Keresés

Részletes keresés

Keeper83 Creative Commons License 2024.01.25 -1 1 20667

Kedves gödöllői Mester! 

Normálisan hőszigetelt, kis energiaigényű, nehéz szerkezetű. alacsony hőmérsékletű felületfűtéses házban ez nem fog semmilyen hőmérsékleti lengést okozni. A padó folyamatos fűtéskor sem meleg (talán csak nem hideg), szóval még a komfort sem csorbul igazán. 

Még egy pontosan a hőigényre méretezett fűtésrendszernél is a fűtési szezon 70-80-ban biztosan tud így működni a timing, ha valaki akarja.

Előzmény: Pana Split (20666)
Pana Split Creative Commons License 2024.01.25 0 0 20666

Ez egy nagy baromság amit írsz!

 

"ha a hőszipka működését engedélyezed 9 és délután 5 között télen.

És ezen kívül nem megy,"

 

Így nem csinálna mást mint lengetné a rendszert.

 

Rossz tanács, nem kicsit, de nagyon.

 

A Gödöllői

Szaki.

 

Előzmény: 1 valaki (20665)
1 valaki Creative Commons License 2024.01.25 0 0 20665

Pár ezrest nyersz, de talán.

Mert a szivattyút vagy te vezéreled valami logika, hőfok alapján, vagy megy a termosztát engedélye alapján, a párhuzamosan a hőszivattyúval, vagy hőszivattyú vezérli, a gyári logika szerint.

A 2. 3. változaton kívül nem tudsz rajta spórolni.

 

A bevitt hőmennyiség nem változik, az igény sem.

A szivattyú pár ezresét többszörösen megnyered, ha a hőszipka működését engedélyezed 9 és délután 5 között télen.

És ezen kívül nem megy, kivétel ha hmv-t nem tud napközben estére eleget csinálni.

Ezen többet tudsz nyerni.

Előzmény: gsmotoros (20664)
gsmotoros Creative Commons License 2024.01.24 0 0 20664

Értem, igen, köszönöm.

 

Csak ezzel a külső termosztátos megoldással azért az embert veszt egy kicsit:

-ha lekapcsol a rendszer és eltelik kis idő, akkor az előremenő leesik szobahőmérsékletre, aztán hiába indítja meg a termosztát lesz egy kis késés a fűtési hatás megjelenésében (mondjuk ez válllható)

-a puffer kicsit kevésbé fogja tudni csökkenteni a hőszivattyú ki-be kapcsolásának számát, hiszen a puffer előremenőn túl való fűtése nem opció ilyen helyzetben (kieg panellel a deltaT ezt engedi meg végülis). Tehát a gép többet kell leálljon, mintha egy ilyen energia extra betárolás engedélyezve volna.

-Amikor a gép megáll, mert túl magas lett az előremenő, de a keringető még megy, hiszen a külső termosztát fűtési jelet ad, akkor nemtudom, hogy mikor kapcsolna vissza? (átmeneti időszak pl, amikor a gép minimum teljesítménye több mint amit a ház kér) Ha mondjuk az alap előremenő-visszatérő (5 fok) plusz kettő fokot mér pl?

Előzmény: tarejos (20663)
tarejos Creative Commons License 2024.01.24 0 0 20663

A keringtető nekem beüzemelés után egy kis ideig ment folyamatosan, mert a vízhőfokra volt beállítva.
Utána jött a már leírt külső termosztát általi vezérlés, így addig megy a keringtetés, amíg a termosztát kéri a hőt.
Amint az lekapcsol, a keringtetés is leáll.

Előzmény: gsmotoros (20662)
gsmotoros Creative Commons License 2024.01.24 0 0 20662

Nem sokat :D

Ha jól gondolom annyit nyernék, hogy nem menne feleslegesen folyamatosan a keringető. (Ez persze elérhető lenne egy külön termosztáttal is, amit a puffert méri, de ezt nem igazán szeretném extraként bevállalni)

A korábban említett évi párezret nyerném meg. Meg plusz egy mért értéket.

