Keresés

Részletes keresés

Firedog Creative Commons License 2011.01.17 0 0 2005

Szia! Buli a kutty, érdekes színe van. Sárga merle?

Éppen láttam az egyik hirdetésben ilyesmi színezetű kölyköket.

Előzmény: sid 79 (1997)
Firedog Creative Commons License 2011.01.17 0 0 2004

:( Részvétem.

Sajnos léteznek a dognál öröklött szívbetegségek - a legigényesebb tenyésztők szűretik is erre a tenyészállományt.

Lehet valamilyen gyorsan ölő méreg is.

A gyomorcsavarodásra is nagyon jó esély van (gondolom ezt értették a "túletetés" alatt). Ez akkor következik be, ha (többnyire bőséges) táplálkozás után mozog, játszik a kutya. A telített gyomor a mozgás, esetleg hempergés hatására megcsavarodik a saját tengelye körül, így elzáródik a kivezetőnyílás. A kutya többnyire hányni próbál, sikertelenül. A gyomor a táplálékból felszabadult, távozni nem tudó gázoktól felpuffad, nyomja az ereket, akadályozza a légzést - így összeomlik a keringés. Persze más is előidézheti a gyomorcsavart, pl. a lép gyulladása - de néha nem találnak rá kiváltó okot. Sokszor még a tünetek észlelése utáni azonnali műtét sem menti meg a kutyó életét. Széles, mély mellkasú fajtákra jellemző.

Előzmény: italobox (1996)
sid 79 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 2003

A szerencsétlen hányatott sorsú ebnek persze idebent kell laknia, nem elég neki a 600 m2 udvar amin garázdálkodhat.:-)))

Dehát nyáron nagyon meleg van odakinn, télen meg nagyon hideg.

Jó házőrző ám, mert bentről is meghallja hogy odakint történik valami...még éjfélkor is, és nagyon tud is ilyenkor ugatni...amolyan pincsi hangon, mint ez a tipus.:-)))

Előzmény: sid 79 (2002)
sid 79 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 2002

Nagyon kedves kutty. A család kedvence. Mostmár nem kiskutya, hanem nagy eszetlen lüke:-)))

Keveset foglalkoztam vele kicsi korában , nem is sikerült később nagy kunsztokat megtanítani neki. De a lényeg hogy ha rám nem is figyel 100%ban , azért a 3 kislányom komoly védettséget élvez:-))) Ők neki a mindenség, de ez nekem csak öröm.:-))

Előzmény: italobox (2001)
italobox Creative Commons License 2011.01.17 0 0 2001

Nagyon szép kiskutya a Bitang :))

Előzmény: sid 79 (1997)
sid 79 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 2000

Az első, keverék volt. Kicsivel több mint 2. Ő nagy csavargó volt, még össze is kellett szögeltetni egyszer egy balesete után, aztán MÁV.

Később egy páros , a kan 7 a szuka 6...,de az ő esetük rejtély és nem is szívesen írnám le a történteket.:-(((

Előzmény: italobox (1999)
italobox Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1999

Nagyon köszönöm.

Azt azért remélem hogy nem ilyen fiatalon vesztettétek el ti is!

Előzmény: sid 79 (1998)
sid 79 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1998

Őszinte részvétünk! Sajnos mi is vesztettünk már el ....:-(((

Előzmény: italobox (1996)
sid 79 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1997

Sziasztok. Ő Bitang. A képek nem frissek,de csak azért nyomom, ne üljön  a topic. Ha már ez a kérés.:-)))

Üdv minden dogfüggőnek!:-)))

italobox Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1996

Páran azt monták nekem hogy túletettem a kutyát. Szerintetek így kép alapján túl van etetve? Volt aki azt mondta hogy sok vitamint kapott. Pedig csak annyit kapott amennyit ilyen kutyának adni kell.

