Keresés

Részletes keresés

firebird69 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 4404
Alapvetően bajuszosak...
Előzmény: gszarkatat (4402)
gszarkatat Creative Commons License 2009.05.14 0 0 4402
Egyébként milyenek a ciprusi csajok? - A mieinkhez viszonyítva...?
Előzmény: Törölt nick (4398)
inter05 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 4401
Nem csak felvidéki magyarral. Összesen 84 magyar katona szolgál a szigeten. (Nicosia, Famagusta, Athienou)
Előzmény: firebird69 (4400)
firebird69 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 4400
Szent István kettős keresztjéről lehet felismerni őket.)
Előzmény: firebird69 (4399)
firebird69 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 4399
Már nem... legfeljebb felvidéki magyarral!
Előzmény: Törölt nick (4397)
inter05 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 4396

Elég sok helyi jár oda, ami nem igazán emeli a színvonalat...A zene is sokszor fos...Ennek ellenére nem olyan rossz, sokféle koktél közül választhatsz. Hajnalig nyitva vannak. Dolgozik ott egy igazán helyes magyar felszolgálólány, a neve Linci és egy nagyon jó barátom párja:)

Ha nyár, akkor viszont Aya Nappa, semmi más!!!

Előzmény: Gábor B (4395)
Gábor B Creative Commons License 2009.05.13 0 0 4395
Okés, h jók a fotelek! :DDDDDDD A legtöbb bárban azok! ;) De valaki tudna bővebbet mondani a kiszolgálásról, a nyitvatartásról, meg hasonló finomságok!? :P
Köcci.

Gábor
firebird69 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 4394

Lepsénynél még megvolt...

 

cyprus_people válasz | megnéz | könyvjelző 2008.07.19 10:48:07 © (5900)

Elszabadultak az indulatok az alternatívban. Most még meg lehetne állítani;

 

A "professzor asszony" viszont messze áll bármilyen tudománytól, csak agyzakkant baromságokról hadoválnak ott Miskolcon -- kifejezetten retardált "hallgatóknak".

(Hawkeye)

Előzmény: cyprus_people (5897)

Előzmény: bujdos (4393)
bujdos Creative Commons License 2009.05.12 0 0 4393
Lassan aktuálissá válik egy utazás és kérdeznék tőle valamit.
Egyébként meg hiányzik . :-))
Előzmény: firebird69 (4389)
firebird69 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 4392

Ma megnéztem, semmi különös.

Jó fotelek kanapék vannak benne, legalábbis szemre...

Előzmény: Gábor B (4391)
Gábor B Creative Commons License 2009.05.11 0 0 4391
Hello! Te már voltál ott? Milyen a hely? Kiszolgálás?
Köcci.

Gábor
Előzmény: firebird69 (4390)
firebird69 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 4390
Előzmény: Gábor B (4387)
firebird69 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 4389
Hiányzik? Vagy tartozik neked?
Előzmény: bujdos (4388)
bujdos Creative Commons License 2009.05.11 0 0 4388
Kedves cyprus people !

Téged kereslek ,hol vagy ?
Üdvözlettel : bujdos
Gábor B Creative Commons License 2009.05.11 0 0 4387
Sziasztok!

Mi június végén mennénk Ciprusra! Nagy bulisak vagyunk! Larnaca a célpont. Hallottunk a Times Music Bar-ról, ami állítólag iszonyat jó hely. Valaki tud erről bővebbet mondani?
Köcccc.

Gábor
inter05 Creative Commons License 2009.04.30 0 0 4386
Apoel Nicosia a bajnok :(
gszarkatat Creative Commons License 2009.04.28 0 0 4385
basszus, asszittem, e-book linket teszel be...:-)
Az első nekem is megvan, jó kis könyv, mi is vittük magunkkal...
Előzmény: bluetime (4384)
bluetime Creative Commons License 2009.04.26 0 0 4384

Útikönyvek:

 

Útikönyv 1

 

Útikönyv 2

 

Útikönyv 3

 

Útikönyv 4

 

Remélem működnek a linkek.

Előzmény: sa77 (4383)
sa77 Creative Commons License 2009.04.11 0 0 4383
Sziasztok!

