Keresés

Részletes keresés

Norbee21 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 728
"Nagyon szép, de ha az ágai közé benézek rengetek az elszáradt rész" Hülye vagyok ez természetes dolog!!!!!!!!! Ha kivülröl szép váááá!!!!!!!!
Norbee21 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 727
Van egy pár gömbb alaku. Ha zöldszinü akkor tuja ha, szürkészöld akkor göb hamisciprus. De az lényegtelen ebben az estben, mert az enyhén meszes talajon is szépen fejlödik mindketö. Mindegyik fajta szárazságtürö. Ebben az esetben 3 probléma merülhet fel.
1, cserépbe van ültetve, a nagy melegben megfölt a gyökere.
2, szabadföldben van, akkor nem kapott elég vizet. kiszáradt
3, a gyökerét elrágta a lotetü, vagy a vakond aláturt.

Megoldás. A száraz leveleit lekell szedni, öntöznikell folyamatosan, tápoldatozni kell. Igaz hogy felkopaszodik, de tavaszal kihajt. Ha egy oldalon kezd száradni, akkor a földben van valami, elrágta a gyökerét.
Képnélkül, másra nem tudok gondolni, más ellensége nincs.
akérsoká Creative Commons License 2008.09.04 0 0 726

Sok szeretettel üdvözlök mindenkit!

Sokat olvasgatom ezt a fórumot. Egyszer már írtam is ide, most újra tanácsot kell kérnem tőletek.

Van egy csüngő (lefelé hajló ágú) hamis ciprusom. Sajnos a nevét nem tudom, a kertészetben mondták, hogy ez a neve. Olyan formájú mint a gömb tuja, csak az ágai lefelé hajolnak. Nagyon szép, de ha az ágai közé benézek rengetek az elszáradt rész. Levágni nem lehet, mert az egész ágat le kellene vágni.

Azt szeretném megkérdezni, hogy ez mitől van és normális dolog-e ez. Már a külső részén is látszik sárgulás. Lehet ezen segíteni?

Nagyon köszönöm annak aki válaszol nekem.

carpediem71 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 725
5w! Nekünk egyik barátunk szerezte akciós áron,aki kertészetben dolgozott (már nincs ott :). De szerintem nem olyan drága,pláne,hogy csak 3-4 barabot szeretnél.Kb. 5 hónapja kérdeztük egy kertészetben,a hamisciprus ára akkor 2000 ft. körül volt és 80 cm.-sek.Én most szeretnék csinálni egy kisebb sziklakertet de még egyelőre fogalmam sincs hol kezdjem. :) Esetleg ha van  valakinek,örömmel néznék képeket,esetleg szívesen vennék tanácsokat is.
Előzmény: 5w (723)
torbit Creative Commons License 2008.08.11 0 0 724
Sziasztok!

Tanácsotokat kérném: tuját szeretnénk ültetni a teraszunk két oldalára, aminek a célja elsősorban az lenne, hogy a szomszédok felől legyen egy kis takarás-elválasztás.
Olvasgattam a fórumon a korábbi hozzászólásokat, aztán a smaragd tuja tűnik nekem a legjobb választásnak erre a célra, mivel azt szépen lehet vágni minden oldalról, aztán annyira nem is terebélyes, mint sok más társa.

Kb. 240 cm szélességben szeretnénk ültetni, 80 cm széles közökben gondoltam. Mit gondoltok, ez a távolság jó lenne? Össze fognak érni, azaz takarnak majd szépen ha megnőnek?
Ültetni lehet őket ilyenkor, augusztus vége felé? D-Ny-i fekvésű a kert, azaz szinte egész nap süti a nap majd. Füves részre szeretném ültetni, locsolva rendszeresen lesz.
Olvastam, hogy érdemes esetleg fenyőkérget alá szórni, hogy jobban tartsa a nedvességet.
Na én ezt nem akarom, ahhoz fel kellene szedni a füvet stb. Szóval megéri a macerát, vagy rendszeres locsolással-ápolással így sem lesz gondom vele?

