Keresés

Részletes keresés

csaincsa Creative Commons License 2018.07.17 0 0 8928

Sziasztok

Kempingezni szeretnénk sátorral a Balatonon. Kérlek ajánljatok a parthoz közeli kempinget ami elfogadható áron van és a körülmények is megfelelőek.

D H Creative Commons License 2018.07.17 0 0 8927

Hogy honnan veszi?

Csak a szokásos - asszonytársaságban beszélgetett és a mindent sokkal jobban tudó lelkek szépen elkárogták magukat.. :)

 

 

ps. Intexes matrac nekünk is beválik, sok éve használjuk, és ugyanígy csak a legelső alkalommal engedett egy picit, azóta OK.

Előzmény: caputo1988 (8926)
caputo1988 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 8926

Honnan gondolja hogy hangos?

Egyébként ha zavarja a hangzavar akkor vegyen füldugót.

Nálunk a Cegléden a kempingben a sátrunk kb 100 méterre volt a színpadtól.

Éjjel 3-ig buli volt többször is.

De tudtunk aludni mind a hárman nem ébredtünk rá fel.

Aki fáradt az úgyis tud aludni bárhol.

 

Apropó leteszteltük a Tescos felfújható matracokat az Intex márkájú flokkoltakat.

Volt egy dupla és egy szimpla. Mind a kettő eresztett ki levegőt az első használatkor de a nagy súly ellenére is feszes és tartós volt.

A többi nap nem engedett ki levegőt újrapumpálni nem kellett.

 

Így hogy külön aludtunk felnőttek két matracon nem zavartuk egymást a mozgolódással.

Előzmény: D H (8924)
caputo1988 Creative Commons License 2018.07.17 0 1 8925

Még egy szavazat a Decatlonosra.

Mi is a 4.1-eset vettük.

Mivel a 4.0-ás alacsony.

A 4.2-esben meg kevesebb a nappali tér.

Az inkább akkor jó hogyha már külön akarnak aludni az emberek.

 

Túl vagyunk az első családi sátorozásunkon.

Ceglédi kemping 3 éjszaka.

Homokos talaj volt így a cölöpverés gond nélkül ment. Először a nagy szél miatt szívtam mert egyedül kellett volna felállítanom a sátrat és le cövekelni is. 

Hiába na egy két éves gyerek élvezi a játékot és viccnek veszi azt amikor apa fogja a sátrat hogy a szél ne fújja át a másik kempinghelyre.

De közben akadt egy segítőkész kempingtárs.

Amit észrevettem a sátornál hogy valamiért nem illeszkedett pontosan nem adta ki az első ívet legelől a sátor.

Emiatt alul átfújt a szél picit de ettől függetlenül a nagyobb széllökéseket is jól bírta.

 

A sátor anyaga elég vékony a hálórész nehezen szellőzik.

Nappal ezen tudtunk segíteni ventilátorral, este eleve egy idő után már hűvös volt.

A strapabíróság majd idővel kiderül de ennyi pénzért ha pár évet kibír nyert ügye van az embernek.,

A sátor illeszkedési problémájára még nem jöttem rá otthon valamiért ezzel nem volt gond az első felállításnál.

 

 

Maga a kemping nem ajánlott kategória.

A strand messze van a számozott parcellák kicsik.

Ahol én voltam két sátorra lett kitalálva.

Helyette befért egy sátor egy autóval plusz asztal és székek kintre.

Én személy szerint a nem parcellázott kempingeket jobban szeretem.

Takarító személyzet minimális őrség nulla karbantartók összesen egy fő aki jár máshova is.

A mosdók fürdők legalább jó állapotban voltak.

Előzmény: fox888 (8920)
D H Creative Commons License 2018.07.16 0 0 8924

Hölgyek, Urak,

 

a balatonfüredi kempingről milyen hallott/olvasott/megélt tapasztalataitok vannak?

 

Már lefoglaltuk a parcellát jó ideje, ám a feleségem most kezdett el nyaggatni, hogy hű hangos lesz tutira, hogy fog ő ott aludni tudni?

