Keresés

Részletes keresés

Hooti Creative Commons License 2018.12.08 0 0 3301
Előzmény: Hatospista (3300)
Hatospista Creative Commons License 2018.12.08 0 0 3300

Üdvözlöm a fórumozókat!Tanácsot kérnék hozzáértőktől!Vásároltam egy 4 éves hungarocellel hőszigetelt házat +nemesvakolat.A ház északi és nyugati oldalán teljesen védtelen a széltől és esőtől városszéli szinte tanyasi épitmény.Ráadásul járható 70 nm es lapostetővel kombinált.És itt jött a baj!!Az első eső után kiderült,hogy egy 1,5 nm-es helyen nem folyik le róla a viz!(járólapozott)Járólapokat azon a részen felszedtük és újraragasztottuk!!Ezután a tetővel úgy néz ki,hogy nincs gond,mostmár szépen lefolyik róla minden.Viszont a fal az egyik helyen ,amikor arról az oldalról ver az eső(szinte mindig) vizes marad ,nem szárad ki azon a   részen csak napok után!A többi helyen néhány óra múlva megszárad,de ott vizes marad,minta belülről nedves lenne talán!!??Létezik,hogy esetleg a hungarocell szigetelés szét van ázva és nem tud azon a részen kiszáradni??teszek fel képet ha sikerül!!Biztos hogy kivűről esik rá az eső mert a fal mellé támasztott redőnysin mőgőtt száraz maradt!(fényképeztem)Mit kellene tennem,ill hogyan orvosolható a probléma.Látszik rajta különben ,hogy nem mai keletű a gond ,mert az ablak szépen el van rohadva azon a helyen!!(Mondjuk a ház azon oldalán a többi ablak is viseltes!!

György Fogarasi Creative Commons License 2018.12.07 0 0 3299

5 kamrás, 3 rétegű üveges műanyag ablak.

 

Körben, mindenütt 23,5 fokos, alul 15,5 fok kürül van több helyen.

 

Műanyag párkány beépítési hiba?

 

Köszönöm a  véleményeket/javaslatokat...

imi8787 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 3298

Köszönöm!

Előzmény: Ali-bá (3297)
Ali-bá Creative Commons License 2018.12.06 0 0 3297

Itt kérdezd, itt vannak az okosok:  (HŐ)Szigetelések

Előzmény: imi8787 (3296)
imi8787 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 3296

Az előbbi lemaradt rajz.

imi8787 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 3295

Kedves Mindenki!

Adott egy emelt beton alapra épített terasz, amely alatt még nincs beépítve a tér. A hideg idővel belül óriási páralecsapódás van. Kérdésem az, hogy ha a beton alapzatot alulról szigetelem valamint a beton alap oldalát és a beton merevítő hidakat, kb az ytong fal 2. soráig, akkor nagyjából megszüntethető e ez a kicsapódás, ami az ytong-beton alap találkozásánál van főleg? Tavasszal lesz teljesen szigetelve az előtér és alul beépítve, valamint akkor kap vakolatot és színezést is, most csak kihasználva a hétvégi jó időt, gyors megoldásként szeretném megcsinálni alulról 15 cm-es szigetelést oldalt pedig 10 cm-est. Szerintetek fog segíteni? A 20-as ytong falnál, a szigetelés megszűnésénél lehet nagy párakicsapódás? (a helyiség nincs fűtve még, valamint a tervezett szigetelés után a beton, amelyen úgy megy át a hideg ahogy nem szégyell, el lesz zárva a hidegtől) Rajz mellékelve a könnyebb megértés miatt.

 

borianm Creative Commons License 2018.11.29 0 0 3294

Az etyeki tüzépen kérdezz utána, de szerintem a szakiknak sincs olyan tapasztalata a Multiporral, mint a másik két népszerű anyaggal.

Számodra mi az előnye a kőzetgyapottal szemben?

Előzmény: Birkesz (3291)
Ali-bá Creative Commons License 2018.11.28 0 0 3293
Előzmény: Hsystem (3292)
Hsystem Creative Commons License 2018.11.28 0 0 3292

Hasonlóban gondolkodom én is. Vályog falazat. Valaki tudna segíteni a felrakás sorrendjéről? A kivitelezésről, magam szeretném kivitelezni. Minden segítő ötletet szívesen veszek.