Amúgy hallotatok már ilyen esetről, hogy ilyen hirtelen egy 10 hónapos német doggal ilyen történik? Mert nem bírom kiverni a fejemből, hogy vajon mit ronthattam el?? Nagyon szerettük őt!!! És nagyon hiányzik!!!

italobox Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1995

Ezek a képek Noveber közepén készültek róla:

 

 

italobox Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1994

Sajnálattal kell leírnom hogy az én drága egyetlen és szeretett kiskutyám, a pénteki napon elhagyott engem, és családom. Sajnos meghalt. Olyan hírtelen történt, hogy nem lehetett már megmenteni. Az orvos amire kiért már félig ki volt hülve. Kb. dél körül történt az eset, én épp a munkahelyemen tartózkodtam, kettőig dolgozom, de amint értesítettek az esetről ami kb.fél 1-kor volt, otthagyva mindent azonnal rohantam haza. Egyszerűen nem tudom hogy mi történhetett vele ilyen hírtelen, mert ahogy mondták, délelőt még evett is és játszott is. Tehát semmi jele nem volt annak hogy valami baja lenne. Az orvos szerint szívelégtelenség. Nehéz elhinni, mert a kutyám még csak 10 hónapos volt. A legfrissebb képet felteszem róla, jan.5-én készült.

Firedog Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1993

Sajnos nagyon le van ülve a fórum évek óta :(

 

Javaslom, hogy nyugodtan tegyetek fel nem csak saját dogképeket is, olyat, amit találtatok a neten és tetszik. Lényeges persze, hogy a honlapcímet is másoljátok be illetve a kutyó nevét - így a tulajdonos sem sértődhet meg. :)

Előzmény: Xantia Break SX 2.0 16v (1992)
Xantia Break SX 2.0 16v Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1992

Szabad ám ide képet feltenni a kis kedvencről. :D

Előzmény: maillacka (1991)
maillacka Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1991

Köszönom pont erre voltam kíváncsi-6 hónapos az enyém

Előzmény: Firedog (1990)
Firedog Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1990

Mennyi idős?

8-12 hetesen napi 4

12 hetestől a fogváltás végéig (kb 6-7 hónapos korig) mindenképp napi 3

7 hónapos kortól 12 hónaposig úgy mondanám, hogy inkább 3, de ha nehezen megoldható, csökkenthető 2-re is

1,5 éves koráig napi 2 mindenképp

más kutyafajtáktól eltérően 1,5 éves kora után is erősen javasolt a napi kétszeri etetést megtartani, hogy minél kisebbre csökkenjen a hirtelen nagy mennyiségű táplálék felvételéből adódó gyomorcsavarodás veszélye.

Előzmény: maillacka (1989)
maillacka Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1989

sziasztok azt szeretném kérdezni hogy hányszor kell naponta etetni egy kölyök kutyát?köszönöm

Ildi90 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 1988

Ha kertes házam lenne biztos befogadnám :(

Firedog Creative Commons License 2011.01.06 0 0 1987

Jelképes áron gazdikereső dogmama - hátha valaki megosztaná vele hátralévő éveit:
(úgy rémlik, mintha haláleset miatt keresne gazdit)

Régió: Pest megye - Inárcs   
Kutya fajta: Német dog 
Neme: szuka kutya 
Születés éve: 2004-es
Születés hónapja: szeptemberi
Kölyök / felnőtt: felnőtt
További részletek: Törzskönyvezett, Tetovált, Féregtelenítve

Még mindig gazdára vár...06 20 334 8006

 

Firedog Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1986

Természetesen érdemes.

Lényeges, hogy csípőízületi diszpláziaröntgen vizsgálati eredménye szükséges.

Részletes feltételek, költségek:

http://www.danubiusdogclub.hu

Tenyészszemlék 2011-ben

2011.03.19 Budapest, Strázsa kutyaiskola
2011.04.03 Dombóvár CAC
2011.05.21 Szeged CAC
2011.06.13 Komárom CAC, fajtakiállítás
2011.07.23 Debrecen éjszakai CAC
2011.08.13 Klubkiállítás
2011.10.22 Budapest, Strázs kutyaiskola

Mi a törzskönyvi neve a kutyónak? Kik a szülei?

