Keresés

Részletes keresés

hinkli Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4178

Ami van még falkutatívként:

1 napos vagy 2 napos Szahara túra. Hatalmas élmény, csak bírni kell az igen meleget....

 

1. napos: Kirándulás Land Roverrel a Szahara szélére, Douzba, séta a dűnék között Zaafraneban, tevegelési lehetőség, majd egy berber barlanglakás (troglodita) megtekintése..

2. napos: Douz szahara tevegelés, Tozeur pálmaliget kocsikázás, Chott El Jerid sóstó, berber troglodita lakás látogatása, dzsip túra, Chebika, Grand Canon, Tamerza, hegyi oázisok meglátogatása...

Előzmény: Pinkeani (4176)
hinkli Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4177

Szia Pinkeani!

 

Akkor együtt utazunk:) Ketten megyünk a párommal, budapesti indulással, ha minden igaz TunisAir-rel. Már nagyon-nagyon várjuk!!!!

Mi is csupa jót olvastunk a szállodáról. Igazából egyetlen negatívumot írtak, hogy sok a macsek, de legalább nem lesz skorpió;)

 

39 fok? Akkor ki sem jövünk a vízből;)

 

Néztetek már fakultatív programokat? Mi a kalózhajóssal és a szigettúrával szemezgetünk...

Előzmény: Pinkeani (4175)
Pinkeani Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4176

Úgy tudom ez a "nyugalom és béke szigete". Nem sok lehetőség van a mocorgásra. A bazáron, a hajókiránduláson, a krokodilfarmon kívül talán más nincs is.

Ami érdekes lehet: Midoun Djerba szigetének második legnagyobb települése, pénteki nyüzsgő vására megér egy látogatást, éppúgy, mint a kedden délután itt tartott folklórműsor is, amikor szemtanúi lehetünk egy igazi berber esküvőnek is. A program során megismerkedhetünk a djerbai zene szépségeivel is, melyet a szigetre behurcolt fekete rabszolgák leszármazottai tolmácsolnak az érdeklődőknek. Ezt mi lehet megnézzük.

Előzmény: rednyafi (4174)
Pinkeani Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4175

Szia Hinkli!

 

Új vagyok itt, én is szerettem volna többet megtudni a hotelről.... mert mi is 15-én megyünk :-)

Alaposan utánanéztem és utánakérdeztem a dolgoknak, és "elméletileg" nincs mitől tartanunk, ellenkezőleg. Jó híre van a szállodának.

Ahogy az előrejelzést néztem, ott is egyre melegebb várható, 13-ára már 39 fokot ír.

És valóban, a taxit ajánlják, bárhova elvisz, és kifejezetten vigyáznak az utasokra.

Ti hányan jöttök?

Előzmény: hinkli (4168)
rednyafi Creative Commons License 2013.08.01 0 0 4174

Sziasztok!

 

Én most vagyok itt először, nézgettem, olvasgattam a hozzászólásokat :)

Mi még nem voltunk Djerbán, úgy néz ki, hogy aug 8án mennénk az Elmouradi Menzel szállodában szeretnék érdeklődni, hogy milyen véleményetek van , erről a szállodáról, illetve magáról a szigetről.

Érdekelne az is, hogy a hotelben milyen "élet" van ? Olvastam pár fakultatív program lehetőséget, de szívesen vennék ötletket ajánlatokat erre is

Előre is nagyon szépen köszönök minden információt

Üdvözlettel Rednyafi

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.01 0 0 4173

Kedves qra0z7!

 

Légyszi (ha majd ráérsz), néhány szóval foglald össze' a Rimmeles nyaralást! Bár mspoker már megingathatatlanná tett, de több szem többet lát:) Remélem jól éreztétek magatokat! Jövő csütörtökön mi megyünk, természetesen én is megosztom majd a tapasztaltakat. Köszi!

Előzmény: qra0z7 (4163)
hinkli Creative Commons License 2013.07.31 0 0 4172

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget!!!!!

