Keresés

Részletes keresés

Fecus Creative Commons License 2004.05.28 0 0 894
Sziasztok!

Tanácsot kérek:
Mandrake 9.2 alatt fordítottam MPlayer 1.0Pre3-at.
Hibát nem kaptam de a gmplayert ill. mplayert futtatva nem talál semmit, azaz keresi a config fájlt, a skint (default sincs meg).

Mi baja?

Köszi
Fecus

best sunday dress Creative Commons License 2004.05.24 0 0 893
köszönöm az ötleteket, kicsit ilyesztő volt az mplayer levlista olvasása, végén már azt hittem, mindenki csak karakteresen néz muvit, olyan szutyok minden cuccos linux alatt. hiába, a forráskritika :))
Oscon Creative Commons License 2004.05.24 0 0 892
Én 1.0pre4-et +mozilla-mplayerpluginnal fordítva, oss hang-, és xv kép-kimenettel,és
nekem nem vettem észre, hogy bármilyen avi,mpg, wmv, stb. szaggatna.

700Mhz+128MB sdram+r128pro (32mb) videókártya.

debian woody.

szilva Creative Commons License 2004.05.24 0 0 891
Ezt a kártyát most csak w2k alatt tudtam kipróbálni, ott 3dmark2001se-vel 290 pontot produkált egy p3/866-ban, ugyanebben a gépben a radeon9000pro olyan 6-7000 körül, szóval több, mint 20-szoros a különbség. Egyébként a kártya nem mai darab, talán 4 vagy 5 éves, és Alphaservereket szállítanak ilyennel, szóval valszeg nem gagyi darab. Egy biztos: gyönyörű a képe és itt most a kérdés erre vonatkozott. Nem tudom, léteznek-e mai 3dLabs kártyák, de látottak alapján én körülnéznék talán ezirányban is, ha szép képminőséget keresnék.
Előzmény: best sunday dress (885)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.24 0 0 890
Ahogyan azt Alizka Kuperka slovenska pevnicska is megénekelte:

...
All we need is a SPARC, SPARC
SPARC in the dark
Just a little SPARC in the dark
...

;-P

Előzmény: best sunday dress (889)
best sunday dress Creative Commons License 2004.05.24 0 0 889
ne vegyek rögtön egy sparcot? ;-) tényleg, solarison mplayer, nem is rossz ötlet ;-))
Előzmény: RogerWilco (888)
RogerWilco Creative Commons License 2004.05.24 0 0 888
Amilyen jó véleményem van az MPLayerröl, olyan rossza a stílusról... (magánügy)

Ja, ha zsák pénz, akkor tessék megnézni, mi van egy Sun Cobaltban, és olyat venni :-)

Tipp:
http://www.cobalt.com/desktop/products/graphics/xvr4000/

The Sun XVR-4000 graphics accelerator provides exceptional visual quality and is ideal for demanding, high-end visualization applications. The Sun XVR-4000 graphics accelerator features 144 MB of frame buffer memory and over 1 GB (4 x 256 MB) of texture memory. Additional advanced features include sophisticated, programmable, on-board anti-aliasing filter chips, framelock, genlock, stereo, S-video, and dynamic video resizing.

Hmm, az egész divx befér a texture memoryba -))

Előzmény: best sunday dress (887)
best sunday dress Creative Commons License 2004.05.24 0 0 887
köszönöm. savage4 van a gépemben, kizárólag -vo sdl nem szaggat. de az nvidia cuccost maguk az mplayer (ex)fejlesztők fikázták a legjobban, a levlistában pedig gyak minden kártyára ez volt a lakonikus vélemény: "szar". 2800Ghz Athlon, 1GB RAM és LG 19" monitor, ezek remélem elég 21. századiak ;-) most jött el a mikulás egy zsák pénzzel, gondoltam, végre a videjókártya is legyen megfelelő. matroxot tényleg dicsérték, csak a P650-t (ami most kvázi "új") nem. nehéz kiigazodni, a mplayer doksi meg obsolete (a magyarhoz ez van biggyesztve legalábbis), abból nem lettem okosabb.
Előzmény: RogerWilco (886)
RogerWilco Creative Commons License 2004.05.24 0 0 886
"szar" - ez igen relatív fogalom... DVD nézésre szvsz bármely XXI. sz-i kártya jó.

Ha framebuff-on akarsz mplayerezni, akkor NVidiát felejtsd, mert arra nincs fbdriver, csak a sima SVGA. (no fullscreen, no resize, stb)Matrox nagyon támogatott, egy G200-as alaplapi csippel terminálból is tökéletesen ment a fullscreen DVD.

