Keresés

Részletes keresés

asdf_ Creative Commons License 2010.01.05 0 0 40161

Tudna valaki valami konkrétat, hogymi lesz 30 nap után?
Ha most csinálok egy kalózós vidózos gépet, már akkor is késésben lennék....

Telepit, reboot, biosba be, ora eloreallit 31 napot, ethernet kihuz, save and exit ;)

Előzmény: rainman (40160)
rainman Creative Commons License 2010.01.05 0 0 40160
Nos ez a szitu akkor fordulhat elő, amikor az adott matricáról lemásolták a kódot, és további gépekre való telepítések során azt felhasználták. A telepítés során érvényes lesz a kód, mert megfelel egy matematikai algoritmusnak.
Akkor borulhat a bili, amikor eljön az aktiválás ideje.
Valami olyan rémlik, hogy az aktiválás során a gép főegységeinek adataiból képzett információk is hozzárendelődnek ehhez a kódhoz, amit az MS nyilvántartásba vesz, vagy mifene.
Namost ha ugyanahhoz a kódhoz már a sokadik gép-konfigurásiós adat küldődik el az aktiválás során, akkor az MS-nél leesik a tantusz, hogy nézd már! ezt a windóz példányt már a sokadik különféle gépre telepítették, és akarták aktiválni.

Na innentől az adott kódot illegálisnak minősíti, és lehet, hogy az eredetileg jogszerű használó is meg fog bukni az eredetiség-ellenőrző procedúra során, és tiltólistára kerül bizonyos frissítések során.

Hogy harminc nap leteltével mi lesz? még sosem kaptam visszajelzést arról, hogy harminc nap után mi is van., én meg nem szántam rá harminc napot.

Azt viszont tudom, hogy ha egy kalóz vindóz megbukik az ellenőrzésen, annak az a következménye, hogy az induláskor kap a használó egy kb 30 másodperces visszaszámlálást, ami idő alatt figyelmeztetik a szituációra, azután felkínálja a megoldás most, vagy a megoldás később lehetőséget. a megoldás később csak annyi, hogy a fennforgás megmarad, a következő indítás során is eljátsza ezt.
A megoldás most kb. annyit javasol, hogy vagy vegyél egy eredeti telepítőlemezt, és aktiváld a rendszert az újonnan kapott kóddal,vagy szolgáltass információkat arról a cégről, személyről akitől a kalóznak minősített vindózt, vindózos gépet beszerezted, minek okán kapsz egy eredeti vindóz példányt, és közben eljárást indítanak a feljelentett ellen.
További jelenségek: a testreszabott háttérkép helyett fekete képernyő lesz a háttér, egy emlékeztető résszel, miszerint "lehetséges, hogy ön szoftverkalózkodás áldozatává vált."
Továbbá azok a frissítések nem fognak települni, amik nem kritikus biztonsági problémák javítását szolgálják, hanem egyszerű továbbfejlesztések, élményfokozó megoldások, stb. pl.a médiaplayer 9 nem fog frissülni médiaplayer 11-re, amiben van legalább egy jópofa plusz az előző verziókhoz képest.

A kritikus frissítések a kalóz vindózokra is települnek tapasztalatom szerint, hiszen az MS ugyan a pénzéhez akar jutni, de annyira nem hülye, hogy a kalóznak minősített vindózokat teljesen magára hagyná.
Ha úgy tenne, akkor a net méginkább tele lenne olyan gépekkel, amik az MS termékek javítatlan biztonsági hibáit hordozzák, márpedig az az MS renoméját rontaná.

Tudna valaki valami konkrétat, hogymi lesz 30 nap után?
Ha most csinálok egy kalózós vidózos gépet, már akkor is késésben lennék....