Előzmény: PortaNigra (4171)
PortaNigra Creative Commons License 2013.07.31 0 0 4171

Most olvasom a masik kerdest.:) igen, a krokifarmra is önalloan megy az ember.:) a jegy araban benne aharom latvanyossag, ami majdnem  egy területen van:krkodilfarm, skanzen, muzeum. a belepö mindharomra ervenyes. kb 3 km a hoteltol.

Előzmény: hinkli (4168)
PortaNigra Creative Commons License 2013.07.31 0 0 4170

a kalozhajos az Houmt Soukbol megy. Önallo programm, nem irodas. Erted mennek a szalloba es visszavisznek kisbusszal.Benne van az arban. a hotel recepciojan es kerheted, de vannak mozgo eladok is a programokra.

Itt egy link, mar korabban feltettem, ez leirja a kalozhajos kirandulast, fotokkal, videoval is, egy magyar hazaspar tette fel anno. miutan elolvastam es neztem, akkor döntöttem hogy iden djerbara megyünk.:)

 

http://www.ongo.hu/elmenybeszamolok/3984

 

Előzmény: hinkli (4168)
PortaNigra Creative Commons License 2013.07.31 0 0 4169

A bazarokban van pesrsze böraru, elfelejtettem irni..bocs.:) Taskak, övek egyebek es jo minösegüek, es mindenfele faragasok, dobok, stb. Mi majd csak aug vegen megyünk..de mar alig varjuk.:XD jo nyaralast kivanok nektek

Előzmény: hinkli (4168)
hinkli Creative Commons License 2013.07.31 0 0 4168

Nagyon köszönöm!!!

 

A Midoun-ban gondolom van bőráru is, igaz?

 

Valahol olvastam, hogy választható olyan hajós fakultatív program is, ami körbevisz a sziget körül...A krokifarmra bátran lehet menni magánszervezésben is, ugye?

 

Bízom benne, hogy a Mouradi jó választás lesz, 15-én indulunk;)

Előzmény: PortaNigra (4167)
PortaNigra Creative Commons License 2013.07.31 0 0 4167

Szia, be kell menni Midounba, taxival 5-10 perc, nincs messze es olcso a tarifajuk is. Midoun kisvaros, van egy hires bazarja ahol jol lehet vasarolni, a füszerektöl, a keramian, selymeken, ruhakon at az ekszerekig szinte minden van. Alkudni kell. vannak persze boltok is. Vagy elmentek Houmt Soukba, ott van a regio legnagyobb bazarja. Es a kikötö, ahonnan jo kirandulasok indulnak. ajanlom a kalozhajosat.kicsit több mint felöras ut taxival. A Djerba Menzel önalloan terül el egy hatalmas reszen. De a hotel területen belül is tudsz vasarolni..

a hotelek altalaban nem a falvakban epülnek hanem kicsit kifele a partok menten. Emiatt kell taxi ha mashova akarsz menni.

A krokifarma skanzennel az csak 3 km...

Előzmény: hinkli (4166)
hinkli Creative Commons License 2013.07.31 0 0 4166

Sziasztok!

 

Az El Mouradi Djerba Menzel közelében van bazár/vásárlási lehetőség? Ki lehet menni esténként sétálni, vagy be kell hozzá menni a központba?

Fefe721 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 4165

Szia!

 

MINOTEL vélemények engem is érdekelnénk!

 

Köszönettel

Fefe721

Előzmény: Rebende (4164)
Rebende Creative Commons License 2013.07.25 0 0 4164

Sziasztok! J

 

Csatlakozom hozzátok mert jövő csütrötökön megyönk a MINOTEL-be. Közületek senki nem jön ide?

Tapasztalot is szívesen veszek erről a szállodáról!

Szép Napot Nektek!

qra0z7 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 4163

Szia ismét :) Lefoglaltuk, jövő csütörtökön indulunk :) Szeretném megkérdezni, hogy babakocsit fel tudtátok vinni a gépre, illetve mikor indult a gépetek (még nem kaptuk meg az indlási időpontot) Köszi, üdv. Lídia

Előzmény: mspoker (4160)
qra0z7 Creative Commons License 2013.07.21 0 0 4162

Köszönöm szépen az infókat és az ötleteket! :)

Nekem azt mondták az utazási irodában, hogy fél óra a transzfer :(Bár még nem foglaltuk le az utat, de a szálloda nagyon megtetszett.

