Keresés

Részletes keresés

Soká Creative Commons License 2020.05.16 0 0 57757

Teljesen igazad van és ellent is mondok magamnak, bár az ergonómiánk nem változott de a kényelemről gondolt fogalmaink alaposan megváltoztak. Azért a történelmi korok sok széke mai értelemben nem igazán kényelmes darab. Ahogyan mondjuk a barokk öltözködés is nehezen nevezhető kényelmesnek. De akkor más volt a szempont. 
Most az étkező székeim - átmenetileg - a nagyszüleim 30-as években készült debreceni hajlítottbútorgyári "thonet"-utánzatai. Azt kell mondjam, rohadt kényelmetlenek. És gyerekkoromban ez fel sem tűnt...

Előzmény: rferi (57756)
rferi Creative Commons License 2020.05.16 0 0 57756

Nem tud megváltozni a formája, és mégis mennyiféle stílusban voltak képesek előállítani!

Egy empire szék, egy reneszánsz karfás szék (trón), egy ónémet, vagy egy modern minden porcikájában különbözik egymástól!

Előzmény: Soká (57754)
rferi Creative Commons License 2020.05.16 0 0 57755

A modern dolgok sokasága jelent meg már a második világháború előtt!

Van két felújításra váró fotelom, kényelmes, állítható a háttámlája, rugós epedás, és a harmincas évek második feléből való.

Anyámék kb 1968-ban vették az első szekrénysorunkat, két fotellel, igazi, szép, jól értelmezett modern. Az is elmúlt ötven éves. Sajnos azokat is fel kell újítani, ráadásul az egyikre rá is estem magasról, jól összetörtem a fáját. :(

Előzmény: Boszorka (57752)
Soká Creative Commons License 2020.05.16 0 0 57754

Tekintettel arra, hogy a kanapé, a szék olyan bútordarab, amit köt az ergonómia, így alapvetően nem tud megváltozni a formája.

Az viszont jelent valamit, ha ezeknek a daraboknak a lágy részei (huzat, szivacs) dacolnak az idővel.

Előzmény: ZsuR (57749)
Soká Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57753

Érdemesnek érdemes, de jeleztem, hogy árban, funkcióban mi felelne meg... :)
Az a helyzet, hogy ennyi pénzért az ember már megveheti a legjobb minőségű anyagokat és elkészítheti vagy elkészíttetheti maga is. Ennyi pénzért az ember nem csak terméket, de márkát is vásárol. Ha erre van szüksége.
Az ikeás kanapé ára nagyjából annyi, hogy még nem éri meg egyedileg előállítani. De nem szeretném ebbe az irányba terelni a diskurzust.

Előzmény: Boszorka (57737)
Boszorka Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57752

Nálam 1940-es tervezésü butordarabok vannak, nem mondanád meg róla. Majd egyszer ha sok időm lesz keresek képeket.

Előzmény: rferi (57748)
ZsuR Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57751

Akkor az egy klasszikus darab.  Idotallo... nekem egy komodom van ilyen, fogalmam sincs mikori, kb 60-70 evesre saccolom, de nem lennek meglepve ha tobb lenne...

Előzmény: Caipi (57750)
Caipi Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57750

Anyám nappalijában van egy sötétbarna, néhol decensen arannyal díszitett sötétbarna, modern szekrénysor, ami Németo.-ból jött haza velünk 1974-ben, vagy -75-ben, vagy mikor. Meg nem mondanád róla.... ha egyszer majd újra merek arra járni, akkor lefényképezem. 

Előzmény: rferi (57748)
ZsuR Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57749

Igen... ez ez is regi - szinten minimalis valtoztatassal ott van a mai eletben.

Előzmény: rferi (57748)
rferi Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57748

"...aert belegondoltam... 1987-es tervesu megallja a helyet 2020-ban... nem semmi."

 

A csővázas szék lassan száz éves lesz....

Előzmény: ZsuR (57746)
ZsuR Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57747

Előzmény: ZsuR (57746)
ZsuR Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57746

En 2002-ben vettem ezt az IKEA-ban... csodalatosan jo, tartos, mutatos - es ami a lenyeg, kenyelmes!

Volt belole harom szemelyes is es sarok garnitura is... de nalunk ebbol ketto boven eleg.

 

A bor nem fenyes hanem hasitott... a szine ugyanez.  Es!  Kaptunk hozza szonyeget is akkor rogton - tokeletesen illik hozza! Az is meg mindig szep is meg hibatlan.

