Keresés

Részletes keresés

panettone Creative Commons License 2010.05.26 0 0 8393
Ideiglenes befogadókat keresünk!

Nekünk a májusi esővel együtt kutyák potyognak mindenfelől! Hiába adtuk örökbe a készlet felét, már egy kan vár a hatvani és egy szukácska a békési gyepin arra, hogy valaki esélyt adjon nekik, hogy legalább megpróbálják eladni magukat a gazdikereső olimpián. Nem kertelünk tovább, két kertre, esetleg kosárra, vacokra lenne szükségünk, átmenetileg, hogy elhozzuk az altatás elől Őket. Ideiglenes befogadókra lenne szükségünk azoknak a kutyáinknak akik már átestek a szükséges procedúrákon, szerepelnek az oldalunkon és mennek a hirdetéseik. Aki tud most segítsen, a jövő héten már késő lehet. Kérjük, hívja Juditot a 06309983947-es számon vagy írjon a info@spanielmentes.hu Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. címre. Mi minden segítséget megadunk, tényleg csak két spánielnyi helyet kérünk.

Móki 07 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 8392

Yoice gazdát keres:

Egy jóvágású, intelligens, felettébb sármos és sportos pasinak időnként elnézzük, ha morgós, harapós. Ezt tudja Yoice a mi liver cocker spaniel kan védencünk is, és ha nem foglalkozunk vele eleget, jelzi a kényeztetés hiányát! Olyan gazdit keresünk Neki aki szellemileg és fizikailag is kihívások elé tudja állítani, hogy ne a hisztije hanem a hízelgő énje kerüljön felszínre.

Yoice managere Zsófi elérhető a 06-30-2588646-os számon hétköznap 18 óra után, illetve hétvégén.

SPÁNIELMENTÉS
geda1 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 8391
Gazdát keresek
Előzmény: geda1 (8390)
geda1 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 8390
Gazdát keres!
2,5 éves ivartalanított, oltott, terrier jellegű kutyus.Kistestű ,kb 8 kg-os foxi méretű.Kutyákkal,macskákkal remekül kijön.Szobatiszta,gyerekszerető!Játékos,élénk vérmérsékletű kutyus.
Móki 07 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 8389

Cukkini gazdát keres:

Cukkini igazi hebrencs, minden lében kanál egy év körüli kan.

Az életet most tanulja, így pl. a szobatsztaság rejtelmeivel még nincs tisztában, ahogy azzal sem, hogy nem ugrálunk-pörgünk-forgunk, valamint nem szólunk be más kutyáknak, ha kézben vagyunk, hogy aztán visítva meneküljünk, ha egy szintre kerülünk vele. Szóval csak nagyobb gyerek mellé javasoljuk, ahol nem gond a szeleburdiság. Mindezt a kamaszkori hevességet leszámítva egy álom, órákat tud ücsörögni a gazdi ölében, remek társaság.

Ha valaki szeretné örökbefogadni ezt a fiatal fiúcskát, kérjük hívja a 30/99 83 947-es telefonszámot.

http://www.spanielmentes.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=17:cukkini&catid=4:gazdi-keresk&Itemid=3

SPÁNIELMENTÉS
RoxiLou Creative Commons License 2010.05.19 0 0 8388
Vidd haza Bonit!

Boni 5 év körüli jagdterrier ivartalanított fiú kutyus.Gazdája adta le a győri menhelyre,ismeretlen okokból.Boni kedves,bújós kutyus,bármilyen embertípussal könnyen összeszoktatható.Kutyákat azonban semmilyen formában nem tűr maga körül,ezért egyedüli kutyus szeretne lenni.(Sétáltatni is csak pórázon,távolságot betartva lehet más kutyákkal sajnos.)Kinti-benti tartásra ajánljuk,sok foglalkozással.
Boni egy kedves,bújós,szeretetre vágyó kis hörcsög,aki kenneljét miné lelőbb szeretné elcserélni egy szerető gazdira!
Érd.: 30/221-55-22 vagy 20/445-6572
Móki 07 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 8387

Félix gazdit keres:

Félix számára egy nyugodt családot keresünk, ahol megbecsülik a 9 év tapasztalatát és bölcsességét, nem várnak már nagy csodákat, de tisztelni tudják a szépséget. Nem javasoljuk sem kisgyermekes család, sem idős ember mellé; tisztes korát megbecsülni képes, kutyás tapasztalattal rendelkező gazdát keresünk számára.