Köszi a segítséget!
5w Creative Commons License 2008.08.08 0 0 723

huuuu 35 db?

de jo neked. megkérdezhetem hogy menyiért vetted és hol?én is akarok még 3-4 et

Előzmény: carpediem71 (722)
carpediem71 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 722

Köszi a tanácsot és a képeket! Szépek nagyon!

A ciprusaimat nem tudom átülteni,kb. 35 darab :)  van ,sövénynek ültettem.Most vettem Novobaldot és Substral-t ,remélem ez megakadályozza a sárgulást,ugyanis savanyítja a talajt (nálam meszes és ezt nagyon nem szereti).Majd csinálok képet és feltöltöm,hogy lásd te i,hogy nőnek ám,látszik a friss hajtás.

Előzmény: 5w (721)
5w Creative Commons License 2008.08.06 0 0 721

a locsolással nemártasz neki.

nálam meghaladja az évi 1 m ert. és szerintem nemlesz baja ha átülteted,mert ott fog elpusztulni ha annyira nemszereti a talajt. nemigényes fajta,és nemtudom milehet amit nemszeret a talajodban.

képet feltölteni ugytudsz hogy amikor ugye rámész hogy ujhozászolás

-utánna alul rámész hogy talozás. ott megkeresed a te képed,rámész alul hogy megnyitás.

-a taozás mellet rámész arra hogy feltölt.

és alul megkell hogy kapj a képet. majd a kép mellet van hogy beszurás. és rákatt,és kész

Előzmény: carpediem71 (719)
5w Creative Commons License 2008.08.06 0 0 720
carpediem71 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 719
Nem megy a képfeltöltés! :))
carpediem71 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 718

Szóval ilyenek,.........,márciusban ültettük.Van okom aggodalomra,vagy teljesen fölöslegesen parázok? Azért Norbbee tanácsát mindenképpen megfogadom!

carpediem71 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 717
Norbee,légyszíves mond meg akkor,hogy mennyit öntözzem?Tegnap óta többet locsolom ......., lehet,hohy evel is ártok neki??? Köszi:Magdi
Előzmény: Norbee21 (716)
Norbee21 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 716
5w én sajnálnám most átültetni öket mert tuti hogy akkor 3/4-e kiszárad hiba van öntözve éjjel nappal. Rájön egy tartos 35 fokos meleg kisülnek a hajszálgyökerei, a sok viztöl megföl a növény.
Novobaldot ajánlok még a föld tetejére szorni, azt biztos hogy meghálálják.
Ha egy-ketö száraz levél van a közepén attól nem kell megilyedni mert az természetes dolog. Mert az örökzöldek azok folyamatosan hulajtják a leveleiket év közben minden
évszakban, és nem egyszere mint a lombhulatóak, ezért hivják örökzöldeknek.
Ha hirtelen sok száraz levél található azt okozhatják élö és élettelen kor és károkozok. Ilyen pl élö a rovar, élettelen a meszes talaj stb. A kor és kárképet kell megkülönböztettni és akkor lehet orvosolni. Elözö leirásom alapján lévö menetet követi szépek lesznek az biztos.
carpediem71 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 715
Ja,és azt még elfelejtettem,hogy dúsak és szépek,jó rájuk nézni,de ha a kezemmel félre húzom az ágait akkor látni,hogy az összesnek sárgul a közepe. :( Üdv nektek és nézzetek be néha!!! :))
Előzmény: Norbee21 (712)
carpediem71 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 714

Kedves Norbee21 és 5w!

Húúú,nagyon sokat segítettetek,igazán hálás vagyok!!!!!Köszönöm szépen! A locsolással nincsen gond,sok vízet kapnak,és a is fiúk tettek ültetésnél azt hiszem tőzeget. Érdekes,mert nagyon gyorsan nőnek,most az esőzések után majdnem 10 cm.-is nőttek.Lehet,hogy balgaságot írok,de inkább olyan a közebe a töveknél mintha bepállott volna.Van ilyen egyáltalán,vagy ez tényleg a száradás jele? Kb. 3 hete öntöttünk rá SUBSTRAL talajsavanyítót,de akkor hétfőn veszek azt amit te mondtál Norbee.Köszönöm nektek!!!!