Ha X alatt nézed, akkor az xv driverrel az nvidia is kitünöt alakít, mert hát azért annyi erö van bennük, hogy nem igaz. NVidia GeForce 4GX PCI-s kártya párx10 euróért csodákat müvelt. 3D-t is jól tudja, az NVidia bináris driverrel (az X "nv" drivere 2D-ben jó, 3D-ben nem)

Egy jó divx nézéshez persze megfelelö proci is kell (szintén csak XXI sz-i prociknak elégnek kell lenni) és persze megfelelö monitor!

Előzmény: best sunday dress (883)
best sunday dress Creative Commons License 2004.05.24 0 0 885
a lassú mit takar? saját/xv driverrel a dvd-nézés problémamentes? ez a perdöntő végülis ;-)
Előzmény: szilva (884)
szilva Creative Commons License 2004.05.24 0 0 884
Hát nemtom, valszeg nem igazán jó ötlet, de most éppen van nálam egy 3DLabs Oxygen 32 megás, PCI-os kártya, amit betettem egy Radeon9000Pro helyébe egy gépbe csak úgy próbából. A székről majdnem leestem, pedig nem egy csúcsszuper moncsin, csak egy 17-es Philipsen bámultam, de mégis annyival szebb képe volt a Radeon után. Persze a 3D-s teljesítménye (sajnos) csapnivaló a maiakhoz képest, de ott is kiváló a képe, csak lassú.
Előzmény: best sunday dress (883)
best sunday dress Creative Commons License 2004.05.24 0 0 883
tudom, hülye kérdés, de sikhülye vagyok manapság a vga kártyákhoz, a hup-on azt találtam, hogy az nvidia szar (ezt tapasztalatból is tudom :), az ati radeon szar, a matrox p650 szar. mit vegyek akkor, hogy gyönyörű dvd lejácc menjen mplayerrel, végülis mi a "jó" választás. játszani nem akarok, opengl nem érdekel, de a gyönyörű ÉS gyors dvd-lejácc igen. ti mivel nyomultok, mit ajánlotok? előre is kösz az ötleteket
ssa2 Creative Commons License 2004.05.18 0 0 882
http://vmiklos.uw.hu/divx2svcd/divx2svcd

vagy mplayer forrása TOOLS/divx2svcd

Előzmény: Strong Bad (879)
Strong Bad Creative Commons License 2004.05.18 0 0 881
Húúú ez kicsit advanced, de azért kösz.
Előzmény: pomm (880)
pomm Creative Commons License 2004.05.18 0 0 880
http://www.linuxforum.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1500

Üdv, remélem segítettem!

Előzmény: Strong Bad (879)
Strong Bad Creative Commons License 2004.05.17 0 0 879
Tudna valaki általános leírást adni, hogy hogyan konvertáljak bármilyen kódolású videot (S)VCD-vé mencoderrel?

Köszi

Ványi Norbert Creative Commons License 2004.05.10 0 0 878
A pre4 óta képtelen vagyok lefordítani a cvs-eket.

Hibaüzenet:

ffv1.c: In function `encode_rgb_frame':
ffv1.c:465: internal compiler error: in find_function_data, at function.c:329
Please submit a full bug report,
with preprocessed source if appropriate.
See URL:https://qa.mandrakesoft.com/ for instructions.
make[1]: *** [ffv1.o] Error 1
make[1]: Leaving directory `/tmp/MPlayer-20040506/libavcodec'
make: *** [libavcodec/libavcodec.a] Error 2

kpl Creative Commons License 2004.05.06 0 0 877
közben lett hangja a gmplayernek is blackbox-ban, mással nem próbáltam. nem tudom mitől...
Előzmény: kpl (876)
kpl Creative Commons License 2004.05.05 0 0 876
mplayer -ao help: mpegpes, oss, alsa9, arts, esd, nas, sdl, null, pcm, plugin

alsa ezek szerint van

kernel 2.4.25-2mdk, van 2.6.3 is azzal nem próbáltam, de úgyis forgatások lesznek, majd kipróbálom

szerencsére konzolon van hangja, csak a gmplayer néma.