Ha valaki úgy érzi, egy Félix nevű kihívásra van szüksége, kérjük jelentkezzen a 30/99-83-947-es telefonszámon.

http://www.spanielmentes.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=18:felix&catid=4:gazdi-keresk&Itemid=3

http://www.spanielmentes.hu/

CuteRiana Creative Commons License 2010.05.18 0 0 8386

Helyhiány miatt sajnos nem tudjuk megtartani őket SEGÍTSETEK!

2 fiu 1 kislány

szobatiszták, játékosak,imádnivalóak

www.youtube.com/user/kawaiiriana

krisie26@freemail.hu

Bpről elvihetőek
oncogito Creative Commons License 2010.05.17 0 0 8385
S.O.S
A sátoraljaújhelyi menhelyet ma délelőtt elöntette a víz, a Rogyva áradása miatt a fél város víz alatt áll. A menhelyen 93 kutya él, akiknek egy részét a kerítés mellé kötötték ki, másik része a kutyaházak tetején próbál százaz maradni. Nagyon nagy segitség lenne, ha környéken lakók, a víz apadásáig befogadnák a bajba jutott kutyákat. Aki segíteni tud kérem hívja 06305768935 számot!!!!
Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8384

Artúr munkát keres!!!
Artúr névre hallgató 5 éves kan kutya, eddig a VITUKI-ban látta el őrző-védő tevékenységét, gazdát keres, mivel cégváltás volt és a korábbi cég ott "felejtette"! Ha nem lesz befogadó, akkor az Illatos úti telepre viszik május 31-én! Kedves barátságos szeretetre éhes kutya, aki megérdemelné hogy sorsa jobbra forduljon!!!
Csak kertbe vagy telep őrzésre, mivel nagy testű kutya és sokat volt szabadon!
Ezen a számon lehet érdeklődni: 70/2728003

Creative Commons License 2010.05.15 0 0 8383

Timike: kb. egyéves vizslakeverék, ivartalanított szuka. Nagyon nagy mozgásigényű, vidám, energikus teremtés. Alkalmazkodó, ám ennivalóját félti. Barátságos, emberszerető, játékos. Mozgékony gazdi mellé ajánlott. Timike nagyon hasonlít a magyar vizslára, csak attól egy picit alacsonyabb, és fehér foltjai is vannak, de ettől csak szebb és egyedibb ő. Kint is, bent is megszokik, de mindenképp sok szabad mozgásra van szüksége. Hűséges, tanítható. Szeret sétálni és labdázni. Timike Ózdon él, ideiglenes befogadóhoz került, miután gonosz gyerekek felakasztották őt, ám jók megmentették. Timike veszettség elleni oltás áráért szerető gazdira vár. Érd.: 0670/597-8277. Ha fuvarban, bármiben segítségre van szükség: dikuszka@gmail.com
www.gportal.hu/heroszozdiszervezete

Móki 07 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8382

GAZDÁT KERES ERWIN!

Erwin 3 év körüli ivartalanított kan, akit költözéskor gazdái elfelejetették összecsomagolni, egyszerűen otthagyták az eladott háznál.

Mókás kis lény, tacskó lábakon száguldozó spániel tekintetű kishörcsög. Szóval Ő egy 3 az 1-ben kutya.

Kishörcsög a többi kutyával, mellső lábai kicsit csámpásak és rövidebbek, mint a spánieleké, de tekintete, meleg, barna szemei, igazi spánelnézése még az Őt befogó gyepmestert is átverte, ezért is szólt nekünk, hogy ismét bajban egy spániel.