5w Creative Commons License 2008.07.24 0 0 713
nekem is vannak nálam szépen növöget. én a sieberzből rendeltem. szereti a vizes talajt,nálunk azért nö ennyire. én a helyedben mindenképpen átültetném mert kifog száradni. legtöbb növény szereti a vizes talajt. föleg az örökzöldek. én mindennap öntök rá vizet nemis keveset. és tényleg gyorsan nönek. +még nálunk olyan magas a talajviz hogy 50 cm ha lefelé ásunk akkor már füljön a viz. meg salgot engedek rá lassan és ugyhagyom . a tiédre visszatérve vedd föl,még most. mindenképp mert kiszárad. jo nagy gödröt áss neki ás vegyál rá balkonnövényeknek valo virágföldet. tegyál sokat rá nesajnáld. ugyted még mellé is hogy tudjon nöni és akkor is jusson neki. ha most nemülteted mert félsz hogy még nincs ösz elszárad.+mindennap öntözd. a balkonnövényeknek valot azért mondom mert nagyon jol tarja a vizet. én mindig ezthasználom ültetéskor.
Előzmény: carpediem71 (711)
Norbee21 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 712
carpediem71 A hamisciprus ültetése elött tudni kellett volna hogy nem szereti a meszes talajt!!! A meszes talaj okozza a száradását, lentröl felfele elhal az egész növény, belülröl indul a száradás elöször és a hajtásvégeken! Ültetéskor kellett volna talsavanyitot aláteni és akkor szép dus egészségesek lennének.
Ilyenkor már csak az a tendö hogy a száraz leveleit lekell szedni. Diszfaiskolában kell venni Novobaldot és a hamiscioprusok közé köré 5-8 cm-er vastagon kikel szorni. "Ez talajsavanyitó tözeg, barna szinü". + Az obiban kell venni örökzöld talajsavanyito tápoldatot abbol kell adni töményen 1 kupakkal a tövébe "nem égeti meg"! Ezután ha meleg van akkor állandóan locsolni kell, nem szabad hogy kiszáradjon a földje mert "vizigényes növény, párás levegöt szereti, jobban savanyodik a talaj"! Idén 1 honap mulva megáll a száradása, de jövöre burjánzani fog! Lehet hogy 1-2 nem éli már tul de azokat potolni lehet! Ne obisal, vagy tusko-sal!!! Jövö tavaszal ismét kell adni Novobaldot, de azt ugyis látja hogy ahogy kopik a talaj tetejéröl! 1 zsák 2 ezer ft, 1 liter oldat ezeröt, kétezer körül mozog! "Egy hozáértö tanácsa"
carpediem71 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 711

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki? Az a problémám,hogy a hamisciprusaim közepe (gyökértől felfelé középig) rozsdásodik,olyan mintha bepállott volna,vagy talán szárad el?Minden hozzáértő és nem hozzáértő válaszát nagyon megköszönném! Üdv:Magdi

lkgf Creative Commons License 2008.07.20 0 0 710
tuja,hamisciprus gyökeres 10-15 cm-es dugványt keresek.203785726 Szekszárd
SammyJR Creative Commons License 2008.07.08 0 0 709
Szerintem elötte nézd meg ezt a linket!

http://www.infometis.t-online.hu/Soveny/soveny.htm
Előzmény: vedyt01 (708)
vedyt01 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 708
Az a baj, hogy nem szeretem a mű megoldásokat. Akkor már bambuszrolót is tehetnék fel, de nekem nem tetszenek ezek a "gyári" lehetőségek. De köszönöm az ötletet. Más?
SammyJR Creative Commons License 2008.07.07 0 0 707
Ha fedett a terasz, akkor miért nem zárod le inkább egy tekercs műsövénnyel?
Jól is néz ki, nem kell nyírni és létezik 2m-es magasságban!
Előzmény: vedyt01 (706)
vedyt01 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 706
Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a teraszunkra szeretnék pár örökzöldet vásárolni, hogy a szomszéd ne lásson át :-) Ezek nagy ládában (fa vagy műanyag, az előbbi valószínűbb)lennének. Valami magas, pl. oszlopos thuja/boróka stb.-re gondolok. Kérédseim: mik azok az örökzöldek amik kb. 2 m-es magasságban kordában tarthatók, esetleg kicsit magasabbak, ládában is megél, hogyan kell a ládát téliesíteni, nehogy megfagyjon és minden egyéb hasznos infót szívesen veszek. (növények futtatása nem jelent részemre megoldást) Még egy infó, a terasz fedett.
ozntia Creative Commons License 2008.06.11 0 0 705

A leylandi tujákkal kapcsolatban nekem is lenne kérdésem.