Nem feltétlenül éri meg a kavarást persze...

Előzmény: 1 valaki (20661)
1 valaki Creative Commons License 2024.01.24 0 0 20661

Igazából mit akarsz nyerni ezzel? Nem értem.

 

Előzmény: gsmotoros (20660)
gsmotoros Creative Commons License 2024.01.24 0 0 20660

 

Azt hiszem írok a Panasonic műszaki segély részlegnek, hogy hogx a legjobb megúszni a CZ-NS4P drága kiegészítő panelt.

gsmotoros Creative Commons License 2024.01.24 0 0 20659

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ!

 

Amikor "termosztát" funkciót említek, akkor gyakorlatilag a T-Cap gyári paneljének beépített termosztátjáról beszélek. Annak a hőmérője külön kábelezhető be. Hiszen alapból csak a gyári vezérlőpanelbe épített hőmérővel dolgozna, ha jól gondolom. Ez egyetlen zóna kezelésére jó, de mivel az én zónám a puffer lenne, ezért ez teljesen elég.

 

A kapcsolt fázist váró bemenetet nem használnám ki valójában semmire. Csatolok egy képet az elképzelésről a következő hozzászólásban.

 

 

Előzmény: tarejos (20658)
tarejos Creative Commons License 2024.01.24 0 0 20658

Ha a T-CAP szobatermosztát (tehát egy on-off szobatermosztát) bementére gondolsz, ott nincs állítási lehetőség.
Ráadásul az a bemenet az ott lévő fázist várja visszakapcsolva vagy a fűtés vagy a hűtés bemenetére attól függően,

hogy a gép milyen üzemmódra van állítva.
Magának a termosztátnak kell legyen állítható a hiszterézise.
No most hogy egy tartályba dugható érzékelős termosztátnak ez állítható-e azt nem tudom,

a (pl.) computerm szobatermosztátoké állítható.
Esetleg egy okostermosztát - aminek van olyan bemenete amire egy tartály érzékelőt rá lehet kötni -

lehet megoldaná ezt a kérdést. De pl. a Sonoff valamelyik eszköze -  amit sokan megvesznek szobatermosztátnak-

1 fokos hiszterézissel dolgozik.
Nem tudom, hogy pl. a csőtermosztátok közt van-e állítható (elég érzékeny) hiszterézisű, de ha van kellően pontos,

akkor lehetne pl. a puffertartály hőszivattyú felé visszamenő ágának a hőmérsékletét mérni.

Nekem a T-CAP-om külső, 2 db Computerm szobatermosztáttal van vezérelve (relés vezérlésen keresztül, 1 a padlónak, egy a radiátornak).
Ezek kapcsolják egyszer a megfelelő kör keringtetőjét ill. visszakapcsolják a fázist a hőszivattyú bemenetére. Ez indítja a hőszipka belső

keringetőjét ill. aztán indul maga a hőszipka is, ha kell melegíteni a vizet.

 

Előzmény: gsmotoros (20656)
Panasonicos Creative Commons License 2024.01.24 0 0 20657

Írtam: A hozzászólásod rendkívül jó annak, aki most ismerkedik a hőszivattyúval, mint én.
Írod a végén: Szélsőséges üzemben vagy hibás rendszer esetén vagy nem modulál és maxon megy, vagy ki-be kapcsolgat sűrűn, mert nem tud eléggé lemodulálni.

 

Az lyen problémák a hőszittyú és ház adottságainak összeillsztésével talán megoldhatók.

Figyelve a Panasonic bépem működését, egyre inkább meggyőződésem, hogy a programja igyekszik azon, hogy a gép illeszkedjen a ház fűtési rendszeréhez. Ha segítünk a gépnek megfelelő beállítással, valamint a ház rendszerét is jó irányba alakítjuk csupán annak beállításával, nagy valószínüséggel a fűtés szépen fog műkődni úgy, hogy a hőszivattyúnak is tetszeni fog.
Még egy dolgot tapasztaltam: a gép mutat adatokat, ezek jól használhatók arra, hogy a gép működését lássuk, pl. észrevegyük a beltéri szivattyúja mőködésének gyengülését, vagy a gép nem szükséges túlzott terheléséit.
Én idáig jutottam, remélem nem butaságot írtam.

