Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.29 0 0 3374
Gondolom a Scubapro Master azért volt rémálom mert nem lehet a hevedert passzentosra állítani,és zavart,hogy lötyög a mellény rajtad.Meggyőztetek róla,hogy egy wing nem a legszerencsésebb választás az én merülési szokásaimhoz. Ha csak nézelődik az ember nem mindig a vízszintes pozíció a legideálisabb testhelyzet.
Ezért fordultam hozzátok mert egy boltban tutira meggyőztek volna hogy egy hátlebegtetős mellény a nekem való lehető legjobb választás.
mogya Creative Commons License 2008.02.29 0 0 3373
jenco!
Amikor én kezdtem akkor még gallér se volt, szvl nem nagyon volt mit kipróbálni.
Ha úgy gondolod, hogy a leírtak ellenére meg akarod tapasztalni, akkor én szivesen kölcsönadom a vadi új Hapcion wingemet (55 lbs).
Nekem a Scubapro Master rémálom volt, de ez is szubjektív.
A pudding próbája, az evés!
Ne siesd el!
Mogya
Előzmény: Törölt nick (3372)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.29 0 0 3372
Submarine 2004 tél 14. oldal.Felszerelés tanácsok újszülött búvároknak.Innen idéztem az ADV meghatározását,de utána néztem máshol neked van igazad mogya.Azért fordultam hozzátok tanácsért,mert úgy gondolom hobbi búvárként kezdtétek ti is,és volt alkalmatok kipróbálni többféle mellényt.Egyébként semmi baj a barátom technisub vario hex mellényével.Talán csak annyi hogy nem integrált súlyos.Én szeretem megosztani a súlyt a mellény és az ólomöv között.Megköszönném ha megírnátok az általatok kipróbált és jónak talált mellények nevét.Van egy másik barátom ő most vett egy Cressi S111R mellényt.Majd elkérem kipróbálni.Az interneten jókat írnak róla,akik használják.És ez integrált súlyos.Hülyeséget csináltam,hogy nem próbáltam ki több mellényt vásárlás előtt.Ma már másképp csinálnám.
mogya Creative Commons License 2008.02.29 0 0 3371
ADV:
Nem Advanced, hanem Adjustable,
nem design, hanem Diving,
nem Jacket, hanem Vest.
Egyébként minden stimmel...

Adjustable Diving Vest

A technikai wing mindig vízszintes helyzetben fogja tartani a tested, hiszen ott az a cél.
Ha extra súlyokat raksz az ólomővre, akkor a derekad fogja benyújtani a felmondó levelet.
Ha egy fal előtt szeretnél bámészkodni, nézni a nap beeső sugarait, (néha gyönyörű látvány,) fölfellé kell nézni, a nyakad tuttira kiborul. Megnő a levegőfogyasztás is.
Ha esetleg eszméletvesztés következik be, vagy otthagy a hajó Egyiptomban, a felszínen arccal lefelé fog tartani.
Bár háton viszonylag kényelmesen lehet úszni vele, de ha nem vagy magadnál, fáradt vagy, egy hullám azonnal visszafordít.
Stb.

Annyi jó jacket van, kölcsön kell kérni párat és dönteni.
Vagy mi a baj a haverodéval?
Ha tetszett, vegyél olyat.
Mogya
Előzmény: Törölt nick (3369)
bggy Creative Commons License 2008.02.29 0 0 3370
jenco0704
>>érdemes hobbi búvárként egy wing vásárlásán gondolkodni vagy inkább vegyek egy másik ADV mellényt például olyat mint a barátomé?<<

