Keresés

Részletes keresés

Borikám Creative Commons License 2017.09.27 0 0 650

Szia!

 

Nagyon szépen köszönöm a választ!

 

Előzmény: rnagy8 (648)
Pedro Navaja Creative Commons License 2017.09.27 0 0 649

Tetőtérárakról, még ha nagyon durva becslés is, hol lehetne információt szerezni?

rnagy8 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 648

Szia!

Semmi probléma, válaszolok szívesen. Nem, az előszoba, vagy hívhatjuk bejáratnak már megvolt, mikor vettem a házat. Egy könnyűszerkezetes, 3,5x4,5 méteres téglalap az alapja. Ennek a sátorteteje csatlakozik vápával a kockaház nyeregtetejébe. Kézenfekvő volt ide tenni a lépcsőt, mert így nem kellett beton födémet bontani. Lényegében a lépcső a kistető gerince alatt, azzal párhuzamosan megy fel a kockaház koszorújára.

Szóval a több mint 9-ben nem volt se alapozás, se házfal.

Előzmény: Borikám (647)
Borikám Creative Commons License 2017.09.24 0 0 647

Szia!

 

Ne haragudj, hogy közvetlenül szólítalak meg, de mi is éppen ilyen munka előtt állunk. Jól értem, hogy a meglévő kockaház lett egy oldalán hozzáépítéssel toldva, ami a tetőtérbe vezető lépcsőnek adott helyet? Az Általad említett végösszeg ezzel a toldással együtt értendő? Mekkora alapterületű a toldat? Köszönöm, ha szánsz időt a válaszra.

 

Üdvözlettel: Borikám

Előzmény: rnagy8 (632)
rnagy8 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 646

Hát ha Neked az enyémnél nagyobb tetődre úgy adtak másfeles ajánlatot, hogy annak a fele a "szervezőé" és még visszaigényelhető ÁFA is van benne akkor ott az ács- és tetőfedő munka nagyon olcsó kell, hogy legyen ;-) 

Nekem az 1.3-ban még ÁFA sincs mert alanyi áfamentes az ácsom.

Előzmény: murray (643)
rnagy8 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 645

Igen, fennmaradási és továbbépítési engedélyt kaptam rá. (Volt néhány -az előző tulaj által épített- nem engedélynek megfelelő épületrész, ezért kellett fennmaradásival kombinálnom)

Az előszobámon van csak fafödém és az eredetileg is az volt. Annyi változott, hogy a lépcsőfeljáró miatt középen és az egyik oldalon nyitottá kellett tenni, így lényegében egy galéria lett. Vagy lépcsőháznak is hívhatjuk. 

Szóba se került, hogy ne lenne jó fából. 

Előzmény: sylvanus67 (644)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 644

Építési engedélyes munka volt?

Mert tudomásom szerint fafodemet nem engedelyeznek, ha az emelet lakott. 

Előzmény: rnagy8 (642)
murray Creative Commons License 2017.09.20 0 0 643

igen ez annyi , én is kaptam másfél millás ajánlatokat is. csak itt az van hogy van a "szervező" aki lenyeli a pénz felét és csak járkál, plussz visszaigényli magának az ÁFÁ-t stb.  a melós ugyanaz. ezt spóroltam meg.  sajnos számított , ebből pont beépítem a tetőteret :-) 

Előzmény: rnagy8 (641)
rnagy8 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 642

Erről pont nincs képen, ahogy készült. 

Azt tudom, hogy az első hajópadlót féderrel a széle felé tette le és leszögelte egyszer a féderes végéhez közel. Ezen az egy helyen látszott a szögfej. A nútba pedig belevert ferdén egyet, ahol a gerenda van alatta. Majd beletolta a következő féderét a leszögelt nútba és a másodiknak is beleszegelt a nútjába ferdén. Így tovább. 

A látszó szögfejeket a korlát pipafája takarta -volna- el, ha meghagyom járófelületnek a hajópadlót, de ahogy írtam a végén beborítottam azt is laminált padlóval. Szóval akár le is csavarozhattam volna mindet. 

