Keresés

Részletes keresés

For-dzsi Creative Commons License 2018.11.22 0 0 28671

Vagy, ha már megvan a másik lakás, közvetlenül átjegyzik arra és akkor letétbe sem kell tenni, de ki kell várni az átjegyzést.   

Előzmény: For-dzsi (28670)
For-dzsi Creative Commons License 2018.11.22 0 0 28670

Letétbe helyezed az állami támogatás összegét kincstári számlára, ezt követően tehermentesítik az ingatlant, el tudod adni, majd amikor veszel felépítesz egy másik ingatlant, arra átjegyzik és visszakapod a letétbe tett lóvét.  

Előzmény: sylvanus67 (28667)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 28669

Bankok kondíciós listáit böngészd:

 

- a tranzakcióknak van egy banki díja (kivéve az ingyenesek)

- és van az állam által beszedett tranzakciós díj, ami az én bankomnál 0,3%, de lehet, hogy bankfüggő

Előzmény: nyuggerfarhát68 (28668)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 28668

Helló.

 

Tudd valaki olyant nick/topik vagy milyen néven vannak, ha pénzt akarok kivenni/utalni a bankomtól mennyit kell a tranzakcióért lepengetni.

 

Előzmény: sylvanus67 (28667)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 28667

Na, ezt nem értem, pedig elolvastam a pdf-et is, az mintha világosabb lenne.

 

Tehát ezt mondja a pdf:

 

 

A támogatással megszerzett lakóingatlannak az állam visszakövetelés iránti igényének tartama alatti elidegenítése ellenére a lakáscélú támogatást visszafizetni abban az esetben nem kell, ha az elidegenítés a lakásigény újabb lakóingatlannal való kielégítése céljából történt.

 

nem kell visszafizetni a Szocpolt, ha új lakóingatlant veszek a régi, Szocpolos lakóingatlanból.

 

 

 

 

 

De, hogy lehet eladni, ha rajta van a Szocpol? Ki veszi meg így?

Előzmény: For-dzsi (28664)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 28666

Így van (2 gyerekre vettél fel megelőlegező kölcsönt, majd a harmadik gyerekre utóLÉKet.) és így lenne logikus, de azért érdekes, hogy én meg azt találtam, hogy a használatbavétel időpontjától számítva értendő a 10 év.

 

 

Akkor, jól megszívtuk, nem tudjuk eladni a házat, illetve csak 2 év múlva, vagy átvisszük az új házra a Szocpolt (legalábbis a 3. gyerek után)

 

 

Ha nem visszük át akkor meg mindkét házon lesz Szocpol/CSOK???

Előzmény: For-dzsi (28663)
For-dzsi Creative Commons License 2018.11.21 0 0 28665

Ha már lejárt a 2 gyerkőc után járó támogatás vonatkozásában a 10 év, akkor ugyanitt tudod a törlést intézni.

Előzmény: For-dzsi (28664)
For-dzsi Creative Commons License 2018.11.21 0 0 28664

Tájékoztató az átjegyzésről:

 

http://www.kormanyhivatal.hu/download/1/05/14000/Taje_7_20180101.pdf

 

Itt a jogszabályi háttér is:

21. § (11) Ha a támogatott személy a kedvezmény, az adó-visszatérítési támogatás vagy a fiatalok otthonteremtési támogatása igénybevételével épített, vásárolt vagy bővített lakásnak az (1) vagy (2) bekezdés szerinti időszakon belül történő elidegenítését követően, de legfeljebb a (4) bekezdés szerinti bejelentés megtételét követő 60 napon belül - a 21/A. § (9) bekezdés b) pontjában foglaltak figyelembevételével -

a) a lakásigényét a lakás cseréjével, vagy a lakás elidegenítését követően másik lakás építése vagy vásárlása útján elégíti ki és

b) az újabb lakás megszerzését adásvételi szerződés, csereszerződés, használatbavételi engedély vagy a használatbavétel tudomásulvételét igazoló hatósági bizonyítvány bemutatásával igazolja,

- a 21/A. § (10) bekezdése szerinti ellenőrzést követően - a járási hivatal intézkedik a kedvezmény, az adó-visszatérítési támogatás, a megelőlegező kölcsön időszaka alatt az állam által fizetett ellenszolgáltatások és a fiatalok otthonteremtési támogatása visszafizetését biztosító jelzálogjognak, valamint elidegenítési és terhelési tilalomnak az ingatlan-nyilvántartásban az újabb lakásra való közvetlen átjegyzése iránt.