Saját szervezéssel megyünk Ciprusra, autónk lesz a nyaralás egész ideje alatt. Milyen útikönyvet ajánlotok, és milyen úti célokat. Szeretnénk nem csak a már jól bevált turista látványosságokat megnézni.
firebird69 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 4382
csello9 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 4381

Szia Reni !

 

En Larnaka kornyeket ismerem, Pafoszban csak ketszer jartam idaig, pedig mar 1 eve itt vagyunk. Idovel megismered a kornyeket es tuti talalsz olcso kis kajaldat is. Az elso idoszak nehez, de aztan megkapod a fizudat es meglatod ki tudsz jonni belole.

A tengerparton ha csak elszaradt noveny van, az egesz jo, mert eszakon sajnos emberi szemettel van tele :(

A kozlekedes katasztrofa. Ha gyalogos vagy, minden nap kuzdened kell az eletedert, folyton dudalnak, es eroszakosak, mindenki allandoan rohan (ugyan hova ?) Tobbszor nezz korul mielott lelepsz a jardarol ( ami hol van, hol nincs) mert ezerrel szaguldoznak, es mindig az autonak van elsobbsege, a legjobb ha gyalogos atkelonel mesz at...

A melo most meg uncsi, de ha beindul a szezon (bar nagyon felnek, hogy kevesebb turista lesz az iden) akkor nem fogsz unatkozni egy percet sem !

Kitartas, lesz ez meg jobb is !

 

Udv

Csello

Előzmény: Renireni (4380)
Renireni Creative Commons License 2009.04.09 0 0 4380
Hali!

A munkám egyelőre nagyon egyszerű, könnyű. Most még nem sok vendég van a szállodában, így nem sok a teendő, de ha a nyári szezon beindul, lehet hogy már nem ez lesz a véleményem:D
Hogy mi tetszik? Nos.. a vidék tetszik, az időjárás is. Sajnos még szinte semmit sem láttam, a heti 1 szabadnap kevés, de ha jól intézem ügyeimet, teendőimet a jövőben, akkor biztosan jut idő a felfedezésre is. A tengerpart itt Coral Bay-en még nincs felkészítve arra, hogy a turistákat teljes mértékben kielégítse, pl ráférne egy nagytakarítás, gondolok itt arra, hogy az "elszáradt" tengeri növényeket, amit a víz partra mosott, el kellene tűntetni.
És hogy mi nem tetszik? hát az árak egyáltalán nem tetszenek. Szerintem Minden túlságosan is drága. Nem tudom, hogy korábban is így volt-e ez itt Cipruson, vagy csak most a "hírhedt válság" miatt, de nevetségesen drágaság van. Pl 1 liter gyümölcslé 2 euró:D:D:D Ami ha átszámítjuk (ezt nem kéne, de ugye az agyam folyamatosan számol, ha a boltban vagyok), akkor durván 600 HUF, és csak egy liter gyümilötyi. Na de majdcsak megszokom..:D:D
Nem tetszik még a közlekedési rendszer sem:D:D, és hát hogy is írjam... a ciprusi fickók sem:D:D
Hiányolom a helyi, kicsi gyorskajáldákat, ahol mondjuk 2-3 euróért kaphatnék egy jó kis gyros pitát, amit kézben kell elfogyasztani, nem pedig késsel, villával elegáns tavernában, étteremben. Ha tudtok ilyet erre, áruljátok el merre van:D:D
No, beszámolómmal végeztem, a legközelebbi viszontlátásra!
Reni
firebird69 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 4379

Ciprusi nőkkel nehezebb találkozni, de a férfiak du 5-től feltöltik a helyi kávéházakat.

Tehát találhatsz ott dögivel helyi férfit...

Előzmény: Renireni (4377)
csello9 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 4378

Szia Reni !

 

Milyen a munka ? Hogy tetszik Ciprus ? Mi jo, es mi nem jo ? Ird meg tapasztalatodat, illetve kerdezz barmit- ha tudok valaszolok.