Mi is nagy Egyiptom kedvelők vagyunk a párommal, de a kicsi miatt úgy gondoltuk várunk egy évet még vele, Tunéziában meg amúgy sem voltunk :)

Esetleg ha még valami eszedbe jut, amit vittetek a kisfiatoknak (vagy nem és esetleg jó lett volna), azt szívesen venném, ha leírnád :) Mi még csak a Balatonon voltunk a kislányunkkal :)

Köszi még 1x, s lehet, még foglak keresni, ha eszembe jut valami :)

Szia

Előzmény: mspoker (4160)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.21 0 0 4161

Sziasztok!

 

Nem is tudom kuncogjak, vagy féljek:) Szóval megint kifogtuk . A Rimmel az utolsó a transzferben? Jó, majd beadagolom a férjemnek, de már megszokta. Mármint, hogy olyan szállodákba megyünk, ami az utolsó a sorban.....:D Az 1 óra kibírható (asszem), a mi gyerekeink már nagyobbak....

Mi is Kartagoval megyünk. A lavóros vízforralás nagyon kreatív és szórakozató :p ötlet! 

Előzmény: mspoker (4160)
mspoker Creative Commons License 2013.07.20 0 0 4160

Szia!

Az étkezéssel semmi gond nem volt, mindent evett ( tavaly mikor 13 hós volt Egyiptomban voltunk, ott nem ettünk sok mindent ,mert jobban féltünk, Tunéziát meg már ismerjük, bátrabbak voltunk)(persze , amit otthon is megeszik) pl. tészták, sajtok, felvágottak, hús,saláta, krumlpli, grillezett zöldségek, fagyi, süti. Inni csak vizet iszik a fiam, a Rimelben ki vannak téve ballonos vizek (mint a munkahelyen) abból töltöttem a csőrösét, vagy a poharat, de adnak palackos vizet is a főbárban. Annyi, hogy mi vittünk lavórt, meg vízforralót és acsapvizet kiforraltuk neki fürdéshez, mert sajnos még Ő is hajlamos meginni mindent :P A repüléssel kapcsolatban minden rendben volt, talán az egyik leszállásnál piszkáta a fülét, mert nem akart inni, de a többi le-fel szállás rendben ment, kapott saját csőrös babavizet (tranzit-ban 350 Ft a Jana 2dl ). Ja és + mi még sajnos cumizunk, mondtuk, hogy cumizzon, és jó lesz :-) Valószínű a transzfer változó,de nekünk nem volt túl szerencsés, hogy utolsóként a mi szállodánkba mentünk, kb 1 óra volt így a transzfer, ami csak azért volt nyűg, mert fél11-re értünk a szállodába (este), amúgy simán utazunk Somával ennyit :-)Ha még bármilyen kérdés felmerülne, nyugodtan kérdezz!! :-)

Előzmény: qra0z7 (4154)
provix Creative Commons License 2013.07.19 0 0 4159

Szia Misztike,

Mi is mostanában megyünk Djerbára, egészen pontosan július 25-én, csütörtökön az El Mouradi Djerba Menzelbe. Lehet, hogy kis családunk - én, feleségem és kislányom - együtt megyünk Veletek? :-)

PortaNigra Creative Commons License 2013.07.19 0 0 4158

Nekünk ez a masodik utunk Tuneziaban, de ezlöször leszünk Djerban. Nagyon megköszönnem majd a beszamolot, nagyon varjuk mar az utat.

mi sem ragadunk le apro csepprö kis problemakon sehol, a szabi azert van hogy elvezzük, pihenjünk. Ezenkivül mas az Afrikai norma mint az reuropai, es elmondhatom hogy a nagy EU-n belül sem mindig azt kapja az ember amit egy 4 csillagos helyen elvar.