(12) Ha a támogatott személy a kedvezmény, az adó-visszatérítési támogatás vagy a fiatalok otthonteremtési támogatása igénybevételével épített, vásárolt vagy bővített lakásnak az (1) vagy (2) bekezdés szerinti időszakon belül történő elidegenítését legfeljebb 1 naptári évvel megelőzően - a 21/A. § (9) bekezdés b) pontjában foglaltak figyelembevételével -

a) a lakásigényét másik lakás építése vagy vásárlása útján elégítette ki és

b) az újabb lakás megszerzését adásvételi szerződés, használatbavételi engedély vagy a használatbavétel tudomásulvételét igazoló hatósági bizonyítvány bemutatásával igazolja,

- a 21/A. § (10) bekezdése szerinti ellenőrzést követően - a járási hivatal intézkedik a kedvezmény, az adó-visszatérítési támogatás, a megelőlegező kölcsön időszaka alatt az állam által fizetett ellenszolgáltatások és a fiatalok otthonteremtési támogatása visszafizetését biztosító jelzálogjognak valamint elidegenítési és terhelési tilalomnak az ingatlan-nyilvántartásban az újabb lakásra való közvetlen átjegyzése iránt.

(13) A (12) bekezdés esetén a visszafizetési kötelezettség alá nem eső támogatási összegnek megfelelő jelzálogjog valamint elidegenítési és terhelési tilalom újabb lakásra való átjegyzésének feltétele, hogy

a) az újabb lakás vételára vagy építési költsége az elidegenített lakás vételárát - a 21/B. § (3) bekezdésében foglaltak figyelembe vételével - meghaladja, vagy

b) a támogatott személy a támogatás összegének - az eladási és a vételár vagy építési költség különbözetének a 21/B. § (3) bekezdése szerint csökkentett - arányos részét visszafizesse.

Előzmény: sylvanus67 (28659)
For-dzsi Creative Commons License 2018.11.21 0 0 28663

Ha nem csal a megérzésem, 2 gyerekre vettél fel megelőlegező kölcsönt, majd a harmadik gyerekre utóLÉKet. A támogatási szerződés megkötésétől kell számítani a 10 évet, az első kettőnél ez ugyanaz az időpont, a harmadiknál 2020 utáni lesz időpont...

 

12/2001. Kr.

24. § (6) Az építkezés idejére és a 21. § (1) vagy (2) bekezdésében meghatározott időszak leteltéig a lakásépítési kedvezményre, a fiatalok otthonteremtési támogatására - az 5. § (6) és (7) bekezdések szerinti esetekben a támogatási szerződés megkötésének időpontjától számítva -, a megelőlegező kölcsönből átalakult lakásépítési kedvezményre - csökkentve a megelőlegező kölcsönszerződés megkötésétől a gyermekvállalás teljesítéséig eltelt időtartammal - az 5/A. § (8) bekezdése szerint esetlegesen visszafizetendő összeg biztosítékaként az állam javára az épülő, a felépült, a bővített vagy a megvásárolt lakást jelzálogjog, valamint annak biztosítására elidegenítési és terhelési tilalom terheli.

Előzmény: sylvanus67 (28660)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 28662

Nem értem: a bank felülbírálta az értékbecslőt?

Akkor minek értékbecslő: becsüljön a bank.

Előzmény: poszti9 (28661)
poszti9 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 28661

B3 takarék.

Új fejlemény. Volt kint az értékbecslő 31%-os készültségi fokot állapított meg, de a B3 takarék szerint a mostani állapot csak 25% ezért nem folyósítanak ameddig nincs meg a 31%

Előzmény: sylvanus67 (28656)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 28660

Még egy (ill. 2 ) aztán eldugulok, mert megtöltöm a topicot.

 

1. A neten most olvasom, hogy a jelzálogot bejegyző földhivataltól ki lehet kérni a bejegyzés alapjául szolgáló szerződést, mert ők precizebbek mint a bankok és a hitelfelvevők.

 

2. A jelzálogbejegyzés meddig érvényes? Jó tudom: 10 évig, de mettől 10 év?

 

ezt találtam:

 

A szocpol igénybevételével épített lakásra az építkezés idejére és a használatbavételi engedély kiadását vagy a használatbavétel tudomásulvételét illetve lakásvásárlás esetén az adásvételi szerződés aláírását követő 10 évre a Magyar Állam javára jelzálogjog, illetve elidegenítési és terhelési tilalom kerül bejegyzésre. Ezen időszak alatt az adott ingatlan nem adható el.

 

Nálunk:

 

- használatbavétel 2005. október

- 1. gyermek születése: 2006.02.11 földhivatali bejegyzés 2006.04.03

- 2. gyermek születése: 2007.11.28 földhivatali bejegyzés 2008.02.21

- 3. (utólag született) gyermek születése: 2010.06.04 földhivatali bejegyzés 2010.07.13

 

akkor most a használatbavételtől vagy a bejegyzéstől számít a 10 év???