 

...aert belegondoltam... 1987-es tervesu megallja a helyet 2020-ban... nem semmi.

 

Előzmény: Soká (57736)
ZsuR Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57745

... azert felnezek rad, nagy munka, na.

 

Azt hittem semmi nincs a padlason... tevedtem.  A villanyszerelo sokat atnezett, de... hat papunkdekli es raadasul szigetelve is van...

 

A garazs szinten lomtelep es a crawlspace is. Crawlspace altali eletre itelnem azt aki kitalalta ezt a szornyuseget... ha csak benezek megfajtdul a derekam... es a fele bizony tele van.  A jo dolog az, csak a haz alapteruletenek az 1/3-a alatt van ez a szornyedveny... tehat nem akkora nagy a gond, de igy is csak jovore tudtam magammal idopontot kesziteni a takaritasara... 

 

Iden meg a garazst kell.  Ugy-ahogy alakul, de konyortelen vagyok... amirol nem tudom micsoda vagy mikor hasznaltam, kidobom... amit nem tudok hasznalni, ugyis nem en fogom javitani, igy aztan... 

 

Fogadd el a dicseretet... mar a padlas takaritasba kezdes is megerdemli...

Előzmény: rferi (57742)
rferi Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57744

Egyébként ezek tényleg tetszetős kanapék.

Csak hát az áruk nem nekem vannak szabva

Előzmény: Boszorka (57743)
Boszorka Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57743

Árakat nem tudom. Mi Amerikában vettünk náluk, mert az amerikai félét nem szerettük. Árra nem emlékszem, de feltehetően nem volt annyira megrázó.

Előzmény: Caipi (57738)
rferi Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57742

Hajjajajjajjjajjj!!!!

 

Az, hogy rendet tettem a padláson akkora hazugság volna, hogy el sem tudom mondani.

Kábé lépni sem lehet odafönn a sok cucctól.

De ahol le kellett hozni az új villanyt, ott muszáj volt kipucolnom mindent a födémig, hogy el lehessen férni, és fúrni lehessen.

Egy napom ráment, a térgyem szétment a grádicson való ugrálásban, és a végén már kibontottam a tetőt, és ott dobáltam kifelé a lomokat. :))))))))))

 

Szóval nem érdemlem meg a kitüntető kérést...

De nálatok tényleg nem vicc a padlás, mert ott minden papundekliből van, és ha elektromos tűz üt ki, a padlás fogja táplálni.

Előzmény: ZsuR (57741)
ZsuR Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57741

...ha rendet tettel a padlasodon... jonnel hozzam is rendet tenni???  A villanyszerelo nagyon javasolta mikor legutojara jart fennt... vajon miert?! :)

Előzmény: rferi (57740)
rferi Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57740

Ezt nézd mit találtam a minap!

Villanyszerelés folyik nálam, padláson is kellett mókolni, muszáj volt az ottani iszonyat kuplerájból csökkenteni kicsit, és az egyik dobozban találtam ezt a számlát, 1993 decemberéből.

Egy 63-as lefolyókönyököt vettem ott, abban a boltban, és akkor fel sem tűnt szerintem - de most, hogy beszélgettünk erről, és azóta megvettem azt a katalógust már felfigyeltem rá -, hogy visszavették az eredeti nevet: Ulrich Szerelvény kereskedelmi kft.

Előzmény: szuszetti (57716)
ZsuR Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57739

fiameknak volt, es hat nem volt kenyelmes.  nekem van ketto szekem - nappaliban - a boltban kenyelmesnek ereztem udogelni rajta, de... hat nem kedvencem.  Nekem kell a karfa beszelgeteshez :) is.

Előzmény: Soká (57736)
Caipi Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57738

Mármint annak érdemes körülnézni, akinek van (majdnem) egy milliója kanapéra. :) 

Előzmény: Boszorka (57737)
Boszorka Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57737
Előzmény: Soká (57734)
Soká Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57736

 

Volt ilyenünk, a mozdítható "karfával" jó volt, persze, értem, miért érzed kényelmetlennek. Szerintem párnákkal orvosolható. Persze, függ attól, hogy hányan és milyen céllal használják azt a kanapét. 
Kettőnél többen csak akkor ülnek rá, ha mondjuk a tv-t nézik.

Előzmény: ZsuR (57735)
ZsuR Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57735

" esetleg karfa nélküli" - hat az nekem nem jott be, kenyelmetlen volt.

