Keresés

Részletes keresés

'szti Creative Commons License 2015.11.09 0 0 10929

nem a 15 eurós transzferre gondolt az előre rendeléssel?

Előzmény: Rosso-B (10928)
Rosso-B Creative Commons License 2015.11.09 0 0 10928

Szerintem előre nem lehet, mi csak odasétáltunk,fizettünk és már vittek is lefele. Azért egyszer ki kell próbálni :)

Előzmény: lili0010 (10926)
Pontikos Creative Commons License 2015.11.08 0 0 10927

Sok szállás kínál ingyen transzfert reptér vagy kikötő viszonylatban, illetve a Fira környékiek egy része ingyenes városközponti buszjáratot is üzemeltet. Érdemes lehet ilyen szemmel is körbenézni (számolni), ha valaki nyaralást tervez.

 

A busztársaság honlapja egyébként mindig naprakész és informatív, a Firai buszállomáson pedig van egy nagy térkép is, amin az is látható, adott járat milyen településeket érint.

 

A szamaras dolog meg ... ja, hát végtermék az van bőven, és valóban nem túl vidám élmény, amikor jön a had, rajtuk a csacsiknál is ostobább turistákkal, de azért életveszélyesnek nem minősíteném. Biztos, hogy főszezonban, amikor ki lehet tenni a megtelt táblát a szigetre, sokkal rémesebb, de mondjuk utószezonban simán le-/föl lehet sétálni egy kis odafigyeléssel - és azért valljuk be, mesés a látvány, és jó az érzés is, hogy az ember kicsit megdolgoztatja az izmait.

lili0010 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 10926

és ezt lehet ott helyben intézni, vagy előre le kell foglalni?

Előzmény: Rosso-B (10921)
'szti Creative Commons License 2015.11.06 0 0 10925

http://ktel-santorini.gr/ktel/index.php/en/services-eng/timetable-summer-eng

itt a nyári menetrend. télen minden járat ritkább

Előzmény: tom012 (10919)
'szti Creative Commons License 2015.11.06 0 0 10924

a szamárszartól eleve szörnyen csúszós és gusztustalan

én oiában mentem le-föl a kikötőbe gyalog, ott is volt szamárnyom, de akkor (okt. végén) már a csacsikat nem üzemeltették

Előzmény: Rosso-B (10922)
'szti Creative Commons License 2015.11.06 0 0 10923

teljesen a turistákra vannak berendezkedve, szinte mindenütt tudnak angolul és minden ki van írva 2 nyelven

Előzmény: tom012 (10919)
Rosso-B Creative Commons License 2015.11.06 0 0 10922

Ez tényleg így van, gyalog nem szabad azon az úton lemenni. Életveszély ,  max a szamáron :)

Előzmény: suzi_mou (10918)
Rosso-B Creative Commons License 2015.11.06 0 0 10921

mi szeptemberben a reptérről Perissaba a resorthoppa.com nál rendeltünk transfert, 15eur volt. Max fél óra volt az út  és kisbusszal csak minket vittek

Előzmény: lili0010 (10916)
suzi_mou Creative Commons License 2015.11.06 0 0 10920

Közben ráleltem és nem csodálkozom az eseten.

 

http://greece.greekreporter.com/2015/10/08/tourist-in-santorini-killed-by-donkey/

 

 

Előzmény: suzi_mou (10918)
tom012 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 10919

Sziasztok!

Csatlakoznék én is a fórumhoz.

Ha már a közlekedésnél tartunk taxi díjakról valakinek infó?

Buszok a reptérről milyen sűrűn járnak, angolul is ki van téve a menetrend?

suzi_mou Creative Commons License 2015.11.06 0 0 10918

Október közepén voltunk, kellemes nyári meleg napsütés, nap alatt izzasztó, este hűvösebb, hosszú ujjú kellett.

Olcsó árak, 19 EUR/nap az autóbérlés, szállás 2 szintes tágas apartman, tengerre néző, 10 perc séta Fira központtól 26 EUR/éj és ingyen transzferek kikötőből és kikötőbe.

