Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54240

Persze, hogy nem tudok tenni semmit sem.  Es a jajveszekelesem (ha egyalatalan az) nem a tenniakaras - hiszen nem elek otthon.  Ha a vilag akarmelyik reszen latok ilyent, ugyanaz a reakciom.

Tudod mi az erdekes, hogy nekem, mint kulfoldon elo magyarnak, nem illik szolni semmit sem az orszag dolgairol.

De... a magyaroknak, akik nem eltek/elnek kulfoldon, nincs erdekeltseguk ott, joguk van eleg eros velemenyt mondani pl az USA-rol...  hogy is van ez?

Előzmény: Boszorka (54239)
Boszorka Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54239

Ott ahol vagy, nem tudsz tenni semmikor semmit.

Mi itthon majd elmegyünk szavazni és utána tudomásul vesszük azt amit megszavazott a NÉP. Az élet meg megy tovább.

Előzmény: ZsuR (54238)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54238

Majd megmondod, ugye, hogy mikor mit kellene tennem...

Előzmény: sunnysun333 (54237)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 54237

Hát engem aztán igazán nem zavar, hogy neked mi lenne a gondod...

Én csak a véleményemet továbbítottam, miszerint (egyelőre) felesleges aggódnod, hogy "mi lesz itt"... Bárhol is vagy, a messzi távolból aztán sokra megyünk a te vagy Mazsola, vagy bárki féltő aggódásával....::)))))

Majd 2014 áprilisában visszatérünk a témára....

Előzmény: ZsuR (54234)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 54236

Ajjajjjajjjjjaj, engem egy hasonlóért egy jó ismerősöm, neves magyar tévés személysiég viszakézből lerasszistázott és azonnal törölt a Facebook ismerősei listájáról.....::)))

Előzmény: asx (54235)
asx Creative Commons License 2013.11.19 0 0 54235

" A múlt hét folyamán egy Debrecenben élő idős néni fordult hozzánk utolsó reményét bennünk látva. Senki nem segített neki, pedig fordult hivatalos szervekhez, pártokhoz. Mindenhol csak ígérgetést kapott.

Mi egy éjszaka meglátogattuk, néhány óra hosszára. Beszélgettünk, figyeltünk. Majd utána állampolgári jogon feljelentettük az elkövetőket, és láss csodát: megszűnt a zaklatása a néninek."

http://alfahir.hu/mi_vagyunk_a_kifosztott_emberek_utolso_bastyaja

Előzmény: nettomazsola (54220)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.19 0 0 54234

Akkor miert zavar az, hogy nekem mi a gondom?

Előzmény: sunnysun333 (54233)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 54233

Hát vannak nekem sokkal közelebbi és sokkal hétköznapibb, prózaibb gondjaim is. És sokan másoknak is....:)

Előzmény: ZsuR (54232)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.19 0 0 54232

Koszonom a kioktatast.... remelem most jol erzed magad.

Előzmény: sunnysun333 (54231)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 54231

A Mazsola által felhánytorgatott szombati eseményekről pl. hol olvashatnál "humorosan"????

Legfeljebb a Hírcsárdában.....

Amúgy itt minden más elvész a betűrengetegben, 2 na pmúlva már egészen más a "hír"....

És. Könnyű meg látványos dolog ott Bécsben-Bécsből jajveszékelni meg kezecskéinket tördelve szörnyülködni, innen nézve a dolog egészen másképpen néz ki....   Konkrétan sehogy, mert a közel 2 miliós város lakóinak úgy 99,8 %-át baromira nem érdekli és le se szarja...

A helyzet némileg bonyolultabb annál, hogy egy szimpla jajveszékeléssel, vagy egy félórás utcai ökölrázással meg táblamutogatással ezt el lehetne intézni és megoldani....::))))

Előzmény: ZsuR (54226)
Boszorka Creative Commons License 2013.11.18 0 0 54230

Szerintem semmi nem lesz és számomra ez a legborzalmasabb.

Jellemzően, mikor otthonról nézem a dolgokat, sokkal kevésbé izgat mint távolról. A mi személyes életünkre 0 hatása van.

asx Creative Commons License 2013.11.18 0 0 54229

Ne izgulj, nem lesz semmi! Vagy mitől fész? Magyarország kirobbant egy háborút?
Hatalmas iparát átállítja hadi termelésre és már ontja is a vadászgépeket meg a páncélosokat...
Ugye nem gondolod komolyan? Persze lehet, hogy a Suzukikat hadba lehetne fogni. :))

Előzmény: nettomazsola (54228)
nettomazsola Creative Commons License 2013.11.18 0 0 54228

en se tudom sokszor, h mi az igaz es mi nem. de altalaban ami igazan horror arrol kiderül, h nem poen.

nem tudom mi lesz ... iszonyu latni. leginkabb a közöny ami szörnyü.

nettomazsola Creative Commons License 2013.11.18 0 0 54227

hat ha hiszed, ha nem. nem törtennek! söööt ha ennek a tizede törtenik akkor abbol hatalmas botrany van es minden vezetö politikus kikeri maganak.