misztike Creative Commons License 2013.07.19 0 0 4157

Szia! Mi sokkal hamarabb, ígérem, ahogy hazaérünk beszámolok. Egyébként húsvétkor voltunk Sousse-ban az csodálatos volt. A tunéziai élményeknél amikor hazaértünk beszámoltam és képeket is tettem fel. Egyébként nagyon kritikus és igényes család vagyunk, tehát az igazat fogod tudni. Azonban mi szeretjük jól érezni magunkat és úgy is szoktuk. Nem kell minden kását olyan forrón enni, ahogy egyesek megfőzik. Ü:Miszti

PortaNigra Creative Commons License 2013.07.19 0 0 4156

Misztike szia, mi is oda megyünk aug 22-en. ti mikor indultok?

Előzmény: misztike (4155)
misztike Creative Commons License 2013.07.19 0 0 4155

Sziasztok!

 

Mi is Djerbára megyünk, az El Mouradi Djerba Menzel-be. Az utazási irodák képei és ajánlásai alapján, nagyon tetszik a hotel. Láttam van aki nagyon rossz élményekkel tért haza, de mi hisszük, és aki még ide utazik annak is mondjuk, hogy más forumokat is megnéztünk, biztos jó lesz. Az arab világban néha nem minden olyan mint itthon, bár aki volt mostanában Tiszafüreden a 4*-os Balneumban (mi az elmúlt ősszel), na ott találna koszos medencét és szobát, leesett csempéket és koszos tusolókat, de ott is jól éreztük magunkat, mert ezeket kikerültük a naplementét néztük inkább és a medencében meg úsztunk, nem fotózgattuk a szélét. Bárhol lehet keresni és találni kis hazánkban és a nagyvilágban is minden hotelban hibát. Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy keressétek a szépet és a jót, élvezzétek a napfényt, a tengert és a pihenést.

Miszti

qra0z7 Creative Commons License 2013.07.17 0 0 4154

Szia!

Mi is a Club Diana Rimelt néztük (vagyis ajánlották az utazási irodában és magát Djerbát is, még sosem voltunk Tunéziában), van egy 20 hós kislányunk, akit természetesen vinnénk magunkkal, s azt szeretném megkérdezni Tőled, hogy nem volt gond a kisfiatoknál az étkezéssel? Mit evett, hasmenés, stb nem fordult elő? És a vízzel nem volt gond? Mert sajnos az én kislányom előszeretettel "kóstol" meg mindenféle vizet :( Illetve a repülőút érdekelne...nekem fel-és leszállásnál elég erős nyomás szokott lenni a fülemben, tartok tőle, hogy a kicsi hogy fogja bírni... Köszönöm előre is a hasznos infókat! :) Augusztus 15én szeretnénk utazni, de még nem foglaltuk le

Előzmény: mspoker (4148)
denmar Creative Commons License 2013.07.17 0 0 4153

Szia! Nagyon szépen köszönöm a bőséges, nagyon tetszetős infókat! Nézetem a képeidet, szuper a hely és ti is szépek vagytok!

Előzmény: mspoker (4148)
PortaNigra Creative Commons License 2013.07.16 0 0 4152

Köszönöm a beszemolodat, mi is ebben a hotelban leszünk, aug.22-en indulunk a Tuniszairral Budapeströl.

 

Ide is bemasolom amit a tuneziai csoportba irtam:

Ha valaki szinten jönne meg djerbara, most kaptam egy nemet forumrol a valaszt a korabbi kerdesemre.

Van Kalozhajos kirandulas! 30-40 dinar all inkl ellatassal az egesz napos turan ha a recepcion rendeled meg, kb 18-20 dinar ha a tengerparton setalo eladoktol.

Barmelyik djerbai hotelböl pontos transzfer a Houmt Souk kikötöbe oda es vissza benne van az arban.

a kalozhajok reggel 9 körül futnak ki, es delutan er veget a tura kb 16-ra ujra visszaertek.