Előzmény: nocsak-nocsak-nocsak (20626)
gsmotoros Creative Commons License 2024.01.24 0 0 20656

Félreértettetek azt hiszem.

 

Nem volt célom a delta piszkálása. Épp ezért a lenti beállítás sem az ami megoldást jelentene számomra.

 

Én leginkább a T-cap saját gyári beépített szobatermosztát funkciójára volnék kíváncsi. (azt ujrahasznosítani puffer hőmérsékleten tartásra...)

 

A szobahőmérő termosztát funkciójának állítható a hiszterézise? Vagy mondjuk 0,5 fok fixen és ha az ember 21 fokot állítana, akkor fűtésnél 21,5 foknál lekapcsol, 19,5-nél meg be?

Előzmény: 1 valaki (20655)
1 valaki Creative Commons License 2024.01.24 0 0 20655

Ne állíts be 5 foknál kisebb deltat-t.

Megöli idő  előtt a kompresszort.

Fogadd el, hogy a mérnökök jobban tudják.

Előzmény: gsmotoros (20654)
gsmotoros Creative Commons License 2024.01.23 0 0 20654

Köszönöm. Igen, a szobatermosztát beépített funkció puferre való újrahasznosítása kapcsán gondoltam volna. Hiszen úgy leállhatna a keringetés időnként, azt a pár ezrest is megfogva.

 

Szóval ha mondjuk a puffer "szobaként"  van kezelve és egy 3 fokos hiszterézist állít az ember mondjuk...

Előzmény: nocsak-nocsak-nocsak (20653)
nocsak-nocsak-nocsak Creative Commons License 2024.01.23 0 0 20653

Vagy most nem a puffer egyenletes hőmérsékleten tartása a téma...?

Előzmény: nocsak-nocsak-nocsak (20652)
nocsak-nocsak-nocsak Creative Commons License 2024.01.23 0 0 20652

Ez nem jó neked... a feladatra?

∆T for heating ON

Előzmény: gsmotoros (20651)
gsmotoros Creative Commons License 2024.01.23 0 0 20651

Sziasztok!

 

A T-Cap-nek állítható a saját beépített termosztátjának a hiszterézise netán? Ezt nem nagyon láttam a leírásokban, sajnos lehet nem állítható...

1 valaki Creative Commons License 2024.01.23 -1 0 20650

1 Bár felett legyen.

Előzmény: pingvin (20649)
pingvin Creative Commons License 2024.01.22 0 0 20649

Köszi a választ! Mennyinek kéne lennie a nyomásnak kb?

Előzmény: Pana Split (20647)
Pana Split Creative Commons License 2024.01.22 0 0 20648

Azt is lehet hallani, hogy az egész berezonál.

 

Előzmény: pingvin (20646)
Pana Split Creative Commons License 2024.01.22 -1 0 20647

Szűrőt , iszapleválasztót nézd meg ennyire koszos. 

A nyomás elég alacsony a rendszeredben.

 

Üdv,

a

Gödöllői

szaki.

 

 

Előzmény: pingvin (20646)
pingvin Creative Commons License 2024.01.22 0 0 20646

Az utóbbi napokban elkezdett elég gyanúsan kerregni a beltéri egységem. 

Készítettem róla egy videót: https://www.youtube.com/shorts/-dI81K2AsI8

A szerviz még nem reagált, szerintetek mi lehet vele?

peterch Creative Commons License 2024.01.22 0 1 20645

Szia !

 

Ez jó hír .