 

 

Előzmény: Renireni (4377)
Renireni Creative Commons License 2009.04.01 0 0 4377
Sziasztok!
Immáron 2. hetemet töltöm CIpruson. Pafostól nem messze, Coral Bay-en vagyok, a Crown Resorts Horizonban. És valóban, akad magyar erre. Viszont szerintem eddig alig találkoztam igazi ciprusiakkal. Van itt mindenféle nemzetiségű.
No, majd még jelentkezem:)
A viszontlátásra!:)
Nuria Creative Commons License 2009.03.29 0 0 4376

Mi tavaly voltunk a Piere Anne szállodában és meg voltunk elégedve, bár sok időt nem töltöttünk ott, csak aludni jártunk oda. Attól is függ, hogy mik az igényeid. A szobák egyszerűek, de tiszták, naponta takarítottak. Tényleg érdemes tengerre néző szobát foglalni, nekünk oldaltengeri,a medencére néző szobánk volt, ahonnan a közeli vidámpark fényeit láttunk ugyan, de zajos nem volt egyáltalán. A szálloda előtti partszakasz nem a legszebb, bár a szállodából sokan ott strandoltak és a szálloda medencéjénél. Mi a Nissi beach-re jártunk, ami gyalog messze van, ezért busszal, vagy taxival mentünk, mert a busz sem mindig jött.

Viszont a központ és a kikötő is közel van, így esténként rengeteg szórakozási lehetőség gyalog is elérhető.

A reggeli és vacsora svédaszatalos, szerintem bőséges és van választék.

Előzmény: Irogy (4372)
bluetime Creative Commons License 2009.03.29 0 0 4375

Szia, ,van az Index fórumon is egy olyan topic, hogy "Ciprus - csak nyaralás", ott az én felhasználónevem alatt találsz aktuális jegyzeteket Ayia Napa-ról.

 

Ebben a hotelben mi nem voltunk, de ismerőseink igen. Közel van a városközponthoz, a tengerparton fekszik, a medencéje is a tengerre néz, ez nagyon szép. A tengerpartja nagyon sziklás, klasszikus strandolásra igazából nem alkalmas. Érdemes átsétálni (kb.300-400 méter) a kikőtő mögött lévő városi strandra, ami viszont finomhomokos, sekélyvizű, nagyon szépen ápolt strand, minden létesítménnyel együtt. A hotelről az ismerősök jókat mondtak, az ellátás büférendszerű, szobák is kulturáltak, középkategóriásak.

 

Amit nem nagyon írnak a prospektusok, az az, hogy a Piere Anne Hotel Ayia Napa vidámparkja tőszomszédságában (azt hiszem Luna Park-nak hívják) fekszik. Először ismerőseink azt hitték, hogy ez katasztrófa, de aztán kiderült, hogy szerencsére nem annyira hangos a vurstli mint amit először elképzeltek, igazából nem hangosabb a környék, mint egy bármilyen forgalmas út, vagy városközpontban lévő szálloda mellett. Sőt, napközben kifejezetten csendes. Maximum csak az éjszaka villódzó neonfények és zene zavarhatják azokat, akiknek a szobájuk befelé néz. Akiknek tengerre néző szobájuk van, azok ezt észre sem vették. Egyébként a hotelnek melléképületei is vannak, ott is szépek a szobák és a tenger felőli oldal (ott van a reggeliző, kert, medence stb.) tényleg szép, függetlenül attól, hogy ez nem luxushotel. Összességében véve mindenki elégedett szokott lenni ezzel a hotellel.

Van busz is a környéken (vigyázat, jobboldali közlekedés van!), a városközpont párszáz méter.

Előzmény: Irogy (4372)
firebird69 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 4374
Előzmény: Irogy (4372)
firebird69 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 4373
És az indexre az ablaktörlő lép működésbe...
Előzmény: csello9 (4370)
Irogy Creative Commons License 2009.03.28 0 0 4372
Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy Agia Napán milyen a Piere Anne *** szálloda? Esetleg ha valaki nyaralt ebben a szállodában, leírhatná, hogy milyen volt. Pozitív és negatív dolgok is érdekelnének, mert a katalógusokban csak a pozitívumokat emelik ki. Pl: milyen messze van a várostól, normális strandtól, milyen a személyzet, a félpanzió milyen ellátást jelent és milyen programok vannak a térségben. Busszal is el lehet jutni a közeli városokba vagy csak autóval? Előre is köszönöm a válaszokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!