Erwin igényel azért némi tapasztalatot, mert ha Ő egyszer menni akar (és mindig akar, ha nyílik a kapu), zokon veszi, ha ebben megállítják. Makacs fejében tisztázni kell, hogy a morgás nem kívánatos viselkedés, de ez nem igényel komoly diplomát, pusztán következetes nevelést és határozott fellépést. Cserébe Ő figyelmes hallgatóság, mindeközben úgy ül, mint a rágcsálók a sivatagban, valóban érdekes és mókás látvány, ezzel mindig meg is győzi az ideiglenes befogadót, megértette a leckét (hiába, a spánielek tekintetének könnyű bedőlni).

Ha valaki kíváncsi a természet csodájára, a minden lében 3 kanál Erwinre, hívja a 30/99 83 947-es telefonszámot.

http://www.spanielmentes.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=7:erwin&catid=4:gazdi-keresk&Itemid=3

SPÁNIELMENTÉS

Mom Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8381
szia,

Frici Egerben ivartalanítódott és most Baja közelében van ideiglenes befogadónál, várja végleges szerető gazdáját.

Előzmény: dzo1 (8351)
patuha Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8380

De még mindig nem érted úgy látom. :(

Soha nem akartam kidobni! Nem akarom elaltatni sem. Nem akarom sintérhez se beadni. Legrosszabb esetben menhelyre akarom vinni, de főleg gazdát akarok neki találni.

Leírtam, hogy miért írtam a hirdetésben az elaltatást, vagy a sintért. Nem akarom többször.

Előzmény: Navorski (8379)
Navorski Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8379

rendben...,csak ne dobd ki...:(

sokat járom az országot,annyi de annyi kóbor állatot látok...

örülök,hogy azért belátod a dolgokat...

Előzmény: patuha (8378)
patuha Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8378

Ha annyit jelentene, mint a szemét, akkor kiraktam volna.

Mennyivel lenne jobb mondjuk a Rexi?

Az én hirdetésem alatt a 9 éves kutya? Azért, mert ott nem a gazdája hirdeti, azért nem seggfej, csak én, mert nem kibasztam, hanem próbálkozok? Jó szemétláda vagyok akkor.

Viszont most már megkérnélek, hogy ne hívd fel újra meg újra a figylememet a gyarlóságomra, tisztában vagyok vele. A tippet köszönöm a hirdetés ügyében.

Előzmény: Navorski (8377)
Navorski Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8377

az igazságot,hogy lelketlenül bánsz a kutyáddal sértegetésnek veszed?

talán inkább elkéne gondolkodni....

Virsli kutya annyit jelent neked mint másnak a szemét...,6 év után nem kell...,mennie kell...,szerencsétlen kutyának még egy normális nevet se tudtatok adni...

Előzmény: patuha (8376)
patuha Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8376

Barátom! Az emberkedést Te kezdted el, nekem valahogy nem jutott eszembe, annak ellenére, hogy már előbb is -burkoltan- sértegettél. Meg is kértelek, hogy ne tedd, nem azért, mert le akarnálak csapni, hanem inkább azért, mert én sem tettem és alapvetően békeszerető ember vagyok.

Az ásós részt nem sunnyogtam el, szépen leírtam a dolgot vele kapcsolatban, de akkor ezek szerint valahol porszem van a gépezetben, vagy nálam, vagy nálad.

A kutyát nem ma kezdtem el hirdetni, legalább 10 normál hirdetőoldalon hirdetem, plusz néhány menhely is hirdeti.

Előzmény: Navorski (8375)
Navorski Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8375

nem vagyok egy agresszor...,de sikerült felb...nod.

22 éves jártasságom van a  küzdősportok terén...szóval nem igazán tudtak még lecsapni...,golyót mondjuk megfogom én is...:)

de hagyjuk az emberkedést...,gondold át ezt a Virsli ügyet...érző lény a kutya (is) nagyon is az...és nem fiatal már...,egy gondoskodó gazdinál jó helye lenne és meg is szokna...,de ne sunnyogd el,hogy ásós típus...,nehéz lesz gazdát találni neki,bár nem lehetetlen.

