Keresés

Részletes keresés

reffencs Creative Commons License 2002.01.04 0 0 9
Kössz a helpet, kipróbálom!
Ref.
cirkepipi Creative Commons License 2002.01.03 0 0 8
A lágyeleséget főtt tojásból (forrástól számítva min. 10-12 percig kell főzni)és darált háztartási kekszből áll. Én a negyed "összetört" tyúktojáshoz kb. 1 mokkáskanál kekszet szoktam keverni. Nagyon szeretik a pintyek és elengedhetetlenül fontos táplálék számukra (ebből fedezik a szükséges fehérjét a szervezetük számára).
Heti 1-2 alkalommal ajánlott nekik adni, de költési időszakban MINDEN nap. Attól a naptól, amikor elkezdik építeni a fészküket addig, amíg a kicsik már önállóan is tudnak táplálkozni. (Nagyon fontos, hogy a szülők ezzel etetik a kisfiókákat).
Előzmény: reffencs (7)
reffencs Creative Commons License 2002.01.02 0 0 7
Én tudok tyukhúrt beszerezni nyáron, itt falun van. De mi az a LÁGYELESÉG? Nem a friss zöldség?
És mitől balhéznak állandóan a párok? Mint szárcsák vijjognak és kergetik egymást a kalitban.
Mi ez???
Help!
Ref.
Előzmény: navycolt (6)
navycolt Creative Commons License 2002.01.02 0 0 6
A friss zöldséget érdemes kissé fonnyasztva adni! A lágyeleségbe pedig időnként belekeverhetsz hajszálvékonyra vágott répát. A szakkönyvek minduntalan felhívják az olvasó figyelmét a szerintük mindenhol beszerezhető, közönséges TYÚKHÚRRA (!), mint a zöldeledelek legáltalánosabbikára. Én még nem találkoztam vele soha sehol,és senkit se ismerek aki egyáltalán hallot volna róla. Persze ez nem jelenet semmit.

Profi zebratenyésztők, hol vagytok?

Tényleg tönkrement a magyar állomány?

Melyik tenyésztőtől érdemes venni?

Z.pintybetegségek, tojósztorik, gonosz kereskedők...

Írjatok!

reffencs Creative Commons License 2002.01.01 0 0 5
Épp ez az! Semmilyet...:-(((
Na de most már: megvárom mit tanácsolsz, és azt fogok adni, jó???
Előre is kösssssz.
Előzmény: cirkepipi (4)
cirkepipi Creative Commons License 2002.01.01 0 0 4
Ami még elég fontos, hogy elvileg 1 éves koruk előtt nem szabad őket tenyésztésbe fogni (Sajnos ezt én nem tartottam be, mert akkor még nem tudtam). És persze a fiatal pároknál teljesen normális, hogy az első 1-2 költés sikertelen. De ne add fel!
Nekem az első költésükből született egy lány (akkora lett, mint egy veréb)utána többször is raktak fészket (4-5x), voltak tojások is, ültek is rajta, de a tojások nem keltek ki. Pedig mindent jól csináltam. Milyen lágyeleséget adsz nekik?
Előzmény: reffencs (3)
reffencs Creative Commons License 2002.01.01 0 0 3
Nem tudom. Az általad felsorolt okok közül bármelyik miatt ellehetetlenülhetett a kikelés.
Talán a friss zööldkaja az egyetlen, amit nem teljesítettem.
Tojáskor nem- takarítok, meg semmi.
Szóval én sem tudom.
De megpróbálom a friss kaját!
Kössz!
Ref.
Előzmény: cirkepipi (2)
cirkepipi Creative Commons License 2002.01.01 0 0 2
Kedves reffencs!

Sajnos annak, hogy a pintyeid nem keltik ki a tojásokat elég sok oka lehet és én korántsem ismerem az összeset.Leveledből nem derült ki, hogy ülnek-e a tojásokon vagy nem.
Néhány lehetőség arra, hogy miért marad el a várva-várt kispintyek kikelése:
Megfelelő-e a fészkük? (a zárt fészekodút kedvelik)
Nem "zargatod"-e fölöslegesen őket költés közben?(ilyenkor nem szabad a kalitkát kitisztítani, mert ijedtükben elhagyhatják a fészket és nem térnek vissza)
Kapnak-e lágyeleséget,zöldséget, FRISS vizet és szépiát a tojásrakás elött és a költési időszakban?
Ki szoktad-e várni az első tojás lerakása után a 17 napot? (A pintyek a 3. tojás lerakása után ülik meg folyamatosan a tojásokat. Ez főleg a tojó feladata, de a hím habitusától függően besegít a kotlásban. A 3. tojás lerakásától számítva 10-14 nap múlva kéne a piciknek kikelnie)
És sajnos, ha te mindent meg is teszel még akkor sem biztos a siker, mert lehet, hogy csak egyszerűen fiatlanok a lerakott tojások...

Előzmény: reffencs (1)
reffencs Creative Commons License 2001.12.31 0 0 1
Kedves cirkepipi!
Nekem van négy pintyem, két pár.
Tojást tojnak, de nem keltik ki.
MIÉRT??
Egyébként nagyon jók, de ez az utódnemzés??
Aki tud, segítsen!!
Kössssz!
cirkepipi Creative Commons License 2001.12.30 0 0 0
Én nagyon szeretem a zebrapintyeket. Régen egyetlen madár sem érdekelt, mígnem kb. msfél éve kaptam egy pintypárt, Lilit és Pötyit. Nagyon érdekesek. Különös tekintettel az utódnevelés, a fészek-, tojásrakás és az étkezési szokásaik tekintetében. Jelenleg van két picipintyem is, akik Lili és Pötyi frigyéből születtek. Szerintem az az egyik legaranyosabb tevékenysgük, amikor megfürdenek...
Előzmény: navycolt (-)
navycolt Creative Commons License 2001.12.29 0 0 topiknyitó
Az elmúlt évtizedek legnépszerűbb kalitkamadarával már senki nem törődik?

Dááá! Dááááá! Dádádádáááá!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!