 

Tavaly tavasszal ültettem el néhány darabot majd idén elmentem abba a kertészetbe ahol vettem és megkérdeztem, hogy miként kell vágni a leveleit ahhoz, hogy sövény legyen.

 

Nekem azt mondták, hogy a leveleiből 1/3-ad részt le lehet vágni de a csúcsát még ne vágjam.

Azóta azt vettem észre, hogy oldalra nem annyira de felfelé nő rendesen és mivel a csúcshajtás gyenge, tényleg jobbra-balra hajlik.

 

A kérdésem a következő:

A csúcshajtást akkor kell vágni ha eléri az általam ideálisnak tartott sövény magasságát?

Ha a csúcshajtás le van vágva akkor az felfelé már nem fog nőni?

 

Előzmény: Lady Gyöngyös (688)
esj1978 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 704
Most, hogy igy visszaaneztem a hsz-emet, rajottem, hogy igazabol ez a tuja ugy nez ki, mintha eleg ronda lenne. :))) De ennek pont ez a lenyege, hogy ilyen kis szerencsetlen alakja van. Botanikuskertben is lattam mar ilyet.
Előzmény: esj1978 (703)
esj1978 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 703
Na meg egyszer...

Szoval igy nez ki:

Előzmény: esj1978 (702)
esj1978 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 702
Sziasztok!

Lenne egy kerdesem a tapasztaltabbakhoz.

:)

Van egy egzotikus tujam, olyan kis szabalytalan formaju, kajla, picit ezustos-kekes szinu. Nem tudom mi a neve.
(Aprilisban vettem, es most vegigbongesztem a szamlat, amin az osszes vasarolt fa neve latinul rajta van, mindre rakerestem a neten keppel, de ez a fa egyszeruen nincsen meg. :) Ugy tunik, nem fizettunk erte. :D).

Igy nez ki:

[image1]

Az a baja, hogy az also agai elkezdtek száradni. Olyan szarazak, hogy ugy tornek, mint a chips. Felul meg jo allapotban van.
Mitol lehet ez? Mit kezdjek a szaraz agakkal? Levagdossam?
Es mit kezdjek a tujaval? Jelenleg minden nap locsolom (kutvizzel), es nemreg raktam ala egy kis marhatragyat... (nem tudom, jo tolet volt-e...)

esj
cserella Creative Commons License 2008.06.01 0 0 701
ha alig van oldalhajtása és termést is hoz az elég gáz.
talajprobléma lehet a háttérben vagy gomba vagy kártevő.
felszívódó szerekkel kellene belocsolni.
plusz megdobni valamilyen táppal.
és a terméseket leszedném, sok energiát vesz el a növénytől.
Előzmény: Törölt nick (700)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.31 0 0 700
Sziasztok,

találkoztatok már smaragd tujánál olyan problémával, h a tuja igy néz ki:

http://images.netbag.hu/20080531/14370825687.jpg
http://images.netbag.hu/20080531/14294831486.jpg

Satnya, alig van oldalhajtása (1.5 méter magas és alig 20 centi széles)
Termést akar csak hozni de nem terjeszkedni, 1 éve lett telepitve.

Ezek a fekete végek újabb ezer fejlődő termésre utal, vagy valami gombás fertőzés?
http://images.netbag.hu/20080531/14362345013.jpg
Veszpremi Creative Commons License 2008.05.23 0 0 699
A választ a gyakorlat megadta: Gyönyörűek a borókáink, szépen megeredtek és a csúcsokon zölden hajtanak. Naponta locsolom őket, kivéve most az esők utáni pár nap. A zsákot nem hiányolják :)
Előzmény: Veszpremi (694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!