 

(idáig világ életünkben Ho-ba jártunk kempingezni, most először fogjuk kipróbálni a Balcsit - koncepció nélkül épp Füredre esett a választásunk..)

visszahárom Creative Commons License 2018.07.12 0 0 8923

Én két hónapja nem találok jobbat ennél ár/érték arányban. A legutóbbi alternatív jelölt biztató volt, de külföldi oldalakon többen panaszkodtak beázásra..

 

A Decathlon oldalán érdemes elolvasni a váráslói véleményeket végső döntés előtt, vannak közölük tanulságosak.

 

Valószínűleg megvesszük mi is és a főpróba után eszközlünk rajta kisebb átalakításokat.  

 

Előzmény: kutyala (8922)
kutyala Creative Commons License 2018.07.11 0 0 8922

Ja, mi két felnőtt+egy 5éves felállásban használjuk :)

Előzmény: kutyala (8921)
kutyala Creative Commons License 2018.07.11 0 0 8921

Nekünk ilyen van:

 

https://www.decathlon.hu/arpenaz-family-41-sator--id_8378237.html

 

két éve vettük, lehet, hogy aóta egy-két apróság változott. Azt nem tudom megmondani, hogy bírja-e majd addig, mint a tabi, de ár/érték arányban szerintem a verhetetlen kategória. A 140cm-es felfújható ágy mellett a cuccoknak a hálóban még bőven van hely, a nappaliban meg simán fölállok a 188 centimmel, ami fontos kényelmi szempont. És a szelet, esőt, vihart tényleg bírja.

Előzmény: fox888 (8920)
fox888 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 8920

Ki milyen sátrat ajánl 3 személynek?

 

Én egy kicsit régimódi gyerek vagyok és ami nehéz az biztos tartósabb is, mert van benne "anyag"!

A családban van egy öregecske TAB-i sátor. Nagyon prímán teszi a dolgát, csak egy kicsit már kezd eljárni felette az idő.

 

Mi legyen az utódja?

hul Creative Commons License 2018.07.10 0 0 8919

emellett 

 

hul Creative Commons License 2018.07.10 0 1 8918

Köszönöm, ez jó hír, mert eléggé szotykozás, mivel hosszú, sok lapos egyenes... Emellet tényleg kapkodták ki civil kocsik álcájával a gyorsabban menőket: feltűnt ennyire szabálykövető a 7-es BMW szőrös pasija, aztám mire utólérte és félreállította a Ford Fiestát:-) addigra lett rajta mellény és fegyver a derekán.

Előzmény: Boarhunter (8917)
Boarhunter Creative Commons License 2018.07.10 -2 1 8917

Úriember biztosra nem fogad úgyhogy ezt kihagyom, de hidd el, már 130 az autópálya limit. Most értünk haza :-((( , már a táblákat is kicserélték az autópályán.

Az autóklub honlapján elavultak az adatok, a szaktopicokban kb. egy hónapja már megjelent az infó.

Előzmény: hul (8916)
hul Creative Commons License 2018.07.10 0 0 8916

Az Autóklub honlapján ez található a Szerbiában érvényes sebességről: 

Személyesen is ezt tapasztaltam. (ennek ellenére lehet vmi új rendelkezés?)

 

"Egyes eltérő közlekedési szabályok

 

A felső sebességhatárok: lakott területen belül 50 km/h, autópályákon 120 km/h, gyorsforgalmi utakon 100 km/h, egyéb utakon 80 km/h személyautók esetében; ha utánfutós személygépkocsiról van szó, akkor mindenfajta úton 80 km/h a maximális sebesség.

 

A sebességhatárok betartását nagyon szigorúan, civilnek tűnő autókból is ellenőrzik, és az autópályákon két fizető kapu között a távolságot és az autó idejét figyelembe véve az átlagsebességét is rögzítik."

Előzmény: Boarhunter (8915)
Boarhunter Creative Commons License 2018.07.09 -1 0 8915

Barátok pl azért is kizárták Görögo.ot, mert a szerbek sebességellenőrzéseitől tartanak, vmint hogy ezzel nehezebb az előre jutás a nagy távon, míg a horvátoknál azért lehet tolni és nem büntetnek. (A szerbek civil kocsikkal hamar kiszednek, ha 120 felett mész. )

 

Már 130 a limit, 10km/h a tolerancia.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148348223&t=9021260

 

Amúgy a horvátoknál is szokás volt egy időben, hogy civil autóval "tolnak" aztán megelőz és megbüntet. Mióta lakókocsizom, nem érint, nem tudom, játsszák-e még...