 

Ami nem tetszett, hogy Firában ahol megy le az út a kikötőbe, tele volt szamár és lószarral. Büdös is volt és többször összezártak az állatok és elállták az utat. Mi meg siettünk volna a befizetett kirándulásunkra. Volt, hogy jött felfelé egy csoport és megindultak az állatok, mi gyalogosok meg ugráltunk fel a kőkorlátra, hogy ne jöjjenek nekünk. Mindenképpen a libegős megoldást javaslom. Pár nappal előttünk egy német hölgy turista halt meg itt, részleteket nem tudok de valami affér volt a szamárral.

Előzmény: 'szti (10910)
'szti Creative Commons License 2015.11.06 0 0 10917

lehetőségek: autóbérlés, transzfer, taxi, tömegközlekedés

utóbbi értelemszerűen a legolcsóbb, be kell buszozni firába és ott átszállni a perisszába menő buszra

http://www.santoriniairport.com/to-and-from-airport/santorini-airport-public-bus/

http://ktel-santorini.gr/ktel/index.php/en/

Előzmény: lili0010 (10916)
lili0010 Creative Commons License 2015.11.05 0 0 10916

Tudtok abban segíteni, hogy Santorini reptérről Perisszába mivel érdemes eljutni?

lili0010 Creative Commons License 2015.11.05 0 0 10915

köszi!

Előzmény: 'szti (10914)
'szti Creative Commons License 2015.11.05 0 0 10914

ryanairnél? ott a kézipogyó barátságos méretű:

Max. 10 kg súlyú, 55 cm x 40 cm x 20 cm méretű kézipoggyász és egy, maximum 35 cm x 20 cm x 20 cm méretű kis táska vihető a fedélzetre utasonként

https://beta.ryanair.com/hu/hu/hasznos-informacio/sugo/gyik#20-1

Előzmény: lili0010 (10913)
lili0010 Creative Commons License 2015.11.05 0 0 10913

valóba meglepően jók az árak, viszont a kézipoggyász méretére nem találtam semmi infót, tudsz esetleg segíteni?

Előzmény: 'szti (10912)
'szti Creative Commons License 2015.11.04 0 0 10912

fapados repülővel szerintem nem rettentő drága odajutni, vagy akár még aegeannal sem, csak ott is figyelni kell akciókat, vagy akkor foglalni, amikor közzéteszik a menetrendet

én ryanairrel repültem athénba (~12.000 ft/irány - ennél ki lehet fogni olcsóbbat is) és onnan santorinire (30 eur/irány)

Előzmény: lili0010 (10911)
lili0010 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 10911

Sziasztok!

Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, ugyanis jövőre mi is Santorini-re szeretnénk eljutni.

Bele bele olvasgatva a fórumba, úgy látom egyik sarkalatos pont az utazás, első olvasásra kicsit zavarosnak tűnik a részemre. Bérből, fizetésből élünk ezért megpróbálnánk mi is ezt a részt minél olcsóbban megúszni.

Nem tudom gondolkodott e már valaki vonat illetve volán busz járaton, a kijutást illetően?

'szti Creative Commons License 2015.10.30 0 0 10910

még borongós, esős időban is 20 fok körüli idő volt, de ha a nap ki tudott (volna) sütni, kellemes meleg. azt mondták, hogy októberben nyári meleg volt idén. most már azért hűl, ha északi szél fúj, lehet kellemetlen. okt 22-25 közt voltam, pont a 4 esős napon.