Leginkabb akarmi... :))
Ha nem merulsz technikaiakat, akkor nincs szukseged technikai cuccokra, viszont nagyon sok technikai, vagy technikai jellegu cucc remekul hasznalhato a hobbimeruleseken is.
Előzmény: Törölt nick (3364)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.29 0 0 3369
Advanced Desing Jacket.Ezek a hobbi búvárok által használt állítható derék,és vállhevederrel ellátott kiegyenlítőtérfogatok.
rpataki Creative Commons License 2008.02.29 0 0 3368
Igen, ha az ember annyi olmot rak magara, hogy kozben dudara kell fujni az uj rozsszin nyakboajat, akkor rossz. A Szent Istvanon is meg akarta fujtani magat egy ember gallerral... de errol nem a galler tehet. Cserebe ha ki vagy egyensulyozva rendesen, akkor kb negy liternel nem kell, hogy tobb levego koszaljon benne, es a hiedelmekkel ellentetben nem csak kozvetlen az utoerekre lehet nyomast gyakorolni vele.
No mindegy... elbuktam... vessetek a mokusok ele.
ps.: pusztan csak azert, mert majd teleportalunk a jovoben... azert az ne legyen mar erv, hogy a kereket az okorban talaltak ki, es mar nem trendi.
hutyutyu hutyutyu.... :)
Előzmény: sari attila (3367)
sari attila Creative Commons License 2008.02.29 0 0 3367

És mielőtt még valaki beírná hogy "dedede, amikor még hátrafelé nyilaztun". Igen, apukám is kispolszkival járt, de ha ma megkérdzném milyen autót vegyek, nem hinném hogy rábeszélne egy "hutyutyu-hutyutyu-namostatutituitui"-ra.

S.A.

sari attila Creative Commons License 2008.02.29 0 0 3366

Szia

 

Az istenért, csak GALLÉRT NE, azt ne vegyél!!!

A gallér kicsi és áramvonalas, mindaddig, amíg amíg levegőt nem fújsz bele. Akkor ugyanis -mivel a nyakad körül van- befordít függőlegesbe úgy hogy a fejed lesz a felső pont. Függőlegesen nehéz úszni ha a haladási irányod a vizszintes.

A gallér az ősköri pattintott kőszerszámok rendjébe tartozik, és elsődleges feladata a búvárt arcal kitartani a vízből a FELSZÍNEN.

Merülésre, merülés közbeni kiegyensúlyozásra NEM alkalmas.

Mi az az ADV-mellény?

S.A.

Előzmény: Törölt nick (3364)
rpataki Creative Commons License 2008.02.28 0 0 3365
Vegyel gallert, es hozza hevederzetet muanyag hattamlaval, az jobb mint a fem hattamla, kisebb, konnyebb, csak mar elfeledtek a buvarok, hogy van olyan is.
A "jobb" persze azt jelenti, hogy bizonyos esetekben celszerubb.
Fem hattamla egy palackkal nem csinos, es nem is nyersz nagyot a keresztmetszettel, hiszen a wing felcsuszik a palack ket oldalara nagyon. Persze ha elmesz valahova megkerdezni, akkor majd meggyoznek barmirol, es felig meddig igazuk is lesz. De az biztos, hogy a galler muanyag hattamla a legolcsobb, legegyszerubb, es szamodra valoszinuleg a legmegfelelobb megoldas.
Valamint van meg az a lehetoseg, hogy veszel egy jo dzsekit, teszem azt egy Scubapro Mastert... a maga 200 rugojaert... nyersz vele ket zsebet. Winget ne vegyel, ha csak szimpla palackot hasznalsz. De persze ez csak velemeny.

Jokat
robi
Előzmény: Törölt nick (3364)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.28 0 0 3364
Sziasztok!
Szeretném lecserélni régi ADV mellényemet amivel az a problémám hogy baromi nehéz az úszás benne. Erre akkor jöttem rá amikor kipróbáltam a barátom trilaminált szárazruháját és sokkal áramvonalasabb szabásu ADV mellényét.Leírhatatlan a különbség.Azt olvastam hogy a wingeknek van a leg áramvonalasabb szabásuk.
Szerintetek érdemes hobbi búvárként egy wing vásárlásán gondolkodni vagy inkább vegyek egy másik ADV mellényt például olyat mint a barátomé?Ha a winget javasolnátok akkor mekkorat válasszak?Én egy 15l-es emelőképességű monó palackhoz való wingre gondoltam alu háttámlával a repülős utazások miatt.Általában 12l-es max.15l-es monó palackot használok,7mm-es félszáraz ruhát 10kg ólommal.Elsősorban az a célom hogy minél kevesebb erőkifejtéssel tudjak mozogni a vízalatt .Nem akarok egyenlőre technikai búvár lenni az élvezetért és a látványért szeretek merülni.Segítő szándékú
hozzászólásokat előre köszönöm!
grelex Creative Commons License 2008.02.27 0 0 3363