Előzmény: Birkesz (3291)
Birkesz Creative Commons License 2018.11.23 0 1 3291

Sziasztok,

 

A házam külső oldali hőszigeteléséhez az Ytong Multipor-on gondolkodom. Viszont néztem a hozzá való ragasztó árát, ami elborzasztón, kb. kétszer magasabb, mint a normál ásványi alapú szigetelőlemezekhez való. Van egy olyan gyanúm, hogy ez a ragasztó speciálisan belső oldali felhasználásra készült, ezért kerül ilyen sokba.
Mennyire teszek rosszat a rendszerrel, ha sima ásványi lapokhoz készült ragasztót használok a multipor felrakásához? Vagy esetleg jobb lenne a Baumit PlanoFix használata, ami kifejezetten pórusbetonhoz készült?

 

András

György Fogarasi Creative Commons License 2018.11.18 0 0 3290

Köszönöm a hozzászólásokat/javaslatokat !!! 

iszp Creative Commons License 2018.11.16 0 0 3289

Fischer Thermax. Lájkolni fogod. az árát is.. :D

Előzmény: György Fogarasi (3286)
l.csaszar Creative Commons License 2018.11.16 0 0 3287

Sziasztok!

 

Létezik arra előírás, hogy a homlokzati hőszigetelés miatt a ház tűzfala mennyivel kerülhet előrébb a vele érintkező szomszédos ház tűzfalánál? Pl. ikerház vagy sorház esetén, ha az egyik házat leszigetelik, annak a homlokzata előrébb kerül, mint a másik házé.

György Fogarasi Creative Commons License 2018.11.14 0 0 3286

Egy kiválóan hőszigetelt házhoz kellene rögzíteni egy pergolát, azon polikarbonát tetővel. 

 

A falak 15cm. EPS szigetelést kaptak, a beton koszorú alatta 5cm további szigetelést kapott. 

 

A helyi adottságok miatt (a megkíván lejtés miatt) a vállalkozó a beton koszorúba fúrna, tiplizne be 6-8 csavart. 

 

Amitől tartok… 

 

-csinálna egy,  illetve a csavarok darabszámával megegyező darabszámú hőhidat

-a beton koszorúba, ha igazán jól meg van csinálva, akkor nem fog tudni belefúrni

 

Maga az ötlet, ezen módja elég félelmetes, akár mondhatnám szinte ostobaságnak tűnik

 

 

Egyáltalán hogyan lehetne korrektül megoldani? 

 

(a vállalkozó nyilván bátor,  van elég nagy hiltije, neki nyilván semmi nem drága) 

 

 

 

 

 

tomésjerry Creative Commons License 2018.11.07 0 0 3285

Fűtés korszerűsítés előtt állok. Kondenzációs kazán lesz a régi helyett. A ház még nincs szigetelve. Az épületgépész/energetikus tud számolni egy jövőbeni felkerülő szigeteléssel a fűtési teljesítmény meghatározásánál? ? (ha pontosan meg lesz adva, hogy milyen szigetelés fog felkerülni) Vagy a szigetlésnek már fenn kell lenni?

HArpi82 Creative Commons License 2018.11.03 0 1 3284

Ha vakolatot húzol rá akkor az ki fog állni a falsíkból 2-3 mm.

Nagyon csúnya lesz. Csak festeni tudod, lehet alá fog folyni egy kicsit. Meg kell próbálni ügyesen leragasztani, kézzel ráütögetni a

szalagot közvetlenül a festés előtt  

Előzmény: Norbbika (3283)
Norbbika Creative Commons License 2018.10.10 0 0 3283

Sziasztok!

 

Leszíneztük a házat (polifarbe 2mm gördülő), minden egy színű lett. Így utólag nézegetve nem lett volna rossz fáslit rakni az ablakok köré, mert olyan snassz így. Na most utólag hogy lehet ezt kivitelezni? Gondolok arra, hogy veszek ugyanebből a fajtából sima homlokzati festéket, és körbe festem. Leragasztgatom, de a festék gondolom úgyis aláfolyik 1-2 helyen. A másik, hogy ilyen vakolatot veszek és ráhúzom. Lehet vakolatot vakolatra húzni? Mert ez szimpatikusabb, mivel nem folyna meg. Vagy másik ötlet?

lala1961 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 3282

Üdv ! A legdrágább színező anyaga a Baumitnak,szuper anyag lehet !Csak 1 rétegbe lehet felvinni,sőt mikor "meghúz/kissé száradt" már javíthatatlan folt nélkül ! Az alapozót sem lehet megspórolni és pontosan be kell tartani a használati (mennyi idővel előtte,mennyiség stb.)utasítását ,mert foltos lehet a színező anyag !:)

Előzmény: lars28 (3281)
lars28 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 3281

Helló, Nanopor Fine azaz 1mmes szemcsemérettel dolgozott már valaki? Elég az 1 réteg, vagy abból 2 kell? Új házra...