 


A hajópadlót egyébként a végén azért nem hagytam végleges járófelületnek mert a nem illeszkedtek tökéletesen meg a munkák során tapustunk is bele koszt rendesen. Csúnya lett, kellett volna neki egy alapos csiszolás és lakkozás. Egyszerőbb és szebb volt egybe laminált lapozni a folyosóval. Viszont alulról a gyalult gerenda+hajópadló nagyon mutatós és nem utolsó sorban világos a színtelen lazúr miatt. Nekünk nagyon bejön.

Előzmény: murray (640)
rnagy8 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 641

A munkadíjon rengeteget lehet spórolni ha Te csinálod vagy rokonok.

Nekem az ácsmunka, tetőfedés, bádogos munka 1.3 m volt. Ebben a 16nm-es födémcsere és a teljes tetőhéjazat bontás is benne volt. Ahogy a piaci viszonyokat nézem, ez még nem is volt drága. 

Előzmény: murray (639)
murray Creative Commons License 2017.09.20 0 0 640

tetszik a dolog, nincs egy képed a gerenda, hajópadló szerelésről?  a 

az OSB lapokat lehet hagynám mert vmi ragasztó van benne, ami nem jó. 

hajópadlót bírom, sokat raktam már fel. 

 

Előzmény: rnagy8 (636)
murray Creative Commons License 2017.09.20 0 0 639

hát igen. én ugyanekkora tetőt cseréltem le -és mi új szarufákat is és új szelement raktunk le. 

a cserép (3300 db) volt kb 7-800e

a faaanyag olyan 1,5M  benne gombaölö, szerelvények stb  benne a szigetelés rendszer üveggyapot fóliák stb

- körbe esőcsatorna kb 200e 

-tetőablak 5 db olyan 5-600e

-munkadíj 7-800e  ( jó, ez kaláka volt , vidéki ács rokonok, a belünket kidolgoztuk.  a tetőablakokat , csatornát én csináltam.    nem kivitelező ÚR, csilliókért

 

-nem kellett fizetnem a régi tetőm elvitele,  konténerért , a faanyagot elhordták tűzelőnek, a régi tatai cserepeket is majd mind szegényebb népeknek 

 

tehát nagyon szűken olyan 3M volt. de felét én csináltam. 

 

 

Előzmény: sylvanus67 (635)
murray Creative Commons License 2017.09.20 0 0 638

esetleg gondolkodhatnál velux tetőteraszban is. 

 

http://www.velux.hu/termekvalasztek/tetoteri-ablakok/ternyerok/tetoterasz

 

és ehhez bekötni egy feljárót.  bár sajnos drága. de igényes. 

 

Előzmény: MaciG08 (637)
MaciG08 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 637

"a tetősíkba rakatsz egy kutyaólat és ott lenne a tetőtér bejárat"
Így igen. Hátsó fal nem jó, ott egy nyitott nagy terasz van, és azt nem akarom bolygatni, mert nagyon tetszik.

 

Az eddig infót köszönöm!

Előzmény: murray (633)
rnagy8 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 636

A fafödém az 50 cm-enként lerakott 10×15cm-es gerendákra rakott 24mm vastag fózolt hajópadló. Ez önmagában is járható de az egységes felület miatt erre is tettem 5mm xps-t és 8mm laminált padlót. A gerendák gyalultak a hajópadló meg alapból sima, így alulról meghagytam láthatónak. Kapott egy színtelen lazúrt, nagyon jól néz ki. 

Az alap kockaház ugye betonfödémes volt, 6-10cm aljzatbetonnal. Csak aljzatkiegyenlítőt kapott de azt néhol 4cm vastagon. Erre ment az 5mm-es xps majd a laminált padló. 

Előzmény: murray (634)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 635

Mi volt durva? A végösszeg? 

Előzmény: murray (634)
murray Creative Commons License 2017.09.19 0 0 634

hát durva volt azért a vége.  

 

mesélhetnél a fafödém rétegrendről. a tetőtér helyiség padló az osb lap? alatta is van üveggyapot? 