Előzmény: horgolotucske (40158)
horgolotucske Creative Commons License 2010.01.05 0 0 40158
raiman köszi igen a cimkere a zöld matrizán levö számra mondja hogy rossz és nem fogadja el. Mi lessz ha nem tudom aktiválni nem tudom használni agépet?
Előzmény: rainman (40157)
rainman Creative Commons License 2010.01.04 0 0 40157
Ha eredeti, megvásárolt windows van a gépen, azt azzal jelzik, hogy ráragasztanak a gép házára egy sárgás-zöldes színvilágú matricát, amin szerepel a windows verziója, illetve egy jó hosszú karaktersor, amit a telepítés során kellett beírni.

Valójában interneten keresztüli aktiválás során nem is kell foglalkozni ezzel a karaktersorozattal, minden lezajlik automatikusan.

Ha telefonon keresztül aktiválok, (ha nincs neten a gép) akkor kiír a gép egy jó hosszú számsort, felhívom az aktiválóvonalat, és az automata kéri bepötyögni ezt a számsort. Mire visszamond egy másik számsort, és azt kell beírni a programba.

Na most ha nem legális a windows példány, akkor az aktiválás során ez kifog derülni, azt hiszem.
Előzmény: horgolotucske (40156)
horgolotucske Creative Commons License 2010.01.04 0 0 40156
Elöször is Bolgog uj évet kivánok igy ismeretlenul mindenkinek itt a topikon!
Nagy bajba vagyok véletlenul találtalak meg benneteket segitségre van szukségem. Amikor bekapcsolom a gépemet feljön egy szöveg hogy 11 napom van hogy a windows XP-met aktiváljam. Megnéztem lehet aktiválni a net-en meg otthonról is anélkul hogy regisztrálnáma vindows-omat.(Nekem nincs cd-m nincs számom.)Csak egy számot kér ami a windows száma ami nem tudom hol van a gépemen meg a gépet a lányomtól kaptam és fogalmam nincs hol lehet ez a szám. Tudtok segiteni? Es mi történik 11 nap után nem tudom használni a gépet? Bocs ha nem érthetö zagyva a dumam de én svédben lakom 25 éve nem nagyon tudom a kifelyezéseket a computerrel kapcsolatban mert mikor kiköltöztem ide akkor még nem volt nekunk házilag computer csak a munkahelyen. SOS!!!!!!!!
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 40154
Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek......
ARIBOY Creative Commons License 2009.12.30 0 0 40153
Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!
Bolivian Dancer Creative Commons License 2009.12.30 0 0 40152
Akkor jó, nekem még mail is jött a maszek cimemre, hogy megkapták. Majd magyarázkodhatok: "az úgy volt, hogy a fórumban szólt az asdf és megnéztem" :-))
Előzmény: asdf_ (40150)
asdf_ Creative Commons License 2009.12.29 0 0 40150

OFF

Elkiabaltam. Cikkhez irtam volna

 

Hiba történt!
Hiba az üzenet tárolásakor!
DATABASE ERROR, Adatbázis hiba.
Leírás:

Bővebb információ: ORA-12899: az érték túl nagy a(z) "WWM3"."WWM_MESSAGEBODY"."MSGSUBJECT" oszlop számára (tényleges: 84, maximális: 64)
ORA-06512: a(z) "WWM3.IRJADMIN30", helyen a(z) 415. sornál
ORA-06512: a(z) helyen a(z) 1. sornál
(ERR_1262095594208/12899)
Másik hivatkozás kipróbálásához kattintson a Vissza gombra.
ON

Előzmény: asdf_ (40149)
asdf_ Creative Commons License 2009.12.29 0 0 40149
Most mar nekem is ;)) Amikor irtam, meg elotte 1-2 nappal sem ment, ugy nez ki valaki eszrevette.
Előzmény: Bolivian Dancer (40148)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2009.12.29 0 0 40148
Ha az origo címlap jobb alulira gondolsz, az nekem most müködik!
Előzmény: asdf_ (40146)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2009.12.29 0 0 40147
Van hát, volt TO-s kollégáim ugye :-) melyik doboz, dobd már át a linket mélben!
Előzmény: asdf_ (40146)
asdf_ Creative Commons License 2009.12.28 0 0 40146

