Keresés

Részletes keresés

panettone Creative Commons License 2009.08.31 0 0 3226
Néha kicsit hoszabb az út a Happy Endig. Narnya ismét a spánielmentés vendégszeretetét élvezi, sajnos gazdája egészsége annyira megromlott hogy már nem tudta ellátni, így ismét szárnyaink alá vettük a kislányt. Narnya egy szetter/spániel mix, emberekkel más kutyákkal remekül kijön. Cicamentes környezetben egy főnyeremény. Infok Róla a : http://www.spanielsos.hu/narnya.htm és a 06309983947-es számon.
panettone Creative Commons License 2009.08.30 0 0 3225
Ha igaz hogy mindenki azt kapja amit megérdemel akkor hol az a Gazdi aki megadná Ernestonak a békés nyugodt otthon, egy sokat otthon ülő mamival- Ernestonak már nincsenek nagy igényei- azt már túlélte, hogy "régi családja" ledta az Illatosra- jelenleg egy ideiglenes gondozónál álmodozik arról. hogy megint tartozzon Valakihez. Infok róla: http://www.spanielsos.hu/ernesto.htm és 06309983947
panettone Creative Commons License 2009.08.27 0 0 3224
Mixy a spániel-pincsi-szélesszájú kisbrekkencs keverék szukácska gazdit keres. Vagyis egy ebet akinek már van gazdája és bevennéék Őt is a csapatba játszótársnak.Mixyke megtanulta értékelni az élet apró örömeit és idámsága,optimizmusa jókedvre deríti a környezetét is. Bővebb információ: http://www.spanielsos.hu/myxy.htm illetve a 06309983947-es számon
Móki 07 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 3223
 

Gazdikereső Angol és Amerikai Cocker Spánielek!

 

http://i26.tinypic.com/24do5zp.jpg

 

 

http://i27.tinypic.com/foey38.jpg

panettone Creative Commons License 2009.08.25 0 0 3222

Újabb kutya, újabb kihívás! Keressük Mike számára az  ideális gazdi jelöltet. Azt a személyt aki képes lenne okosan szeretni. Mike aki élete két és fél évéből kettőt egy menhely kennelében töltött mostanra ideiglenes mamijától megtanulta, hogy érdemes érdeklődni az emberek iránt, hogy a kéz nem csak kienged és vissza zár henem labdát dobál és simit oszt és néha jutifalatot rejt. Ezeknek a tapasztalatoknak a tárházát kellene odáig bővíteni hogy elfelejtse a magányos, reménytelen éjszakákat. Tehát: Mike a kölyök labrador fazonra cseperedett kis keverék kanunk gazdit keres. Érdeklődni lehet a 06309983947-es számon illetve oldala: http://www.spanielsos.hu/mike.htm

 

 

akoako Creative Commons License 2009.08.25 0 0 3221
Kedves spánielesek!

A bp-i spániel találkozót egy nappal előrébb hozom, mert 27-én Szegeden lesz a CAC kutyakiállítás.

Tehát új időpont: 2009.szeptember 26 !(szombat) reggel 8:00.

www.spanieltalalkozo.fw.hu

Köszönettel,Szlávy Laura
Előzmény: akoako (3217)
Móki 07 Creative Commons License 2009.08.25 0 0 3220

Guszty gazdit keres - az Igazit!

 

Guszty

 

http://i26.tinypic.com/2psg32v.jpg

 

http://www.spanielsos.hu/

Kathy_85 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 3219

Kedves Gazdik!

 

Kutyasétáltatást, kutya - cica felügyeletet, etetést, gondozást vállalok Budapesten! (otthonában is, vagy munkaidőben nálam...)

 

Akár hoszabb távra is (nyaralás, utazás, egyéb...)

 

24 éves megbízható lány vagyok, dolgoztam már segítőként kutyakozmetikában és tenyészetben is (nagyon szeretem az állatokat).

 

Ha kíváncsi rám, hoyg nyugodt szívvel rám bízhassa kedvencét, jelentkezzen emailben (az szkaty@index.hu mail címen).

 

Üdv:

Kati

Móki 07 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 3218
akoako Creative Commons License 2009.08.23 0 0 3217
SPÁNIEL TALÁLKOZÓ !!!

2009.09.27-én megrendezésre kerül a XI. spániel találkozó Budapesten!

2009.10.04-én megrendezésre kerül a II. spániel találkozó Szegeden!

Bővebb infó: www.spanieltalalkozo.fw.hu

Szlávy Laura
panettone Creative Commons License 2009.08.18 0 0 3216

Dya a spánielmentés ügyeletes kis primadonnája gazdit keres, vagyis inkább egy rajongót aki elhiteti vele, hogy tényleg Ő a világközepe, sétaterek szépe, kutyafuttatók plázacicája. http://www.spanielsos.hu/dya.htm managere a szija0@gmail.com címen oszt időpontot az érdeklődőknek.