Előzmény: sunnysun333 (54225)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.18 0 0 54226

Oszinten - annyi az olyan iras amit humornak szannak, vagy eleve karikaturanak, neha nem tudom eldonteni, mi is az igazi, mi az ami a karikatura...

Ezeket feltem, hogy igaz, es sajnos azok...  Mi lesz otthon???

Előzmény: nettomazsola (54224)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 54225

Mintha Bécsben nem történnének ilyesmik.... Meg máshol, imitt-amott.... Ez sajnos ma hozzátartozik Európához. Illetve régiónként változó indokkal és céllal és dalokkal....

Előzmény: nettomazsola (54224)
nettomazsola Creative Commons License 2013.11.18 0 0 54224

a facebookon nem latod??

"az elmúlt hétvége dicsőséges krónikája:
- a nácimeneten alakzatban vonuló gárdisták pld az Erica-t éneklik
- sporteseményen tömegesen Sieg Heilt kiáltanak
- napvilágra kerül a miskolci könyvégetés
- megrongálják Radnóti szobrát Abdán
"         --- loptam, nem en irtam.

Előzmény: ZsuR (54223)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.17 0 0 54223

...atyauristen... mi folyik itt???

Előzmény: nettomazsola (54222)
nettomazsola Creative Commons License 2013.11.17 0 0 54222
Előzmény: nettomazsola (54220)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 54221

Vagy nagyon is érted, hogy olykor mi a gond azzal, ha "határon túli magyarok" bürokrácia nélkül kapnak-kaphatnak magyar állampolgárságot - és te csak itt somolyogva provokálsz minket. Vagy tényleg gőzöd sincs, és akkor azt se tudjuk, hogy most sajnáljunk-e, vagy mi a fityfene.....::)))

Szóval, a mi jelenlegi, agyonhiszterizált napjainkban bizony olykor nem jó ez a lehetőség. Mert sokan vissza fognak vele élni... Anyagilag is, és eszmeileg pláne....

Előzmény: asx (54218)
nettomazsola Creative Commons License 2013.11.17 0 0 54220

MA Magyarorszagon;

asx, te tenyleg nem erted, h merre megy az orszag? v csak ugy csinalsz?

a kep a fb-rol. van meg egy csomo, de nem akarom "ellopni" es nevet itt nem akarok kiirni.

Előzmény: nettomazsola (54213)
nettomazsola Creative Commons License 2013.11.17 0 0 54219

ooo semmi!

csak majd mikor meg több szerb(magyar) lesz Austriaban akkor ne ausländerezzel! meg a Strache se!

szarok en ra, h ki lesz magyar allampolgar! egy percig nem erdekel.

de milyen jogon szavaznak olyan emberek akik meg Magyarorszagon se jartak? (legfeljebb, mint turista)

a szerbeknek eszükben sincs megallni Magyarorszagon. nekik csak az EU utlevel kell!

Előzmény: asx (54218)
asx Creative Commons License 2013.11.17 0 0 54218

Nem értem mi azzal a gond ha határon túli magyaroknak bürokrácia nélkül magyar állampolgárságot adnak?

Előzmény: nettomazsola (54216)
nettomazsola Creative Commons License 2013.11.17 0 0 54217

de elolvastam. ennek ellenere egyelöre (!!!!!) Austriaban elkepzelhetetlen, h ez a törveny megvaltozzon.

Előzmény: asx (54214)
nettomazsola Creative Commons License 2013.11.17 0 0 54216
asx Creative Commons License 2013.11.16 0 0 54215

Nem, biztos nem azért csinálták, hogy perelhessenek hanem fel akartak építeni egy szórakozókomplexust, nem egészen tiszta módszerekkel. Kiderült a turpisság, bebukták a fiúk és még nekik áll felljebb! Teljesen mindegy hogyan de beszedik a pénzt...

Előzmény: sunnysun333 (54212)
asx Creative Commons License 2013.11.16 0 0 54214

"Austriaban ezert börtön jarna! nalunk van ugye a verbotsgesetz:
http://de.wikipedia.org/wiki/Verbotsgesetz_1947
es a legenyhebb megpiszkalasra hörög mindenki! ( nagyon helyesen!!)"