érdeklődöm én is...,és ide is fellehet tenni:

http://zug.hu/

Előzmény: patuha (8374)
patuha Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8374
Hát gyanús, hogy nem sikerülne olyan könnyen. :)
Előzmény: Navorski (8372)
patuha Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8373

Ugyan nem sok közöd van hozzá, de azért leírom:

Született 3 gyerkőc (amikor a kutyát találtuk fél évesek voltak az ikrek). Ebből kifolyólag építkeztem is. Mindemellett 3 műszakban dolgoztam, most is ezért tudok írni. Sajnos a körülményeim azt nem engedték meg, hogy mindent egyszerre be tudjak fejezni, ebből kifolyólag még most is vannak a telken építeni valók.

Mindeközben hidd el, nem volt sem kedvem, sem időm azzal foglakozni, hogy a kutya mikor mit csinál. Vessél meg, ítélj el érte, nem érdekel.

Számomra a mai napig sokkal fontosabb, hogy a csemetéimet a lehetőségekhez képest rendesen tudjam nevelni, okosítani, mint egy kutya. Ennek ellenére tudom és tisztában vagyok vele, hogy az állat el lett rontva általunk, amikor elkezdtünk vele komoylabban foglalkozni, akkor már késő volt. Kutyaiskolába meg nem fogom elvinni, már csak azért sem, mert a környékemen nincs és lesz nemsokára éppen elég bajom anélkül is.

Ezért keresek neki gazdát. Mellesleg nem véletlenül költöttem el rá egy rakás pénzt, hogy ivartalaníttassam, ugyanis a másik kutyámat párszor miatta kellett állatorvoshoz vinni, aki most 10 éves és nem adnám oda sem sintérnek, sem más embernek.

Előzmény: Navorski (8369)
Navorski Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8372

Viszont az is az én döntésem, hogy neki mennie kell.

neki mennie kell,neki mennie kell. :(

itt lennél mellettem szájbavernélek....

Előzmény: patuha (8368)
Navorski Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8371
szeretek a közösségi oldalakra járni...:)
Előzmény: patuha (8368)
patuha Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8370

Válasz Navorski 22758-as hsz-ére a Kutyanevelős topicban:

Tőled is megkérdezem és csak azért nyilvánosan, mert nem tudom az emilcímedet. Kell a kutya? Mert ha nem, akkor kérlek hagyjál békén.

Mellesleg az olvasás nálad is szelektíven megy, ha jól látom. Kiragadsz egy részletet és azon lovagolsz. Leírtam már, hogy nem akarom elaltatni, sőt a másik topicban azt is, hogy nem akarom sintértelepre beadni, meg itt is, hogy a menhelyek módszereit követtem azzal, hogy ilyen marhaságokat írtam le. Megvan ennek az oka is: amikor a kutyát elkezdtem hirdetni (több hónappal ezelőtt), nem írtam hozzá ilyesmiket nem is volt rá semmi reagálás. Aztán elkezdtem a menhelyek felé nézelődni és a különféle fórumokon mit látok? "Elaltatásra váró kutyák" "Egy hetem van hátra" stb. És akkor én is megírtam, a sorrend a következő: jó gazda, ha nem jön össze, menhely, ha nem jön össze sintér/altatás. Erre rögötn nekem estek, hogy el akarom altatni. Nem akarom elaltatni. Be fogom zárni, amint elkészül a kennel és napi két órát lesz kiengedve, amikor mi is ott vagyunk és tudjuk kontrollálni a cselekedeteit. Viszont ez neki is szar lesz, de ez van. 

Ettől függetlenül az új gazdáját továbbra is keressük, akár tetszik, akár nem. 

Navorski Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8369
6 évig mit csináltál?
Előzmény: patuha (8367)
patuha Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8368

Ja erre azért csak reagálok. Nem hiszem, hogy Neked engem burkoltan sértegetned kellene. Nem emlékszem, hogy valaha találkoztunk volna, akár IRL, akár virtuálisan. Nem tudhatod, hogy mire nevelem a gyerekeimet. Három lányom van. A nagyobbak hat évesen a szomszéd gyerekére rászóltak, hogy nem kéne a macska farkát húzigálnia. Úgy érzem, hogy ez a mi nevelésünk sikere.

Hat évvel ezelőtt hoztam egy megkérdőjelezhető/hibás döntést, miszerint ezt a kutyát megtartjuk, rendben, elismerem. Viszont az is az én döntésem, hogy neki mennie kell.Ennek a dolognak is a nehezebb módját választottam, elkezdtem újra hirdetni és nem lelövettem valami vadásszal. Szerintem még mindig jobb így nem?