 

 

Móki 07 Creative Commons License 2009.08.17 0 0 3215
 

Figyelem!! 

 

A spánielmentésnek sürgősen szüksége lenne egy négylábú-mentes gazdijelöltre, lehetőleg kanapéval és kerttel a csalafinta Gusztink számára. Gusztinak igencsak jót tenne, ha végre mint egyszem kiskedvenc megnyílhatna valakinek. Időpontot az első randira a 06309983947-es számon kérhetnek a bátor jelentkezők.

 

Guszti:

 

 

További információk örökbefogadható spánielekről:

dridy Creative Commons License 2009.08.15 0 0 3214

Gyerekek, fantasztikus dolog spániellel együtt élni :-)

 

Sosem láttam még spanit közelről, most is a kutyaválasztás hónapjai alatt végig goldent akartam, mint az előző, míg teljesen véletlenül rá nem találtam egy fotóra amin bűbájos angol cocker bébik feküdtek :-)

Így lett az én Sidim :-)

 

Hihetetlen, mennyire okos, simulékony, mindennek örül, és minden érzelmet pontosan le lehet olvasni a pofijáról, ami nagyon kifejező a meleg sötét szemecskéjével együtt :-) Életemben nem láttam még kutyát ennyire 1000 'C on égni!!!

És ahogy azóta kapcsolatban vagyok más spánielesekkel látom, hogy mindegyik ilyen :-) Temperamentum és seggrázás...Fantasztikusak!

 

Rencsa-baba Creative Commons License 2009.08.14 0 0 3213
Sziasztok!

Nos megint voltam dokinál a kutyival,mert ismét könyezett a szeme,és megnézte a doki hogy átfolyik-e a könnycsatornája,és sajna nem.Ugyhogy most megint kapott egy másik szemcsepett,mert valószinű vagy be van gyulladva vagy el van dugulva,vagy ami ritkább lehet hogy nincs is könnycsatornája.Most meglátjuk használ-e a csepp,ha nem átmossa a könnycsatornáját.Valakinek volt már hasonlo gondja???


Itt a kis szerelmem...
Móki 07 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 3212

A spánielmentésnek sürgősen szüksége lenne egy négylábú mentes gazdijelöltre, lehetőleg kanapéval és kerttel a csalafinta Gusztink számára. Gusztinak igencsak jót tenne, ha végre mint egyszem kiskedvenc megnyílhatna valakinek. Időpontot az első randira a 06309983947-es számon kérhetnek a bátor jelentkezők.

 

Guszti:

 

 

további információk örökbefogadható spánilekeről: www.spanielsos.hu

panettone Creative Commons License 2009.08.12 0 0 3211

13 felettébb értékes, csupa jó tulajdonsággal rendelkező mindezek mellett oltott, chippezett és ivartalanított spániel- vagy spánielnek látszó négylábú várja a leendő gazdijelöltek hívását a 06309983947-es számon.Gazdikereső fotók és sztorik a http://www.spanielsos.hu

 

 

panettone Creative Commons License 2009.08.07 0 0 3210

Keresek valakit, aki holnap délután még nem tudja, mit csináljon, van autója, jogosítványa és szívesen részt venne 3 spániel életének jobbá fordításában. Holnap fél 3-ra kellene nekik eljutni Kttsee határátkelőzhöz (Pozsony mellett, 200 km Budaesttől. Az ebeket Dunaharasztiban kellene kocsiba pakolni. Természetesen ketrecet, kíséretet adunk, és az utiköltséget térítjük, ha kéri.
Róluk lenne szó:
http://gallery.site.hu/d/9746906-2/coco_005.jpg     http://gallery.site.hu/d/9602137-1/Nokedly06241.JPG    http://gallery.site.hu/d/9765085-1/Benike_kepei_002.jpg        

 Ha bárki úgy gondolja, áldozna 5 órát az életéből, hívja bátran a 30/99 83 947-es telefonszámot.
Köszönettel: Zyzy, Nokedly és Galaxy
 

Sullc Creative Commons License 2009.08.06 0 0 3209
Hello mindenki!

