169

Fel lehet szedni a sarat, de nem levinni és a sittre, hanem félre rakni valamelyik sarokba.   A felszedett sár helyére a gerendák közé annak felső szintjéig a szigetelő anyag.

azután léccel  széldeszkával , bontott olcsó deszkával hézagosan lefedni. Ha kész rá egy   hőszigetlésnél használ üvegháló és rá a sár. De azt előtte műa., vederben hordóban vagy ami van  megvizezni annyira hogy kenhető legyen. Ez 1 nap áztatás után előáll. A kenhető sarat vissza a deszkákra.

Pár nap alatt megszárad , ilyenkor kb. 1 hét nyáron kevesebb.

Ezután lesz egy  jól hőszigetelt és járható  meg terhelhető padlásod.

A sarat csak a bolond viszi le és szállíttatja el a lerakóba.

Ja a hőszigetelés legyen legalább 20 cm.

Jó munkát !

Előzmény: BZSBigyo (3167)
Dark84 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 3168

Sziasztok!

Lábazati szigetelésre (xps) lehet-e burkolólapot ragasztani? Ilyenre gondoltam:

http://www.csempevarazs.hu/kanizsa-parete-csempe-es-padlolap/kanizsa-parete-freddo-falburkolat-25x50-cm

Ha lehet, akkor hogyan kell kialakítani az xps felületét, hogy arra utána ragasztható legyen a fent említett burkolólap?

Olyan tanácsot is kaptam hogy minden nélkül, direktben ragasszam rá csemperagasztóval az xps-re.

Kétlem hogy ez a módszer jó lenne. Nem igazán találtam az interneten sem, meg a környéken sem kielégítő választ a kérdésemre.

Ezért gondoltam arra hogy megkérdezem itt, hiszen itt sok hozzáértő fórumozó van, hátha látott, vagy csinált már ilyet valaki.

Köszönöm szépen a válaszokat!

BZSBigyo Creative Commons License 2017.10.08 0 0 3167

Sziasztok,

A födémet szeretném szigetelni pasdlás oldalról.

Jelenleg a padlás járható, terhelhető, de ha egy mód van rá, akkor én szeretném használni.

A felső deszkázat sárral van bevonva, a gerendák pedig 15 cm-el magasabbak mint a padlás "padlószintje".

Ha felszedném a sarat, akkor pont egy 20cm vastagságú közetgyapotot be tudnék teríteni közé.

Mi a pontos menete ennek a fajta szigetelésnek?

A sarat el kell távolítanom vagy sem ? 

Kérem valaki írja ezt meg konkrétan.

köszönöm.

Misa345 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 3166

Sziasztok!
Gerenda házra rakunk fel 15cm-es kőzetgyapot hőszigetelést. 200mm-es reisser csavarral tervezi a mester rögzíteni a szigetelés tartó tárcsákat. Szerintetek fennáll a veszélye, hogy a reisser feje elkezd rozsdásodni és az előbb-utóbb átüt a nemesvakolaton? (nem lesz besüllyesztve a tárcsa a szigetelésbe).
Köszönöm!

amator2 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 3165

Sziasztok!

Nem tud valaki 14, vagy 16cm es front rock max e szigetelőanyagot eladót?

Mindenhol csak decemberre ígérik....

50-60mm2 lenne "sürgős"

Köszi!

Építkezek_yolo Creative Commons License 2017.10.03 0 0 3164

Sziasztok!

Porotherm béléstestes födémem lesz. A tervezőm 25 cm párazáró + XPS + 5 cm beton rétegrendet tervezett, de nem lesz szükségem járható padlástérre. Ezt a szigetelést ki tudom váltani 30 cm kőzetgyapottal? 

Gondolom a kőzetgyapottal egyszerűbb lesz bánni és talán még olcsóbb is? Lesz szellőztető rendszer, a kőzetgyapot miatt kell valamilyen extra előkészület hozzá?
KÖszi!

tgwh8 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 3163

Hogy hová fog esni a harmatpont. Mondjuk ha az egészet bekenik ragasztóval, akkor lehet hogy mindegy neki, én holtbiztos hogy nem állnék neki belülről szigetelni :D

Előzmény: Ali-bá (3162)
Ali-bá Creative Commons License 2017.10.02 0 0 3162

Mit kell kiszámolni rajta?

Előzmény: tgwh8 (3161)
tgwh8 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 3161

Rohadtul ki kell számolni, és rohadtul szakszerűen kell feltenni hogy működjön. Azaz működni lehet hogy fog ha felhányják a falra, csak pl. fele olyan jól, meg szép nagy penésztelepek alakulnak ki, szóval nagyon észnél kell lenni belső hőszigetelésnél.

Előzmény: Pityu... (3160)
Pityu... Creative Commons License 2017.10.02 0 0 3160

Érdeklődni szeretnék,hogy ez a szigetelés működhet eredményesen?Vagy érdemes lenne be ruházni rá?

http://www.wesselenyi.com/belso-hoszigeteles-xps-lemezzel/

lac2107 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 3159

Sziasztok!

Szarufák közé milyen szigetelést érdemes tenni? Üveg vagy kőzetgyapotot? A 0,39 hővezetési tényezővel rendelkező anyag jó lehet ide?

Köszönöm

tgwh8 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 3158

Üdv.

Én itt http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9084059 úgy tanultam meg, hogy nem kell alá semmilyen fólia, ha fafödémes, akkor szigorúan csak páraáteresztő. Kérdezd meg a másik témában, mert most meg mint ha az ellenkezőjét olvastam volna a szakiktól.