Előzmény: pizzas77 (1985)
pizzas77 Creative Commons License 2010.12.27 0 0 1985

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni, van egy dogom 14 hónapos az érdekelne hogy szerintetek érdemes e elvinni tenyészemlére?

Raktam fel egy képet remélem tudtok segíteni!

Köszönöm!



Firedog Creative Commons License 2010.12.08 0 0 1983

Akit érdekel a mentett dogok sorsa, annak ajánlom figyelmébe a

Német dog fajtamentés blogját:

http://nemetdogsos.blog.hu/

Dogfüggő Creative Commons License 2010.12.02 0 0 1982

Kurvaélet...   : ((((((((((((((((((

Előzmény: Firedog (1976)
Firedog Creative Commons License 2010.12.02 0 0 1981

Ezért is gond az olcsó beszerzési ár: szinte predesztinálja a meggondolatlan vásárlók tömegét. Aztán persze mikor rájön az új tulajdonos, hogy már egyetlen hónapban magasabb a kutya tartási költsége, mint a beszerzési ára (oltás, féregtelenítés, felszerelési tárgyak, kaja + esetlegesen szükséges táplálékkiegészítők) akkor jobb esetben megszabadulnak tőle, rosszabb esetben az ellátási hiányosságok miatt ez a vége. Ismreve az emberek közömbösségét, sokkal több eset van, mint amennyi napvilágra kerül. Az évek során rengeteg olyan kezdő dogossal beszéltem, aki szaporítótól vett kutyát - kivétel nélkül mind megbánta. Szinte egyiküket sem tájékoztatták a fajta tartási igényeiről, a csillagot meg a holdat is belemagyarázták a tökéletes kiskutyába, csak hogy elvigyék. Vannak egészen durva sztorik is, pl. ahol azzal fenyegetőztek, hogy már túl nagy, ők ugyan nem tartják tovább, ha nem viszi el a vevő, leoltatják a túlkoros kölyköt. Vagy akinek elmagyarázták, hogy azért ilyen durván franciás a mellső lába a kiskutyának, mert "ez ilyen fajta, nézze meg a többit" - persze hogy abban az alomban ugyanolyan volt mind. Ezért mondom mindenkinek azt, hogy igenis választás előtt LÁTOGASSON MEG jónéhány kennelt, köztük feltétlenül olyanokat is, akikről ugyan eleve gondolja, hogy a negyed-fél millás árfekvés miatt nem fog venni, de SZEREZ egy minimális TAPASZTALATOT, lesz ÖSSZEHASONLÍTÁSI ALAPJA. És ezért írom mindig azt, hogy igenis fontos, hogy származási lapja legyen a kölyöknek, fontos, hogy a szülők tenyésztésre alkalmas minősítéssel rendelkezzenek, mert így SZAKÉRTŐ nyilatkozik arról, hogy a szülők megfelelnek az adott fajta követelményeinek. Nem kell ezerszeres kiállítási győztesnek lenniük, de legyenek ALKALMASAK a tenyésztésre. (Ilyen esetben, kellő tapasztalattal persze viszonylag alacsony árú kölyök is jó választásnak bizonyulhat, de kezdőnek ezt nem ajánlom... ha nagyon piszkálja mégis a fantáziáját, kérjen meg egy többéves tapasztalattal rendelkező, doghoz értő embert, hogy kísérje el a vásárláshoz) Csak a kölyköket kínáló személy elmondása alapján elhinni azt, hogy a szülők ilyen-olyan fantasztikus dogok... a tenyészszemlével nem rendelkező szülőktől származó kölyök szerződés, származási lap, oltási könyv nélküli megvásárlást ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor az aluljáróban a gagyizó cigányasszonytól aranygyűrűt vesznek... aztán sipákolnak az átejtett áldozatok a Kékfényben.