Az én spánielem még csak 2 éves mult de szerencsére eddig nem volt vele abszolult de semmi gond! pedig már 2 ellésen túl van a drágám..sajnos az ebedliknél is előfordúlhat minden nyavaja ami az embernél is de álltalában a kezelése is "hasonló" mint az embereknél.. én annak a híve vagyok hogy bármi baj van a kutyával el kell vinni dokihoz mert bármi lehet a legkisebb bajból is ha nincs foglalkozva vele....

minden jót....
mr.debutante Creative Commons License 2009.07.27 0 0 3208
igen,ebben lehet igazság.....genetika
Előzmény: SzaszaBaba22 (3207)
SzaszaBaba22 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 3207
Én kutyum szárazat mindennap kap meg amikből mi eszünk de száraz mindig van neki mégsem használ :S Lehet genetikai dolog vmi a nyál összetétele hajlamosabbá teszi akármi nemtom :S Majd gyűjtök pénzt és elviszem a dokihoz.
Előzmény: mr.debutante (3206)
mr.debutante Creative Commons License 2009.07.27 0 0 3206
igenezt tudom is,mert láttam fogkő miatt éppen altatott spancit a dokinál,és ráadásul több fogát is kihuzták mert olyan  rosszak voltak..szegénykém,sajnáltam nagyon.Sok szárazat kap,hogy használja is őket....nekem eddig bevált....
Előzmény: SzaszaBaba22 (3205)
SzaszaBaba22 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 3205
Hehe tipikus spániel :) Ám de a fogakkal kapcsban akkor igen csak szerencsés vagy! Az én kutyumnak már elég csúnya a foga és még csak 5 éves :S
Előzmény: mr.debutante (3204)
mr.debutante Creative Commons License 2009.07.27 0 0 3204

Sajnos semmi sem olcsó amit az állatorvos végez el...De maga az élet sem az.De gondolom azért ez melett döntesz,mert a fogkő még nem gond,de utána ami jön az igen....Ezt kell megelőzni.Egyébként a csontokat én iskihagyom az étrendből....Mohon,falánkan eszik....habzsol......Jómúltkorában hazafelé a kezemben egy hálós krumplival mentem haza....Nem láttam hogy van egy lyuk a hálón és a spanci pillanatok alatt a kiguruló méretes krumplt bekapta ami kidudorodott a szájában és akarta lenyelni,persze nem ment...Nos tudni kell hogy rögtön szaladt vele a házába,és hallottam hogy kűzd.....Na megijedtem mert az istenért nem akarta kiköpni....Erre mi jobb 1 db kruplinál?????Hát 2db...kivettem egy aprót és eléguritottam.....először azt is akarta,de rájött a nagyfalattal esélyes nincsen,ezért kiköpte szerencsére...:-)))agyas.....

A fogkő ellen nekem a száraztáp hatásos...12 évesen még 1 fogkőve volt,de hófehérek a fogai,mint egy kölyök kutyának......

Előzmény: SzaszaBaba22 (3203)
SzaszaBaba22 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 3203
Én is gondolkoztam rajta h leszedetem állatorvossal de nem vmi olcsóság állítólag.. Bár ha olyan lesz a helyzet előbb-utóbb sor kerül rá. Sajna én velőscsontot se tudok neki adni mert azt is olyan mohón eszi h múltkor addig rágta míg be nem fért a szájába.. és még szerencse h kimentem mert keresztbe volt akadva a szájában.. Azóta tényleg semmi csont :S:D
Előzmény: jewel1979 (3201)
robicsek Creative Commons License 2009.07.27 0 0 3202
nem hát, a sajt az jutalom, valamit csinálnia kell érte.

Alighanem keversz valakivel, minthogy fogalmam sincs ki vagy mi az a kicsi Maya.