Előzmény: holloo (10909)
holloo Creative Commons License 2015.10.29 -1 0 10909

Hány fok van most Szantorínin? Érdemes most oda menni?

geodo1 Creative Commons License 2015.10.27 -9 1 10908

minden a képen, ami számít. :))

Előzmény: 'szti (10907)
'szti Creative Commons License 2015.10.27 -1 1 10907

:-)

marosizsuzs Creative Commons License 2015.09.04 -1 0 10906

Köszönöm, meg is rendeltem a jegyeinket. Gondolom Heraklionban a nemzetközi repülőterére kell menni, feltételezem ez is onnan indul. Zs

Előzmény: TLLaci (10905)
TLLaci Creative Commons License 2015.08.26 0 0 10905

Ezzel meg fél óra az út,és egy gyakorlatilag árban van a hajókkal. http://www.minoanair.com/

Előzmény: marosizsuzs (10904)
marosizsuzs Creative Commons License 2015.08.26 0 0 10904

Köszönöm szépen a segítséget.

Előzmény: TLLaci (10903)
TLLaci Creative Commons License 2015.08.24 0 0 10903

Van egy kis táblás buszmegálló a kikötőben,minden krétai gyorshajóhoz megy le public busz Firából a "buszpályaudvarról"(visz utasokat),és jön vissza.Egy busz van csak úgyhogy igyekezni kell le a kompról,mert ha megtelik elindul.Számát nem tudom,de láttuk. Ha nem éred el(nincs hely) összeállsz másokkal 4 embert 12EUR-ért felvisz a taxi is Firába.

Előzmény: marosizsuzs (10902)
marosizsuzs Creative Commons License 2015.08.24 0 0 10902

Sziasztok.

 

Érdeklődnék, hogy ha egyénileg Heraklionból a Jettel elhajózunk Santorinire, a kikötőből hogyan tudok eljutni pl Firába? Az itt olvasott buszmenetrendben csak az Airport-ból látok Firába buszjáratot óránként. Segítenétek, hogy oda is van menetretndszerinti járat? Vagy az az egyik járat egy útvonalába beleesik?

Nagyon köszönöm.

Jucuska68 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 10901

Szia Csilla!

A hotel nagyon szép,mi a 23-as szobában voltunk.Hatalmas szoba, hatalmas fürdővel, az ágy kényelmes volt. A reggeli a szokásos: 2-3féle felvágott, sali, tojás ,joghurt, méz, müzli...semmi konzervvel nem találkoztunk a 9nap alatt.

A kis séta kell majd...a meredek úton,de elviselhető.

Egy bajunk volt....a szomszéd kertben valahol kismacskák voltak! Na azok rendesen estére feléledtek..nyávogtak.

Mi kocsit nem béreltünk.1,60Firába a buszjegy és onnan tovább bárhová. Jól meg van szervezve-görögékhez képest.Minden nap mentünk valahová. Firába többször is, nappal is (akkor jobbak a fényviszonyok a fényképezéshez) és este is . Oia meg maga AZ ÁLOM, nappal ,este...mindig!!

Az árak nem magasabbak mint pl.Zantén vagy Rodoszon.

Kamarin a parton vagy egy taverna Perigiali, itt 3 fogásos menüt adnak 2főre! 19eu-ért ( előétel, gyros tál-nagyon finom,és desszert). De a többi helyen is meg lehet vacsorázni 30eu körül.

A parttal volt bajunk,hullámos ,köves, hideg, de ezt tudtuk, szóval maradt a medence. Ki mit szeret...(pancsolni most szept.ben elmegyünk Korfura).

Imádtam ezt a szigetet!!

Ez volt az álmom és most teljesült!!(2011 januárjában be voltunk fizetve...februárban csődbe ment a Malév, azóta kicsit komplikát odajutni).

Minden szépet kívánok Nektek.

Imádni fogjátok!!!

Jó utat!

Előzmény: Törölt nick (10900)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.11 0 0 10900

Jucuska 68!

 

Mi augusztus végén megyünk Santorinibe, pont az Argo hotelba! Mi volt a hotelba a tapasztalatod? 7, 3 as értékeléseket láttam a hotelról és olyat is olvastam,hogy reggelire konzervet adtak.Nagyon magas hegyre kell gyalogolni a hotelhoz? Milyenek az éttermi  és úgy egyébként az árak? Érdemes kocsit bérelni? Vagy inkább busz? Mesélj!

Köszönöm Csilla

Előzmény: Jucuska68 (10859)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!