Előzmény: rnagy8 (632)
murray Creative Commons License 2017.09.19 0 0 633

"A feljárót jobb oldalról gondoltam, ahol most a fedett terasz szerűség van (és egy ilyen "kutyaól" szerűt kialakítani neki mint a szomszédos házon az ablaknál) hogy a beton födémet ne keljen megbontani."

ezt most hogy gondolod? a tetősíkba rakatsz egy kutyaólat és ott lenne a tetőtér bejárat? 

mi van a hátsó fallal? ott nem jó? ott a téglafal. 

ez így okosan sztem 1-2Mből kihozható. határ mindenben a csillagos ég. Lehet feljárót csinálni zártszelvényből, de márványból is. 

Előzmény: MaciG08 (631)
rnagy8 Creative Commons License 2017.09.19 0 1 632

Én most értem a végéhez a tetőtérbeéíptési projectünknek így vannak egészen pontos költségeim. 9.6 millió a következő paraméterekkel:

- Hivatalosan terveztetve, engedélyeztetve

- E-naplózva

- Nyeregtetős kockaház az egyik oldalán sátortetős toldattal. összes tetőfelület kb 160nm.

- Meglévő bitumenes zsindely, OSB és régi palalécek leszedése, szaruzat meghagyása

- Hulladékok hivatalosan leadva (2.3 illetve 22 Ft/kg áron)

- 2 új székállás és taréjszelemen berakása, fogópárok megemelése

- Új tetőhéjazat (Tondach Bolero XXL tetőcserép, 5*5 ellenléc, 3,5*5 tetőléc, 140g-os páraáteresztő fólia az összes "tuning elemmel", amit ajánlottak)

- Új festett alu ereszcsatonák + lambéria eresz-alja

- Fa födém elbontása és újraépítése a toldatban ahol a lépcső van (a kockaház betomfödémes az megmaradt)

- 25cm táblás közetgyapot szigetelés + gipszkarton a tetősíkon

- 4db új Velux ablak

- 4db új homlokzati ablak

- új gipszbeton lépcső, hidegburkolattal, borovi fenyő korláttal

- Belső elválasztó falak 10cm-es profillal, 10cm-es kőzetgyapot szigeteléssel

- Belső ajtók gerébtokos, nagyáruháziak, festve, mázolva

- Lapradiátoros fűtés rácsatlakoztatva a meglévő kazánra, külön zónaszelepekkel, termosztáttal.

- Víz, szennyvíz, villany, rácsatlakoztatva a meglévő hálózatra

- 2 oldalfali splitklíma

- Solatube napcső a nappaliba a földszintre - de átmegy a tetőn

- 2 hálószoba, folyosó, pihenő, WC, fürdő.

- Netto alapterület a szigetelés és falazás után kb 60nm, hasznos (min 190cm magasság) kb 30nm

- Vizes helyiségek hidegeburkolva, többi laminált padló

- kb 1600kg aljzat kiegyenlítő mert a beton födém elég egyenetlen volt

- Falak 2 rétegben festve (hálózva, élvédőzve, gipszelve)

- Egyszerű LED menyezeti lámpák

- Legrand Cariva kapcsolók és aljzatok

- Kb Mofém árfekvéső szerelvények.

 

Tetőcsere ebből kb 3 millió, szigetelés nélkül. Persze a kerámiacserép nem a legolcsóbb megoldás. Klíma és napcső, ami nem feltétlenül szükséges: 730 ezer. Szóval a tetőtér beépítés hőszigeteléssel nekem kb 5,8-6 millióba került. Ebben benne van az összes szakmunka díja, én csak kisegítő munkákat végeztem (pl. beton vésés vagy hulladék elszállítása. mondjuk azok is lettek volna még pár százezer). Hozzáteszem, hogy nekem mind árban mind minőségben szerencsém volt a szakikkal, szerintem ugyanez piaci áron lehetne sokkal drágább is.

Tervezés nekem 180 ezer volt. FMV további 120 ezer. Műszaki ellenőr 70 ezer.