Köszönöm

Köszönöm

Köszönöm!

 

Miért nem szóltál?

 

A képek?

Előzmény: Thomas búvár (3361)
aida99 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 3362

Te Mogya!

 

Ezt komolyan gondoltad: ''Most van egy kis időm rád is..''..

 

Nekem viszont nincsen rád időm, na isten áldjon!

Előzmény: mogya (3353)
Thomas búvár Creative Commons License 2008.02.27 0 0 3361
Grelex, nálam! Szombaton elfelejtettem Neked megmutatni! Sorry!
Előzmény: grelex (3359)
eger68 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 3360
Ott a tel.szám Pincehelyi Zsoltnak hívják. És az igényeid szerint csinálja meg. van már egy 6 led-es lámpafeje is.
Előzmény: grelex (3359)
grelex Creative Commons License 2008.02.25 0 0 3359

Köszi!
De hol lehet élőben látni, hogy milyen a fénye a fogása, stb ?

Csak a kép alapján, ami elég kicsi, ti se vennétek meg.

Nem?

 

Előzmény: eger68 (3355)
eger68 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 3358
Egy Szigetvári srác gyártja, teszteltük szerintem nem rossz.
Előzmény: sari attila (3357)
sari attila Creative Commons License 2008.02.25 0 0 3357

Jónak tűnik, főleg az ár-érték arány. Kérdés ha elromlik hol javítják, ha itthon az jó.

S.A.

Előzmény: eger68 (3355)
MrBig09 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 3356

Hello!

 

Én is ajánlhatom ezt a lámpát! Nekem is ilyen van.

Nem egy HID, de szerintem elég jó a fénye, sokáig bírja,

a LED-ek miatt, pedig szeget is be lehet verni vele...

 

hi

MrBig

Előzmény: eger68 (3355)
eger68 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 3355
Próbáld ki ezt! Az árához képest jó kis lámpa. http://www.konnyubuvar.hu/index1.php?main=apro2&arukod=07&id2=1890
Előzmény: grelex (3354)
grelex Creative Commons License 2008.02.25 0 0 3354
Köszönöm !
Előzmény: bggy (3352)
mogya Creative Commons License 2008.02.23 0 0 3353

Aida!
Most van egy kis időm rád is, ezért ígéretemhez híven visszatérek a (3152)-es hozzászólásodhoz. Egyrészt nekem szegeztél egy kissé költői, de mégis tövisekkel

tűzdelt kérdést, másrészt: ezek a hasonlatok…
Tehát ebben a bizonyos (3152)-ben megtudhattuk, mekkora jóstehetség is vagy, kis közelítéssel, hogy hordok-e alsógatyát a farmer alatt, mit vetítenek nálatok, a

TV-ben, mi zavar téged, mitől nő a búvárarc, hogy a !!roncs és barlangi merülés az majdnem ugyan az!!, stb., majd egy huszárvágással átnyergeltük a Technikai