Te linkeled be és még csak el sem olvasod?  :))

"Im Zuge der Verurteilung von David Irving war die Diskussion um das Verbotsgesetz erneut aufgeflammt: Bekannte österreichische Journalisten wie Michael Fleischhacker und Christian Ortner und der Soziologe Christian Fleck traten offen für die Abschaffung ein und begründeten das unter anderem mit der Einschränkung der Meinungsfreiheit..."

Előzmény: nettomazsola (54213)
nettomazsola Creative Commons License 2013.11.16 0 0 54213

tudod mi az alapvetö különbseg?
hogy amiket te irsz abban tarsadalmi, konszenzus van, h elitelendö. az ilyeneket le kell csukni, megbüntetni.
az egesz orszagban nem fogsz talalni senkit aki azt fogja mondani, h hajra! verjük, raboljuk ki az öregeket, eröszakoljuk meg a gyerekeket!
ilyen büntenyek a vilag minden orszagaban vannak - sajnos - es lesznek is.
a könyvegetes egy masik kategoria ... es itt kurvara nem mindegy, h a hatalom, a politikai partok, az emberek hogy allnak hozza.
Austriaban ezert börtön jarna! nalunk van ugye a verbotsgesetz:
http://de.wikipedia.org/wiki/Verbotsgesetz_1947
es a legenyhebb megpiszkalasra hörög mindenki! ( nagyon helyesen!!)
ez nem azt jelenti, h nincs eleg naci, rasszista, idiotabarom otthon a konyhaasztal mellett ... dehogynem! de azert itt elkepzelhetetlen lenne egy gardaavatas stb
Magyarorszagon az a szörnyü, h szep lassan kuszik be a mindennapokban epp ugy mint a haboru elötti Nemetorszagban es ehhez partunkeskormanyunknak egy szava sincs!
nagyon passzol a kedvenc idezetem;
"Der Nationalsozialismus hat sich vorsichtig, in kleinen Dosen, durchgesetzt - man hat immer ein bisschen gewartet, bis das Gewissen der Welt die nächste Dosis vertrug." Stefan Zweig

par napja az ORF3-on volt Austria - Anschluss. verfagyaszto volt latni az ünneplö szazezreket, a lelkes tömeget.
Magyarorszag szepen halad ebbe az iranyba.

Előzmény: asx (54195)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 54212

Áhááá, szóval a te interpretációdban ez az egész Sukoró gyakorlatilag egy komplett nagy kamu volt és csak azért csinálták, hogy a végén szegény "áldozatként"  jól beprelhessék őket és miután a fél magyar államapparátust lefizették, felmentették őket és jól megsértődve most ők perelhessenek a "haveroknál"  Washingtonban....???? 

Te el vagy tévedve, de borzalmasan. Hiszen a telekügyeket még az egyik kormány alatt intézték "mindenkit lefizetve",  a per meg a halálos ellenségnek számított  másik kormány ideje alatt zajlott. Itt nem lehetett "mindenkit lefizetni", itt éppenségel mindenki a vérszagot várta....

Na látod, ne is számíts arra, hogy én vitába szálljak veled. Nem vagyok én egy semmilyen debattőr és ekkora "csacskaságok" (értsd magyarul: kolosszális ökörségek...) ellenében úgysins mit tenni. Képtelenség és reménytelen...  Legfeljebb orvosért, gyógyszerészért kiáltani.....

És tévedés, mert én nem politizálok, utálok mindenféle pártot mindenféle szinben és a hozzájuk tartozó politikusokat is. Amiért mégis olvasom és figyelemmel követem az eseményeket, az max. egy gyári betegség: nehezen viselem a globális hülyeséget, a beteges szűklátókörűséget és mindennél jobban a kóros amnéziát...

TEhát én legfeljebb tájékozódni próbálok, hogy valójában mi is lehet, mi is történt... És max. a véleményemet mondom el, oszt jó napot...

Egyébként a mostani perről: Sukoró ügyben eddig nagyon ritkán és alig beszéltek egy érdekes mellékszálról, ami, ill. amik pedig ki tudja miféle szerepet is játszhattak "Sukoró" ellehetelenítésében.  Akár....

2001-ben támadt ki Michael Jackson papájának busa fejéből az ötlet, hogy építsenek egy gigantikus európai Las Vegas-t, pontosan az osztrák-szlovák-magyar határháromszögben, a világhírű Bezence falu szomszédságában. A vakmerő projekt úgy éppen 2008 táján kezdett a talán-megvalósulás határára jutni... Érdekes időbeli egybeesés..