 

és még egy harmadik, most hogy nézem a tulajdoni lapot

a harmadik gyerekre 1.400.000 Ft járt volna és bejegyeztek 1.400.223 Ft-ot

sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 28659

Úh, most levert a hideg víz!

 

Mivel a harmadik gyermek 2010. júniusában született és azt szerettük volna, hogy a most épülő házra felvett hitelt az előző ház eladásából visszafizetjük, ha jól végig gondolom, ezt nem tehetjük meg, mert az előző házon még jelzálog bejegyzés van érvényben 2020. júniusáig???

 

 

 

Jól gondolom?

 

Vagy azáltal, hogy az új házra is lesz CSOK-os jelzálog bejegyzés, azáltal a régi törlődik???

 

 

Vagy mi van most?

Előzmény: sylvanus67 (28658)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 28658

Na eltelt egy újabb hét (múlt kedden voltam nála): tegnap (kedden) közölte:

 

1. lejár a személyim november 26-án, küldjem be az újat (lassan minden igazolványunk le fog járni)

2. mivel már anno 12 éve felvettük a Szocpolt, küldjem be a szerződéseket (és ez most nyögi ki 3 hónap után)

 

 

na most a 2.-hoz

 

az első kettő gyerekét megtaláltuk, a harmadikét nem (pedig pedánsan mindent lefűzünk)

 

megoldás?

 

 

1. a földhivatali lapon megtaláltuk a bejegyzést a 3. gyermek szocpoljának összegéről

2. nincs valami állami adatbázis, ahol mindez megtalálható?

3. (visszamenni a Szocpolt folyósító bankhoz - de míg azok megtalálják ... )

Előzmény: sylvanus67 (28652)
kosaras9 Creative Commons License 2018.11.19 0 0 28657

Sziasztok 

Épül a ház, van már aláírt hitelszerződés, vizont  még nem értük el az önerő szerinti készültségi szintet ezért még nem volt folyósítás. Csok is lesz,már megszületett két gyerekre.

Lesz e esély arra hogy az állítólag december elején bevezetésre kerülő kedvezményes csok hitelre átváltsak?

Köszönöm 

sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.15 0 0 28656

"SOS-ben megpróbálják kijavíttatni. 3 hét után és megint hívtak"

 

 

ez jó: melyik bank???

Előzmény: poszti9 (28653)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.15 0 0 28655

hát akkor már bőven lejárt

Előzmény: hiteltudor (28654)
hiteltudor Creative Commons License 2018.11.14 0 0 28654

90 napig érvényes egy becslés. 

Előzmény: sylvanus67 (28652)
poszti9 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 28653

Nekünk 4 hónap alatt bírálták el a hitelünket ebből 3 hetet vártunk csak az értékbecslőre(vele volt baj bőven).

Szerződés és a közjegyzői dokumentum aláírása után a folyósítási idő utolsó napján hívtak, hogy baj van, mert az önerőnek nettó 5 milliónak kell lennie nem bruttónak(5,7 milliót tettünk bele költségvetésünk is ehhez igazodott)(ők a pénzt bruttóban adják) és nem tudnak utalni. Pénteken zárás előtt hívtak 5 perccel. Hétfőn bementünk ott mondta a fiókvezető, hogy az értékbecslés lett elrontva SOS-ben megpróbálják kijavíttatni. 3 hét után és megint hívtak, hogy nem sikerült kijavíttatni az értékbecslést és nem kapjuk meg az eddig beleölt önerőt, hanem csak 3 750 000Ft-ot, de cserébe vállalnunk kell, hogy a következő folyósítás előtt eljutunk 31%-os készültségi fokig. Elsőre csak 1 500 000Ft-ot utaltak, akkor küldtem nekik egy e-mailt nem volt éppen vidám hangvételű, majd másnap utaltak újabb 2 250 000Ft-ot.  A 3 750 0000-et már rég elköltöttük kölcsön kellett kérni eddig 1 milliót, de még így sem biztos, hogy meglesz a 31%. Értékbecslő pénteken volt kint aki először is pedig külön kértük a bankban, hogy ne őt küldjék. Azt mondta, hogy meglátja mennyire értékeli fel a készültségi fokot.

sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 28652

De volt becslés 2018. júliusában (talán?)

 

De hétfőn közölte, hogy lesz még egy értékbecslés, gondolom azért, mert átdátumozta a doksikat és hogy az értékbecslés dátuma ne legyen túl korai azok dátumához képest.