Előzmény: hul (8882)
kutyala Creative Commons License 2018.07.09 0 0 8914

Nem látok jelentős különbséget a 4.1-hez képest, még árban sem, viszont arról tényleg van tapasztalat, jó, és helyben van. Amellett nem bírtam angolra állítani az oldalt, így meg néha nehéz értelmezni (engem nagyon zavar ez a hablaty jelleg). szerintem ha nincs különösebb okod arra, hogy pl. kecsuát vegyél, válaszd azt, vagy ami itthon elérhető és bevált. Én ezt tenném.

 

(mondjuk az nálam a vicc kategória, hogy 90ezerről harmincra leárazva bármi ...)

Előzmény: visszahárom (8913)
visszahárom Creative Commons License 2018.07.09 0 0 8913

Alap Gelert sátorral van valakinek gyakorlati tapasztalata? 1500mm-es vízállóság mennyire gáz a valóságban? Korábban le lett hurrogva itt a fórumon, de a Decathlon 4.1 elvileg 2000mm-t tud ami nem sokkal több mégis csak jókat olvasni róla vízállóság terén..

 

Ez nagyon visszatart:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140536916&t=9068867

 

Ettől:

https://hu.sportsdirect.com/gelert-quest-5-tent-783059?colcode=78305990

kutyala Creative Commons License 2018.07.08 0 0 8912

Ez itt a lényeg!

Előzmény: caputo1988 (8910)
hul Creative Commons License 2018.07.08 0 0 8911

Kiváló! Csináld:-) Évtizedig mentünk mindenféle gyenge autóval alap sátrakkal és globus konzervvel, meg száraztésztával. Boldogan:-) 

 

Előzmény: caputo1988 (8910)
caputo1988 Creative Commons License 2018.07.08 0 0 8910

Végszónak annyit mindenki mennyen oda ahova akar és ameddig a pénztárcája engedi.

Számomra ha összejön a jövőhéten a 3 éjszaka Cegléd meg utána a következő hónapban 2 éjszaka Poroszló már akkor is boldog ember leszek.

Mert mint már írtam az én szüleim nem tehették meg annó hogy nyaralni vigyenek.

Maximum strandra jártunk.

Így nagy élmény hogy a családommal együtt nyaralhatok egy pár napot. 

 

Előzmény: hul (8909)
hul Creative Commons License 2018.07.08 0 0 8909

Jól van, értjük mi egymást: persze nagyok az eltérések! A kempingezésben, a kenyér árában, üzemanyag, ital és egyáltalán szállás-közlekedés, belépők.

Meg a jövedelmekben is. Az ottaniakban meg az itthoniakban.

 

Aztán az itthoni jövedelmekben is rohadt nagyok lehetnek a különbségek.  Aztán bejátszik, ki mire gyűjt, mit tervez, mire használja az erőforrásait, meddig tart a takaró... 

 

Az a rengeteg magyar, aki kimegy nyaralni, telelni-sielni, tengerhez, apartmanba, szállodába vagy csak úgy... más árakkal vág neki, mintha itthon lenne. Útiköltség: messze van, drágább a nafta, vagy repülsz, vonatozol és keresed a megoldás, ahogy a legjobban kijössz.

 

Friss, személyes és nem én vettem ki ennyiért. De ott laktam pár napja és egy korábbi foglalással egészen más árakon. Tehát: Szovátán magyar szálloda (Danubius), ma odamész, hogy kivedd, a 2 ágyas szoba 114000 száztizennégyezer forint/éjszaka reggelivel. De nincs szabad hely. 

Miről is beszélünk? 

 

Előzmény: caputo1988 (8908)
caputo1988 Creative Commons License 2018.07.08 0 0 8908

Nem tudom, mire írtad: "de" ? A költségek itthoni és/vagy kinti összehasonlítására talán? 

 


Ez így nagyon sántít.

Szerintem ha egy adott országba elutazol érdemes figyelembe venned a környező országok árait.

Ahogy sokan még most is Horvát vagy Görög országot választjátok a drágább Olaszország vagy más helyek helyett.