Másikra: csontot nem adok, mert teljesen megvadul tőle. Komolyan, elmegy az esze teljesen, bevadul, őrjöng, pedig annyira barátságos máskülönben.
Előzmény: Móki 07 (3198)
jewel1979 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 3201
hát a fogkövet az állatorvos is le tudja szedni, ha tényleg gáz, megéri.
Az én kutyám kap velőscsontot (velő nélkül, az az enyém...) meg nagyobb marha csontokat szoktam neki adni, amit pl. húslevesbe főzök. Apróbb csontokat nem adok neki, nehogy megfulladjon. Amúgy nálunk a használt velőscsont tölti be az egyik rágcsálnivaló szerepét, gyönyörűen eljátszik vele hónapokig ( a csont meg nagyon szép, sima felszínű és fehér lesz...)
Előzmény: SzaszaBaba22 (3200)
SzaszaBaba22 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 3200
Ha már a kajánál járunk ti adtok csontot a kutyusotoknak?! Nagymamám falun lakik és az ő kutyájának hófehér a foga és szinte csak csontot eszik.. (Gondolom ez azért van mert lekoptatja a fogkövet). Viszont én a sajátomnak nem merek csontot adni mert olyan mohón zabál hogy félek megfullad :S Anno párszor kapott velős csontot de miután majdnem attól is megfulladt nem adok neki :S A foga viszont nagyon csúnya. Vettem neki gumicsontot ilyen kiálló kis bigyókkal ami koptatná de ő a két végét rágja és már eléggé lecsonkította de a közepe nem érdekli.. Vettem neki ilyen Pedigree Denta izét xD De sok hatást nem láttam..
jewel1979 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 3199
"(bár erre orvosilag, gasztro-érzésileg semmi igénye nincsen)" - ha spánieled van, vagy egyáltalán, kutyád, pontosan tudod, hogy van, amit jobban szeret a kutya, mint mást. Csak a száraztápoknál maradva: a gyárban azt is kísérletezik ki, hogy melyik ízlik jobban a kutyáknak, és ami igen, azt dobják piacra. Ha a kutya elé teszel párolt húskockákat vagy száraztápot, szerintem egyik kutyánál sem kérdés, hogy melyiket eszi meg előbb, ha választhat. Szóval azzal, hogy a kutyáknak nincs ízlése, és tök mindegy neki, hogy mit eszik, nem értek egyet. Az, hogy mi egészséges, nyilván más kérdés... amúgy Szinák János és Veress István könyvében (elég sok kutyás könyvet írtak a 70-es, 80-as években) sok-sok menü le van írva, hogy házikoszton hogy lehet egészségesen tartani a kutyát. Igaz, a 80-as években még nem volt száraztáp-ipar, ezért ők nem hivatkozhattak arra, de ha elolvasod, látod, hogy teljes értékű menüket állítottak össze hétköznapi kajákból... tudományos alapon.
Előzmény: Móki 07 (3197)
Móki 07 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 3198

De nyilván nem eteted minden nap 20 deka trappistával, igaz? Jutalom, és a napi etetés, nem ugyanaz.

 

Kicsi Maya hogy van, amúgy? ;))

Előzmény: robicsek (3196)
Móki 07 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 3197

Srácok, ne keverjük már a szezont a fazonnal, jó? Az, hogy valaki alapvetően prémium táppal eteti a kutyáját, még nem jelenti azt, hogy kínozza, és soha, semmi mást nem ad neki. A kérdés arról szólt, hogy a klasszikus házi koszt - asztali maradék - ill. gyenge minőségű, tápérték nulla tartalmú tápnak nevezett rettenetek teszenek-e jobbat a kutyáinknak.

Mint korábban is írtam, a prémium táp az alap, jó tápláláshoz szükséges. Természetesen, azért, hogy a kedves gazdi lelke is megnyugodjon, és a kutya étrendje is "változatosabb" legyen (bár erre orvosilag, gasztro-érzésileg semmi igénye nincsen), ki lehet néhanapján egészíteni egyéb falatokkal, de nem a saját tányéromból. A kutya alapvetően koldul, és minél nagyobb élvezettel eszem pl. a mogyorós csokit, ő annál inkább akarja majd. De ettől még nem tesz neki jót, ezért nem is adok neki. Viszont amit adok, elég sűrűn - és hansúlyoznám, a táp MELLETT - az: zöldség, gyümölcs, néha nyers hús, jutalomfalatok és fogtiszízó rágcsák, néha sajt, szóval azt gondolom, a kutyám nem él egyhangú életet, sem etetés, sem más téren. Viszont nem fújódik fel, nincsenek allergiás reakciói, nem hízik el, és boldog.

 

Még valami, a sakálos példára: persze, anno a vadászó kutyafalka akár napokig, hetekig nem evett, mert nem fogtak vadat, esetleg csak füvet és bogyókat találtak, vagy simán éheztek. Valóban, ez tény. De az is tény, hogy azok az állatok sokkal ellenállóbbak voltak, és azok még ma is a vadon élő állatok, mint a háziasított, elkényeztetett szokbakutyák. Hány esetről hallani, hogy a kutya már a sima csirkehúsra - ami persze nyilván eleve tele van mindenféle szójás cuccal (többek között a jó kis pedigree/chappi/darling is ezzel van tele!) - allergiás, vajon egy ilyen kutyus túlélné a vadonban töltött akár csak 2-3 napot? Nem hinném. Mivel háziasítottuk, felelősek is vagyunk érte. A saját életem úgy szúrom el a pálinkával, csülök pékné módra vacsorákkal és egyebekkel, ahogy akarom, ez az én döntésem, az én felelősségem. A kutyám viszont rám van utalva, ő - feltehetően, még nem diskuráltam vele erről :) - nem vágyódik duzzadt májra a sok alkoholtól, vagy magas vérnyomásra a sok koleszterintől, stb.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!