Ha ráérsz, én a szigatech-nél vettem fekete pénteken 20cm-t, jó kis kedvezményt adtak. Vegyél 25-30cm-t inkább, még én is tennék rá 5-10 cm-t, de akkor nem volt rá keret...

HA nincs rendben a tető, a tetejére is tegyél páraáteresztő fóliát, mindegyiknél odaírják, m2-enként mennyi vizet tud megfogni.

Előzmény: Shiraly75 (3157)
Shiraly75 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 3157

Sziasztok!

Adott egy régi tégla építésű ház. Jelenleg tart a külső hőszigetelése /12cm/. Szeretném a padlást is szigetelni. Mivel nem beton és oda nem járkálunk 20cm üveggyapotot gondoltam. Kérdésem az lenne hogy rakjak-e alá párazáró fóliát?

werisch_alex Creative Commons License 2017.09.08 0 0 3156

EPS-100  lemez 15cm vtg   de 2 rétegben lerakod, ugy, hogy a két réteg eltolva van egymáson. Igy a tablák közti rés is jobban lesz szigetelve.  Aztán a tetejére arra a részre amire pakolni szeretnél teszel valami faforgács, OSB stb lemezt.

Késöbb ha elfogy a helyed, akkor tovább tudod böviteni a farost,OSB lemezzel.

Az EPS-100 lapot is ha több rétegben rakod le pl 3x10cm a terv, de most csak 1 téteget raksz vagy kettöt később tetszőlegesen bövitheted.  Tehát nem bitos, hogy most érdemes megvenni az a ATN-100 cuccot horror áron. De nézz utána mert az az ár tulzott amit irtál. Biztos lehet kedvezményeket kapni abbol is.  Szerintem több rétegben lerakni mindenképp előnyösebb lenne.  Ez az EPS modszer csak akkor jo, ha a felület sik. Nem tudom milyen a padlásod.  Ha nagyon egyenetlen a felület, akkor a párnafás megoldás lehet a jo, amit alább javasoltak már.  

Előzmény: Stahlhelm79 (3154)
_MrB_ Creative Commons License 2017.09.07 0 0 3155

Fa keretet teszel a betonra, ami közét tudod szigetelni, arra keresztkeretet, keresztirányba szigetelsz közte (így ugye a gerendák vagy egymással vagy szigeteléssel érintkeznek belül, de ugyanaz a gerenda sehol a betonnal és a padlástéri levegővel), erre meg raksz deszkázatot, kvázi új padlásaljat. Azon már tudsz tárolni, közlekedni. Hogy olcsóbb lesz-e? ....

Előzmény: Stahlhelm79 (3154)
Stahlhelm79 Creative Commons License 2017.09.07 0 0 3154

sziasztok!

a házam beton födémjét szeretném leszigetelni. egy része jó lenne, ha tárolásra is alkalmas lenne, sok a cucc, a garázsban már nem fér el. Austrotherm lépésállót néztem 300mm vastagságban (ATN-100), de annak 14 ezer HUF négyzetmétere... a helyre viszont szükség lenne. ha gyapotot teszek, azt meg összejárkála a kéményes, vagy én én nem tudok rá pakolni. milyen megoldás lehetséges itt, köszönön szépen előre is

medve2121 Creative Commons License 2017.09.07 0 0 3153

Sziasztok!

Kérdésem lenne. A házam le szeretném szigetelni. A probléma az, hogy a szomszédom felől kb 2 m2-es darabhoz nem férek hozzá. Ott a kapunyitó, meg a kerítése úgy nyílik. A többit leszigetelném. Van valami megoldás arra, hogy ne alakuljon ki hőhíd? Kiahagyni nem lehet, esetleg vékonyabb szigetelés? Valami ötlet?

tothg83 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 3152

190 nm AUSTROTHERM GRAFIT REFLEX homlokzati hőszigetelő lemez 20 cm vastag, építkezés elmaradása miatt megmaradt. Kedvező áron eladó! +36 20 389 6895 

Ali-bá Creative Commons License 2017.08.26 0 0 3151
Előzmény: USanyi80 (3148)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.08.26 0 0 3150

Tévút !

kalapacsolok Creative Commons License 2017.08.25 0 0 3149

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata XPS-es belső hőszigeteléssel? http://www.festekes.hu/xps/

Sok jót és sok rosszat is olvastam róla. De tudom, mennyi háborgás, "szakértő" van minden kapcsán, ezért engem konkrét tapasztalat érdekelne. Nincs sok pénzem, hogy a külső hőszigetelést csináljam, viszont 1-1 külső falat meg tudnék csinálni belső hőszigeteléssel. Ami leginkább visszatart, hogy van néhány konnektor, lámpa, ott ugye ki kellene vágni a belső hőszigetelést, ami nem tudom, mennyi penészedést eredményezhetne... 

Mit gondoltok a témáról?

USanyi80 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 3148

Üdv! Van egy vályog ház ami nincs szigetelve viszont szinezve van baumit duo top vakolattal. Lehet e ezt utólag szigetelni a vakolat leszedése nélkül?

byrona Creative Commons License 2017.08.14 0 0 3147

Saccoltam, de akkor lehet, hogy rosszul. Illetve lehet, hogy csak a később hozzáépített szélfogónál ilyen.

Előzmény: Madaraspisti (3146)
Madaraspisti Creative Commons License 2017.08.13 0 0 3146

"Az alap kb. 80 cm-es, kb. 30 cm a földben. Erre épült téglafal B30-asból."

már itt nem sutimmel valami.

Csak 30 cm a föld alatt , faháznál még elmegy, de téglaépületnél nagyon bizarr. Persze lehet, hogy igaz, akkor olyan is az a ház.

Előzmény: byrona (3145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!