Én csak arra akartam rávilágítani hogy a Magyarországi árakhoz képest drágább a külföldi pihenés. Bár azt is aláírom más élmény egy tenger mellett sátorozni mint egy itteni tónál. Lehet hogy szapulok vagy elégedetlennek tűnök. De nem is akarok senkit meggyőzni hogy az adott országba utazzon. Én is szeretnék sok helyre eljutni Amerika stb de olyan drága belépő jegy árak vannak akkora összeg lenne eljutni hogy belefogni se érdemes.

Előzmény: hul (8900)
dstr Creative Commons License 2018.07.06 0 0 8907

Szia!

 

Nem túl vészes, nekem ma megvolt. Visszafelé (Senj-től az autópálya felé) jobban emelkedik, de szerintem az is vállalható lesz. Az én szerelvényem paraméterei: 170 Le; 350 Nm; 1300 Kg-os lakó. Jut eszembe, 3 évvel ezelőtt is megvolt, de akkor 86 Le-vel vontattam 500 Kg-os sátras utánfutót.

Előzmény: Jörgensen Mörgen (8906)
Jörgensen Mörgen Creative Commons License 2018.07.06 0 0 8906

Üdv.

Rapain Klanac és Senj között a hegyi úton a lakókocsi áthúzható ?

Kösz

Előzmény: dstr (8902)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.07.06 0 1 8905

A TotalCar tesztelt két autós hűtőládát. Egyértelműen a LIDL-ben nemrég árult Crivit BS1029 dobozt találták jobbnak az Auchan hűtőládájánál.

 

Mivel volt alkalmam összehasonlítani a LIDL táskáját az itt korábban ajánlott ALDI-s Adventuridge KB2018 hűtődobozzal, így tudom, hogy az ALDI-s doboz még a LIDL dobozánál is jobb.

 

Az ALDI-s hűtőládának nagyobb a belső hőcserélő felülete és a ventillátora (jobban hűt, persze egy kicsit nagyobb áramot is vesz fel), illetve kicsit jobb a belső elrendezése mint az LIDL-es doboznak.

 

Ettől függetlenül a LIDL Crivit BS1029 hűtődoboza is jó vétel, aki lemaradt egy hónapja az Adventuridge hűtődobozról, annak megéri megvenni.

hul Creative Commons License 2018.07.06 0 0 8904

Az átkosban a cég, ahol dolgoztam, bérelt szezonra helyet és lehúztunk kb. májusban egy lakókocsit, ősszel meg haza. Váltogattuk egymást.

Különben sokan csinálták privatban is már akkor. Persze ehhez a pénzen kívül időre is szükség van....Beszéltem holland családdal annó, nekik olcsóbb volt lenn lenni 1-2 hónapot, mint otthon. Nyugdíjasok voltak, hozták még a virágjaikat is, meg a kutyát és a nagy papagájt:-) 

 

Előzmény: Bujazliz (8903)
Bujazliz Creative Commons License 2018.07.05 0 0 8903

Alapvetően a topik az utazáshoz kacsolódik, de maga a kempingezés módjában vannak változások. Horvátországban is, és - ahol most nyaralok - Görögországban is a kempingekben egyre több a "bérletes". Mit jelent ez?

Ha valaki (tengerparttól való távolság függvényében) 1000-3000€/év díjért fix placcot kap egész évadra a kempingben. Itt kb. 25-30 olyan placc van, amint a helybeliek bérelnek, rajta 10-15 éves nyugateurópából behozott lakó utánfutók, modern nagy elősátorral. Alapterület így öszesen legalább 60 m2. Bármikor lejön a kempingbe egyszál autóval, ott a saját helye, saját lakótérrel, saját ággyal, bútorzattal stb. A kemping karbantartja a placc környékét és magát a placcot is (alapvetően takarítás).

Nem kell gazdagnak lenni itt annak, hogy állandó kempinghelye legyen egy éven át. Nem csak görögök, hanem osztrákok és szerbek is vannak akik így kempingeznek errefelé.

Más kérdés, hogy mi mennyire tudjuk, vagy tudnánk ezt ugyanígy kigazdálkodni a családi büdzséből.

 

dstr Creative Commons License 2018.07.05 0 0 8902

Na ezt az utazás dolgot mi is így éljük meg. Első nap Orfű (500Km), második nap Jajce, aztán Mostar, most Dubrovnik környékén vagyunk, és holnap továbbállunk Senj környékére. Nekünk az ottani part tetszik a legjobban, ott maradunk egy hetet.