Akkor a tervező és a kivitelező jól dolgozott , értik a szakmájukat . :-)

Előzmény: Panasonicos (20644)
Panasonicos Creative Commons License 2024.01.22 0 0 20644

Üdvözletem.
A házat vettem, a fűtési rendszer benne volt. Írod: a radiátorokat olyanra kellett volna cserélni méretileg ( teljesítményileg ) , amelyek képesek alacsony hőfokon is leadni a kívánt hőmennyiséget , hogy a hőszipkának ne kelljen " rossz " COP-pal dolgoznia . (a COP-ot én régiesen jósági tényezőnek hívom).
Ha magasabb hőmérsékletű vizet kérek a hőszivattyútól, romlik a gatásfoka, ezt beépítve a COP-ba találtam egy diagramot, ami szerintem jó. Ez megmutatja, hogy ez a "rossz" mit is jelent.
Megjegyzés: Karácsony mindkét szintet fűtöttem. Sikerült elfogadható módon beállítani a fűtési rendszert úgy, hogy jó legyen a hőszivattyúnak

Előzmény: peterch (20637)
nocsak-nocsak-nocsak Creative Commons License 2024.01.22 0 0 20643

A stand-by keringetéskor.... és csak a gépoldal.
(kicsi a térfogatáram, nem emel sokat, nincs nagy szerelvény ellenállás)


Amikör fűt akkor, ha jól emléxem.
15-30 Watt között a szokásos télies időben >> közepes gép tempóknál.

Nagy hidegben (-5 fok alatt) még nem láttam mennyit kér a gépoldali keringetés.

Előzmény: a8lang (20640)
peterch Creative Commons License 2024.01.21 0 1 20642

Szia !

 

Pedig létezik . :-)

 

A fiaméknál is van a Wilo Yonos pico keringetőszivattyú 10 radiátorral egy osztó-gyűjtővel és ott is 8-11 Watt között fogyaszt .

Előzmény: a8lang (20640)
Panasonicos Creative Commons License 2024.01.21 0 0 20641

Én Panasonicos vagyok, és nem a gödöllői. És tényleg, csak 4 hónapja működik nálam hőszivattyú. Köszönöm a válaszodat. Mint kezdő, tényleg nagyra értékelem a 20626-os hozzászólásodat. Mint kezdő, jó irányba indultam el.

Látom, olvasom az itt kialakult vitákat. Sok esetben jó tanácsként adott információ a hőszivattyúról szerintem nem fedi a gép működését, a gép által közölt adatokat rosszul használják fel. Ezért úgy döntöttem, megtanulom a ház meglévő rendszerének összeillesztését a hőszivattyúval. Én szeretem a gépeket, egy kicsit talán még fizikához is értek. Most jól haladok előre, lassan a végére érek. Remélem, jó irányba haladok.

Hogy miért nem szakember? Két okból. Most tudtam meg, hogy épületgépész szakemberhez kellett volna fordulni, de sajnos még a hőszivattyú bekötése előtt. A másik, hogy egy ismerősömnél ismeretlen végzettségű szakember adott tanácsot, ami végre lett hajtva, Jó sokba került, de nem vált be. (a vicc szerint még lenne pár jó tanácsa).

Előzmény: nocsak-nocsak-nocsak (20636)
a8lang Creative Commons License 2024.01.21 -1 2 20640

Szinte lehetetlennek tartom, hogy egy keringető szivattyú 5-6w-ot fogyasszon csak, az semmi, nem tud működni semmilyen szivattyú ilyen kis fogyasztással. 100w-os állítható sziv. le tud menni esetleg 30w-ig, de biztos nem 5w-ig, akármit is ír ki a kijelző.

Előzmény: nocsak-nocsak-nocsak (20632)
peterch Creative Commons License 2024.01.21 0 0 20639

Szia !

 

Lényeg az , hogy esetleg ha betéved ide valaki , akkor legyen elfogadható válasz is a feltett kérdésre . Az , hogy " Gödöllői " milyen új név alatt jelenik meg , engem nem érdekel . :-)

Előzmény: Capt.IQ229 (20638)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.01.21 -1 0 20638

Évek óta hőszivattyúzik, most meg mint kezdő mutatja be magát. 

Hetente jön újabb nickkel újabb hülye kérdéssel.

Csak unalmában szórakozik.

Szerinted mennyi igaz az egészből?

Ja, van 2db teslája is..

Előzmény: peterch (20637)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!