 

 

(gondolom átdátumozni is azért kellett neki, mert talán létezik olyan szabály, hogy a dokumentumok aláírása után x napon belül továbbítania kellett volna őket és kicsúszott a határidőből)

 

 

 

 

Előzmény: hiteltudor (28651)
hiteltudor Creative Commons License 2018.11.14 0 0 28651

Azért ha még nem is volt befogadva a hitel, akkor ezek szerint becslés sem volt?

Előzmény: sylvanus67 (28650)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 28650

OK, én is így gondoltam. Köszönöm, megírom.

Előzmény: hiteltudor (28648)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 28649

sajnos ő a fiókvezető:(

Előzmény: Zeki_ (28647)
hiteltudor Creative Commons License 2018.11.14 0 0 28648

Mindenképpen a közeledben lévő bankfiókot kell választani, mivel utána még több alkalommal vinni kell a számlákat is az egyes szakaszok folyósításához, tehát én vállalnám be az utazást, de bízzunk abban, hogy az ügyintéződ összekapja magát. Majd írd meg, mire jutottatok.

Előzmény: sylvanus67 (28646)
Zeki_ Creative Commons License 2018.11.13 0 0 28647

Uhh, a banki ügyintézők közé is beférkőztek a semmit érő gyökerek. :(

Én a  FIÓKVEZETŐT KÉRTEM VOLNA! Üsse meg a bokáját a lusta disznaja!

Előzmény: sylvanus67 (28646)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.13 0 0 28646

Most jövök tőle, csak habogott arra, hogy mit csinált 3 hónapig és mért rontotta el a nyomtatványokat: adtam neki két hetet, ha addig nem lesz döntés váltunk (ezt el is mondtam neki).

 

Nem tudom helyileg hol vagy, már csak amiatt, hogy az hitelek aláírási procedúrája ne legyen túl bonyolult. Magyarul mennyivel jobb lenne a helyi bankba aláírni a doksikat.

 

 

Köszönöm a segítségedet, két hét múlva döntünk  a továbbiakról.

 

 

Előzmény: hiteltudor (28645)
hiteltudor Creative Commons License 2018.11.13 0 0 28645

A kérdéseid jogosak, de ne nekem tedd fel kérlek, hanem a KH-s ügyintéződnek. Ha bankot szeretnél váltani, abban az esetben el tudlak vállalni, de a KH-ban sajnos tudlak képviselni, hiszen ott már van egy ügyintéződ. Azt javaslom, döntsd el, mit szeretnél és ha a bankváltás mellett döntesz, írj rám privátban.

Előzmény: sylvanus67 (28644)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.13 0 0 28644

OK, így már egyértelmű számomra, hogy a kérelmedet nem fogadta be a KH, hiszen még "10.18-án" is történt a hitelkérelmi adatlapon változtatás.

 

Igen, utólag egyértelmű:

 

De mért nem fogadta be? Nem jelezte, hogy hiánypótlásra van szükség.

 

Csak akkor mi a jó fenét csinált 2018.augusztus 11-től 2018.október 18-ig (valóságban 2018.november 12-ig, hiszen akkor voltam a bankban), mert effektív munkát nem végzett a dokumentumokon, azon kívül, hogy elrontotta a telefonszámot és a CSOK-ot) ????

 

/a helyszín GYMS-megye/

Előzmény: hiteltudor (28642)
hiteltudor Creative Commons License 2018.11.13 0 0 28643

Bocsi, korán van még, javítanám: egységesen 3% a támogatott hiteled kamata:)

Előzmény: sylvanus67 (28641)
hiteltudor Creative Commons License 2018.11.13 0 0 28642

OK, így már egyértelmű számomra, hogy a kérelmedet nem fogadta be a KH, hiszen még "10.18-án" is történt a hitelkérelmi adatlapon változtatás.

Mivel a hiteligényed csak a 10M Ft támogatott hitel, így a kamat nem befolyásolja a bankválasztást, hiszen az mindenhol egységesen 1%. Ezek alapján az OTP-t javaslom, mert a kérelem befogadása után kb 2 hét alatt már eljuthatsz a szerződéskötésig, ráadásul az OTP támogatott hitele minősített fogyasztóbarát, ami szintén előnyös lehet a későbbiekben.

Az OTP-ben még most is fiókszinten döntenek, ezért gyorsak. Ha kéred, segítek a kérelem összeállításában, ígérem velem nem fogsz befürödni, viszont sokat jelent, ha én adom be a kérelmet, mert engem jól ismer az OTP.:) Hol építkezel?

Előzmény: sylvanus67 (28641)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!