MaciG08 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 631

 

üdv.

Adott egy 55nm alapterületű ház aminek a tetőterét szeretném beépíttetni. Egy szobát (~12nm) és hozzá esetleg egy wc-t szeretnék kialakítani. A szoba és wc kialakításán kívül a födémet és/vagy  tetőt kellene leszigetelni, illetve egy feljárót csinálni, mert jelenleg a házon kívülről lehet felmenni. A feljárót jobb oldalról gondoltam, ahol most a fedett terasz szerűség van (és egy ilyen "kutyaól" szerűt kialakítani neki mint a szomszédos házon az ablaknál) hogy a beton födémet ne keljen megbontani. És az volna a kérdésem, hogy körülbelül milyen költséggel lenne érdemes számolnom? A ház nem az enyém, de esélyes a megvételre, csak jó volna tudnom mennyit kellene még ráköltenem hogy a tetőtér is kész legyen. a A cserepek és a gerendák jó állapotban vannak, azok egyenlőre nem cserések.

 

Vivcsi1981 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 630

Köszönöm szépen a válaszokat!

 

Ez így amit leírtál.leírtatok teljesen érthető,köszönöm. :-)

Laikus vagyok ebben a témában,viszont ha hitelt kell felvennem nem mindegy ugye hogy hány milliót... :-(

A tetőteret meg kell sajnos emelni legalább 90 cm-el.Ezt nem fogjuk megúszni,szerinted ennek mekkora költségvonzata lehet?

Az engedélyeztetés tervezés szerinted megúszható kb. 200-300 ezer körül?

Válaszodat előre is köszönöm!

 

 

 

Előzmény: Alapi42 (629)
Alapi42 Creative Commons License 2017.09.14 0 1 629

Ez bizony még nagyon cseppfolyós állapotú.

Alapfogalmakat kellene előtte tisztázni.

 Tehát más a ráépítés és más a tetőtérbeépítés. Valószínitsük, hogy az utóbbi, az az egyszerűbb főleg, ha  a tetőszerkezet bizonyos része menthető. Mint írtad a gerendák jó állapotban vannak. Azaz az ács szerkezet... oszlopok, szelemenek, szarúfák stb.

 Kell egy terv főleg az engedélyezés miatt, mert kellenek ablakok stb.,  na meg a tetőhöz is hozzányúltok. Aztán az engedélyes terv után kell részletes   költségvetés kiírás, amit legjobb ha a tervező készít .. külön pénzért... ez tartalmazza , hogy mit kell milyen anyagból, milyen mennyiségben. ha ezek meg vannak lehet a kivitelezőkhöz fordulni  szakáganként. Azok fel mérnek és adnak árat is.

 de mint írták az első lépés a tető  az lesz 3-4 milla. mennyi , nagyon sok, de még így is biztos kevesebb mint egy teljesen új szűzhelyen való építkezés. majd folyt...

Előzmény: Vivcsi1981 (627)
murray Creative Commons License 2017.09.14 0 1 628

csak a komplett tetőcsere a  cserepek alá a hőszig rendszerrel olyan  3-4M. nagyon vékonyan.   

Előzmény: Vivcsi1981 (627)
Vivcsi1981 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 627

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

Adott egy 110 m2-es tetőtér.Szeretnénk beépíteni ráépítéssel.A tetőt le kell cserélni de a gerendák jó állapotban vannak.

Szerintetek kb. mennyi pénzből lehetne ezt megcsináltatni? Első körbe odáig szeretnénk eljutni hogy meglegyen a  tetőcsere,ráépítés,szigetelés,víz,villany fűtés,betonozás, és az ehhez kapcsolódó engedélyek tervek.

Tudom hogy a pontos árajánlathoz fel kell mérni,csak szeretném tudni hogy mégis milyen árban van egy ilyen tetőtér beépítés-.

Válaszotokat előre is köszönöm.

gelsystem Creative Commons License 2017.09.04 0 0 626

köszönöm a gyors reflektálást!