Előzmény: Soká (57734)
Soká Creative Commons License 2020.05.15 0 0 57734

Sziasztok! Lenne egy prózai kérdésem.
Köllene nekem egy egyszerű, mondjuk, hogy 3 személyes kanapé. Leginkább ez felelne meg az elvárásaimnak (árban, fukcióban):
https://www.ikea.com/hu/hu/p/landskrona-3-szemelyes-kanape-gunnared-soetetszuerke-metal-s59270306/

Beszúrom a képét is:

A kérdés, hogy hasonlót, jobbat... tudtok-e javasolni?

Ami számomra szempont:
- ne legyen 220cm-nél szélesebb

- ne legyenek széles karfái (kb. 180cm ülőfelület) esetleg karfa nélküli

- hátulról is kárpitozott legyen

- egyszerű, letisztult dizájn

- nem szükséges, hogy ággyá legyen nyitható

- nem szükséges ágyneműtartó

- előny, ha lábakon áll és takarítható alatta

- jó, tartós szövetanyag

- előny, ha az újrakárpitozása lehetséges

 

Láttam élőben ezt a kanapét, én kényelmesnek, jó anyagúnak találtam. Az ennél olcsóbb, ikeás kanapék szövetei jellemzően elég gyatrák, kevéssé alaktartók. 

Akinek van ilyennel tapasztalata vagy van másikra ajánlata, azt örömmel olvasom.

 

Caipi Creative Commons License 2020.05.08 0 0 57733

Nálunk van Friends-képkeret a kukucskáló körül. :) 

Előzmény: Törölt nick (57732)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.08 0 0 57732

"Monica lakása"
https://femina.hu/otthon/jobaratok-monica-lakasa-berendezes/

 

Elég hülye iromány. Egy ilyen "lakás" attól ilyen, hogy ez egy studio és a lámpák full szórt fénnyel vannak úgy bevilágítva, olyan szögben ami egy lakásnál nem létezik. Elvileg, ha szemből, az ablak felől kapéná a fényt, a kanapék, falak frankón árnyékban lennének, nem beszélve az előszobáról. Azok a felszerelt lófaszka lámpák a valóságban semmit nem világítanak be (nincs is bekapcsolva). Plafonlámpája se hinném, hogy lenne. Ahonnan a kamera veszi ott pedig egy nagy semmi van ugye, és az egész tér nagyon nagyon nagy, a két oldalfal sem párhuzamos, a kamera felé szélesedő, mint a színházakban a színpadi díszletek....mivel ez is csak egy színpad.

Boszorka Creative Commons License 2020.04.30 0 0 57731

Az Andrássy úton voltam egy ilyen házban. Akkoriban bank volt, ma ki tudja mi lett belőle.

Előzmény: rferi (57729)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 0 0 57730

Az ELTE étterme is ilyen fedettményes udvar, az Astoriától kicsit visszább a Keleti felé. De mintha a várban a Széchényi könyvtár melletti múzeum is ilyen lenne. (ezeket is ki fogják onnan .aszni, ahogy a könyvtárat)

Előzmény: rferi (57729)
rferi Creative Commons License 2020.04.30 0 0 57729

De vannak - egyre több - olyan épületek is, amiknek a felújításakor a szabad udvart befedték, és egy temperált, nagy, világos tér alakult így ki. Voltam ilyenben is, valahol a Vigadó körül. Marha jól kialakuló terek jönnek így létre.

Előzmény: szuszetti (57727)
rferi Creative Commons License 2020.04.30 0 0 57728

Hát, abba a szállodába én bementem fél évvel az elkészülte után.

Volt egy kiállítás, és konferencia belsőépítészeti témákban, belefoglalva belső gépészeti témákat is. Nem is tudom hogyan és miért kaptam én egyáltalán meghívót rá, POSTÁN, de elmentem.

A kiállítás nem volt nagy szám, de ha már ott voltam, az egész szállót végigjártam.

nagyon király!!!

A Hársfa utcában lebontották a mellette levő két épületet is - egyikben lakott a nagyanyám, borzalmas, kertibudis épület volt, és az utca túloldalán is egyet-kettőt. Majd az utca felett a második emelet magasságában függőhíd van a két épületblokk között, üvegfallal borítva. Nagyon kúúl az utca felett átmenni! :)

Tiszta szeci épületbelső, kovácsoltvas korlátokkal, díszekkel. Szép! A mozitermet is felújították eredetire. Az is csodaszép volt.

Előzmény: szuszetti (57727)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!