A hajon zene, tanc, animacios programm, vidam sketschek. Közös halos halaszat, majd kb egy oras ut utan megerkezik a Flamingo szigetre. Ott lehet fürödni a gyönyörü kristalytiszta türkizkek vizben, tevegelni, lovagolni. Nagy Berberstilusu palmas epület van, ott van az ebed, böseges, büfe formaqban, igazi tuneziai kajak, salatakplussz a fogott hal sütve. Italok is arban vannak. Utanna desszert, mentatea. Ebed utan ismet animacoik, tanc, arab zene, stb, vagy fürdes a tengerben, napozas. 15 ora körül indul vissza a hajo Houmt Soukba, a hajon vegig arab zene, tanc, stb..a kalozok nagyon jo animacoikat adnak, szinte sokszor akrobatikus ügyessegel.

A kikötöböl ismet transzfer a hotelba ahol lakik a turista. 

Hm....ezt mindenkeppen kifogjuk probalni ha mar ott vagyunk Djerban.:))))

Es a krokifarmot is megnezzük, meg a Midouni bazart...

Na ugyerzem jo lesz ez-:)

eziai elmenyek csoportba irtam, talan valaki szinten kedvet kap.:)

 

 

Előzmény: kalapacsk (4151)
kalapacsk Creative Commons License 2013.07.16 0 0 4151

Sziasztok!

 

Az El Mouradi hotelben voltunk egy hetet...összességében nagyon jó volt, olyan volt minden, mint amire vágytunk. Nyugis tengerpart, isteni volt a víz de élővilág szinte semmi... mi a főépületben kaptunk szobát, tiszta volt, bár kevésbé biztonságos, mert se a széf sem az erkély ajtó nem volt zárható de, szóltunk és azonnal jöttek és mecsinálták mindkettőt :) így már mindjárt jobb :))))

Sok sok macsak volt a hotleben, de 1-2 nap alatt hozzászokik a szemed, annyira nem volt gáz...

Nekünk a kajával volt némi gondunk, de azért mindig találtunk olyat, ami ehető volt, bár az én izlésemnek nagyon ízetlen volt minden, de volt mindig gyümölcs, és fagyi is :) 

Az utolsó este magas láz és alul felül jött minden....nem részletezem...ebédre szószos halat evett a párom...én erre gyanakszom, az idegenvezető szerint a kajától biztos h nem lehetett rosszul, biztosan napszúrást kapott...nem hinném, mert nem voltunk több időt a napon, mint az előtte lévő napokon...szerencsére volt nálam mindenféle gyógyszer így másnap estére, mikor hazaértünk egész jól volt. 

A repülő pontos volt oda és vissza is, nem volt semmi gond vele, a kaja egy ilyen papírba belesült torilla tészta, ami meg volt tölte zöldséges csirkés trutyival, amit képtelenség volt kultúráltan kibontani és elfogyasztani, de az íze az legalább jó volt :) 

Mi nem votlunk semilyen programon és a városban sem, így a repülőtéren hazafele vásároltunk, amit nem bántunk meg, sőt, az egyik srác mondta, hogy itt olcsóbb minden és ugyan azok vannak mint a bazárban, úgyhogy a reptéri shop-ok kiválóak...azt sajnálom h nem volt több időnk nézelődni...

Ha van kérdésed szívesen válaszolok, most ezek jutottak eszembe...

Jó nyaralást mindenkinek, aki még nem volt....

Előzmény: PortaNigra (4140)
mspoker Creative Commons License 2013.07.15 0 0 4150

Szuper nyaralásotok lesz, csodálatos hely,pedig már sok helyen voltunk,de a tengerpart itt volt a legszebb (pedig volt Egyiptom is és több görög sziget).Szóval készüljetek!!!! :-D

Előzmény: Törölt nick (4147)
mspoker Creative Commons License 2013.07.15 0 0 4149

Talán még annyi, hogy mi a Kartago-val mentünk, és maximálisan meg voltunk elégedve velük.

Előzmény: denmar (4146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!