Előzmény: norbika (875)
norbika Creative Commons License 2004.05.05 0 0 875
én is es1371-et használok, és soha nem volt még gondom sem mplayerrel sem más proggival
mplayer -ao help-re mit ad ki? nincs alsad? milyen kernelt használsz?
ha még nem tetted, próbáld ki a 2.6-os szériát, abba beleforgatod az alsa-t (OSS-t nem!),
és nem lesz többet gondod a hanggal - elvileg
tényleg, ugye nem gmplayert használsz, hanem a konzolos mplayert?
pomm Creative Commons License 2004.05.05 0 0 874
Én ugyan nem mandrake-t használok, de ha az mplayer-t ujraforgatod, abból nagy gáz nem lehet...:)
Mielőtt átmásolnád az mplayer fájlt a forrás csomagból a /usr/bin-be teszteld le...Ha jól megy másold...
Nekem a forrásból forgatottal még sose volt bajom, ellenben a csomagosokkal már sz***-tam eleget! :)
Előzmény: kpl (873)
kpl Creative Commons License 2004.05.04 0 0 873
Kéne valami könnyebb megoldás...
Előzmény: Filburt (872)
Filburt Creative Commons License 2004.05.04 0 0 872
Hat, majd raszanom magam a kernel ujraforgatasara, de ugy emlekszem, hogy az ensoniqhoz szukseges alsa es oss modulok is be vannak forgatva, raadasul kernelbe, ezert sokat nem segithet. Max kiveszem az alsa-t.

Filburt

Előzmény: kpl (871)
kpl Creative Commons License 2004.05.04 0 0 871
Nekem is van ezzel (is) bajom, a 8.2 mdk-val szépen szólt, de mióta 10.0-ra váltottam hülyéskedik itt folyton :-(
KDE alatt elsőre nem volt hangja a gyári MPlayernek, cseréltem hangkártyameghajtót snd-es1731-re a harddrake-ban, oss-re váltottam az mplayerben, ezektől ment. Következő indításnál viszont benémult. Más szól KDE alatt, xmms, xine, csere óta már a Frozen-Bubble is. Blackbox alatt Frozen-Bubble néma.

Lehet valami közös bajuk az mplayerrel? Kernel és mplayer újraforgatása segíthet?

kpl

Előzmény: Filburt (869)
Ványi Norbert Creative Commons License 2004.05.02 0 0 870
Azt hiszem nekekm is volt hasonló problémám Mandrake alatt. Ha jól emlékszem én sem mountoltam, de mintha a Totem nevezetű médialejátszó megtette volna ezt helyettem. umount /mnt/dvd után működött. (Persze ez után a Totemet letöröltem).
Előzmény: im_ka (867)
Filburt Creative Commons License 2004.05.01 0 0 869
Hali,

Van egy Ensoniq ES1371 [AudioPCI-97] tipusu hangkartyam, ami MPlayer alatt nem akar megszolalni. XMMS es xine alatt rendben mukodik.

Az MPlayer a kovetkezo hibat adja: "Could not open/initialize audio device -> no sound."

Megneztem a beallitasokat, 4 drivert ajanl fel (mpegpes, oss, null, pcm). Mar mindet kiprobaltam (igen, a nullt is B-) ), de egyiktol sem javult meg.

Egyebkent debian sarge + legfrissebb mplayer sajat kezeimmel forgatva + osszes codec felrakva.

Koszi,

Filburt

ssa2 Creative Commons License 2004.04.30 0 0 868
Nézd meg a dev könyvtáradban van-e a /dev/hdd eszközre link /dev/dvd néven. Már nem tom', hogyan kell pontosan, mert nekem csak író van a gépemben SCSI emulációval. Nálam így néz ki a dolog:

lrwxrwxrwx 1 root root 10 máj 17 2003 dvd -> /dev/cdrom

lrwxrwxrwx 1 root root 9 máj 9 2003 cdrom -> /dev/scd0

Előzmény: im_ka (867)
im_ka Creative Commons License 2004.04.29 0 0 867
üdv!

verzió: 1.0pre3try2

sokadik disztribemet használom, eddig semmilyen gondom nem volt az mplayer-rel.
most source mage linuxom van, ami forrásból telepíti a progikat. tehát nem "elökezelt" (rpm, deb, stb.) mplayerröl van szó, hanem egyenesen az mplayer weboldaláról lett letöltve.

nem tudok dvd-ket lejátszani. ezt kapom:

Playing dvd://1.
libdvdread: Could not open device with libdvdcss.
libdvdread: Can't open /dev/hdd for reading
Couldn't open DVD device: /dev/hdd

nem mountoltam elötte a dvd-t. a dvd ok, ha mountolom /mnt/dvd alatt látom a tartalmát.

remélem tud vki segíteni

Ványi Norbert Creative Commons License 2004.04.29 0 0 866
Csak sikerül valamikor:

mplayer dvd://<title> -dvd-device '\\.\d:'

Előzmény: Ványi Norbert (865)
Ványi Norbert Creative Commons License 2004.04.29 0 0 865
vagy így:

mplayer dvd://<title&rt; -dvd-device '\\.\d:'

Előzmény: Ványi Norbert (864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!