Búvárkodás-t autós-motoros topikká.
Szép kör! Bár nem Talmácsi féle…
Nem szeretnék itt túl sok teret szentelni Sz.Zs.-nek, csak néhány sort, mert szerintem az tisztázódott, hogy nem személyes okok és indokok vezettek arra, hogy az ő nevét megemlítsem, hanem egy probléma. Bár neked ez nyilván nem jött le, ezért estél nekem.
Egyébként senki nem mondta itt, - bár van legalább egy, aki úgy gondolja - hogy velünk ilyesmi nem fordulhat elő, de főleg én nem. Én ugyanis azt vallom, hogy a

barlangi búvárkodásban – kis túlzással - bármikor, bármi megtörténhet.
Vagy az a baj hogy kapott egy keresztnevet?
Jobb lenne, ha azt mondanák, hogy az, az átkozott XY, aki miatt 5 napot szívtam éjt nappallá téve a saját költségemen, miatta veszett el ez, meg az a

felszerelésem, ami soha nem került elő, a káromat senki nem térítette meg, még csak meg sem köszönte, és nézd meg most milyen nagy szája lett? (Ez mondjuk egy

„lájtosabb” változat.)
Én inkább örülnék annak, hogy a magyar nyelv ennyire színes és mindenre találunk valami szinonimát. E.R., ebből mindenki tudja, és abszolút traktorkonform is…
Semmiképpen sem azt látom, hogy ez valamiféle gúnyolódás lenne, sokkal inkább egy nagyon keserű pirula. Az esetnek igen komoly következményei és tanulságai lettek, amik még nagyon sok embert fognak valamilyen összefüggésben motiválni.
Az, amit a (3212)-ben leírsz, mint rémálmot, egetverő tapasztalatot és tanulságot, az ezen a földön járva, pár barlangot leszámítva teljesen általános. Sőt, itt a

legtöbb még befelé is zavaros, de kifelé biztos, hogy kávé.
Nekem nincs wreck speccem, de majd megkérdezzük az igazi Tüzit, - neki van a legtöbb oklevele - hogy vajon a roncsokba, milyen feltételekkel szabad beúszni.

Kétlem, hogy kötél nélkül zárt helyre engedné.
De gondolod, hogy ott neked szerencséd volt? Szerintem, akkor lehet ilyet mondani, ha bajba kerülsz, nem teszel semmit, és mégis megmenekülsz. Ha már egyetlen

„szalmaszálat” is keresztbeteszel az ügy érdekében, akkor már nem a szerencse, hanem te mentetted meg magad, bármily kicsinynek is tűnik az, amit tettél. Ha rossz

irányba teszed, akkor is csak azt mondhatod, hogy rossz döntést hoztál. Szubjektív, de a népnyelv szereti használni.
Nekem pl., szerencsének minősül az, ha dekózás közben nem megy át rajtam egy csatahajó, mint ahogy ez velünk az Adrián majdnem megtörtént. Mondjuk ez barlangban azért ritkább.
Ha „bukáson” azt érted, hogy kerültem-e nagy xarba, vagy nem, akkor elmondom, hogy bizony volt rá példa, régen is, és nem oly régen is. De egyik esetben sem a

szerencsén múlott, hogy nem lett belőle rekviem. Bizonyos feltételek nem teljesültek. A lélekjelenlét, meg nem szerencse.
Mellesleg ez, hogy „az a motoros aki nem bukott még az nem is igazi motoros” egy hatalmas közhely, és köszönő viszonyban sincsen a barlangi búvárkodással.
Vagy te azt gondolod, hogy manapság azért törik kevésbé magukat a ringeken, mert nagyobb szerencséjük van? Tehát nem a kavicságy, a gumibálák, kifutók stb., hanem

a szerencse. Barlangban mi van ilyen? Ha itt „összetöröd” magad, akkor sutty, sanyi.
Ráadásul az autósok sokkal előnyösebb helyzetben vannak, ha a baj már bekövetkezett, mert ugye, ha nem loccsan szét az agyveleje a betonfalon, akkor tűzoltók, mentők, orvosok hada zsongja körül őket kb. 20-30 mp-en belül! Érted ki megy és mikor?
Barlangban még, ha egyáltalán vannak is, úgynevezett biztosító búvárok, mire rájönnek, hogy segíteni kellett volna, már rég késő. Hacsak Ödönkének nincs speciális szerződése a Tervezővel, mint ahogy az E.R.-nek is volt. Bár erről, ő láthatólag nem sokat tud. Nyilván más kötötte az ő nevére.
Egyébként alsó hangon kissé megmosolyogtató, népies nyelven szólva, kész röhej, hogy egy olyan embert, akit szó szerint úgy kellett kivakarni egy barlangból, F-1-