.

a tető rendben:

nyeregtető van, sajnos az ellenlécezés hiányzik, de kis kompromisszummal a rétegrend a következő kintről befele:

cserép

tetőléc

üvegszál erősítéses páraáteresztő fólia, átfedéseknél ragasztva-szélzárva

10*15-ös gerenda, közötte 10-es kőzetgyapot BELSŐ GERENDASÍKRA illesztve

---így szükségmegoldásként 5cm átszellőzés megvan /tudom, nem az igazi/---

gerendákon hosszanti lécezés 10 cm-re függesztve, közötte a következő 10-es kőzetgyapot réteg

párazáró-hőtükrös-légbuborékos fólia

párnafa

lambéria

.

az üveggyapotot mindenképp ki akartam szedni a kiporzás miatt

 

Előzmény: Mezőföldi 2 (624)
Mariusi Creative Commons License 2017.09.04 0 0 625

 Na az az ideális a tetőtér beépítésre.

Előzmény: Gabriell1974 (622)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 624

Sok minden van még hátra.  Az első fejtegetés az valószínűleg az alsó rész és a felső tetőtér/ padlást elválasztó  födém leírása némi átalakítás után. ok. az így jó, igaz kár volt azt annyit alakítgatni.

 a kérdéseidre  . lekenjem e fülről a hajópadló felső részét. persze valami rovar és gombaölővel, mással feleleges.

 azután minden rést,zugot töltsél ki  ásványgyapottal.

 Az ad némi hangcsillapítást.  Tehát kész a leendő tetőtér alsó része a padozat. 

 

Az vajon mit takar hogy  

 

 "a tető rendben, hőszigetelése megoldva...:)" 

először is  a tetőt elsődlegesen tökéletes vízhatlansággal kell ellátni. hogy csapadék soha sem jusson be abba térbe. erre alkalmazzák az un. pótlólagos csapadék védő fóliát.

 A tetőtere egyébként a fent leírt és jó födémen kívül a következő szerkezeti elemek határolják : orom falak, térdfalak, ferde födémek és felső könnyűszerkezetes födém. Ezeknek viszont tényleg megfelelő hőszigetelésűeknek kell lenniük.

 Sőt a ferde födémeknél   az azon átjutó pára lecsapódás utáni  víz eltávolítását is meg kell oldani az un. átszellőztetett légrésekkel.

 

 Tehát egy jó tetőtér bonyolult szerkezet.

Előzmény: gelsystem (623)
gelsystem Creative Commons License 2017.09.04 0 0 623

üdvözlet!

segítséget szeretnék kérni....

adott egy látszógerendás 15 éve épült ház, és a tetőteret kell beépítenem

20*20-as fagerendák keresztben, 90cm-es osztással tengelyvonalban mérve.

a jelenlegi rétegrend alulról felfele:

gerenda

hajópadló /ez a földszint plafonja, csak alulról lakkozva/

élére állított 5*10-es párnafa a gerendák tengelyvonalában, közötte üveggyapot

legfelül deszkázat /építés során ami megmaradt/

.

a deszkázatot már felszedtük, üveggyapotot kiszedtük, kiporszívóztuk

a beépítés padlózata hajópadló lesz /már megvan 19mm vastag fenyő/

párnafa maradhat, jó állapotú, erre merőlegesen a közökbe 30 cm-enként megy bele a szintén 5*10-es deszkázat, így kész lesz a vakpadló

.

a kérdéseim a következők:

1. hangcsillapítást minimálisan meg kellene oldani, de nem fő szempont

2. lekenjem-e az alsó hajópadló feső részét

3. rakjak-e a vakpadlóba bármit is, szigetelést, fóliázást......

.

a tető rendben, hőszigetelése megoldva...:)

Gabriell1974 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 622

Szia. Nyeregtető.

Előzmény: Mariusi (620)
Gabriell1974 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 621

A födémmel nincs baj szerintem mert vannak fő falak lent és arra ülnek fel a födém gerendák, és végig álmennyezet van fent.

Előzmény: einohyl (619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!