De ez mind semmi. 2009-ben egyszer csak felállt a mi dúsgazdag Demján Sándorunk és a korábbi keleteurópai ingatlanfejlesztéseinek sikrein felbuzdulva bejelentette, hogy Pozsony mellet úgszintén felépítenek egy óriási szabadidő-hotel-konferencia-kaszinó központot...

Egye fene, ez első ránézésre totális egy gazdasági őrültség, ennyi megakaszinó projekt ilyen kicsi háromszögben, de nosza, csinálják. Legflejebb azon lehet közben morfondírozni, hogy a három az biztosan túl sok, valaki a többiek útjában áll és vajjon hogyan és kit fognak az útból eltakarítani...

A benzencei Eurovegas sehol se tart, a befektetők megint cserélődtek, az osztrák pali sok százmillióért vett földeket és úgytünik, pofára esett. Demján bulijáról sincs semmi hír...

Ezek becsődölt vállalkozások. Úgy hozta a sors, hogy nem valósítható meg... emiatt senki nem perelhet és senki nem is perellt "elmaradt üzleti hasznot"....

Sukoró azonban éppen ettől más. Itt és most egy hisztérikus hecckampány tett mindent tönkre. De szerintem még akkor se lett volna semmi -  ha nincs a feljelentés és birósági cirkusz, eljárás, tárgyalások stb...

Szerintem Lauderék ettől rágtak be és miután senkit ez ügyben nem tudtak elitélni, vagyis nekik lett igazuk - ha tetszik, ha nem - őket szándékosan, kvázi koholt vádakkal tönkrették, és nem a bussiness fulladt be... Így azért picit más megvilágításba helyeződik mindenféle vélt elmaradt üzletihasznok esetén...

Csakhogy tudd, én nem jogász vagyok, hanem eredendően egy kis vacak gépészmérnököcske, de annyit azért tudok, hogy

1.  ekkora nagy volumnenű beruházásoknál olyan szerződéseket kötnek, hogy bármilyen, feloldhatatlanul vitás esetben a felek valamilyen, közösen előre egyeztetett és elfogadott nemzetközi bírósághoz fordulhatnak...   Tehát nagy valószinűséggel nem hasraütéssel mentek ők most a "haverokhoz" Washingtonba, (és megy mukk nélkül a magyar állam csapata is ugyanoda, védekezni!!!), hanem ezek szerint feltehetően ebben állapodtak meg......

2. az amerikai kártérítési jog egy picit másképpen néz ki, mint itt Európában....

3. feltehetően jó ügyvédeik vannak és nemcsak úgy, a kocsma asztalára baszva a sörös kriglit, egy valószinű siker reményében vágtak bele ebbe a kalandba. Márpedig nem hüjjjje gyerekek ezek, sem ők, sem az ügyvédeik, az eddigiekből sem az derült ki...

4. ha nyernek - amire szerintem nem kevés esélyeik vannak, legfeljebb az összegben fognak vitázni egy picit - akkor viszont már megint a"libatolvaj" beszélt egyedül normálisan, éppen tegnap, miszerint ha az országnak fizetni kell, akkor azt végső soron megint mi, az adófizetők fogjuk megérezni....... Nem azok, akik a hisztériát anno elindították és szították - és főleg nem Schiffer úrfi, aki aztán "jól kiugrasztotta a bokorból" az ördögöt.....:))))))))) 

asx Creative Commons License 2013.11.14 0 0 54211

"...mondvacsinált, soha be nem bizonyított nevetséges okok miatt megfúrt-elmaradt legalább százmilliárdos üzleti haszon miatt beperli a magyar államot???"

Te hallottál már olyanról, hogy elmaradt üzleti haszon miatt beperelnek valakit?
Ha én valahol fillérekért veszek egy értéktelen telket aztán arra hivatkozva, hogy nem kapok ott engedélyt elcserélem egy vízparti telekre egy az egyben úgy, hogy adok egy kis csúszópénzt egy pár befolyásos embernek aztán mikor ez kiderül és beperelnek miatta akkor valmi oknál fogva felmentenek a bíróságon. Egyértelmű mivel a lefizetett befolyásos emberek sem akarnak sittre kerülni...
Aztán két hét múlva beperelem az államot az elmaradt százmilliárdos haszon miatt! Természetesen Washingtonban mert ott lehet a legnagyobbat kaszálni meg különben is ott vannak a haverjaim, tanúnak meg elhívom a már úgy is lefizetett embereket!
Szerinted meg ez annyira korrekt, hogy még én is ezt tenném? Szerintem nem gondoltad te ezt át alaposan!

Előzmény: sunnysun333 (54206)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!