Előzmény: Xantia Break SX 2.0 16v (1980)
Xantia Break SX 2.0 16v Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1980

Ez a baj,sokan csak megveszik,aztán meg nem tudják vagy nem birják etetni.Azt mindenkinek tudni kéne,hogy bármennyiért is vesz Német dogot,vagy ha ajándékba kapja,tehát pénzt nem ad érte,1,5-2 éves koráig min 3000eurót rá kell költeni.Nekem úgy van ennyiben hogy soha semmi baja nem volt! kopp-kopp  Persze lehet óccsógazdaságoskutyatápot is venni,akkor az igy megspórolt pénzt majd a kutya kezelésére költi.

Előzmény: Firedog (1979)
Firedog Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1979

Elég nehéz nekik gazdát találni, mert a szaporítók ONTJÁK az olcsó kölyköket (ha visszaolvasol éppen egy ilyen személlyel volt is itt egy vita). Az emberek pedig amíg fillérekért meg lehet venni egy kölyköt, nem fognak egy félig felnőtt (főleg ápolásra szoruló) kutyát elhozni.

Előzmény: Xantia Break SX 2.0 16v (1978)
Xantia Break SX 2.0 16v Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1978

Szörnyű.Az idióta miért nem ajándékozta oda valakinek,biztosan lett volna valaki aki gondozta volna,egy Német dog szerintem könnyen örökbeadható.(báris ha nekem kinálnák én vállalnák még 1-2dogot)  Reméllem nem felfüggesztett börtönbüntetést kap. Mi lett a pitbullal,azt elvették töle?

Előzmény: Firedog (1977)
Firedog Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1977

A fotó:

 

Firedog Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1976

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/addig-tartottak-bezarva-mig-ehen-nem-halt-2035698/

Addig tartották bezárva, míg éhen nem halt!
2010-12-01 12:45:00

Zagyvarékas - Még a sokat próbál állatvédőket is borzasztóan megviselte a valaha csodaszép és hatalmas német dog iszonyú tragédiája. A kutyát gazdái addig éheztették, amíg bele nem halt.

Telefonon értesítettek bennünket, hogy egy csonttá soványodott kutyát tartanak az egyik ház kertjében - mesélte zaklatottan Abonyi Mónika, a Csillagszem Állatkuckó vezetője. - Azonnal kimentünk a megadott címre, ám nem láttunk kutyát a kertben. Amikor megkérdeztük az ott lakó asszonytól, van-e kutyája, egy 3 hónap körüli pitbull kölyköt mutatott, amelyik a lakásban heverészett.


(Fotó: Csillagszem Állatkuckó)

A nő elismerte, hogy volt a háznál egy német dog is, de azt állította, az állatot elajándékozta, csak nem tudja, kinek. Az állatvédők azonban nem hagyták annyiban a dolgot. Minden ajtón bekukkantottak, míg a kamrában rábukkantak az iszonyatra.


- Ott feküdt a gyönyörű, kék szemű, blue-merle dog felfoghatatlanul sovánnyá aszott teteme - mesélte Mónika. - Szegény pára csak néhány órával azelőtt adta fel az életéért folytatott küzdelmet, hogy kiérkeztünk. Bele sem merek gondolni, milyen kínokat élhetett át szerencsétlen állat, amíg étlen-szomjan haldokolt. Valószínű, hogy a halál megváltás volt számára.


A Csillagszem munkatársai elszállították a tetemnet és értesítették a rendőrséget, akik feljelentették a kutya tulajdonosát állatkínzásért. Bár a boncolás eredményére még várni kell, szinte bizonyos, hogy az állat egyszerűen éhen halt.

Magyarországon még egyetlen esetben sem szabtak ki letöltendő börtönbüntetést állatkínzásért.

 

horex Creative Commons License 2010.11.12 0 0 1975

Napersze az uj fórummotor

Szegény dogocska

Előzmény: horex (1974)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!