Ali-bá Creative Commons License 2018.09.28 0 0 3280
Előzmény: taps1 (3279)
taps1 Creative Commons License 2018.09.28 0 0 3279

Kedves fórumtársak!

 

Jövőre tervezek homlokzati hőszigetelést, azonban eléggé vakon vagyok a különböző gyártók termékeivel kapcsolatban. Grafitos rendszert szeretnék még nem döntöttem el, hogy 15, 16, 18 vagy esetleg 20cm vastagsában B30-as 30cm-es falra.

A kivitelező ismerős ajánlott egy tüzépet, ahol Thermo star illetve Adeplast gyártmányú lapokat forgalmaznak. Mivel még nem hallottam felőlük, nem tudom, hogy megbízhatók e a gyártók, jó minőségűek e a termékeik.

Van valaiknek tapasztalata a fenti termékekkel?

Ár/értékben milyen Grafitos rendszert érdemes választani?

Köszönöm!

mizozo Creative Commons License 2018.09.26 0 0 3278

Sziasztok! Adott egy 160mm átmérőjű műanyag cső illetve csőrendszer amiben levegő kering, ezt szeretném szigetelni hő illetve hangtechnikailag egyaránt, gazdaságos megoldással.  Ha valakinek lenne erre valami építő jellegű ötlete azt nagyon megköszönném. Minden jót kívánok.

lala1961 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 3277

Én sajátomat a Baumit szilikon toppal színeztem ,jó minőség !:)

Előzmény: grika (3276)
grika Creative Commons License 2018.09.25 0 0 3276

Köszönöm mindenkinek az infókat. Vakolatban kettő jött szóba, megköszönném ha ebben is véleményt alkotnátok. Sto-Silkolit K 1,5 vagy a Baumit Silikon Top. Ajánlották még a Sto Silco K de ez már árban nem igen fér bele, így az első kettő jöhet inkább szóba. Fehér színben szeretném. 

Előzmény: lala1961 (3275)
lala1961 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 3275

Üdv ! Csiszolni nem lehet eleget,de komolyra fordítva ,igen kell csiszolni előtte is és utána is főleg ha festve v kis szemcsemérető anyaggal színezik ! :) Csak jó tanács ,csak minőségi színezőanyaggal színezetek,mert az fogod öröké nézni/látni ,és a bóvli anyag hamar elveszti a színét plusz algásodik !:) 1x kell megcsinálni!:)

 

Ui: Ajánlatom Baumit vödrös, szilikonos v szilikátos !:)

Előzmény: grika (3271)
ksanci Creative Commons License 2018.09.24 0 0 3274

Bár a nyílászáróknál a sarkokban L idomokat illene rakni, nem pedig így, ahogy most van. Ez mondjuk tré.

Előzmény: ksanci (3273)
ksanci Creative Commons License 2018.09.24 0 0 3273

Konkrétan leírnád a problémákat?

Nem szép szabályos, ez tény, és nm-ként minimum 8 dübel az ajánlott, de én nem látok síkbeli problémát, elmászást, ilyesmit.

Ha ragasztóhabbal csinálták, akkor eddig így jó, ahogy van.

Majd a szinezett állapotról is kellene fotó.

Előzmény: Lacikák870 (3269)
Zoltanuss Creative Commons License 2018.09.24 0 0 3272

 Ne keseredj el !

Lehet az még szép is ( most nem ).

Előzmény: grika (3271)
grika Creative Commons License 2018.09.24 0 0 3271

Nem vagyok szakember, sajnos nem voltam tisztában a rendszer leírásokkal. Azóta persze megnéztem  a Mész műszaki irányelveit. Gondoltam ha megbízok egy 10 éve működő céget, nem kis munkadíjért akkor normális munkát kapok. Ragasztást néztem, azt jól csinálták. Ezentúl résen leszek, figyelek nehogy elspórolják a csiszolást. Csiszolni csak a hálózás előtt kell vagy utána is? Aki ma felújít jobb ha minden szakmából kiképzi magát. Villanyszerelőm már a második van, pedig még csak a külső világítás lett elkészítve, azt sem volt képes normálisan megcsinálni.

Előzmény: lala1961 (3270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!