es világbajnokokkal vetsz egy lapra, oktatási szinten, annak tudatában, hogy már oktatóként is történt vele egy s más azóta. Gondolom, ezt csak a hirtelen felindulásod generálta, vagy az utóbbit nem adték a TV-ben. Végül is nemes dolog védeni a kicsit, az elesettet, akit mindenki csak szapul.
De ha a kis tyutyi végigrohan azokon a köteleken, amit több ezer merülésből mások telepítettek, majd ledugja a mélységmérőjét az iszapba még 1 méterrel mélyebbre

csak azért, hogy utána ország-világnak azzal kérkedhessen, hogy ő tartja a magyar barlangi mélységi rekordot, akkor nem szabad csodálkozni azon, hogy persze

elsősorban azokat, akik ebben érintettek, de más hasonló gondolkodásúakat is, – ahogy te írod – ez kurvára zavarja.
Szóval az éremnek mindig 2 oldala van. Érdemes a másikat is megnézni, ha az egészről akarsz véleményt mondani!
Továbbra is:
Mindig Biztonságos Merülést!
Mogya

 

Most vegyél lottót!


 

Előzmény: aida99 (3152)
bggy Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3352
Utanakerdeztem es kiderult, hogy rosszul tudtam.
Azt a lampat, amit En lattam, azt nem hazilag alakitottak at, hanem lehetett kapni az eredeti halogenes izzo helyett egy gyari ledes betetet hozza, es az volt beteve.
Viszont kiderult, hogy mas tenyleg csinalt hazilag LED-es lampat, es ezt a Molnarban hasznaltak is. Nagy tavolsagok bevilagitasara nem volt alkalmas, de sokaig birta.
Előzmény: bggy (3351)
bggy Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3351
grelex
>>Lehetne egy kicsit bővebben? Esetleg képek róla?<<

Gondolom a hazilag keszitett kaniszteres-LED-es erdekel, mert a Lumen-ekrol van eleg foto a neten. :)
Sajnos nincs kepem rola. Kulsoleg pont ugy nezett ki, mint a GUE altal preferalt markak.
Ha jol emlekszem volt egy muanyaglemez, amibe lukakat furt a ledeknek (a szokasos lencsevegu hengeres led-ek voltak), amiket attolt ezeken a lukakon hatulrol. A hatoldalan bekotozte a drotokat es az egeszet rogzitette a lampafejben. A lampa elejen pedig beragasztott egy eros uveget vagy plexit (nem emlekszem pontosan mi volt). Persze nem volt benne a HID-es cuccoknal szukseges nagyfeszultsegu cucc. Az osszes tobbi resze a megszokott modon nezett ki.
Ha komolyabban erdekel, felveszem vele a kapcsolatot, es rakerdezek.
Előzmény: grelex (3349)
D.P.G. Creative Commons License 2008.02.17 0 0 3350
Én led lámpát vetem nem rég. 3db 3W-os led van bene nagyon király fénye van mert egy nagyitó is be van a ledek elé téve és a foncsor része is valami speckó kialakitásal van megoldva. A fény elöször engem is zavart hogy nem olyan sárgás hanem fehéres, lila de meg szoktam és nagyon bejött.
grelex Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3349

Lehetne egy kicsit bővebben? Esetleg képek róla?

A többit fel se teszem, majd később.