Előzmény: fekvőrendőr (8890)
kutyala Creative Commons License 2018.07.05 0 0 8901

Olaszországba tervezőknek hasznos lehet, jól számol a tapasztalat szerint:

 

http://www.autostrade.it/autostrade_en-gis/percorso.do

 

Ilyen lehet akár Horváto-hoz is.

hul Creative Commons License 2018.07.05 0 0 8900

Nem tudom, mire írtad: "de" ? A költségek itthoni és/vagy kinti összehasonlítására talán? 

Csak azt tudom mondani, ha elmész nyaralni, ha külföldre mész, azzal kell számolnod, amit ott találsz majd. Persze, kell egy terv, költségvetés, ehhez mindenféle info beszerezhető a neten, szállás árak, üzemanyag, pályadíjak, kaja, pia, belépő stb.

Ha ez elfogadható számodra, akkor rendben van. Ha nem, akkor kár szapulni és elégedetlenkedni, hogy drágák, az az ország még ettől rendben van, csak adott esetben nem oda kell tervezni. Megj. az itthoni szállásokkal és célokkal is így van, mert nem az ország határozza meg, hanem főleg az, mit akar az utazó igénybe venni. Ha Rómát akarod bejárni és megismerni, sorra kell venni a költségeit, belépőket, közlekedést stb. és ha belefér elmész, ha nem, akkor mást kell választani. 

Amúgy pedig igazad van, Európa -nem most- elhúzott mellettünk. Kanálban a mélyedés felismerése. Azért megyünk, hogy a csodáit és a természeti szépségeit, kultúráját stb. megismerjük. Azért az a pizza Caprin elég autentikus, a sátorból 1 percre a tengerben úszás önmagában se rossz választás, és megteheted az Adrián, de akár a Ligur tengernél is:-) 

30 v több éve azért Globuszos konzervvek, száraztésztával, 50 dolcsival (a többi a bugyiban) és skodával, meg dáciával IS elindultunk, nyugatnak, de Görögo.nak is, v le Dubrovnikhoz. Mert menni akartunk. És megoldottuk. Még azt is, hogy a mi sátraink már luxusnak számítottak, ha csehek voltak és sokat tanultunk a műfajból a haldokló nyugattól, már akkor évtizedekkel voltak előttünk, hogyan kéne kempingezni:-) Manapság mindened lehet ehhez, mert megkapod, ha nem, megrendeled a neten, vagy simán kimész Bécsbe, megvenni.

 

Előzmény: caputo1988 (8898)
kutyala Creative Commons License 2018.07.04 0 0 8899

Olaszországban az árak a boltban nem magasabbak, vagy csak minimálisan, mint nálunk (arcpirító). Cserébe a zöldségesnél nem kétféle dinnye van, hanem 22 féle. A lidl pl. tele van vega meg bio cuccokkal (tudom, ez keveseknek szempont, mármint a vega).

 

Rizstejet pl. 2/3-áron vettem, mint itthon a legolcsóbb. A szolgáltatások viszont drágák nekünk, 30 eur alatt nem áll meg egy ebéd két felnőtt+1 kisgyerkőc kombinációban mondjuk Verona főterén, de nem is eszünk ott minden nap. Ez itthon lehet akár fele.

 

Egyébként nekem az egyik szempont, hogy nyaraláskor idegen szót halljak magam körül. Engem ez kapcsol ki. Német, holland, spanyol, olasz, francia, mindegy, sőt, ilyen szempontból egy kemping ideális, a lényeg, hogy olyan nyelveken karattyoljanak, amit vagy értek, vagy nem :)

 

És a gyerek (4,5 éves) azt tanulja meg, hogy a világ érdekes, hogy máshol mások, de mégis ugyanaz, hogy ha Olaszo-ba megyünk, akkor bondzsornó van, meg bonaszéra, ha Ausztriába, akkor Grüss Gott, satöbbi. Legyen nyitott és laza, éljen a világban. Ehhez ez kell szerintem. Már (és remélem nem még) jobban kommunikál, mint sok olyan ismerősöm, aki tudja, de nem meri mondani. És ez fontos. 

Előzmény: caputo1988 (8898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!