OFF

Attila, ha van kontaktod az origonal, szolj mar nekik, hogy szar az irjonnekunk dobozuk. Es mivel ez az egyetlen mod, amin kontaktolni lehet veluk, igy nem lehet jelezni nekik :) Koszi

ON

ARIBOY Creative Commons License 2009.12.28 0 0 40145
robicsek Creative Commons License 2009.12.28 0 0 40144
>>(Egyes verziókban ez a rész is szerepel:)

Persze, mert ez a rész csak a középkortól van benne, tehát pl az egyházszakadáskor még sehol sem volt, tehát az ortodox/pravoszláv imában nyilván nincs benne.
Mondjuk arrafele meg egyébként se latinul imádkoznak:)



Előzmény: kplaszlo (40140)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.25 0 0 40143
Hjaj' Laci de jó hallani rólad, persze BD rólad is ... :DDDDD
Előzmény: kplaszlo (40142)
kplaszlo Creative Commons License 2009.12.25 0 0 40142

 

:)

 

Előzmény: Bolivian Dancer (40141)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2009.12.25 0 0 40141
Szia Laci!!!!!

de jó, elmondani nem tudom, hogy örülök, hogy látlak!!!!! Vmikor felhívlak!!! Persze DD, Neked is.

Szép Napokat!
Előzmény: kplaszlo (40140)
kplaszlo Creative Commons License 2009.12.24 0 0 40140

AVE MARIA -Placido Domingo & Michael Bolton - Nana Mouskouri

 

A dalszöveg:

 

Ave Maria, gratia plena.
Maria, gratia plena
Maria, gratia plena
Ave, ave dominus,
Dominus tecum.
Benedicta tu in mulieribus,
Et benedictus
Et benedictus fructus ventris,
Ventris tui, Jesus.
Ave Maria.

(Egyes verziókban ez a rész is szerepel:)

Sancta Maria,
Ora pro nobis,
Nobis peccatoribus,
Nunc et in hora
Mortis nostrae.
Ave Maria

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.24 0 0 40139
Kellemes Ünnepeket Kívánunk Mindenkinek!!!
Bolivian Dancer Creative Commons License 2009.12.24 0 0 40138
Sziasztok, szia Ariboy,

nagyon boldog karácsonyt kívánok én is, neked és mindenkinek!
Előzmény: ARIBOY (40137)
ARIBOY Creative Commons License 2009.12.23 0 0 40137
Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok e topikba íróknak,olvasóknak!
Üdv.:ARIBOY
ARIBOY Creative Commons License 2009.12.23 0 0 40136
ARIBOY Creative Commons License 2009.12.16 0 0 40135
ARIBOY Creative Commons License 2009.12.16 0 0 40134
robicsek Creative Commons License 2009.12.10 0 0 40133
>>mindig azt mondom hogy a szolgáltató email cimet nem publikálni nem hasznalni

én is pont ezt mondom mindig, mindenhol...
párezerért venni domaint (akinek ritka vezetekneve van, szerencsesebb:), oszt lakik a guglin vagy yahoon, és nem kell cserélni sose, jonapot.
Előzmény: Törölt nick (40128)
rainman Creative Commons License 2009.12.09 0 0 40132

Szervusz BD!

 

Élek még, de a nyilvános aktivitásom nagggyon visszaesett...

De ne hidd, hogy láblógázással, hereverével telnek a napjaim.

Olykor "tűzoltás", azaz a betervezett menetrendet felborító azonnali problémakezelés, máskor belefutok olyanba, amire fél órát terveztem, és másfél lett belőle.

Nagyon elvétve akad olyan is, hogy műszakon belül teljesítem a rámróttat...

 

Itthoni értelmes netre már nem tellik....

csak egy kis lazító lokikai játék, esetleg a gépen tárolt fotók duplikátumainak felkutatása, törlése, stb...

 

R.

Előzmény: Bolivian Dancer (40125)
ARIBOY Creative Commons License 2009.12.07 0 0 40131
ARIBOY Creative Commons License 2009.12.07 0 0 40130
ARIBOY Creative Commons License 2009.12.03 0 0 40129

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!