Előzmény: bggy (3348)
bggy Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3348
Ja, egy lenyeges kerdesre nem valaszoltam: milyen van, milyen kellene.
Mivel (meg) nem merulok technikait, igy a hobbimerulesekhez elegendo egy Lumen6 egy Lumen4-es backup, es egy SeemannSub villogo/jelzolampa.
Probaltam mar kaniszteres lampat is (nem HID, csak sima halogen) meg egy csomo hagyomanyosat, es merultem mar egyutt a legkulonfelebb lampakat hasznalokkal. A legjobban az egyik baratom hazilag keszitett kaniszteres nagyteljesitmenyu LED-es lampaja tetszett. A fenye kozel jart egy kis-kozepes teljesitmenyu HID lampahoz, csak eppen "sose" kellett tolteni. :))
Előzmény: bggy (3347)
bggy Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3347
D.P.G.
>> De mondjuk te melyiket használnád, mert egyszere csak egyet használhatsz. Milyet venél vagy milyened van? LED olcsóbb, tovább bírja vagy a HID ami drágább de erősebb a fénye?

Bocs, hogy csak most valaszolok.
Ha _nagyon_ nagy fenyero kell rovid ideig (filmezes pl.), akkor szvsz a HID a megfelelo.
Ha _kelloen_ nagy fenyero kell, hosszu ideig, akkor meg inkabb LED lesz a jo.
A LED-ek elegge gyorsan fejlodnek, es szerintem a kis es kozepes teljesitmenykategoriaban hamarosan kivaltjak az izzos gyartmanyokat. Hatekonyak, jol birjak az fizikai behatasokat, vannak mar egeszen szep szinuek is (a HID-hez hasonlo a fenyuk), es a beindulo tomeggyartasuk valszeg 1-2 even belul jelentosen leszoritja az arukat is.
Előzmény: D.P.G. (3341)
sari attila Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3346

Igen-igen

A CÉL HATÁROZZA MEG az eszközt.

Én p.l. két akkumulátoros lumen 6-ossal világítok, amit SISAKON viselek -ol school- és ha kell, akkor a kezembe kapok egy nagy Hartembergert, amit el tudok látni videó foncsorral is, és ha filmezek, már nem is kell még egy fő világítás.

De a ledes lámpák jók, és nekem is van kettő tartaléknak, ha minden kialszik azzal még látom a kötelet.

A ledes lámpákat nem szeretem fővilágításnak, szerintem csak bac-up, tartalék szerepük lehet. Azért mert idegesít a fényük. Ez van velem, de más másképp gondolja.

Meg a fő lámpát sem kell állandóad égetni, ha tudom hogy a harti 100 percet bír, én meg 3 órát leszek bent, akkor csak olyan helyen kapcsolom fel ahol kihasználom a fényerejét.

Kölcsön kell kérni ezt-azt és ki kell próbálni. Jobbat nem tudok.

S.A.

rpataki Creative Commons License 2008.02.14 0 0 3345
Teljesen igazad van. Raadasul hatvan alatt annyira osszeszorul, hogy ha addig nem kapcsoltad be, akkor aztan mar nem tudod. Es neha ha rosszul kapcsoltad be, akkor ez alatt kialszik. Szoval igaz-igaz... de nekem meg sosem volt vele bajom. Kitartok a velemenyem mellett, hog a cel hatarozza meg az eszkozt.
Lumen 6-osokkal is merulnek emberek. Az sem fem hazas. Es amig nem lesz tele agyaggal a kapcsoloja, addig elegsegesen jol mukodik. Egyszeruen csak annyi, hogy en nem szeretem a kanisztert. De ha lesz lehetoseg, akkor azert majd fofenynek Hartenberger Cave Midi-t fogok hasznalni, es valahogy megbaratkozom 80 centi plussz vezetekkel.
http://www.hartenberger.de/english/hartenberger.html a tech lamp alatt
Ezzel a markaval meg soha nem volt semmi baj. De persze ez sem vedett az ember ellen, aki mondjuk rosszul szereli ossze, vagy az O gyuru ala homokot rak szilikon helyett.
r
Előzmény: seper_t (3343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!