Előzmény: Navorski (8364)
patuha Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8367

Mi történt volna? Meguntam. Most jó?

De nem ez történt. Semmi közöd hozzá, mi történt. Gazdát keresünk neki, ez történt. Olyan gazdát, aki tudja mit kell tenni vele ahhoz, hogy ne idegesítse fel minden nap. Illetve tolerálja, ha esetleg mégis. Ez történt. Most utálhattok, mert igazából nem érdekel.

A kutya egyébként szabadon van egy 1600nm-es telken. Kiszemelt magának egy területet, ahol rendszeresen kiás kisebb nagyobb gödröket, amiket rendszeresen visszatemetek. Utoljára a szomszédhoz sikerült átjutnia a kerítés alatt. Úgy vélem, nem kell nekem ezt elviselnem.

Elvihetném kutyaiskolába, de nem fogom, mert új gazdát szeretnék neki találni, aki tud vele foglalkozni. Ezért írtam be ide a kis hirdetésemet, nem azért, hogy belémkössetek.

Elárulok egy másik kis titkot is. Nem fogom sintérhez bevinni. A legkevesebb, hogy menhelyet találok neki, de perpill teltház van (az olyan seggfejek miatt, mint amilyen én vagyok, bár én nem tenném ki az utcára).

A gazdakeresési akció egyre nehezebb, mert valaki mindig beleköt abba, hogy miért hat éves a kutya ahelyett, hogy elfogadná, hogy nem akarom kidobni, vagy elaltatni és legalább megpróbálna segíteni.

A témát itt lezárom, nem érdekel, hogy mit gondoltok rólam.

Előzmény: Navorski (8359)
Navorski Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8366

nyugodjon békében nagy állatbarát volt:

http://image.hotdog.hu/_data/members2/382/243382/images/popper.jpg

nekem meg ez jutott eszembe:

Pedig a kutya hűsége értékes ajándék, és semmivel nem ró kisebb kötelezettséget elfogadójára, mint egy ember barátsága. A hűséges kutyával kötött szövetség ugyanúgy örök, amennyire csak élőlények kapcsolata e földön örök lehet egyáltalán.

(Konrad Lorenz: Ember és kutya)

Előzmény: oncogito (8365)
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8365
Nem vitatom, hogy vannak nehezen kezelhető ebek. A terrier is ilyen, de hihetetlen eszes és következetességgel, akarással rettentő kedves és szeretni való családtaggá lesznek.
Könnyű azt szeretni, akivel nincs gond.
Az igazi szeretet ott kezdődik, ha vállalja a nehézségeket is.
Egyébként én sem értem, hogy hat év után mi lett, amitől végkép kiebrudalják, illetve hogy addig velük volt, aztán egyszer csak nem kell tovább... :-/

Ilyen történeteknél mindig szembe jut egy idézet:

"Érzelmileg az állat mindig konzervatív. Ragaszkodik a meglévőhöz, a megszokotthoz. Akárcsak a gyerek, vagy az öregember. Ezért ne ajándékozd el állatodat, ne tedd ki az utcára, ne hanyagold el, ne üssed, mert az Ég mindezt nem tartja bocsánatos bűnnek, és egyetlen reményed maradhat, hogy nincsen pokol. Mert ha van, odakerülsz!"
/Popper Péter: Részemről mondjunk mancsot/

Előzmény: Navorski (8364)
Navorski Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8364

Jézusom...:(

szépen elb.szták a kutyát 6 év alatt...,most pedig takarodnia kell..:(

mi a bánatért várták meg,hogy a kutya középkorú legyen...,hadd szenvedjen az a szegény állat..,pontosabban,hogy is jelzőzte: terrier izék,elmebeteg kutya

sokan úgy bánnak ezekkel az érző lényekkel mit az autójukkal,megunják és lecserélik vagy mehet...,csodálatos...ezek az emberek nevelnek gyereket...

egyre jobban utálom az embereket....

Előzmény: oncogito (8361)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!